320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Majandusuudiseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Nafta 35 doltsi
    Eur/rub 81,7
    USD/rub 71,7

    Huvitavad hinnad.

    Kommentaar


      sobib vist paremini "mis teid närvi ajab" teemasse, aga kui turud kukuvad päeva baasil u 5%, siis on pea kõikide ajalehtede esiuudised KRAHHI täis. Kui järgmine päev turg taastub pmst samas ulatuses, siis on... VAIKUS. Kui nagu... sisulise töö tegemine ei koti, siis sellest seosest võiks aru saada, et paanika külvamine lõpuks mõjutab ka väljaannete enda rahalist seisu.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        sobib vist paremini "mis teid närvi ajab" teemasse, aga kui turud kukuvad päeva baasil u 5%, siis on pea kõikide ajalehtede esiuudised KRAHHI täis. Kui järgmine päev turg taastub pmst samas ulatuses, siis on... VAIKUS. Kui nagu... sisulise töö tegemine ei koti, siis sellest seosest võiks aru saada, et paanika külvamine lõpuks mõjutab ka väljaannete enda rahalist seisu.
        Kuidas täpsemini?

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Kuidas täpsemini?
          Me oleme ka turul osalised. Aga, plastic, koli siis Türki või Venemaale, seal on kõik chill. Ja kust kuradist sa arvutama oled õppinud, et said "pea sama ulatuse"?

          https://www.nasdaqbaltic.com/statistics/et/charts - baltimaad näiteks.

          võta suvaline turg ja näita, kus võrreldes reedega on taastunud? https://www.investing.com/indices/major-indices

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Me oleme ka turul osalised. Aga, plastic, koli siis Türki või Venemaale, seal on kõik chill. Ja kust kuradist sa arvutama oled õppinud, et said "pea sama ulatuse"?

            https://www.nasdaqbaltic.com/statistics/et/charts - baltimaad näiteks.

            võta suvaline turg ja näita, kus võrreldes reedega on taastunud? https://www.investing.com/indices/major-indices
            1. kui uudistest räägitakse esilehel VIX muutusest või SPY langusest või, et NYSEs on trade halt, siis nah see baltimaad asjasse puutub... eriti kui neist ei olnud antud kontekstis mul juttu?

            2. ok, saan aru, et uudiste avaldamise kriteeriumiks antud juhul punkti pealt taastumine. see, et SPY pani T +5% tagasi see ei ole tegelikult uudis. Ootame siis edaspidigi, et:

            E languse korral esikaantel uudised
            T tõusu korral vaikus
            K languse korral uudised
            N tõusu korral vaikus

            JNE.

            ja ära kaka ennast täis igakord kui teemaks tuleb ajakirjandus ja minu poolt. See on küll täiesti legit tähelepanek minu poolt praegu. Ja sõltumata erinevatest vaadetest, võiks aru saada hirmu tekitamise rollist majandusele ning omakorda meedia seosest sellega.

            edit: sorry, T

            ja ps. samamoodi ajab mind närvi Mart Helme, kes silmi pilgutamata ütleb, et KRIIS ON KÄES.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              1. kui uudistest räägitakse esilehel VIX muutusest või SPY langusest või, et NYSEs on trade halt, siis nah see baltimaad asjasse puutub... eriti kui neist ei olnud antud kontekstis mul juttu?

              2. ok, saan aru, et uudiste avaldamise kriteeriumiks antud juhul punkti pealt taastumine. see, et SPY pani E +5% tagasi see ei ole tegelikult uudis. Ootame siis edaspidigi, et:

              E languse korral esikaantel uudised
              T tõusu korral vaikus
              K languse korral uudised
              N tõusu korral vaikus

              JNE.

              ja ära kaka ennast täis igakord kui teemaks tuleb ajakirjandus ja minu poolt. See on küll täiesti legit tähelepanek minu poolt praegu. Ja sõltumata erinevatest vaadetest, võiks aru saada hirmu tekitamise rollist majandusele ning omakorda meedia seosest sellega.
              Kui järgmine päev turg taastub pmst samas ulatuses, siis on...

              See lause on sinult. Et nagu pole samas ulatuses tõusnud. Kui ikka ühel päeval kukub keskmiselt ja harvanähtavalt järsult, siis see on uudis. Kui seejärel 2-3 prossa tõuseb, siis see pole nii erakordne.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Kui järgmine päev turg taastub pmst samas ulatuses, siis on...

                See lause on sinult. Et nagu pole samas ulatuses tõusnud. Kui ikka ühel päeval kukub keskmiselt ja harvanähtavalt järsult, siis see on uudis. Kui seejärel 2-3 prossa tõuseb, siis see pole nii erakordne.
                aa ok, et sa võid mu sõnastuse pealt, kus on "pmst" hakata sabast kinni haarama, aga teises lause otsas võid tuimalt poole tõusust maha tõmmata oma argumendi kaitseks ? Ok.

                ja ps. sa personaalselt ei pea sittagi tegema, ega midagi selgitama iga kord. Ma tõin tähelepaneku ja selle tähelepaneku loogika on, et ühiskonna tervisele ja info kättesaadavuse osas oleks see kasulikum. Seda vast ei pea liiga palju põhjendama, et miks.

                Aga saan aru jah, et just minule on kindlasti vaja iga kord vastu paukuda.

                Kommentaar


                  ELI5: miks iga natukese aja tagant majanduses mingi ikaldus on? Kelle süü see on?
                  Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                    ELI5: miks iga natukese aja tagant majanduses mingi ikaldus on? Kelle süü see on?
                    Meie.
                    Слава Україні! Героям слава!

                    Kommentaar




                      mina praegu börside seisu vaatamas.

                      Köhigu siin need plastikud nii palju kui tahavad. Eile sisenes Dow ametlikult karuturgu.
                      Futuurid ennustavad korralikku edasist kukkumist tänaseks sessiooniks.
                      Tallinna börsil on karuturust kopikad puudu.

                      See "NYSEl on trade halt" ei puutu Tallinna börsi... tra sorry, aga kas Sa oled vähe eilane???
                      Lehmani pankrott nüüd ka just päris otseselt Selveri käivet ei langetanud. St Lehman polnud nende otsene klient v kuidas.
                      Aga vahi kurat üllatust, pärast 2008 aastat crashis ka Tallinna Kaubamaja aktsia väga korralikult.

                      No kokkuvõttes pole muidugi vahet - tunnistad Sa seda või mitte.
                      Majanduskriisi oleme me sisenenud ja mida kauem selle vastu jaurata (eeldusel, et you put your money where your mouth is) seda rohkem kaotad. Ei ütle, et praegune kriis on 2008 omaga võrreldav muidugi. Aga eks me näe.

                      Ainus mis kettasse ajab on see, et pole võimalust operatiivselt oma pensionifondi varasid mõjutada vähem kui mitmekuulise inertsiga. Hiljemalt E õhtuks oleks rahas istunud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                        See "NYSEl on trade halt" ei puutu Tallinna börsi... tra sorry, aga kas Sa oled vähe eilane???
                        kuule tropp, õpi palun lugema. ma ei saa aru, kuidas sa elus hakkama oled senimaani saanud ilma selle võimeta.

                        ma kirjutasin konkreetselt, uudistes oli juttu esikaantel VIXi NYSE ja SP500 näidetel langusest/vola kasvust. Järgmine päev taastus SP500 5%. Küsimus oli, et miks siis uudist ei olnud?

                        Kas oled suutnud jälgida siiamaani? loodame, et oled!


                        Seepeale mõnu tõi näite, et "aga OMX Tallinn ei ole ju taastunud!

                        Loodan, et jälle suutsid lause läbi lugeda.


                        ja nüüd ma tõin välja, et KUI JUTT ON NYSE, SP500 või VIX kontekstis, siis OMX TALLINNA DAILY CHANGE EI OLE RELEVANTNE! ma ei rääkinud sellest, kas muu maailma majandus mõjutab meid või mitte. Selle jutu sellisena võtmine... kes siin eilane on?

                        loodan, et suure ajuhiiglasena nagu sa oled, saad võrdlusest aru. kui ei saa, siis on kurb ja loodan, et sa swedis vähemalt ei tegutse teiste rahadega. ja kui siiski tegutsed, siis ära arva, et sa oled ainus, kes mingil basic tasemel majandust biidib. Lehmani võrdluse või teadmise pealt ülbitsema hakata. fucking lol ja piinlik.

                        Kommentaar


                          asisematel teemadel:

                          Italy's Deputy Economy Minister Laura Catelli Has Announced All Mortgage Payments Will Be Suspended, As Well As Repayments Of Small Loans & Revolving Credit Lines That Companies Use To Have Enough Liquidity.

                          party hats on!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            asisematel teemadel:

                            Italy's Deputy Economy Minister Laura Catelli Has Announced All Mortgage Payments Will Be Suspended, As Well As Repayments Of Small Loans & Revolving Credit Lines That Companies Use To Have Enough Liquidity.

                            party hats on!
                            Oi, see oleks Eestis hea. Kõik korterite üürilevõtjad saaksid nii kapitaalselt põske, et anna olla...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Oi, see oleks Eestis hea. Kõik korterite üürilevõtjad saaksid nii kapitaalselt põske, et anna olla...
                              mõnu sai korteri laenu peale kätte hiljuti ma saan aru ?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Oi, see oleks Eestis hea. Kõik korterite üürilevõtjad saaksid nii kapitaalselt põske, et anna olla...
                                See oleks katastroof...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X