320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    minu point on selles, et sinu loogika alusel peaksid taksodel kehtima samad reeglid nagu uberil. Siis on "hui snim" kas sõidad mingi kollase julla, taksomeetri ja mille iganes muuga. Sellisel juhul olen sinuga ka nõus. Hetkel vist nii ei ole? Võin ka eksida.

    Kui eestis oleks prostitutsioon legaalne, kuid teatud regulatsioonidega - nt. oleks vaja näiteks 50 euri igakuisele litsentsile ja 150 euri igakuisele "tehnoülevaatusele" kulutada.

    Siis tuleb "plastic'99 hookers and blow enterprise", kes ütleb fuck it ja vahendab naisi, kes ei ole prostituudid vaid on "seksinäljas naised, kes rendivad oma elukohta tunniks välja". Sealjuures kõikide tulede ja viledega, pakkudes odavamat teenust ja äppi, mis näitab lähimat "seksinäljas kodu rentivat naist".

    siis tuled ka "liberaalsest turumajandusest" ja "tarbija nõudmisest" rääkima?
    Kriminaalseadus vs. ühistranspordiseadus. Vähe erineva mastaabiga rikkumine. Ehk kui inimesed käivad sul vales kohas üle muru, kuna lihtsalt "ausat" pidi käies tuleks ilmatuma ring, siis on mõttekam sinna rajada tee, mitte hakata nende rikkumist võrdlema näiteks varastega, kuna "neil on mugavam mitte maksta".

    Kommentaar


      Ehk jõuamegi sinna, mis ma alguses ütlesin. Tavalise litsentseeritud prostituudi/takso mure selles kohas on mõistetav, sest tema peab tegema lisakulutusi, mis tõstavad tema baaskulusid. Mis omakorda tõstavad hinda.

      Iseasi ongi nüüd see, kas need lisakulutused on vajalikud ja kas ei oleks mõistlik ühisel alusel kogu turgu reguleerida, mitte teha uut seadust plastic'99 huukrz jaoks.

      Jällegi, võin sisus eksida ning kui nii ei ole, siis võite parandada. Siis ma tõesti jah ei saaks aru, mille üle ving.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Kriminaalseadus vs. ühistranspordiseadus. Vähe erineva mastaabiga rikkumine. Ehk kui inimesed käivad sul vales kohas üle muru, kuna lihtsalt "ausat" pidi käies tuleks ilmatuma ring, siis on mõttekam sinna rajada tee, mitte hakata nende rikkumist võrdlema näiteks varastega, kuna "neil on mugavam mitte maksta".
        mõttetu diskussioon.

        Kui sa mulle paned kohustuse oma muru eest hooldada, kuigi kõik käivad üle ja siis mingil teisel klemmil ei käse, sest "nkn inimesed käviad", siis ongi turu ebavõrdne reguleerimine ja mina lähen närvi sõltumata sellest, mis krdi koodeksiga seda reguleeritakse.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          minu point on selles, et sinu loogika alusel peaksid taksodel kehtima samad reeglid nagu uberil. Siis on "hui snim" kas sõidad mingi kollase julla, taksomeetri ja mille iganes muuga. Sellisel juhul olen sinuga ka nõus. Hetkel vist nii ei ole? Võin ka eksida.

          Kui eestis oleks prostitutsioon legaalne, kuid teatud regulatsioonidega - nt. oleks vaja näiteks 50 euri igakuisele litsentsile ja 150 euri igakuisele "tehnoülevaatusele" kulutada.

          Siis tuleb "plastic'99 hookers and blow enterprise", kes ütleb fuck it ja vahendab naisi, kes ei ole prostituudid vaid on "seksinäljas naised, kes rendivad oma elukohta tunniks välja". Sealjuures kõikide tulede ja viledega, pakkudes odavamat teenust ja äppi, mis näitab lähimat "seksinäljas kodu rentivat naist".

          siis tuled ka "liberaalsest turumajandusest" ja "tarbija nõudmisest" rääkima?
          Pole võrreldav, kas sinu jaoks on risk saada kontrollimata prostituudilt suguhaigus sama kui istuda Uberi autosse vs takso? Usun, et enamik kliente kasutaks endiselt vana teenust, va mingit mittehoolivad kiimakotid.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            mõttetu diskussioon.

            Kui sa mulle paned kohustuse oma muru eest hooldada, kuigi kõik käivad üle ja siis mingil teisel klemmil ei käse, sest "nkn inimesed käviad", siis ongi turu ebavõrdne reguleerimine ja mina lähen närvi sõltumata sellest, mis krdi koodeksiga seda reguleeritakse.
            Aga sul on ju võimalus olla nagu teine klemm. Lase lihtsalt käia. Ma saaks aru, kui taksojuhid oleksid sunnismaised enda plafooni ja logoga. Aga ei ole ju.

            Kommentaar


              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
              Pole võrreldav, kas sinu jaoks on risk saada kontrollimata prostituudilt suguhaigus sama kui istuda Uberi autosse vs takso? Usun, et enamik kliente kasutaks endiselt vana teenust, va mingit mittehoolivad kiimakotid.
              Miks kontrollimatult, neil oleks ka reiting ühest viieni
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                Miks kontrollimatult, neil oleks ka reiting ühest viieni
                No keegi peab ju reitingu andmiseks teenust katsetama, mõnda üksikut kiimahunti enamik ei usaldaks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Pole võrreldav, kas sinu jaoks on risk saada kontrollimata prostituudilt suguhaigus sama kui istuda Uberi autosse vs takso? Usun, et enamik kliente kasutaks endiselt vana teenust, va mingit mittehoolivad kiimakotid.
                  kuule, ma ei viitsi igat detaili lahti seletada. Sinu argumentatsiooni puhul ma võiks vastata, et "minu jaoks on see risk jah sama suur". Mis edasi?

                  minu point on selles, et turuosaliste jaoks peab olema turg olema reguleeritud sarnaselt. punkt. Viskasin ka 5 disclaimerit, et kui nii on ka praegu (ei ole tõesti süüvinud), siis "mi eskuusi".

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    No keegi peab ju reitingu andmiseks teenust katsetama, mõnda üksikut kiimahunti enamik ei usaldaks.
                    Noh, analoogiatesse minnes, et prostituudi väljalase peab olema hiljemalt 2009.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Aga sul on ju võimalus olla nagu teine klemm. Lase lihtsalt käia. Ma saaks aru, kui taksojuhid oleksid sunnismaised enda plafooni ja logoga. Aga ei ole ju.
                      jällegi, ma olen sinuga nõus, kuid mille jaoks on sul üldse vaja sellisel juhul seadusi "takso" jaoks?

                      Kommentaar


                        Üleüldse, kui taksoteenus oleks superhea ja mõnus, ja need nn reeglid oleks inimeste jaoks olulised või teeks teenuse paremaks, siis poleks uberitel mingit võimalust.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          minu point on selles, et turuosaliste jaoks peab olema turg olema reguleeritud sarnaselt. punkt. Viskasin ka 5 disclaimerit, et kui nii on ka praegu (ei ole tõesti süüvinud), siis "mi eskuusi".
                          Küsin uuesti, et miks ei saa taksojuhid minna uberisse? Ehk kui uus mudel reguleerib ise tagasiside ja muu säärasega taksoturgu paremini, kui senised samal vajadusel seadusesse pandud paragrahvid, siis miks peab astuma sammu tagasi? Ehk kui on uberis sitt juht, siis saab ta väga kiirelt sule sappa, taksonduses tead sa lihtsalt, et ta on läbinud "mingi koolituse".

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Küsin uuesti, et miks ei saa taksojuhid minna uberisse? Ehk kui uus mudel reguleerib ise tagasiside ja muu säärasega taksoturgu paremini, kui senised samal vajadusel seadusesse pandud paragrahvid, siis miks peab astuma sammu tagasi? Ehk kui on uberis sitt juht, siis saab ta väga kiirelt sule sappa, taksonduses tead sa lihtsalt, et ta on läbinud "mingi koolituse".
                            ma küsisin ennem. na-na-na-na

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              jällegi, ma olen sinuga nõus, kuid mille jaoks on sul üldse vaja sellisel juhul seadusi "takso" jaoks?
                              Sest see on varasemalt kehtiv seadus ja kuni taksod sõidavad, on seda vaja. Uberiga seotud seadus on uue asja jaoks ja uue ärimudeli jaoks. Ehk kui on uberi poolt olemas sisekontroll, kus saab kehva hinde eest lepingu ära lõpetada, siis ma näiteks mingi Eestimaa taksole selliseid võimalusi kätte ei lubaks anda. Seega on olukord minu silmis selline, et luuakse sisuliselt uus õigussüsteem taksondusele, mis baseerub taxifyl ja uberil (ja analoogilistel mudelitel). taksojuhtidel on siis võimalus valida ja kui nad tahavad niisama sõita, kus nende tegevust ei saa automaatselt inimene hinnata ja kus ka firma neid seeläbi ei reguleeri, siis on neile lisakontroll.

                              Ehk kui oleks kohe lennutatud ühte seadusesse asjad kokku, siis oleks see tähendanud, et muudmoodi ei tohigi taksot sõita, kui ainult uberiga. Nüüd jäetakse võimalust ka taksoga edasi sõita. Ehk Kolja lasnamäelt 88. aasta Opel Kadetiga võib mulle ka pärast kurnavat ManU mängu Lasnamäele järgi tulla.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                kuule, ma ei viitsi igat detaili lahti seletada. Sinu argumentatsiooni puhul ma võiks vastata, et "minu jaoks on see risk jah sama suur". Mis edasi?

                                minu point on selles, et turuosaliste jaoks peab olema turg olema reguleeritud sarnaselt. punkt. Viskasin ka 5 disclaimerit, et kui nii on ka praegu (ei ole tõesti süüvinud), siis "mi eskuusi".
                                Minu point on see, et Eesti on erinevalt enamikest riikidest võtmas vastu samme, et reaalselt innovatsiooni reguleerida ja tunnustada, selle asemel, et võidelda tuuleveskitega ja asjaga, mis teatud teenuse on inimeste jaoks märksa mugavamaks teinud. Ja selle asemel, et seda hinnata, pistetakse vinguma. Neid näiteid on igast valdkonnast, Netflix vs Tv, online finants vs pangad, airbnb vs hotellid jne.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X