320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    Rio teemal... Copacabana ja Ipanema on tore läbi käia, pigem päeval, õhtul läheb kahtlaseks.
    mis seal õhtul kahtlast? ebaturvaline?

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      mis seal õhtul kahtlast? ebaturvaline?
      suht ebaturvaline jah. eriti Copacabana. seal käi õhtul kindlasti minimaalse pagasiga. kusjuures sularaha mingi 20 reaali on kasvõi selle jaoks vajalik, et kui on olukord, siis saad miskit neile anda ja nad rahunevad maha. kui aga sul pole miskit anda, siis on tavaliselt sitt seis sul. ma õhtusel ajal ei käiks väljas tegelt üldse pangakaardiga, eriti kui reisil oled.

      arvata on et kui sa tegelt seal silmad lahti ringi käid, ka õhtusel ajal, siis suure tõenäosusega ei juhtu midagi, eriti kui veel järgid soovitust, et ära paista välja kui turist, proovi sulanduda võimalikult palju.
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Algselt postitas keenjus250 Vaata postitust
        Keegi päraperses nagu Transnistria või albaania on käinud? Kas elamus on väärt või hakkab ainult halb?
        Albaanias korduvalt käinud, väga äge hoopis teistsugusem koht. Esimene kord oli ca 15a tagasi ja kõik areneb jõudsalt seal. Lõunapool loodus/rannikud meeletult ilusad, väga taskukohane, inimesed sõbralikud ja abivalmis. Ei ole kordagi tekkinud tunnet, et oleks ohtlik. Kasvõi öösel ringi liikudes Tiranas/Durreses või lõunapoolsetes linnades. Toit väga hea. Iga aastaga on seal aina rohkem ja rohkem turiste ehk soovitan võimalikult kiirelt ära käia. Väga vinge elamus kokkuvõttes.

        Kommentaar


          Olgu see lorenzo kommunist või marksist, aga reisinõuanded on tal head

          Kommentaar


            Brasiilia kohta veel transpordist... autot ma seal ei rendiks. Esiteks on liiklus liialt hull- möödumisi tehakse suvalt, suunatuld näitamata, kiirused on suured. Teiseks on väga lihtne sõita kuhugi ekslikult, mis võib lõppeda fataalselt- eriti puudutab see Rio favelasid, kus sissesõitudel nn. valvurid üleval, kes avavad hoiatamata tule kui tundmatu sõiduk favelasse siseneb. Lisaks ei tohi kindlasti seisma jääda kui tunned et auto on millegagi pihta saanud, tavaliselt on see lõks. Sõidad lihtsalt edasi. Samuti pimedas punase foori ees, kus ühtegi autot ei ole, võidaks lihtsalt järsku kusagilt auto juurde hüpata relv käes. Üldiselt kõik uued autod, mis väljuvad autosalongist, ja ei ole tava rahvaautod, lähevad kohe remonditöökotta, kus need soomustatakse

            Rio ja Sao Paulo vahel soovitaks kas lennukit(vahest on sama hind kui bussil, ehk 100 reaali ringi) või siis bussi. Kuna sõit on päris pikk, siis popid on ööbussid, kus õhtul väljud ja varahommikul oled kohal. Turistina muidugi võib see päevane sõit huvi pakkuda, näeb loodust jne. Rio ja Sao Paulo vahel on rannik tegelt päris ilus ja ilusaid kohti palju, ka saared (Ilhabela, Ilha Grande).

            Kui Rios jääb päev üle juhuslikult, siis võib minna Buziosse, mis argentiinlaste koloonia.
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Kõige olulisem ka.... Milline parim õlu on?

              Kommentaar


                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                Kõige olulisem ka.... Milline parim õlu on?
                tavabaaris kui saad siis Serramalte, mis on juba ligilähedasem Euroopa lager-õllele. Edasi ehk Brahma, Antarctica, Itaipava. Skol on juba liiga vesi. Kohapeal toodetakse ka Stella Artoisi ja Heinekeni, mis tegelt vähe teise maitsega ja lahjemad kui Euroopas.

                Käsitööõlled on järjest popim teema seal samuti. Palju on igasugu "ameeriklasi" seal müügis, mida isegi siia Eestisse pole veel imporditud.

                aga eks see sõltub juba sellest millist tüüpi õlle sulle endale meeldib
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                  Rio ja Sao Paulo vahel soovitaks kas lennukit(vahest on sama hind kui bussil, ehk 100 reaali ringi) või siis bussi..
                  123 milhas lehekülg pakub parimaid lennupileteid. Samas vist lubab ainult kohaliku ID kaardi vms omanikel osta. On kogemusi?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                    123 milhas lehekülg pakub parimaid lennupileteid. Samas vist lubab ainult kohaliku ID kaardi vms omanikel osta. On kogemusi?
                    Üldiselt Brasiilia lehed nõuavad jah CPF-i ehk kohalikku maksumaksja koodi.
                    Mul peaks see kusagil vist isegi alles olema, ei tea küll kas see ka veel läbi läheks, siis peab proovima. Teine variant on mõne brassi poole pöörduda, arvatavasti saaksin abiks olla.
                    Vaata muidugi paljuga näiteks mõni Euroopa sait pakub neid pileteid, et kas asi väärib ajamist
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                      Kasutan siin kohe võimalust ja küsin vasakpoolse liikluse kohta. Endal uuesti Küprosele minek veebruaris. Kui eelmine kord käsime, siis rendikat ei võtnud ja vedelesime ainult Paphoses. Seekord tahaks aga veidike ka ringi sõita. Mõtlesin uurida, kuidas siin inimestel on vasakpoolse liiklusega kohanemine läinud? Paari päevaga harjub juba ära? Pean ennast meie oludes pigem kindlaks juhiks, aga just see lõunaeuroopaliku liikluskultuuri ja vasakpoolse liikluse combo veidi närib. Häid nippe kiiremaks hajumiseks kellelgi?
                      Käidud. Mega lamp. Reaalsus on see, et kui tunned ennast siin kindla juhina, siis tunned seal ka. Liiklusega harjus juba mingi 5 minutilise sõidu ja ühe ringristmiku läbimisega ära. Ma võtsin seekord automaadi, aga võinuks väga vabalt võtta ka manuaali. Palju oleneb sellest, kus plaanis sõita. Kui mägedes käia, siis vb jah pigem automaat, sest teed on kurvilised ja kitsad ning käiguvahetust oleks kohati vb lihtsalt tüütult palju. Samas tõusudel ajas see automaadi loidus kohati päris närvi ja eelistanuks manuaali. Kui plaan auto võtta linnas liikumiseks ja kodus harjunud manuaaliga, siis pole mingit põhjust seal automaat võtta.

                      Liiklus on ka jumala chill. Suurim oht on teised turistid. Kohalikud sõidavad väga okeilt. Samuti tasub olla hoolas tee ääres kasvavate põõsastega, sest need ulatuvad sageli pikalt tee peale ja võivad auto külge kriimustada. Kuna autorent on odav, siis tasub igal juhul võtta max kindlustus, mis sellised olukorrad katab (kui neile kohe teada anda juhtumist)

                      Kommentaar


                        Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                        Suurim oht on teised turistid. Kohalikud sõidavad väga okeilt.
                        Käisid sa ikka samas riigis?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                          Käisid sa ikka samas riigis?
                          Jees. Ma arvan küll. Nädalaga umbes 1100km ja selle aja jooksul ei näinud ja kogenud ma küll mitte midagi, mida ma ei kogeks Tallinnas tavalisel argipäeval. Okei suunda näidatakse ilmselt isegi vähem, kui Eestis, aga mingites elementides oldi jälle viisakamad. Baskimaaga võrreldes ütleks, et oli mõnusam liigelda.

                          Ja selle vasakpoolse liikluse lõpetuseks ütleks seda, et jalakäijana on sellega isegi raskem harjuda, kui autoga sõites.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                            Jees. Ma arvan küll. Nädalaga umbes 1100km ja selle aja jooksul ei näinud ja kogenud ma küll mitte midagi, mida ma ei kogeks Tallinnas tavalisel argipäeval. Okei suunda näidatakse ilmselt isegi vähem, kui Eestis, aga mingites elementides oldi jälle viisakamad. Baskimaaga võrreldes ütleks, et oli mõnusam liigelda.

                            Ja selle vasakpoolse liikluse lõpetuseks ütleks seda, et jalakäijana on sellega isegi raskem harjuda, kui autoga sõites.
                            Baskimaal või üldse Mandri-Hispaanias ma pole käinud, kuid vähemalt Tenerifel oli tõepoolest samuti liikluskultuuriga väga kehvasti. Õnnestus kõrvalt ühte avariid ka näha, mille lahendamine nägi välja umbes nii:

                            1) Esimesest autost väljub ilmselgelt testosterooni üledoosi saanud ülespumbatud torsoga "härrasmees". Täpsema ettekujutuse saamiseks võib ilmselt vaadata Võsareporteri legendaarset klippi tänavakivigurudest Tiidust ja Teedust.
                            2) Teisest autost väljub mingi tšikk.
                            3) Järgneb umbes 5-minutiline üksteise peale karjumine. Kahju, et ma hispaania keelt ei oska, ilmselt oleks veel naljakam olnud. Ei oleks liialdus öelda, et seda kisa oli kuulda tänava teise otsa.
                            4) Lõpuks häälepaelad väsivad vist ära, istutakse autodesse ja sõidetakse minema. Jah, ei mingit kindlustuspaberite vms. täitmist.

                            Kuid Küprose juurde tagasi tulles, siis kohalike sõidustiili saab ehk iseloomustada järgnevalt:

                            Suunatuli on lisavarustuses. Küprosel pole MM-rallit ammu toimunud, seega on sobiv enda ralliiha rahuldada avalikel teedel. "20 over the speed limit is fine, out police fines if it is like 25 over". Jalakäijate üle tee laskmine on beetadele. Nikosias on asi eriti hull, sest seal on kohalik omavalitsus ilmselt otsustanud liiklusmärkide ning teemärgiste eelarve asemel raha eraldada keskväljaku ehitamisse(jep, seda Vabaduse väljakust väiksemat platsi ehitatakse kohalike sõnul juba üle viie aasta) vms.

                            Eriti hirmus on istuda kõrvalistmel kui kohalik parasjagu roolis on. Kahel juhul kolmest vahetasime peale esimest kilomeetrit kohad ära, sest mulle tundus, et muidu on tõenäosus elusalt kohale jõuda liiga väike. Ühel korral oli talutav, kuigi ma arvan, et isegi sel juhul oleks tolle sõidustiiliga Eestis ARKi eksami sooritamine alla kümne korraga keeruline...

                            Kommentaar


                              Kõik on nagunii igal pool Aasias käinud ja vaevalt ma midagi uut Vietnami kohta suudan öelda, kuid jagan siia paar tähelepanekut. Äkki on kasulik kellelegi.


                              Supid hommikusöögiks on jumala timm. Lisaks suppide portsud restodes üliviisakad.
                              Rollerite arv on üüratu ja nad ei peatu ülekäigurajal.
                              Õlu on restoranis odavam kui poes.
                              Vietnamlased tunduvad muidu vaoshoitud, kuid omavahel suheldes lõugavad meeletult.
                              Magavas asendis saab veeta aega linnaliini bussis. Luxexpress võtku õppust!
                              Enne seda ma pole kordagi hiiri/rotte söögikohtades näinud. Nüüd nägin 2 korda.
                              Taksojuhid ei oska kaarti lugeda oma äppidelt (aga mitte nii hull kui Keenias).
                              Kahjuks koroonaviiruse tõttu jäid jalkamängud nägemata.
                              Mere ääres on megatuuline, 10m eemal on jumala vaikne.


                              Ja kuna Vietnamis on palju turiste Venemaalt, siis vene eri:

                              Iga teine venelane arvab, et ta on juutuuber.
                              Venelase arvates iga suvakas peab vene keelt oskama. Ühtlasi ma näen vist päris venelane välja. Ja Nha Trang on täielik venelaste kuurortlinn.
                              "Kuidas teil Eestis seal venelastesse suhtutakse? Meil uudistes räägitakse, et hull diskrimineerimine käib." - keegi suvakas Andrei Surgutist oma naisega.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                                Enne seda ma pole kordagi hiiri/rotte söögikohtades näinud. Nüüd nägin 2 korda.
                                Menüüs või klientidena?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X