320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas sa mõtlesidki päriselt humanitariste või pigem humanitaare?

    Kommentaar


      Algselt postitas zaz Vaata postitust
      Sest tundub, et ajad end kettasse täiesti ebaolulise asjaga
      Aga tõesti, numbriinimesi võivad ka numbrid mänguilu enda pärast huvitada, mõistan ka seda.
      inimesi on erinevaid. mõni tajub ümbritsevat maailma paremini läbi laulude või luule või visuaali, mõni teine aga läbi numbrite. st see ei ole lihtsalt niisama "mänguilu".
      tõde, üks ja ainus, on kuskil siiski olemas, ainult me läheneme sellele erinevaid teid pidi.

      jätkates oma juba väljaöeldut, minuarust riigivalitsemine peaks olema aus ja õiglane. kui on aastaid ja aastaid vingutud Tallinna valitsemise üle, siis riigi valitsemine pole suutnud muuta pealinna oma paremaks, vaid on selle asemel hoopis ise halvemaks muutunud. kõnealune seadus, õigemini selle vastuvõtu viis on lihtsalt üks halvemaid näiteid viimasest ajast. usaldus riigi institutsioonide vastu on samuti valitsemisel oluline, kui inimesed näevad et tehakse ebaõiglust, siis ka ei usaldata.
      minuarust see et inimesed järjest enam kurdavad selle üle et pole kedagi valida - see ON probleem. tõsine kusjuures.
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Siin on nüüd kaks teemat. Palun ära neid segamini aja ning palun ära esimest teisega seo.

        Algselt postitas chac Vaata postitust
        inimesi on erinevaid. mõni tajub ümbritsevat maailma paremini läbi laulude või luule või visuaali, mõni teine aga läbi numbrite. st see ei ole lihtsalt niisama "mänguilu".
        tõde, üks ja ainus, on kuskil siiski olemas, ainult me läheneme sellele erinevaid teid pidi.
        Jep. Ei mõelnudki midagi halba sellega. Vabanda, kui "mänguilu" Sulle solvav tundus, ei olnud nii mõeldud.


        minuarust riigivalitsemine peaks olema aus ja õiglane.
        Ma olen täiesti nõus. Valitsejad peavad vahel seisma ka nende eest, kes ise seda ei suuda (nõrgad, vähemused, vaesed jne). Seda hoolimata tõigast, et domineeriv seisukoht neid ingoreerida tahaks või endale allutada sooviks. Äärmuslikumalt näiteks "kappi tagasi" peksta.
        olgem kristlased, vabandused on esitatud

        Kommentaar


          Algselt postitas chac Vaata postitust
          Said valesti aru. Küsitlusi on vaja selleks et teada saada rahva arvamust. Kas sa näiteks tead viimaseid andmeid kui mitu protsenti rahvast on selle seaduse poolt detsembris 2015?



          Rahva tegelik meelsus ei ole ju teada. Kangeid arvajaid on kõik kohad täis, aga tegelikult ju ei teata.
          Miks on vaja samasooliste kooselu reguleerivate seaduste loomiseks/muutmiseks küsida rahva arvamust? Olen kindel, et kui küsida arvamust maksude kohta, siis saaks ka arvamuse, et 70% pooldab täielikku maksude puudumist. On asju, mille juures on vaja asi lihtsalt ära teha, nimetagem seda või teerulliga ülesõitmiseks. Kuigi jah, ka mind häirib kuidas asi korraldati - polnud vaja eraldi seadust, see loob lihtsalt juurde bürokraatiat ja ajakulu seaduste päevakohasena hoidmiseks. Kogu asi oleks tulnud ära korraldada abieluseadusega või kaotada see ja luua uue nimega seadus.
          Ok, vaikin nüüd mõnda aega jälle.
          BVB - Vaprus

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            inimesi on erinevaid. mõni tajub ümbritsevat maailma paremini läbi laulude või luule või visuaali, mõni teine aga läbi numbrite. st see ei ole lihtsalt niisama "mänguilu".
            tõde, üks ja ainus, on kuskil siiski olemas, ainult me läheneme sellele erinevaid teid pidi.

            jätkates oma juba väljaöeldut, minuarust riigivalitsemine peaks olema aus ja õiglane. kui on aastaid ja aastaid vingutud Tallinna valitsemise üle, siis riigi valitsemine pole suutnud muuta pealinna oma paremaks, vaid on selle asemel hoopis ise halvemaks muutunud. kõnealune seadus, õigemini selle vastuvõtu viis on lihtsalt üks halvemaid näiteid viimasest ajast. usaldus riigi institutsioonide vastu on samuti valitsemisel oluline, kui inimesed näevad et tehakse ebaõiglust, siis ka ei usaldata.
            minuarust see et inimesed järjest enam kurdavad selle üle et pole kedagi valida - see ON probleem. tõsine kusjuures.
            Koosolu või eluseadus referendumile ja eks valitsemine ongi aus ja õiglane. Yeah, right. Kogu su elu mõjutab nt liiklusseadus kõvasti rohkem. Selle võiks ikka referendumile panna.
            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

            Kommentaar


              Kristjan Port või keegi arvas, et praegune jaur pole midagi. Et küllap eutanaasia teema alles hakkab lõhestama ühiskonda.
              Mul on seda väga raske uskuda, see tundub nii ebahuvitav värk. Või mis Varro Vooglaid sellest arvab?
              olgem kristlased, vabandused on esitatud

              Kommentaar


                Algselt postitas zaz Vaata postitust
                Kristjan Port või keegi arvas, et praegune jaur pole midagi. Et küllap eutanaasia teema alles hakkab lõhestama ühiskonda.
                Mul on seda väga raske uskuda, see tundub nii ebahuvitav värk. Või mis Varro Vooglaid sellest arvab?
                Varro on selgelt eutanaasia vastu. Mõned aastad tagasi rääkis sellest ülikoolis ühes loengus. Ütles, et inimelu on väärtus iseenesest ja seda peaks kaitsma isegi siis, kui inimene ise oma elu ei väärtusta vms. Et seadusandlikul tasandi ei tohiks seda mingil juhul lubada tema meelest.

                e: Varro seisukoht eutanaasia kohta muidu siin olemas.
                Mõne päeva eest palus üks Postimehe ajakirjanik minult eutanaasiaküsimuses kommentaari. Siin on tekst, mille kiiruga vastuseks koostasin...

                Kommentaar


                  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                  Varro on selgelt eutanaasia vastu. Mõned aastad tagasi rääkis sellest ülikoolis ühes loengus. Ütles, et inimelu on väärtus iseenesest ja seda peaks kaitsma isegi siis, kui inimene ise oma elu ei väärtusta vms. Et seadusandlikul tasandi ei tohiks seda mingil juhul lubada tema meelest.

                  e: Varro seisukoht eutanaasia kohta muidu siin olemas.
                  http://rahvuslane.blogspot.com.ee/20...vaarikust.html
                  Varro on ka näiteks abortide vastu. Tema abikaasa võttis antud teemal juba pikalt sõna.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Varro on ka näiteks abortide vastu. Tema abikaasa võttis antud teemal juba pikalt sõna.
                    Jep. Abordid ka loomulikult. Varro on üldiselt kõige vastu.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas chac Vaata postitust
                      Miks Sa küsid?
                      Objektiivne info pole sulle tähtis? Vaadates neid pooletoobiseid artikleid, on selge ju et inimesed kes harjunud igapäevaselt arvudega töötama (ja oluliselt suuremates mahtudes) suudaks ise ilmselt täpsemaid hinnanguid olukorrale anda kui humanitaristidest ajakirjanikud...

                      ja veel, EKRE toetajate hinnangud seadusele, ma ei usu et seas see vastuseis päris 100% on. aga ma ei tahaks midagi uskuda, ma tahaks teada.
                      Vabaerakonna toetajatest ei tea samuti midagi, samamoodi arve pole ju.


                      Tsiteerin:
                      "Uuringus võrreldi ka eestlaste ja venelaste – keda oli uuringus enam-vähem pooleks – suhtumist samasse küsimusse. "

                      - see ei vasta ju eestis elava kogukonna rahvusjaotusele, kuidas täpsemalt seda tulemuste kajastamises arvestatud on?
                      Nüüd sa juba kommenteerid tulemusi ja metoodikat. Enne oli väide, et uuringuid ei ole.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas elx Vaata postitust
                        Miks on vaja samasooliste kooselu reguleerivate seaduste loomiseks/muutmiseks küsida rahva arvamust? Olen kindel, et kui küsida arvamust maksude kohta, siis saaks ka arvamuse, et 70% pooldab täielikku maksude puudumist. On asju, mille juures on vaja asi lihtsalt ära teha, nimetagem seda või teerulliga ülesõitmiseks. Kuigi jah, ka mind häirib kuidas asi korraldati - polnud vaja eraldi seadust, see loob lihtsalt juurde bürokraatiat ja ajakulu seaduste päevakohasena hoidmiseks. Kogu asi oleks tulnud ära korraldada abieluseadusega või kaotada see ja luua uue nimega seadus.
                        Ok, vaikin nüüd mõnda aega jälle.
                        ma arvan jälle et 80% eesti inimestest on nõus makse maksma et oma riiki ülal pidada. lahkarvamused tekivad võibolla ainult mismoodi neid makse koguda või kuidas neid kulutada. sellest et näiteks 70% inimestest ei kiida heaks rõivase 24 000 eurost brüsselisse sõitu, võiks isegi aru saada. aga nii või teisiti, arvata võib igaüks midagi, oluline on - nagu ma juba kirjutasin arvamuste asemel opereerida teadmistega, konkreetsete numbritega.
                        Teiseks, polnud kindlasti mingit objektiivset ja karjuvat VAJADUST võtta seadus vastu selle ühe kuu jooksul (mis parlamendivalimisteni jäänud). Jämedalt 25 aastat saime ilma seaduseta hakkama, ja ilmselt oleks vabalt saanud veel aasta või isegi paar-kolm rahulikult arutada igasuguseid poolt- ja vastuargumente ja teha siis kui aeg küps, juba korralik seadus. EV ei oleks sellest viivitusest kokku kokkunud, ka ei olnud ju mingit erilist samasooliste kiusamist enne seda seadusejanti, kõik need öised tõrvikurongkäigud jms jama algas ju alles peale seda. Milleks meile eestisse seda vaja oli?

                        Algselt postitas zaz Vaata postitust
                        Siin on nüüd kaks teemat. Palun ära neid segamini aja ning palun ära esimest teisega seo.

                        Jep. Ei mõelnudki midagi halba sellega. Vabanda, kui "mänguilu" Sulle solvav tundus, ei olnud nii mõeldud.

                        Ma olen täiesti nõus. Valitsejad peavad vahel seisma ka nende eest, kes ise seda ei suuda (nõrgad, vähemused, vaesed jne). Seda hoolimata tõigast, et domineeriv seisukoht neid ingoreerida tahaks või endale allutada sooviks. Äärmuslikumalt näiteks "kappi tagasi" peksta.
                        Vabandus vastu võetud.
                        Kas Sinu meelest see seadus sai vastu võetud võimalikult ausalt ja õiglaselt ja korrektsel moel? Minu meelest mitte. Isegi kui juriidilis-tehniliselt oli kõik korras, siis sisu poolest kindlasti mitte. Sellisel viisil asju ajades valitsuse poolt asju ajades inimeste usaldus riigi vastu väheneb mitte ei kasva. Seega, need asjad ON omavahel tihedalt seotud.
                        Valitsus peab kaitsma nõrgemate huve, kuid ei saa olla nii et mingi vähemus hakkab dikteerima enamusele OMA moraali ja tõekspidamisi.

                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                        Nüüd sa juba kommenteerid tulemusi ja metoodikat. Enne oli väide, et uuringuid ei ole.
                        kus need uuringud siis on? ajakirjanike arvamused mind väga ei huvita, samas linki algallikale keegi neist ei pannud kui ma õigesti mäletan?
                        Seisan üksi mere ääres
                        jalas kollased sandaalid
                        valged, merevahust sääred
                        hüüan: "Elagu skandaalid!"

                        Kommentaar


                          Vaata uudises numbrilisi fakte (kogutud Turu-uuringute poolt), ignoreeri ajakirjanike hinnanguid seal juures kui see sind ei huvita.

                          Väita et pole uuritud ja rahva arvamust me ei tea, on ikka väär.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                            Jep. Abordid ka loomulikult. Varro on üldiselt kõige vastu.
                            No äärmuskatoliiklased on millegi poolt ka. Pakun, et nt sunduslik usuõpetus (kristlus) jms.
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas chac Vaata postitust
                              Valitsus peab kaitsma nõrgemate huve, kuid ei saa olla nii et mingi vähemus hakkab dikteerima enamusele OMA moraali ja tõekspidamisi.
                              Eks ole. Tegelikult on sul neid rahvaküsitlusi vaja ju üksnes selleks, et saaks toore jõuga OMA moraali ja tõekspidamisi dikteerima hakata.
                              Kas muuseas korraks teema pealkirja ka vaatasid, enne kui oma järjekordset ristiretke siin alustasid? Ilmselt mitte.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                ma arvan jälle et 80% eesti inimestest on nõus makse maksma et oma riiki ülal pidada. lahkarvamused tekivad võibolla ainult mismoodi neid makse koguda või kuidas neid kulutada. sellest et näiteks 70% inimestest ei kiida heaks rõivase 24 000 eurost brüsselisse sõitu, võiks isegi aru saada. aga nii või teisiti, arvata võib igaüks midagi, oluline on - nagu ma juba kirjutasin arvamuste asemel opereerida teadmistega, konkreetsete numbritega.
                                Noh, las ma arvan, et sellisel juhul toetaksid autota inimesed automaksu, kõhnad inimesed paksumaksu, lastega pereinimesed lastetusmaksu, lastetud inimesed lapsekasvatamismaksu jne.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X