320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    anna andeks ma tõesti ei saa aru mismoodi on korruptsioon ja onupojapoliitika kuidagi maksundusega seotud. kui sulle need niivõrd pinda käivad, siis võta mõni muu riik. võta näiteks Taani, kus peaks korruptsiooniga kõik ok olema. samuti astmeline tulumaks, ka varamaksud. riigil erilist rikkuseallikat ka ei paista olema nagu Norral.

    kui Portugalis kõik oma makse maksaksid, siis ma arvan et ausad maksumaksjad oleksid rahul. samas ei suhtuta miskipärast seal ka ettevõtjatesse ja edukatesse nii halvalt kui näiteks Eestis, sest teatakse et nad üldjuhul panustavad ka rohkem ühiskonda
    Taani kohta tõesti öelda ei oska, äkki ainult:
    - ei sõltu nii palju ekspordist
    - äkki on olnud stabiilsem ühiskond
    - äkki on ka SKP kaks korda kõrgem

    Tõesti ei tea. Jaapan on ka ilmselt hea näide, kuna neid pommitati tuumapommiga, aga on nüüd nii toredad.

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
      on sul paremaid mõtteid kuidas rikkaid rohkem maksustada? arusaadav, et palgatulust nad ei ela. ja eks muu maailm ka sellega tegeleb
      Kogu see maksustamise jutt, retoorika on selline tubli 12-13 sajand.

      Rohkema raha ringlusesse saamine ei peaks inimkonna eesmärk olema.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        Kogu see maksustamise jutt, retoorika on selline tubli 12-13 sajand.

        Rohkema raha ringlusesse saamine ei peaks inimkonna eesmärk olema.
        Rohkem raha ringlusesse on ikka eesmärk, aga küsimus ongi selles, et kas see tuleb läbi suurepärase valitsussektori või mitte

        Kommentaar


          See Portugali teema on soccernetis samasugune püsikunde nagu Icemani pelmeenid? Geograafia ja kliima on teine, ajalugu on teine, usk on teine, mida siin nii väga võrrelda ja arutada on? Kõik riigid, mis maksustavad tekkinud tulu 30+ %ga on pikemas plaanis luuserid globaliseeruva majanduse keskkonnas. Kui on vanadest koloniaalrasvadest varudest midagi võtta, siis natuke aega veel hoiab vee peal, aga mingi hetk reguleerib turg ära. Kui te just ei usu kaljukindlalt, et suurte sissetulekutega inimesed ja ettevõtted on erakordselt rumalad

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Rohkem raha ringlusesse on ikka eesmärk, aga küsimus ongi selles, et kas see tuleb läbi suurepärase valitsussektori või mitte
            Eesmärk peaks olema rohkem aega saada ringlusesse ning raha oleks vahend. Hetkel vastupidi.
            Raha võid sa kasvõi juurde trükkida. Ajaga on limiteeritumad lood.

            Küsimus on sul aus.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Aga kui nüüd majandusfilosoofia radadelt tagasi päevapoliitikasse tulla. Eeldades, et sellest seltskonnast saab valitsus ja ministriteks saab naljakaid või vähemalt täiesti uusi nägusid. Mis võiks olla ajaloo top 5 või top 10 algusest peale läbi kukkunud ministreid? Ausalt öeldes peale Repinski ei tulegi kohe väga ette, see oli tõesti selline kurioosum, kus kõik teadsid esimesest päevast alates lõpptulemust. Tõniste oli ka muidugi väga naljakas oma inglise keele testversiooniga, aga see oli lihtsalt pigem ebaõnn, et see kuradi EL eesistumine just tema ajale sattus

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                Aga kui nüüd majandusfilosoofia radadelt tagasi päevapoliitikasse tulla. Eeldades, et sellest seltskonnast saab valitsus ja ministriteks saab naljakaid või vähemalt täiesti uusi nägusid. Mis võiks olla ajaloo top 5 või top 10 algusest peale läbi kukkunud ministreid? Ausalt öeldes peale Repinski ei tulegi kohe väga ette, see oli tõesti selline kurioosum, kus kõik teadsid esimesest päevast alates lõpptulemust. Tõniste oli ka muidugi väga naljakas oma inglise keele testversiooniga, aga see oli lihtsalt pigem ebaõnn, et see kuradi EL eesistumine just tema ajale sattus
                Urve Palo?

                Teda ka väga tõsiselt ei võetud ettevõtlusministrina ja need sündmused/üritused mida sattusin väisama kus tema sõna sai olid üsna piinlikud.

                Kommentaar


                  Mulle tundub, et peamine küsimus ei ole ju isegi astmelises tulumaksus, peamine küsimus on selles, et kuidas neid astmeid organiseerida. Jätame selle meie käkerdise üldse kõrvale, see on mingi jabur süsteem, sest päris astmelist tulumaksu ei julgenud IRL toetada. Ma ei usu Portugali stiilis keskklassi kõrgelt maksustamisse, see tekitab olukorra, kus rikkad on endiselt rikkad ning vaesed on endiselt vaesed, lihtsalt keskklass liigub vaestele lähemale. Ideaalis võiks rikkaid(noh, neid kes ikka üle miljoni teenivad) maksustada mingist summast alates a'la 60+% määraga, kuid meil Eestis tekiks sellega see probleem, et kui palju meil neid üldse on? Kui eesmärk on riigikassat täita, siis on palju lihtsam kottida keskklassi, tuleb rohkem raha kokku. Teine probleem on muidugi, et need rikkad võivad sel juhul skeemitama hakata, igasugu offshore lahendusi kasutada jne., selle vältimiseks peab korralik legislatuur paigas olema.

                  Igasusgustesse toidukaupadele maksuerisuste tegemisse jne. ma ka ei usu. Lõppkokkuvõttes toimib turg nii, et kui tarbijal jääb nende pealt enam raha kätte, siis võtavad teised sektorid neilt lihtsalt mingite asjade eest rohkem raha. Võtame näiteks kasvõi UK, kus toidukaupadel käibemaks puudub ning seetõttu on need pigem Eestist kergelt odavamad, kuid samas näiteks üürihinnad ja autokindlustused on meiega võrreldes väga kallid.

                  Muidugi tänapäeval on osad riigid päris leidlikud raha tegemises. Näiteks Küprosel on Euroopa kohta päris madalad maksud, käibemaks isegi madalam kui meil+päris palju erisoodustusi. Selle finantseerimiseks on nad otsustanud oma passe müüma hakata "kuldse viisa" skeemi alusel, mille tingimuseks on 500k€+1.5m€ investeering nt. kinnisvarasse/ärisse Küprosel vms. Samas selline asi tekitab muid probleeme, näiteks Limassol pidi sisuliselt olema "city of Russians".

                  Ega kokkuvõttes mingit ideaalset lahendust ei ole. Kui te just anarhistid ei ole, siis peab riik eksisteerima ja riigikassasse raha kuidagi tulema.

                  Kommentaar


                    a et järjest süvenev varanduslik ebavõrdsus ei ole probleem? see et mingi 1% elanikkonnast omab 90% maailma rikkustest ei ole probleem? võiks nagu aru saada et me elame põhimõtteliselt Monopoly mängu, ainult reaalselt. rahutustest ja sõdadest hoitakse põhimõtteliselt ära ainult rahatrükiga. pange see raha trükimasin korraks seisma mõneks aastaks ja asjad lähevad siin maailmas tunduvalt huvitavamaks. soovitaks vaadata veidi laiemalt antud maailma kus me elame ja mitte piirduda ainult oma rahakotiga
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      lorenzo, Venezuelas ju tehakse kõik absoluutselt vastupidiselt vs lääneriikide ebavõrdsust tootva rahatrüki majandusmudeliga. Kuidas kommenteerid viimaste aastate arenguid seal loodusvarade poolest ülirikkal maal ja ka rahvastiku poole pealt ei tohiks neil olla Vana Maailmaga võrreldes ühtegi takistust? CIA? Cancer Man?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        a et järjest süvenev varanduslik ebavõrdsus ei ole probleem? see et mingi 1% elanikkonnast omab 90% maailma rikkustest ei ole probleem? võiks nagu aru saada et me elame põhimõtteliselt Monopoly mängu, ainult reaalselt. rahutustest ja sõdadest hoitakse põhimõtteliselt ära ainult rahatrükiga. pange see raha trükimasin korraks seisma mõneks aastaks ja asjad lähevad siin maailmas tunduvalt huvitavamaks. soovitaks vaadata veidi laiemalt antud maailma kus me elame ja mitte piirduda ainult oma rahakotiga
                        Varandusliku ebavõrdsuse vastu ei aita kuidagi keskklassi kottimine. Nagu ma ütlesin, siis ma ei ole üldse päriselt rikastele kõrgete maksumäärude(muide, ka mitte varamaksude) vastu. Sa muidugi oled endale dollari toimimispõhimõtte päris hästi selgeks teinud, kuid teised valuutad üldiselt ei toimi nagu dollar. Üldiselt intressi(ja inflatsiooni)määr on viimasel ajal olnud pigem majanduse toimimise seisukohast ohtlikult madal, kompenseerimaks fiskaalset kasinuspoliitikat. See on üsna korralik ajalooline pretsedent, et intressimäär üle 10a alla 1% aastas püsib. Kui praegu peaks uus majanduskriis peale lendama, siis paljud riigid, kus see nii viimased 10a olnud on, oleksid potentsiaalselt uued Kreekad, sest nad ei saa enam fiskaalpoliitiliselt kärpides rahanduspoliitikaga asja kompenseerida, sest intressimäär negatiivne olla ei saa, muidu lähebki majandus katki.

                        Aaa, ja @vendetta, Venezuela näiteks toomine vasakpoolsusest on umbes sama kui öelda, et parempoolsus ei toimi, sest Hitler ja Mussolini. Kui ikka riik suudab endale inimõiguste rikkumise eest ekspordikeelud peale saada, siis ei ole sellest enam midagi kasu, et sul palju naftat on.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          see et mingi 1% elanikkonnast omab 90% maailma rikkustest ei ole probleem?
                          Loogiline lahendus sellele probleemile on loomulikult kõrgemalt maksustama hakata eesti 1000eurise palgaga inimesi

                          Kommentaar


                            LaRaBla, sa vist UK elanik? Äkki viitsid siia orgunnida UK inflatsiooni viimased 20 aastat või nii, et ohtlikult madaldub see graafik kogu aeg, või nii... 10 viimast aastat on ka ok kui 20 ei sobi!

                            Kommentaar


                              Inflatsioon:

                              Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users.


                              Intress:

                              Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users.


                              Kahjuks ma kiiruga inflatsioonigraafikut kaugemasse aega ei leidnud, aga 70.-80. oli see vahepeal seal 30% ligi aastas. Ehk mõlema puhul on näha üsna selget nullile lähenemist, kui välja jätta viimasel ajal Brexiti tekitatud mõju inflatsioonigraafikule.

                              edit: Madalad intressimäärad muide mõjutavad varandusliku ebavõrdsuse kasvu päris korralikult. See tähendab, et pangast laenu saamine kinnisvara või mille iganes muu ostmiseks on palju raskem, sest vastasel korral hüppaks inflatsioon lakke.

                              Kommentaar


                                Oki, ega ma tegelikult saan aru, et sa päris puusalt ei tulistanud, ilmselt puutud teemaga kokku rohkem kui näiteks mina. Lihtsalt hakkas silma see inflatsiooni ja intressimäärade kokku keevitamine. Mingil põhjusel on mul vajadust olnud olla kursis just inflatsiooni teemaga UKs ja perioodil 2000-2019 on minu meelest inflatsiooni (CPI kui täpne olla) ohtlikult madalaks liigitamine pigem liialdus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X