320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    ok et siis äpp peaks lahendama probleemi. samas tavataksod ju on äpis. minu küsimus on endiselt- mille poolest erineb uber-taxify teenus oma olemuselt tavataksost? äpid on mõlemil.

    ja mis puudutab rööveltaksosid, siis kahtlen et see äpp kaotab nad ära. pigem ikka tuleb need teisiti eemaldada tänavapildist, nii nagu mujal maailmas see toimib. kõikidel turistidel pole nutitelefone. oleks muidugi huvitav teada statistikat kes neid röövel taksosid kasutavad, kas ongi ainult turistid.

    aga nagu Shaq ütleb, ei näe ma mingit põhjust peale selle seaduse vastuvõttu kellegil taksoteenust pakkuda. eks need jäävad pakkuma, kel pole nutitelefone. Palling võiks kohe öelda, et taksoteenus tahetakse seadusega ära kaotada. milleks selline jutt et need teenused oma olemuselt erinevad
    Äpis näeb inimene taksode hindu ka. Seal ei tule turistile üllatust, et korraga on sõit sadamasse 20 eurot jne. Uberis on vist isegi üldine hind paika pandud. Ehk ta kaotab lihtsalt nendel rööveltaksodel (rööveltakso pole piraattakso, btw!) turu ära.

    Kommentaar


      #62
      Alates taxify tulekust ja hiljem ka uberi pole ma ausalt mitte ühtegi korda taksonumbrile helistanud või neid muud moodi tellinud. Kui suuremad firmad taxifyst ära läksid, siis paar äppi tirisin telefoni (mingi taxofon vist), aga kasutama neid senimaani pole pidanud.
      Mis puudutab siin seda teemat, siis Uberi olemasolu kindlasti vähendab piraattaksode sissetulekut. Näiteks välismaale reisides kasutan mina alati uberit ja ma ei tea miks turistid, kes Eestisse tulevad, ei peaks seda tegema. Tegu on ikkagi globaalselt kõige tuntuima sõidujagamisteenuse äpiga ja seal on fixed sõiduhind ja asi läheb automaatselt maha ja asi ants.
      Taxify on muidugi jah nati alla käinud ja igasugu autosid ja juhte sealt sattunud, isegi kogematta ühe sellise poolpirakaga sattusin sõitma, aga no 1 tärn ja vaevalt et väga pikka pidu seal on.
      Usun, et taksofirmad lihtsalt kardavad oma teenistust kaotada. Nagu lorenzo on väitnud, siis sisuliselt on nii uber kuii taxify lihtsalt väga head ja mugavad äpid, mis on muutnud inimeste taksotellimise harjumusi ja seetõttu vahendustasu ei lähe enam katusefirmale vaid hoopis äppidele. Tegelt olen paari taksojuhiga isegi rääkinud, kes "ametlikult" ei tohiks taxifys olla, aga tegelikult ikkagi on seal erakontoga sees. Taksofirmas olemise eelis on neil ostetud õigused, ala sadamas ja lennujaamas seismine jne, taksoäpp on see, kus tegelikult see tavaliiklus toimub.

      Aga tehnoloogia vastu võitlemine on minu arvates täiesti jabur. Kui mingi asi on inimestele mugavaks tehtud, siis parem kohaneda või välja surra.

      Kommentaar


        #63
        Ma julgen väita, et turist, kes mingil põhjusel ei oma nutitelefoni/ei kasuta äppe, siseneb riiki/Tallinnasse laias laastus 4s kohas. Sadam, rdtj,lennujaam, bussijaam. Julgen samuti väita, et sealt ei kao taksod kunagi ära. Pigem peaks uurima, kui suur osakaal kohalike inimesi kasutab telefoniteel takso tellimist ja mis põhjusel. Kas see on põhimõtteline tavatakso teema, või on nutitelefoni taga asi. Palju meil neid inimesi võib olla, kes taksoga sõidavad aga nutitelefoni ei kasuta? 1% rahvast, 5% rahvast?

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas Shaq Vaata postitust
          Ma julgen väita, et turist, kes mingil põhjusel ei oma nutitelefoni/ei kasuta äppe, siseneb riiki/Tallinnasse laias laastus 4s kohas. Sadam, rdtj,lennujaam, bussijaam. Julgen samuti väita, et sealt ei kao taksod kunagi ära. Pigem peaks uurima, kui suur osakaal kohalike inimesi kasutab telefoniteel takso tellimist ja mis põhjusel. Kas see on põhimõtteline tavatakso teema, või on nutitelefoni taga asi. Palju meil neid inimesi võib olla, kes taksoga sõidavad aga nutitelefoni ei kasuta? 1% rahvast, 5% rahvast?
          Mina kasutan taksot mingi 30 korda kuus. Ja umbes selliselt, et võtan lähima ja normaalse hinnaga. Kui pidi kiisudele helistama, siis oli sisuliselt võimatu saada Lasnamäe tagaossa taksot, kuna nad olid kusagil jumal teab kus. Välismaal tegelikult samamoodi. Riias võtsin ka ainult taxifyga, kuna nägin taksode hindu. Ehk ma ikkagi arvan, et rööveltaksod lähevad ära, kuna turg kuivab väga kokku. Mõni vanem gennadi jääb, aga üldiselt leitakse endale pigem uusi rahategemiskohti. Nii näiteks peab endine rööveltaksode omanik eradetektiivibürood, mis otsib kadunud inimesi.

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas Shaq Vaata postitust
            Ma julgen väita, et turist, kes mingil põhjusel ei oma nutitelefoni/ei kasuta äppe, siseneb riiki/Tallinnasse laias laastus 4s kohas. Sadam, rdtj,lennujaam, bussijaam. Julgen samuti väita, et sealt ei kao taksod kunagi ära. Pigem peaks uurima, kui suur osakaal kohalike inimesi kasutab telefoniteel takso tellimist ja mis põhjusel. Kas see on põhimõtteline tavatakso teema, või on nutitelefoni taga asi. Palju meil neid inimesi võib olla, kes taksoga sõidavad aga nutitelefoni ei kasuta? 1% rahvast, 5% rahvast?
            Kuskil pool aastat tagasi üks juht väitis (Tulika oma) et tema tellimustest kuskil 50% tuleb äpist 50% nn "kiisult". Aga usun, et trend on pigem äpi poole kaldu.

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Äpis näeb inimene taksode hindu ka. Seal ei tule turistile üllatust, et korraga on sõit sadamasse 20 eurot jne. Uberis on vist isegi üldine hind paika pandud. Ehk ta kaotab lihtsalt nendel rööveltaksodel (rööveltakso pole piraattakso, btw!) turu ära.
              võtan lahti näiteks taxigo äpi, kus taksod siis peaks olema. hinnad olemas. pole nagu kuulnud et näiteks Revaliga oleks probleeme olnud hinnas. ma saan aru, et Uberis hoopis võidakse hinda tõsta mingi tipptunnil, vähemalt jutt on olnud?

              aga Dannar, sulle hea idee... teha uuring, näiteks poole aasta pärast, kuidas on see seadus muutnud piraattaksode turgu.
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                #67
                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                võtan lahti näiteks taxigo äpi, kus taksod siis peaks olema. hinnad olemas. pole nagu kuulnud et näiteks Revaliga oleks probleeme olnud hinnas. ma saan aru, et Uberis hoopis võidakse hinda tõsta mingi tipptunnil, vähemalt jutt on olnud?

                aga Dannar, sulle hea idee... teha uuring, näiteks poole aasta pärast, kuidas on see seadus muutnud piraattaksode turgu.
                See turg peaks olema juba praegu languses.

                Kommentaar


                  #68
                  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                  võtan lahti näiteks taxigo äpi, kus taksod siis peaks olema. hinnad olemas. pole nagu kuulnud et näiteks Revaliga oleks probleeme olnud hinnas. ma saan aru, et Uberis hoopis võidakse hinda tõsta mingi tipptunnil, vähemalt jutt on olnud?

                  aga Dannar, sulle hea idee... teha uuring, näiteks poole aasta pärast, kuidas on see seadus muutnud piraattaksode turgu.
                  Probleem minu arust polegi normaalsete firmadega. Lihtsalt kui sul on variant a) helistad läbi mingi 10 erinevat firmat või b) võtad äpi lahti ja valid kõige lähmal oleva auto, millel hea reiting, siis ma ei leia mitte ühtegi põhjust, miks ma variandi a) peaks valima.
                  Aga kui iga taksofirma teeb oma äpi, siis on asi alguses tagasi, ehk siis turu jaoks oleks ideaalne, kui kõik firmad oleks kõik ühes kohas, nagu taxify alguses oli, aga siis läks rahajagamise küsimuses asi põlema ja nüüd on tagajärg see, et kõik taksofirmad protesteerivad Toompeal.

                  Kommentaar


                    #69
                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Äpis näeb inimene taksode hindu ka. Seal ei tule turistile üllatust, et korraga on sõit sadamasse 20 eurot jne. Uberis on vist isegi üldine hind paika pandud. Ehk ta kaotab lihtsalt nendel rööveltaksodel (rööveltakso pole piraattakso, btw!) turu ära.
                    Kusjuures - vahel on ka nii, et tellid takso ja ettesõitva takso hinnakiri on hoopis midagi muud kui äpis kajastatav. Tiksuma hakkab samuti see takso taks.
                    Kord tegin ka proovi, et vaatan, kas taksojuht kerib sõidu lõppedes ette ka hinna, mille alusel tellisin. Muidugi mitte, küsis tuima näoga tulikatakso hinda. Maksin südamerahus ära ja astusin taksost välja teadmisega, et see firma minult enam tellimusi ei saa, easy. Ahjaa, teadmiseks siis, et bensiiniga selle firma taksod ei sõida.
                    Samas teinekord jälle sellised kahtlased fie-taksod, kel veelgi koledam hinnakiri väljas, arveldavad kenasti soodushinna välja vastavalt äpis lubatule.
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      loomulikult asi ka hinnaklassis ning vincent ilmselt ei saa aru, kuidas selline probleem tekkida võib, sest ta sõidab tulika businessiga.
                      ei saand pauku kinni hoida jälle jah?

                      kui loll peab olema, et jätkuvalt mitte aru saada (tahta aru saada?), mida ma eelmisel korral kirjutasin. kui sa "satud" kogu aeg mingite pättide ja jobude otsa, siis sa teed ise ka midagi valesti. kuus kümme korda sõites, rääkimata paarikümnest, peaks olema ammu selge, milline firma pakub kvaliteeti mõistliku hinnaga ja milline pakub odavat hinda kvaliteedi arvelt. ise sõitsin näiteks pikalt revaliga, kuna minu jaoks olid seal asjad tasakaalus ja tallinna kõige kallim ei olnud ta kohe kindlasti. mingit kuradi marabu taksot või I.R.i ei saanud ju keegi sulle vägisi peale suruda, ise valisid selle.

                      inimesed on muidugi erinevad ka ses mõttes, et mõni tahab selle peale kohe taksost välja astuda, kui juht küsib, et kus see tänav nüüd täpselt asubki ja kas ma pean järgmisest vasakule pöörama või ülejärgmisest. mul näiteks pole probleemi öelda, samas tean et nii mõnelgi on ja nende jaoks see kohe "negatiivne kogemus".

                      oma kogemusest veel, et kuna siin oli vahepeal umbes kahe nädala jooksul hästi intensiivselt sõitmist, siis sai võetud nii taxifyst kui ka taxigost. esimeses oli näha alati, et juht pingutab korraliku hinde saamiseks, ennekõike sellega, et oldi lihtsalt asjalikud ja viisakad. seejuures ei olnud mingit vahet, kas oli tegu firma autoga või erajuhiga. samas paar sõitu sai tehtud taxigoga ja oli nipet näpet tüütuid asju kogu aeg. punktist punkti saad, aga üks mees ei olnud rahul, et tema peab nüüd tagasi linna poole sõitma ja siis alles ümber keerama (endal taksomeeter tiksub ju), veel kahe vuntsi hoiakust oli selgelt aru saada, et miskipärast ei sobinud summa (ok lühikesed sõidud olid tõesti, aga mis see minu asi on, kui sulle pole miinimumi kehtestatud).

                      samas ma ei näe põhjust kukkuda selle kogemuse pealt netis laamendama ja lõugama, vaid lihtsalt edaspidi võtan sealt, kust olen saanud parema teeninduse. minu valikud, mitte kellegi teise süü. nii lihtne ongi. teine lihtne järeldus, mille enda jaoks teha sain - hindamissüsteem distsiplineerib juhti, seega saab niisugustest äppidest usaldusväärsema teenuse võrreldes näiteks taxigoga.
                      armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                      Kommentaar


                        #71
                        Mulle meeldis Taxifiy eestis käies seni kuni neil nägi ka taksofirmasid ja sain firma järgi taksot valida. Mul on oma eelistused nii tartus kui Tallinnas. Nüüd pole 2 aastat Eestis käinud -eks peab uuesti tulles vaatama, millist appi kasutada annab, et sama mugav oleks. Parem oli ikka kõvasti kui helistamisega jännata.

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas zaz Vaata postitust
                          Kusjuures - vahel on ka nii, et tellid takso ja ettesõitva takso hinnakiri on hoopis midagi muud kui äpis kajastatav. Tiksuma hakkab samuti see takso taks.
                          Kord tegin ka proovi, et vaatan, kas taksojuht kerib sõidu lõppedes ette ka hinna, mille alusel tellisin. Muidugi mitte, küsis tuima näoga tulikatakso hinda. Maksin südamerahus ära ja astusin taksost välja teadmisega, et see firma minult enam tellimusi ei saa, easy. Ahjaa, teadmiseks siis, et bensiiniga selle firma taksod ei sõida.
                          Samas teinekord jälle sellised kahtlased fie-taksod, kel veelgi koledam hinnakiri väljas, arveldavad kenasti soodushinna välja vastavalt äpis lubatule.
                          Minul on nad alati võtnud ikka äpis pakutava hinna. Ehk ütlevad enamjaolt ka ise, et sellest läheb 50% alla või mingi kolmandik alla. Ehk nö. tänavalt tõmbamise jaoks on neil üks hinnakiri, äpi jaoks on teine.

                          Kommentaar


                            #73
                            Algselt postitas zaz Vaata postitust
                            Kusjuures - vahel on ka nii, et tellid takso ja ettesõitva takso hinnakiri on hoopis midagi muud kui äpis kajastatav. Tiksuma hakkab samuti see takso taks.
                            Kord tegin ka proovi, et vaatan, kas taksojuht kerib sõidu lõppedes ette ka hinna, mille alusel tellisin. Muidugi mitte, küsis tuima näoga tulikatakso hinda. Maksin südamerahus ära ja astusin taksost välja teadmisega, et see firma minult enam tellimusi ei saa, easy. Ahjaa, teadmiseks siis, et bensiiniga selle firma taksod ei sõida.
                            Samas teinekord jälle sellised kahtlased fie-taksod, kel veelgi koledam hinnakiri väljas, arveldavad kenasti soodushinna välja vastavalt äpis lubatule.
                            1) Mul on olnud ka olukord kus autos on märgitud teine hinnakiri kui Taxify's. Alati on rakendunud Taxify hinnakiri. Ja kui ei rakendunud, siis võid rahulikult klienditoesse kirjutada ja raha tagasi küsida.
                            2) No otse rääkides siis tõepoolest - Elektritakso Välk korraldab mingit pa*ka, soovitan ka teistel vältida. Sõitsin ükskord kesklinnast Mustamäele nii, et viskasin sõbranna Uude maailma ka ära... läks 10€, reaalselt kuvatud tariifidega oleks pidanud tulema mingi 6,5€ (sõidan piisavalt, oskan hinnata seda)

                            3) Ma sellega ei nõustu, et Taxify klienditeenindus ei tööta. Mul tuli mingi selline takso kus sees istuv Vasja teatas pärast sõidu algust, et tema kaardimaksetega ega mobiilimaksetega ei arvelda, et tal pole üleüldse pangakontotki. Noh, maksin talle sulas ära, tegin tšekist pilti, kirjutasin selgituse juurde, saatsin Taxify klienditoe mailile ja ütlesin üsna konkreetselt, et ootan kiiremas korras seda summat oma pangakontole, sest selline teenindus mind ei rahulda. Päris kiirelt oli summakene minu pangakontol tagasi.

                            Kommentaar


                              #74
                              aa muide helistamise osas - millalgi talvel siin oli taksot vaja linna sõiduks, sest ülikond seljas ja ilm sitane. aga telefon ei lasknud google playle ligi, seetõttu ei töötanud ka taxify ja ühtki uut äppi tõmmata ka ei saanud. helistasin siis igale poole. oli reede õhtu.

                              ütlematagi selge, et üleüldse löögile sain vist kõige rohkem kolmes firmas, kust pärast pikka pausi öeldi, et kahjuks meil pole teile hetkel pakkuda ühtegi autot. ülejäänutes ei saanud isegi liinile, sõltumata firma hinnaklassist. ehk siis äpp võimaldab võtta järgmise töö ootele või dispetšeril panna selle ootele konkreetsele taksole. ja nii lastaksegi ringiratast, helistama võid jäädagi. lõpuks läksin lihtsalt bussiga. selline aspekt.
                              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                              Kommentaar


                                #75
                                Aa, mis puudutab helistamist - mul üks tuttav neiu läks Tartus "kiisuks" tööle. Ütles, et neil mingit passimist küll pole seal, et kõnesid ikka tuleb pidevalt sisse. Needless to say et enamik on pigem vanema põlvkonna inimesed.

                                Aga huvi pärast vince - kas isegi Tallink/Takso24 ei tulnud ? Kui ikka häda käes siis see on ikka ja alati välja aidanud...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X