320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Ma loodan, et sa seda nüüd reaalselt ei mōelnud…
    Pigem oli see vastus kommentaarile, mis matemaatikat mängu tuues püüdis selgeks teha, et vaktsiinide mõju ei ole madal.
    Kui kolmandik, olgu kasvõi 10% nakatunutest sellise hulga puhul on vaktsineeritud, siis see pole küll tõhusus, mida vaktsiinide puhul oleme harjunud eeldama. Võime küll rääkida haiguse kergemast kulgemisest, aga samuti mitte 100%. Selle põhjal mõistan mina vägagi hästi inimesi, kes puhtalt selle pinnalt ei soovi süsti teha, pannes kaalule ka võimalikud kõrvalmõjud. Minu puhul olid need üsnagi leebed, aga tean inimesi, kes haigestusid vaktsiini mõjul sama rängalt nagu mõni tuttav on põdemist kirjeldanud.

    Kommentaar


      Algselt postitas Rein Vaata postitust
      Väga kohatu võrdlus. Kas sa julgeksid seda ka otse inimestele näkku öelda, kelle lähedane on Covidisse surnud? Ilmselt mitte, aga anonüümselt internetis on ju hea paukuda.

      Laskun korra sama madalale kui sina ja toon samasuguse ajuvaba näite. Viimastel aastatel on ilmselt joodikjuhtide käe läbi surnud vähem inimesi kui Covidisse. Kuidas kõlab, et seadustame purjus peaga sõitmise? See on tähtsusetu number ju kelle nad kasti sõitnud on.
      Purjus peaga sõitmine on ilmselgetel põhjustel taunitav ja ohtlik. Pole üldse asjakohane võrdlus. Võib-olla peaks valitsus samamoodi nagu viiruse levikut, püpdma ka alkoholi olemasolu piirata, et selle mõju all inimesed rumalaid otsuseid ei teeks. Viirus see-eest on nähtamatu, palju keerulisem ja paratamatus, millega tuleb leppida ja mingi karm periood üle elada.

      Ma muidugi ei lähe ütlema inimesele, kelle lähedane on sellesse haigusesse surnud, piirangutevastaseid loosungeid. Selliste inimeste seisukohta ma mõistan, sest neile on see isiklik traagika ja emotsionaalne teema.

      Kommentaar


        Algselt postitas Vask Vaata postitust
        Kui kolmandik, olgu kasvõi 10% nakatunutest sellise hulga puhul on vaktsineeritud, siis see pole küll tõhusus, mida vaktsiinide puhul oleme harjunud eeldama.
        Ma pikemalt mõelnud, et sa võiks meditsiini teemadel mitte kommenteerida. Gripivaktsiini tõhusus nt on tüüpiliselt alla 50%. USA uuringud siin: https://www.cdc.gov/flu/vaccines-wor...estimates.html
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Algselt postitas Vask Vaata postitust
          Purjus peaga sõitmine on ilmselgetel põhjustel taunitav ja ohtlik. Pole üldse asjakohane võrdlus. Võib-olla peaks valitsus samamoodi nagu viiruse levikut, püpdma ka alkoholi olemasolu piirata, et selle mõju all inimesed rumalaid otsuseid ei teeks. Viirus see-eest on nähtamatu, palju keerulisem ja paratamatus, millega tuleb leppida ja mingi karm periood üle elada.

          Ma muidugi ei lähe ütlema inimesele, kelle lähedane on sellesse haigusesse surnud, piirangutevastaseid loosungeid. Selliste inimeste seisukohta ma mõistan, sest neile on see isiklik traagika ja emotsionaalne teema.
          Ole lihtsalt vait natukene aega eks, lolle ei viitsi keegi kuulata.

          Kommentaar


            Mis on Eestis koroona kill-rate?
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Isiklikult pean tõdema, et olen tänasega tegelikult oma mõtlemises mitu head sammu Vaski nägemusele vastu teinud. Äkki peakski käega lööma ja vaktsineerimise teema täiesti laualt võtma. Kes tahab, see teeb. Kes ei taha, see ei tee. Iseenesest ju lahendatav, kui andagi meditsiinisüsteemile selge suunis kätte, et igal haiglal on Covidi patsientide raviks n arv kohti, rohkem ressurssi sinna suunata ei saa. Seejuures arv n ei tohiks piirata plaanilist ravi ja vaktsineerimispassiga oleks ravi tagatud, st selleks tarbeks peab osa n-ist olema reservis. Lahendamata jääks veel nende inimeste küsimus, kes meditsiinilistel näidustustel vaktsineerida ei saa. Nende peal saame nt piloteerida kodanikupalka, et nad ei peaks enda elu tööl ohtu seadma. Nii saaks igaüks oma soovide kohaselt oma vabadusi ja õigusi rakendada proportsionaalselt oma täidetud kohustustega. Ja kes sureb, see sureb.

              Tegelikult tean, et selles valdkonnas nii mõelda ei tohi. Aga kaua jaksab võidelda?
              20 LEGEND

              Kommentaar


                Kui ma oleks ennustaja mees, siis ma julgeks pakkuda, et midagi sellist kahjuks või õnneks tuleb ka mingihetk ala vaktsineerimata covid patsiente enam sisse ei võeta haiglasse.

                Kommentaar


                  Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                  Kas see oli mjr Evert Paas? No see mees sai ikka asja eest kinga. Ta räägib otsesõnu sellest, et vaktsiinis on nanotehnoloogia, mille abil saab inimeste viljakust sisse ja välja lülitada, et kõik on üks hiiglaslik vandenõu. Kaitseväe vaktsineerimine selleks, et riigi sõjaline jõud rivist välja lüüa jne. Mina ei tahaks teenida sellise mehe alluvuses, kelle psühholoogiat ja arusaama maailmast saab nii lihtsasti mõjutada, et ta viskab oma 20aastase karjääri prügikasti nii lihtsalt.
                  Ma mõtlen, et kas keegi on uurinud kuuli või muude sõjadraumade pikema aegset mõju? Ma küll ei taha haavata saada.
                  Kuradi kohviklubi ma ütlen.

                  Ja proovige mõista ka boobekit ja vaski. Nende silmis on suurem võimalus saada tüsistus, kui covid kahjustused või surm. Nad ise on näinud ka. Seda fakti sõimlemisega ei muuda. Faktidega ka mitte. Pigem radikaliseerite veel enam.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                    Ma mõtlen, et kas keegi on uurinud kuuli või muude sõjadraumade pikema aegset mõju? Ma küll ei taha haavata saada.
                    Kuradi kohviklubi ma ütlen.

                    Ja proovige mõista ka boobekit ja vaski. Nende silmis on suurem võimalus saada tüsistus, kui covid kahjustused või surm. Nad ise on näinud ka. Seda fakti sõimlemisega ei muuda. Faktidega ka mitte. Pigem radikaliseerite veel enam.
                    Ma ei mõista kust tuleb arvamus, et ma vaktsineerimata olen või mul midagi vaktsiinide endi vastu on?
                    Hello! I´m mentaly ill.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas boobek Vaata postitust
                      Aztra - Zenekat enam ju ei süstita kuna pidi tromboosi tekitama. Rootsi peatas Moderna süstimise, kuna põhustab südamelihase põletikku. Pizeril samad probleemid. Pealegi pole pikaajaliste mõjude kohta mingit uurimust võimalik teha. Ühendriikide tervishoiu amet teatab , et kahe aasta jooksul on vaksiinist põhjustatud komplikatsioonidesse surnud 8000 inimest. Eesti kohta statika puudub. Et sm. Kallas tapab on üle pingutatud aga, et vaktsiinid täiesti ohutud on ei vasta ka tõele.
                      Ja üleüldse on see vale alateema sellise asja arutamiseks.
                      Algselt postitas boobek Vaata postitust
                      Ma ei mõista kust tuleb arvamus, et ma vaktsineerimata olen või mul midagi vaktsiinide endi vastu on?
                      Seda su tsiteeritud postitus ei väitnud kindlasõnaliselt, et sa vaktsineerimata oled. Kuid endiselt oled vastamata jätnud korduvale arupärimisele, kas sinu ja ekre väljaütlemised on siiski vaktsiinivastased või niisama ulmelised luulud?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas boobek Vaata postitust
                        Ma ei mõista kust tuleb arvamus, et ma vaktsineerimata olen või mul midagi vaktsiinide endi vastu on?
                        See ei olnudki rünnak sinu, kui persooni pihta. Pigem hoiakute ja väidete kohta. Selle kohapeal võiks olla kes iganes. Küsimus on samades jutupunktides tont teab mitu lehekülge järjest. Mis muutunud on? Hoiakud ja need on läinud järsemateks!
                        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                        My spell checking is second to nine!

                        Kommentaar


                          Siingi nähtav vastasseis peegeldab osaliselt ühte peamist probleemi, millest ka madal vaktsineerituse tase tuleb. Kui skeptitsismi vaktsiinide kõrvalmõjude osas nimetatakse otsekohe rumaluseks või teaduse mitte usaldamiseks, siis see tekitab trotsi ka paljudes inimestes, kes tahaksid aega mõtlemiseks ja oleksid valmis end süstida laskma. Kui siin on viidatud ja otsitud sarnasust postsovetlike riikide madala vaktsineerituse vahel, siis rahva asemel paneksin ma üsna suure osa süüst valitsusele, kes justkui postsovetlikult rahvaga suhtleb. Valitsuse kommunikatsioonis puudub avatus ja probleemidest ausalt rääkimine. Kui siin eelnevalt viidati sellele, et ma ei tea meditsiinist midagi, siis minutaoliste nägemus ongi see, et kui vaktsiini reklaamitakse lahendusena, siis pärast seda nakkavus peaks olema nakkavus vägs madal ja haiglasse jõudmine pea olematu. Kui aga valitsus säärastes kohtades ei räägi kõike avatult, siis see tekitabki umbusaldust. Rahvasse justkui kantseldatavasse lapsesse suhtumine tekitabki lõhet. Lisaks saaks ka piirangute rakendamisel olla loomingulisem. Nakkusohutuse asendamine uuest nädalast vaktsiinipassiga täidab eesmärki inimesi survestada süsti tegema, aga ma kardan, et viiruse leviku peatamise osas see erilist efekti ei oma.

                          Kommentaar


                            Tjah, lumehelbeid on EKREs ja vaktsiinivastaste seas tõesti üsna palju, keda tuleks siidkinnastes kohelda...

                            Kommentaar


                              Kuskil oli küsimus mis EKRE valijad eilsest arvavad. Nüüd on selge, et kõigile erakonna liikmetele ka see ei sobinud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                                Kuskil oli küsimus mis EKRE valijad eilsest arvavad. Nüüd on selge, et kõigile erakonna liikmetele ka see ei sobinud.
                                Meedia muidugi võimendab seda ühte EKRE-st lahkunut, aga lõppkokkuvõttes on Helmedele vaja mitte partei liikmeid (neid on EKRE-l niigi kõriauguni veel Rahvaliidu ajast jäänud), vaid valijaid 2023. aasta märtsis. Nende seisukohast, kui üks liige jäi vähemaks, aga eilselt miitingult tuli 100-200 valijat ja häält juurde, siis nemad on rahul. Nii see lihtsalt on.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X