320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Kui koer just ise ei tule. Tegelikult nö. kodupakkumine vist on. Ketti panek mitte. Üldiselt on ilgelt fullretard ja soovitan liituda kommuuniga Eesti Veganid. See on puhas kuld.

    Minu lemmikkommuunid FB-s on umbes sellised:
    Eestlased Soomes
    Šamaanid, teadjad, ravitsejad
    Lame maa
    Eesti Veganid
    Virgina Woolf.
    kahte viimast olen veidi sirvinud. Viimases on üks tuttav neiu, kes kunagi noorena tundus väga normaalne, nüüd vaatan, et Jumal tänatud millisest miinist sai kogemata mööda astutud.

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas malagar Vaata postitust
      ega öko ka. Kusjuures mis minul närvi mustaks ajab on veganid, kes koerale taimetoitu topivad. Ja mingeid spets koerte taimetoitu ka toodetakse.
      Üks suur koer pidi jätma aastas samasuguse ökojalajälje nagu Toyota land cruiser. Ma olen seega täielik ökokriminaal - mul on 15 koera ja neist 6 suured.
      Loomaarstid on seisukohal, et koer elab taimetoidu üle. Kass ei ela.

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Loomaarstid on seisukohal, et koer elab taimetoidu üle. Kass ei ela.
        elab üle muidugi. Aga kurat lollus on see sellegipoolest - sisuliselt lihatoidulise liigi eksplauteerimine ja oma vajadustele kohandamine, selleks, et oleks kodus keegi, keda nunnutada.

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Minu lemmikkommuunid FB-s on umbes sellised:
          Eestlased Soomes
          Šamaanid, teadjad, ravitsejad
          Lame maa
          Eesti Veganid
          Virgina Woolf.
          See nimekiri näitab üksnes, et otsitakse feissbuukist nimme seda, mille üle kusagil mujal nö omade seas ilkuda. Väga totter.
          Vegan ma ei ole, nende kommuuni lugema ja pärast seal kirjutatu üle nalja viskama ka ei kipu. Live and let live.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas Stok
            Peeter Koppel
            March 24 at 10:34am · Tallinn ·

            Ma tahaks teha oma restorani kahel põhjusel...

            Esiteks, kui keegi telliks steak'i "well done," siis tuleks hästi suur turvamees ja juhataks tellija külma viisakusega välja. Nägu jäetaks meelde.

            Teiseks, kui keegi tuleks küsimusega: "Mis teil
            taimetoitlastele on?" , siis saaks ettekandja
            siiralt vastata: "Kana."
            hahaha. Esimese aspekti pealt - oli viimati restos käies sitt kogemus -tellisin oma tavalise medium rare steigi ja toodi muidu igati kena tükk aga medium rare asemel oli kurat well done. Pikk päev oli old ei taht enam vaielda ka nii et sõin ära. Aga kurat kui kokk ei oska steiki praadida siis on küll kurjast.

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
              See nimekiri näitab üksnes, et otsitakse feissbuukist nimme seda, mille üle kusagil mujal nö omade seas ilkuda. Väga totter.
              Vegan ma ei ole, nende kommuuni lugema ja pärast seal kirjutatu üle nalja viskama ka ei kipu. Live and let live.
              Milliste omade seas huvitav? Üldiselt selline nimekiri näitab, et inimene on viitsinud vaeva näha ja suuremad huumoriauhinna kandidaadid välja otsida

              Kommentaar


                #67
                MInd ajab vahest veits kettasse kui ma olen inimesi külla kutsunud ja lubanud midagi süüa teha ja siis pean poest kaks korda kallimaid tooraineid ostma, sest liha on paha, ja gluteen on paha ja laktoos on paha. Aga samas tahaks nagu viisakaks kostitajaks jääda.

                Kommentaar


                  #68
                  Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                  MInd ajab vahest veits kettasse kui ma olen inimesi külla kutsunud ja lubanud midagi süüa teha ja siis pean poest kaks korda kallimaid tooraineid ostma, sest liha on paha, ja gluteen on paha ja laktoos on paha. Aga samas tahaks nagu viisakaks kostitajaks jääda.
                  Keegi jätaks toidu pärast tulemata?

                  Kommentaar


                    #69
                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    Keegi jätaks toidu pärast tulemata?
                    Tulemata mitte, söömata.

                    Üldiselt ei sega mind keegi, kui seda oma meelsust pealetükkivalt väljendama ei hakata. Mõne puhul tundub küll, et mingi aine talumatus on nagu vinge aksessuaar, millega uhkustada - a ma seda ei söö, see on loomne või mis iganes produkt. Ja siis järgneb loeng. Mine perse.

                    Kommentaar


                      #70
                      Et kes ei tea, siis õkoteema on veganitel see, et sama energiat andva liha tootmiseks kulub rohkem põllumajandusmaad, kui sama energiahulgaga taimse toidu tootmiseks. See maa läheb siis loomade sööda kasvatamiseks. Ja halb on see loomulikult seetõttu, et rohkem põllumajandusmaad tähendab vähem metsi ehk ühel mitte nii ilusal päeval astutakse sellest tasakaalupunktist üle kus toimub kollaps ja meil pole enam hapniku mida hingata.

                      Siin enne kõlas kellegi postis, et liha on vajalik igapäevaselt. Julgeksin sellele vastu vaielda, tänapäevane inimene tarbib liha ikka liialt üle. Vabalt võiks pooled päevad vahele jätta (sest teistel päevadel toimub ületarbimine).
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas malagar Vaata postitust
                        elab üle muidugi. Aga kurat lollus on see sellegipoolest - sisuliselt lihatoidulise liigi eksplauteerimine ja oma vajadustele kohandamine, selleks, et oleks kodus keegi, keda nunnutada.
                        Kunagine vastus:

                        Maaülikooli Väikeloomakliinikusse ei ole veel vegandieediga seotud lemmikute terviseprobleemide tõttu pöördutud. Tõepoolest on see paljudes Euroopa riikides tõusev trend ning loomaomanikud otsivad aina sagedamini kommertsiaalsetele söötadele alternatiive. Taimsed toidud sageli ei vasta kasside ja koerte soovitatud söötmisnõuetele. Koertel ja kassidel on võrreldes paljude teiste loomaliikide ja inimestega oluliselt erinev seedetrakt. Näiteks on kasside ja koerte seedetrakt lühem rohusööjate omast, mistõttu taimse toidu seedimine ning sellest toitainete omastamine on puudulik ja taimsete toitainete bakteriaalne seedimine käärsooles on väheefektiivsem. Vegandieet on ohtlikum rohkem kassidele kui koertele, sest kassid on obligatoorsed karnivoorid ehk lihasööjad ning nad saavad teatud aminohappeid ja vitamiine ainult loomsest proteiinist (näiteks tauriin, L-karnitiin, B12 ja A vitamiin). Kasside võime seedida ja omastada taimset toitu on piiratud, sest lisaks eelpool kirjeldatud seedeelundite eripärale, on nende teatud seedeensüümide aktiivsus madalam. Lisaks sellele, ei talu kassid suuri süsivesikute koguseid, need võivad tuua kaasa seedehäireid ja suhkurtõbe. Vegandieediga kaasuvad terviseprobleemid võivad olla naha-ja karvkatte kvaliteedi langus, seedehäired, teatud südamehaigused, silma võrkkesta irdumine (eemaldumine), alumiste kuseteede haigused, kaltsiumi-fosfori ainevahetushäired jms.
                        Juhul, kui siiski loomaomanik kaalub alustada lemmiku söötmist vegandieediga, peaks sööt vastama AAFCO (Association of American Feed Control Officials) nõuetele, et tagada koertele ja kassidele vajalikud toitained, mineraalid ja vitamiinid. Nõuetele vastavat sööta on küllaltki raske valmistada ning retsepti koostamisel soovitan pöörduda söötmisspetsialisti poole (Eestis lemmikloomade söötmisspetsialisti ei ole).
                        Ainult vegandieeti või kodutoitu söövatel lemmikutel on soovitatav käia loomaarsti juures põhjalikus tervisekontrollis 2-3 korda aastas, et võimalikult varakult saada jälile võimalikele terviseprobleemidele.

                        Kommentaar


                          #72
                          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                          sigpic

                          Kommentaar


                            #73
                            Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                            See nimekiri näitab üksnes, et otsitakse feissbuukist nimme seda, mille üle kusagil mujal nö omade seas ilkuda. Väga totter.
                            Vegan ma ei ole, nende kommuuni lugema ja pärast seal kirjutatu üle nalja viskama ka ei kipu. Live and let live.
                            Ma ei eita veganite valikuid, ma ei kritiseeri feministide valikuid, aga kui inimesed muutuvad kohati tunnelnägemisega ususektiks, siis on see lihtsalt lõbus. Kui mingil naisel on vaja iga hommik lehed läbi lugeda ja otsida kohti, kus mõni naine on kogemata vales valguses, et siis sellest FB-s ette kanda, siis on asi naljakas. Või kui inimene tahab enda korterit müüa, aga ei saa, sest hind on ilmselgelt liiga kõrge, aga ta ei kavatse hinda langetada, vaid maksab sadu eurosid "needuse mahavõtjale", siis see on naljakas. Kui Soome eestlased üksteist litsideks, munnideks ja neegriarmastajateks sõimavad, siis see on naljakas. Kui Hando Tõnumaa räägib Lamedast maast, siis on see tõeline sketš. Kui veganid peksavad neid toetavat inimest hobusega ratsutamise või tampooni kasutamise pärast, siis see on ka naljakas.
                            Et tuff luck, kallista puud ja nuta patja.

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              MInd ajab vahest veits kettasse kui ma olen inimesi külla kutsunud ja lubanud midagi süüa teha ja siis pean poest kaks korda kallimaid tooraineid ostma, sest liha on paha, ja gluteen on paha ja laktoos on paha. Aga samas tahaks nagu viisakaks kostitajaks jääda.

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas count Vaata postitust
                                väga hea!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X