320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas ShatAp Vaata postitust
    Sai veedetud natuke aega Hispaanias. 3 päeva Barcelonas, 4 Valencias. Barcelonasse väga tagasi ei tõmba. Barcelonas sai käidud Camp Nou'l (kuigi Barca fänn pole, aga kui juba seal sai käidud, siis võis üle vaadata). Sagrada Familia ja muid asju sai ka vaatamas käidud.
    Valencia oli palju parem linn minu arvates. Sinna läheks küll tagasi, kõik tundus kuidagi mõnusam ja rahulikum. Mustlasi ka seal väga ei näinud või sellist kahtlast rahvast. Sai käidud ka härjavõitlust vaatamas, enne sinna minekut väga polnud aimu, mis seal toimub. Algul tundus natuke jube, aga peale esimest võitlust juba harjus ära. Päris huvitav kogemus oli see.

    Rannaala oli Valencias muidugi väga suur. Kaugustesse vaadates ei olnud näha ka, et inimesi vähemaks jääks. Rahvast oli ikka päris palju.

    Kokkuvõttes mõnus reis, käisime 8kesi, kõigil jäid asjad alles. Rongiga Barcelonast Valenciasse oli ka täitsa ok sõita, nägi väiksemaid külasi, mis mere ääres olid jne.
    tavapäraste mandri-Hispaania sihtkohtade Barcelona, Madriid, Malaga ja ka Valencia asemel soovitaks kui vähegi võimalik külastada Sevillat. Lihtsaim vist sobitada seda Malagasse sõiduga. Aga kuna Sevillas tõusevad temperatuurid eelkõige juulis-augustis üle 30 kraadi, tavaline 35-40, ja tuult ka pole, õhk ei liigu, siis sinna soovitaks minna pigem mai-juuni või siis septembri teine pool-oktoober
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Kui hoolikalt airbalticu käsipagasi mõõte kontrollitakse? Kui kohver on laiuselt 25 mitte 20cm. Hakkavad jamama?

      Kommentaar


        Algselt postitas bubbles Vaata postitust
        Kui hoolikalt airbalticu käsipagasi mõõte kontrollitakse? Kui kohver on laiuselt 25 mitte 20cm. Hakkavad jamama?
        Oman umbes 5-6 kogemust AirBalticuga. Kellelgi ei kontrollitud. Samas ma vb ei vaadanud liiga tähelepanelikult. Mul oli kohver mõõdus.
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          Algselt postitas bubbles Vaata postitust
          Kui hoolikalt airbalticu käsipagasi mõõte kontrollitakse? Kui kohver on laiuselt 25 mitte 20cm. Hakkavad jamama?
          95% et ei kontrollita, 5% et kontrollitakse ja siis omakorda 50/50
          Alguskohaga Tallinnast ei ole probleeme olnud. Riias on kaks korda nokitud aga kuna kaalu polnud ollagi, siis ei tehtud suuremat numbrit

          Kommentaar


            Minu arust kontrollitakse mingeid slaavlasi, kes ilmselgelt mingite suurte produkte täis spordikottidega tahavad peale ronida (a la Horvaatia otsad).

            Kommentaar


              Lõuna-Itaaliasse minek 6-ks päevaks, täpsemalt Napolisse. Mida soovitate ja kuhu minna? Endal hetkel plaanis Rooma, Vesuuvi, Pompei, Amalfi rannik ja Ischia saar. Kuidas autorendi ja liiklusega on - saab hakkama ilusti sõitmisega? Olen kuulnud et Napoli kandis liiklus täielik katastroof.. Minek on sept lõpus - kuidas ilm võib olla? Rannas kannatab olla?

              Kommentaar


                Algselt postitas erxu Vaata postitust
                Lõuna-Itaaliasse minek 6-ks päevaks, täpsemalt Napolisse. Mida soovitate ja kuhu minna? Endal hetkel plaanis Rooma, Vesuuvi, Pompei, Amalfi rannik ja Ischia saar. Kuidas autorendi ja liiklusega on - saab hakkama ilusti sõitmisega? Olen kuulnud et Napoli kandis liiklus täielik katastroof.. Minek on sept lõpus - kuidas ilm võib olla? Rannas kannatab olla?
                tunnen kaasa. miks nii vastikusse riiki lähed? Ja kas naisega või ilma?

                Kommentaar


                  Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                  May god have mercy on your soul. Juulis trambivad turistide hordid su põrmuks seal. RIP.
                  Ma ei tea, tundsin end suht hästi.

                  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                  Pigem ei ole. Ma käisin Roomas 2009.aastal CL-i finaali vaatamas. Ehk siis mai lõpus ja juba siis oli Sixtuse kabelisse mingid debiilselt pikad järjekorrad.Ei kujuta ettegi, mis olukord juulis on. Sisuliselt oleks pool päeva seal kulutanud, et kokkuvõttes üsna suvalisse kabelisse pääseda. Rooma vanas osas on nii palju muud põnevat vaadata, et ka tagantjärgi ei kahetse absoluutselt.

                  Mul endal on selline kiiks, et kui vähegi pikemalt mõnes linnas (va suured metropolid) olen, siis ostan päevapileti ja sõidan trammiliinid läbi, nii palju kui jaksab. Huvitavamates kohtades tulen maha, vaatan ringi ja sõidan uuesti edasi. Saab väga hea ülevaate ka nendest kohtadest, mis otseselt turistikad pole. Kohati leiab veel ägedamaid kohti nii.

                  Me olime Roomas kokku nädal ja mingi viiendal päeval tegime nii, et ostsime päevase metrookaardi ja käisime kõik metroopeatused läbi. Kuna Roomas on (või vähemalt siis oli) ainult kaks metrooliini, siis on mingi poole päevaga täiesti tehtav. Ja sai päris kiire ja hea ülevaate ka sellest Roomast, kuhu iga turist kohustuslikus korras ei satu.

                  Kokkuvõttes Rooma on megaäge. Üks mõnusamaid sihtkohti, kuhu seni sattunud olen. Vähemalt siis, kui turistid veel täielikult ei lämmata. Seega juulis võib tunne teine olla. Samuti on juulis halb see, et mänge pole
                  Sellest oli rohkem abi. Samas nagu mina sain aru, siis metroliini on rohkem, lihtsalt need 2 on kesklinnalähistel.

                  Rooma oli chill. Vatikanis Sixtuse kabelisse järjekorda oodata ei viitsinud. Eeldatavalt oli see 2-3h pikk. Roomas endas on sadu ilusaid kirikuid, kus on palju ilusam, kui selles Vatikani omas. Lihtsalt Vatikanis käidud.

                  Colosseumi järjekord oli 40 minutit. See oli peamiselt varjus, seega kannatasime ära. Käidud.

                  Pantheonis käidud (sissepääs tasuta).

                  Trevi purskkaev õhtul käidud.

                  Kogu Vanalinn on pmst käidud. Kilometraaž 6 päevaga (ainult kõndides- 120km).

                  Pitsat sai ka suvalises urkas söödud. Kusjuures mitu korda. Üks kord olime pühapäeva õhtul mingi suvalise Luigi "pitsabaaris" ja samas kohas lällasid kohaliku Kopli elanikud. Luigi õiendas nendega pikalt, et näe turistid tulid ja üldse ärge läbustage siin. Vennad olid täis, aga Roma mängis sõpaka Tereki vastu ja võitis, seega kõigil oli hea meel.

                  Viimasel päeval läks hotelli juurest mingi veetoru maalihke tõttu katki ja tänaval voolas suure kiirusega palju külma vett, aga suures plaanis meid ei mõjutanud.

                  Rooma veidi räpane ainult. Muidu itaallased on ägedad. Tänud kõigile, kes kirjutasid.
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    tunnen kaasa. miks nii vastikusse riiki lähed? Ja kas naisega või ilma?
                    Miks itaalia vastik riik on?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                      Miks itaalia vastik riik on?
                      no terve itaalia eest ei räägi tegelt jah. endal lihtsalt ebameeldivad kogemused + räpane + haisev. Inimesed ka keskmisest veidi nõmedamad/pealetükkivad.

                      Et ühesõnaga, checklisti käib küll, kuid enda reisiplaanides ilmselt viimane koht kuhu lähen.

                      Aa ma olen keskmisest suurem heiter ka igasuguste suuremate avalike ja kaootiliste kohtade ja kogunemiste osas. vererõhk kohe tõuseb.

                      Kommentaar


                        Itaalia on jummala chill minu arvates. Olen käinud Firenzes ja Milanos ja erilisi probleeme ei mäleta küll. Pealetükkivaid araablasi veidi on, aga see on praegu pea kõikjal probleem.

                        Kommentaar


                          Firenzes ja Milanos tuntakse Napolit kui Aafrikat. ka.
                          jokers to the right
                          clowns to the left of me

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Itaalia on jummala chill minu arvates. Olen käinud Firenzes ja Milanos ja erilisi probleeme ei mäleta küll. Pealetükkivaid araablasi veidi on, aga see on praegu pea kõikjal probleem.
                            kuhu koer on maetud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              kuhu koer on maetud.
                              Ma oleks viimane kord Milanos peaaegu kahe araablase käest kolakat saanud. Või, noh, umbes 5% tõenäosust, et ma oleks Nabit teinud ja võitnud, aga ses suhtes geniaalne koht küll. Tulin meistrite liiga finaalil ja läksin enda peatuses üksinda maha, metroopeatuse juures olid kaks ennast ogaraks tõmmanud liivaneegrit. Ma isegi ei mäleta täpselt, et kuidas see asi katki jäi.

                              Kommentaar


                                Itaalia valisin sihtkohaks selletõttu, et Turkishil olid väga head hinnad Napolisse ja tagasitulles saan veeta ilusti ühe päeva ka Istanbulis nö tasuta - varem seda võimalust kasutanud ja oli täitsa mõnus. Itaalias ainult korra jalaga maad puudutanud ja seetõttu on see riik täiesti tundmatu kuid vaadata on seal palju, seetõttu mõtlesingi, et võiks minna. Lähen koos naisega.

                                Endal hetkel bookitud enamus öid Napolis ja üks öö Roomas, plaan minna üks hommik rongiga Rooma, chillida tutvuda linnaga, jääda ööseks sinna ja järgmine päev ka veel tuuritada ning siis tagasi õhtul rongiga Napoli. Kindlasti sooviks Amalfi rannikul ära käia (ei tae sellest kohast midagi aga tundub must go?!) ehk ka päevake ranna Ischia saarel ja Pompei - Vesuuvi.. kiireks läheb aga prooviks mingi asjaliku reisiplaani kokku panna. Kerge ei saa igastahes olema.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X