320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui sa küsid pangast et kui suur sissetulek peab olema et xxx hinnaga kinnisvara osta, siis on ok. Kui sa küsid et kui palju ma pean palka näitama, siis ei ole ok. Siit ka jutt ringluses et pangad ei taha eriti oü meestele laenu anda.
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      ma olen aru saanud, et laenude puhul vaadatakse laenu taotlejaga seotud äriühingute bilanssi ja kasumiaruannet.. ja selle pealt tehakse otsus. Juu siis olen valesti aru saanud

      Kommentaar


        Rumal küsimus õpetajate halva elujärje kohta.

        Kas ei oleks esmane ülesanne sulgeda ebaefektiivsed väikekoolid ja selle arvelt palku tõsta?

        Kas ei oleks mõtet loobuda ametühingust ja üldisest õpetajate alampalgast, kuna praegu tõuseks palk kuskil Moostes õpetajal, kus pole probleemi kinnisvara ostmisel ja laseks tõsta rohkem palku kohtades, kus elukallidus mõjub suuremalt ja seetõttu saaks seal rohkem palku tõsta?

        Kommentaar


          Algselt postitas taku* Vaata postitust
          ma olen aru saanud, et laenude puhul vaadatakse laenu taotlejaga seotud äriühingute bilanssi ja kasumiaruannet.. ja selle pealt tehakse otsus. Juu siis olen valesti aru saanud
          Seda vaadatakse ka muidugi. Aga eraisikuna kodulaenu võttes peab sul ka oma sissetulek olema, on see siis palk, dividend, mõni muu regulaarne sissetulek
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Rumal küsimus õpetajate halva elujärje kohta.

            Kas ei oleks esmane ülesanne sulgeda ebaefektiivsed väikekoolid ja selle arvelt palku tõsta?

            Kas ei oleks mõtet loobuda ametühingust ja üldisest õpetajate alampalgast, kuna praegu tõuseks palk kuskil Moostes õpetajal, kus pole probleemi kinnisvara ostmisel ja laseks tõsta rohkem palku kohtades, kus elukallidus mõjub suuremalt ja seetõttu saaks seal rohkem palku tõsta?
            Kas siin pole hoopis see geiss et tuleb Mooste koolil hoopis suuremat palka pakkuda, kuna keegi pole huvitatud Moostes õpetaja olema...

            Aga ebaefektiivsed väikekoolid võib tõesti kinni panna. Kool võiks ola a la 25-30km raadiuses. Võiks hoopis koolibussid olla
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

              Aga ebaefektiivsed väikekoolid võib tõesti kinni panna. Kool võiks ola a la 25-30km raadiuses. Võiks hoopis koolibussid olla
              Millega seda efektiivsust siis mõõdetakse?

              Kui üks õpetaja on 24 õpilase kohta nagu seadus lubab, siis see on õpilase aja ebaefektiivne kasutamine võrreldes väiksema klassiga, kus õpetajal iga õpilase jaoks rohkem aega.
              Kui õpilane peab sõitma bussiga 25-30 km, mis võib arvestades peatusi aega võtta vabalt tund aega üks ots, siis see on õpilase aja ebaefektiivne kasutamine.

              Kommentaar


                Algselt postitas gaskoff Vaata postitust
                Millega seda efektiivsust siis mõõdetakse?
                Eks seda ongi võimatu mõõta ja väga tunnetuslik. Ma aastate jooksul olen käinud oma vanavanemate maakodus, kus lähim asula on selline 150 elanikuga ja kahaneva elanikkonnaga. Pood pani seal ammu uksed kinni, rääkimata et seal muud oleks peale ühe saekaatri. Aga loomulikult on seal olemas kool, sealjuures viimase kümne aasta jooksul ehitati seal eurorahadega(?) mingi kõrvalhoone õpetajatele ja muidu on ka näha raha panustamist. Maaelu arendamine ja värk. Ma muidugi ei jõudnud ära imestada, et miks seda tehakse - suurem linn mitme kooliga on 15 km kaugusel.

                Nüüd muidugi on jõutud kohta, et selles väikses maakoolis on 50 õpilast ja klassides 5 last. Mõeldakse maakooli kinnipanekule, sest paljud lapsed käivad niigi linnakoolis. Olgem ausad... tegelikult võinuks selle maakooli 20 aastat tagasi kinni panna, nende renoveerimisrahade eest oleks saanud tekitada tiheda koolibussiliikluse linnaga ning aastakümnetega oleks säästetud/võidetud metsikult raha, mida õpetajate palkadele panna jne.

                Aga samas seda maakooli vist ikka ei saa kinni panna, sest kogutakse uljalt allkirju "kui on viis õpilast klassis, siis õpetaja jõuab iga lapseni" ja "kogukond lõhutakse ära" ja "maaelu sureb ära".

                Kommentaar


                  Algselt postitas gaskoff Vaata postitust

                  Millega seda efektiivsust siis mõõdetakse?

                  Kui üks õpetaja on 24 õpilase kohta nagu seadus lubab, siis see on õpilase aja ebaefektiivne kasutamine võrreldes väiksema klassiga, kus õpetajal iga õpilase jaoks rohkem aega.
                  Kui õpilane peab sõitma bussiga 25-30 km, mis võib arvestades peatusi aega võtta vabalt tund aega üks ots, siis see on õpilase aja ebaefektiivne kasutamine.
                  Kui koolil on nii vähe õpilasi ntx, et õpetajad ei saa koormust täis ntx?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust

                    Ah? Riigiametis ei maksta makse v?
                    Ja , see võib sulle tunduda uskumatu aga avalikus sektoris toimub lihtsalt erasektorist kogutud maksuraha ühelt realt teisele tõstmine.
                    Hello! I´m mentaly ill.

                    Kommentaar


                      aitab jamast. visake see epsteini list parem siia.
                      kuidas kotka stenn ratastooliga seal uhada sai?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas taku* Vaata postitust
                        sa ei peagi nõustuma...arvamused on erinevad, riskid on erinevad... point oli pigem selles, et hipid võiks aru saada, et iga ettevõtja ei ole tõbras ja iga väikeettevõte ei ole OÜtaja/maksupettur.
                        Kontekst on nende asjade juures oluline.

                        Minu extensive uurimustöö, mis põhineb pudrukausistatistikale ütleb, et % värdjaid igas valdkonnas on umbes samas suurusjärgus.

                        Palgatöötajad, kes varastavad tööaega ja töövahendeid jms on protsentuaalselt umbes sama suur kui tooreid OÜtajaid, kes varastavad päästjatelt palgaraha.

                        Isiklikus aspektis olen seisukohal, et "plaatija" näide varaste hulka ei kuulu. Müts maha, et tüüp tahab vastutada ja toimetab selle nimel.
                        Ei vaidle vastu. Mida vanemaks saan, seda rohkem seda päris töö tegijat hindan, eriti kui selge silmavaade ja ühe-mehe-asja ajab.

                        Endal muidugi uut korterit sisustades oli teema, et ei viitsi tõesti (loe: ei oska) 11 lampi lakke panna. Tellisin teenuse läbi siis müüja (mitteametlikult). Ülimalt asjalikud mehed ja kuigi tunnipõhiselt, siis tegid ikka ülikiirelt ära, sest mitu objekti samal päeval veel ees. Naisele pärast rääkisin veel, et "kurat, ma ju saaks ka selle tööga hakkama kui õppida". 7:30 olid nagu kellavärk kohal, viisakalt riides ja intelligentse inimese jutuga.

                        Maksmiseks läks, siis oli väike segadus, sest eeldasin 50 EUR/h per face puhul arvet ja värki, aga "ei-ei, sulas ikka". Aasta oli 2021.

                        Et noh isiklikus plaanis, mul absull ei ole kahju endal sellest kulutusest, sest ma ma vihkan koduseid töid. 2 kuud kontoritoas pirn ootab vahetamist ja kui pesumasina toru umbe läheb, siis tellin mehe, sest see teema ajaks nii stressi kui ise peaks tegema.

                        Aga suures pildis jällegi noh, sulle vastu rääkides... Et mis riski see vend siis võttis ka? Ainuke asi, mida ta tegi oli see, et küsis pmst ametlikku hinda, mis sisaldaks kõiki makse, km ja ettevõtte tootlust ise cashis tehes. Tõsi, ta sai seda lubada, sest hea vend nö. Siin ei pea nüüd selle 50 osas senti saagima minema, aga poindist saad ju aru kui toon su üksiknäitele teise üksiknäite vastu.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Rumal küsimus õpetajate halva elujärje kohta.

                          Kas ei oleks esmane ülesanne sulgeda ebaefektiivsed väikekoolid ja selle arvelt palku tõsta?

                          Kas ei oleks mõtet loobuda ametühingust ja üldisest õpetajate alampalgast, kuna praegu tõuseks palk kuskil Moostes õpetajal, kus pole probleemi kinnisvara ostmisel ja laseks tõsta rohkem palku kohtades, kus elukallidus mõjub suuremalt ja seetõttu saaks seal rohkem palku tõsta?
                          Sa seda parempoolsete venda twitteris followid w?

                          Ise muidugi ka. Õige point.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                            Kas siin pole hoopis see geiss et tuleb Mooste koolil hoopis suuremat palka pakkuda, kuna keegi pole huvitatud Moostes õpetaja olema...

                            Aga ebaefektiivsed väikekoolid võib tõesti kinni panna. Kool võiks ola a la 25-30km raadiuses. Võiks hoopis koolibussid olla
                            Sa ei ela Soomes muidu.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas gaskoff Vaata postitust

                              Millega seda efektiivsust siis mõõdetakse?

                              Kui üks õpetaja on 24 õpilase kohta nagu seadus lubab, siis see on õpilase aja ebaefektiivne kasutamine võrreldes väiksema klassiga, kus õpetajal iga õpilase jaoks rohkem aega.
                              Kui õpilane peab sõitma bussiga 25-30 km, mis võib arvestades peatusi aega võtta vabalt tund aega üks ots, siis see on õpilase aja ebaefektiivne kasutamine.
                              Vot vat siin korra vaidlen vastu.

                              Riik ei pea tulema igale kodanikule, vastu, sest ta on otsustanud "maale kolida". Sõltumata igasugusest sellest "suretab maaelu välja" kiunust. Saad odavama kinnisvara - tegeled lapse koolitamisega. Lihtne ja loogiline tegelt ju? Põlva vs Mooste, mille distants on mingi kümps km vms. Korduvalt kõnnitud, täpselt ei viitsi vaadata. Kolisidki Moostesse, sest KV odavam, pange peredega kodanlikualgatus kokku, et keegi viib punti kooli vm või mingu jala.

                              Ühesõnaga, "maksumaksja" ei pea kinni maksma seda, et keegi on endale otsustanud oluliselt parema elukeskkonna oluliset odavamalt valida. Tra, selle koha pealt sitt maksimaalselt keemas, et iga maakas reaalselt arvab, et viitsin ja tahan linnas elada või? Aga elan, sest ei suudaks seda mitme lapse lasteaiatamist ja tööd ja kõike muud ära händlida. Ei affordi lihtsalt. Aga mingid lohhid, kes vaatavad, et "aa annelinna korteri eest saab 30km kaugusele Moostesse 2 hektarit, ahiküttega maja ja värki" arvavad, et nüüd peame teised ta Mooste kooli kinni maksma. Tõmmaku perse.

                              Kommentaar


                                Ja üleüldse need foorumi ajakirjanikud võiksid siis siia kirjutamise ajal mõelda, mida nad tahavad ja kajastavad. Ma ei tea, kas Moostes on kool ja ei koti ka, aga kui seda tahetaks kinni panna, siis see oleks 2,5 kuud mingi esiuudis jälle tonaalsusega, kuidas riik sulgeb koole, aga raha on peaministri eralennukiks Brüsselisse! Peded raisk (mõlemad).

                                Kommentaar

                                Working...
                                X