320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Majandusuudiseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    mõnu sai korteri laenu peale kätte hiljuti ma saan aru ?
    Sain...

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      kuule tropp, õpi palun lugema. ma ei saa aru, kuidas sa elus hakkama oled senimaani saanud ilma selle võimeta.

      ma kirjutasin konkreetselt, uudistes oli juttu esikaantel VIXi NYSE ja SP500 näidetel langusest/vola kasvust. Järgmine päev taastus SP500 5%. Küsimus oli, et miks siis uudist ei olnud?

      Kas oled suutnud jälgida siiamaani? loodame, et oled!


      Seepeale mõnu tõi näite, et "aga OMX Tallinn ei ole ju taastunud!

      Loodan, et jälle suutsid lause läbi lugeda.


      ja nüüd ma tõin välja, et KUI JUTT ON NYSE, SP500 või VIX kontekstis, siis OMX TALLINNA DAILY CHANGE EI OLE RELEVANTNE! ma ei rääkinud sellest, kas muu maailma majandus mõjutab meid või mitte. Selle jutu sellisena võtmine... kes siin eilane on?

      loodan, et suure ajuhiiglasena nagu sa oled, saad võrdlusest aru. kui ei saa, siis on kurb ja loodan, et sa swedis vähemalt ei tegutse teiste rahadega. ja kui siiski tegutsed, siis ära arva, et sa oled ainus, kes mingil basic tasemel majandust biidib. Lehmani võrdluse või teadmise pealt ülbitsema hakata. fucking lol ja piinlik.
      1) Mõnu ju osaliselt vastas miks polnud. Jälgimisest rääkides - kui indeks langeb ühel päeval 5% ja tõuseb teisel päeval 5% siis ei jõua ta nulli tagasi.

      2) Jälgisin üsna aktiivselt uudiseid. Ma ütleks vastupidi. Arvestades olukorda on bloody vähe olnud infot. Aga seal kus on asju rohkem kajastatud (Ntx Äripäev) seal on jumala okeilt toodud ka taastumised välja. Ei näe whats the fuzz about.

      3) Vaadates eelnevat kahte pointi siis ilmselgelt Lehmanist keerulisemat näidet ei julgenud puudutadagi. Polnud mõeldud millegi "näitamisena". Vastupidi asjade võimalikult lihtsana hoidmisega.

      4) Kui Sul on nüüd arusaam, et kui ühel päeval peaks meediaväljaanded kirjutama pealkirju nagu "SP500 langes täna 5%" ja järgmisel päeval "SP500 tõusis täna 4,5%" siis... ma ei teagi. Ehk checkiks ise Google Finance'ist graafikuid või midagi? Minu meelest igati OK kui majanduslehe esiuudis on barreli kukkumine ca 30% aga samas sealt põhjatasemelt taastumine 8% ei ole sama prominentne uudis. Ja seda päris mitmel põhjusel.

      5) Ega Su enda funktsionaalne lugemisoskus kah just kiita pole väga.
      Sa küsisid väga üldiselt, "kui turud kukuvad päeva baasil u 5%, siis on pea kõikide ajalehtede esiuudised KRAHHI täis." - turge on mitmeid ja see, et Mõnu tõi Baltikumi välja on as good as any. ALLES OMA VASTUSES tõid sa välja VIXI ja SPY. Ja siis Sa kukud pröökama, et "Nahh VIXil ja SPYl on pistmist Tallinna börsiga" nagu oleksid ise varasemalt maininud mõnda konkreetset turgu. Mida Sa ei teinud. Ja pärast kukud karjuma, et "ma kirjutasin konkreetselt, uudistes oli juttu esikaantel VIXi NYSE ja SP500 näidetel langusest/vola kasvust." - Sa ei kirjutanud seda. Selle väitmine jätab veidi skisofreenilise mulje.

      Kommentaar


        Rainis, me oleme piisavalt sarnased inimesed oma tonaalsuse ja ülbuse ja radikaalse reageerimisega, et meil ei ole mõtet mingit süvadiskussiooni pidada. Sa ei tõesta ilmselt mulle midagi elus ära ja vastupidi ka. Ma tean ise väga hästi, mis mu mõte oli ja mis mu mõtte kontekst. See, et sa tühja koha pealt lendasid ilma lugemata mulle selga ja hakkasid oma "päike tõuseb idast ja loojub läände" teadmisega top dawgi mängima, näitab päris palju. Olen sama liiini märganud sult ka LHV foorumis, kus sa (ilmselt üldse teadmata nende isikute tausta ja saavutusi, kelle vastu sa rasvase rinnaga hundina samasuguse stiiliga läinud oled...). Eks ma teen seda ise ka vahel, võin täiesti tunnistada. Et las edaspidi jääda ja püüa ignoda mu sõnavõtte. Ja seda üldse mitte pahapärast.

        Kommentaar


          Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
          Köhigu siin need plastikud nii palju kui tahavad. Eile sisenes Dow ametlikult karuturgu.
          Tallinna börsil on karuturust kopikad puudu.
          Nonii, täna kell 14:13 ametlikult karuturg käes.

          Ehk võrreldes 14.02.2020 seisuga on Tallinna turg langenud 20,12%.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            Rainis, me oleme piisavalt sarnased inimesed oma tonaalsuse ja ülbuse ja radikaalse reageerimisega, et meil ei ole mõtet mingit süvadiskussiooni pidada. Sa ei tõesta ilmselt mulle midagi elus ära ja vastupidi ka. Ma tean ise väga hästi, mis mu mõte oli ja mis mu mõtte kontekst. See, et sa tühja koha pealt lendasid ilma lugemata mulle selga ja hakkasid oma "päike tõuseb idast ja loojub läände" teadmisega top dawgi mängima, näitab päris palju. Olen sama liiini märganud sult ka LHV foorumis, kus sa (ilmselt üldse teadmata nende isikute tausta ja saavutusi, kelle vastu sa rasvase rinnaga hundina samasuguse stiiliga läinud oled...). Eks ma teen seda ise ka vahel, võin täiesti tunnistada. Et las edaspidi jääda ja püüa ignoda mu sõnavõtte. Ja seda üldse mitte pahapärast.
            Okey, fair enough
            Aga sellest algsest postist ma seda konteksti välja ei lugenud küll, ka päris tõsiselt (et rääkisid konkreetselt USA turust /& VIXidest)

            Ja üldiselt ei ürita ei siin ega mujal enne nii põhjalikult kellegi "tausta ja saavutusi" välja peilida. Autoriteet on tore asi ja kindlasti mingis kontekstis (pigem siis enamasti) võib ka neil õigus olla, see ei tähenda, et iga sõnavõtuga nõustuma peaks

            Kommentaar


              Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
              Nonii, täna kell 14:13 ametlikult karuturg käes.

              Ehk võrreldes 14.02.2020 seisuga on Tallinna turg langenud 20,12%.
              Nii? Ja mis see tähendab siis tavalise inimese jaoks? Et varsti saadetakse sundpuhkusele? Et varsti saab taas mõistliku hinna eest ehitusmeest palgata? Et varsti saab Apple aktsiaid ostma hakata?
              Või noh... millest see excitement tuleb?
              olgem kristlased, vabandused on esitatud

              Kommentaar


                Trükitakse raha juurde, sest inimestel on seda vaja. Inflatsioon. Vaesuse süvenemine.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                  Nonii, täna kell 14:13 ametlikult karuturg käes.

                  Ehk võrreldes 14.02.2020 seisuga on Tallinna turg langenud 20,12%.
                  Ma arvan, et 95% meist siin ei saanud hetkel midagi aru

                  Kommentaar


                    karuturg. lol. wat?!

                    Kommentaar


                      Bear market - müüki soodustav langustrend.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Ma mõtlesin detsembris hakata peale ühte seminari hakata investeerimisega väikest viisi tegelema.
                        Õnneks vist jokutasin piisavalt kaua.
                        Algselt postitas Iceman
                        Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                          Ma mõtlesin detsembris hakata peale ühte seminari hakata investeerimisega väikest viisi tegelema.
                          Õnneks vist jokutasin piisavalt kaua.
                          Seminarid on üldjuhul kõik scämm ja raha korjamiseks tehtud lobimeetingud ning nende põhjal 99,9% ajast ei tasu hakata mingit investeerimist tegema. Investeerima hakkad ikka selle põhjal, et teed endale väärtpaberituru selgeks, korjad sama huviga/Hobga/tööga tuttavaid jnejne ehk hakkad ise selles süsteemis sees elama.

                          Mitte keegi ei anna 100 euro eest kuskil konverentsisaalis sulle reaalselt head ja adekvaatsed nõu, kuidas hakata raha teenima. Miks keegi peaks üldse pmst niisama loovutama enda kullaauke teistele?

                          Ja seda oskab igaüks kalkulaatoriga kokku arvutada, et jäta iga palk 50% alles ja investeer see 10% tootlusega 10neks aastaks ning vaata kui palju raha sul.

                          Kommentaar


                            Hea, et vähemalt riik ettevõtetele tuge on valmis andma

                            Kommentaar


                              Kummaline on hotellide hala broneeringute tühistamise üle, kui pole kestnud ühte kuudki veel see laine ning kiputakse unustama majutussektori dekaadijagu kestnud pidev põhiindikaatorite (s.h. ka kasumi) tõus. Eesti muuseas on Euroopas olnud stabiilselt esirinnas tõusuprotsendi poolest.

                              Kehtib ka seekord põhitõde, et uppi lendavad ettevõtted, kel reservid puudulikud ning kes ei oska heal ajal kogutud rasvaga kriisi üle elada. 300kg inimene kiunub ikka kui 10 burgeri asemel 2 tk ainult süüa saab.

                              Kommentaar


                                QE ajastul omale halbadeks aegadeks reserve koguda oleks ju suht napakas tegevus konkurentsitihedas äris. Kui sinu analoogiat kasutada, siis ilma külmkapita pole eriti mõtet troopilisel saarel liha igaks juhuks tagavaraks koguda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X