320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
    Miks mind kui noort peaks huvitama ilmselt negatiivse ajajärgu (II maailmasõda) kangelane, kes nii või naa Eesti riigi jaoks pikas perspektiivis midagi märkimisväärset korda ei saatnud?
    pime, ignorantne ja pohuist. See on sinu maa ajalugu ! Need mehed olid vähesed, kes jäid meesteks ka siis, kui asjad äärmuslikult halvaks muutusid.
    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

    Kommentaar


      Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
      Miks mind kui noort peaks huvitama ilmselt negatiivse ajajärgu (II maailmasõda) kangelane, kes nii või naa Eesti riigi jaoks pikas perspektiivis midagi märkimisväärset korda ei saatnud?
      See, mida sa just ütlesid/kirjutasid, on nii halb, et see on peaaegu hea. Selles sinu lauses peitub sinu generatsiooni kokkuvõtlik karakteristikute kvintessents. Ja täpselt see, mida ma oma vihapurske-postituses ütlesin: juurteta, sidemeteta, ajaloota ignorantidest pseudomaailmakodanikud. Maailmanabad.

      Sind kui noort võiks need mehed huvitada - või vähemalt võiksid sa nende nimesid teada - kasvõi ainuüksi sellepärast, et see on, nagu eelmine postitaja ütles, SINU MAA ajalugu. Need mehed ei saatnud midagi märkimisväärset korda, ütled sa? Need mehed seisid kuulide ja mürskude all, sest nad pidasid seda õigeks. Sest nende meelest ei saanud anda seda perselapikest maad siin lihtsalt punaste kätte hoorata ja vägistada, vaid...

      Vaid - nagu nüüd välja tuleb - et see jääks järeletulevatele põlvedele. Sellistele, nagu sina. Kurvalt irooniline.

      Andke andeks, aga.. Türa küll. Kust kuradi kohast te, sellised, tulete? Kuhu te lähete?

      Kommentaar


        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
        Miks me/nad peaksime neid nimesid ja nimetatud sündmusi teadma, kui neid ei õpetata koolides?
        Kui sa väidad, et keskkooli ajalooprogrammis ÜHTKI neist meestest või sündmustest ei nimetata, siis sa paned udu.

        Kommentaar


          mis kuradi mõte on neil ETV Spordi uudistel, kui mingit adekvaatset videopilti ikka ei näidata? CL-i uudise taustal näidatakse kuidas mängijad trenni teevad, kohalike meistrivõistluste uudistes on pahatihti mitmeaastavanused kaadrid jne...Parem siis juba mitte näidata ja lugeda niisama uudiseid.
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Tõepoolest on masendav sellist postitust lugeda! See "negatiivse ajajärgu kangelane" puhastas oma rügemendiga Auvere ning Meerapalu lahingus laskesektori punasest kõntsast, kes vastasel korral oleks oma "kultuuri" asunud koheselt levitama.
            Ning kui pikemat perspektiivi tahad, siis aitasid need verised ning tänapäeval paljudele sinusugustele lootusetuna näivad lahingud evakueeruda 80 000 inimesel, säilitada Soome iseseisvus ning natukenegi rehabiliteerida Eesti valitsuse möödalaskmisi '39. aastal ning näidata venelastele (ning ka ülejäänud maailmale), et nende lõpututele punastele hordidele taheti ja juleti vastu astuda!
            Nagu eelnevalt juba öeldud, olid Riipalu, Maitla, Rebane, Ruus jne jne EESTI WABARIIGI ohvitserid, kes võitlesid just nimelt südames Eesti Vabariik! Oli see nende süü, et venelased nende endised mundrid minema olid viinud?! Jumala eest, suvatsege natukenegi süübida tollel ajal kirjutatud memuaaridesse või päevikutesse, kust avaneb, et Aadu natsionaalsotsialism oli eesti sõduritele samavõrd vastunäidustatud kui kommunism...siiski millegagi oli ju vaja '41. aasta õuduste kordumist ennetada..jah, nende samade vihatud ja põlatud sakslaste abiga, keda paar aastakümmet tagasi Landeswehri sõjas suure mõnuga notiti!
            Baltikumi rahva traagiline ning paljuski erandlik saatus Teises maailmasõjas ei taha aga kuidagi sobida tänapäeva poliitkorrektsesse ühiskonda!
            Where were you in '62?

            Kommentaar


              Arsenal...

              Edit: Ma ka ei tea kes on Riipalu, Maitla ja Talpak. Võin ainult oletada, sest nad on samas reas Rebase ja Nugiseksiga. Minu aegu koolis õpetati natuke teistsugust ajalugu. Samas ma ei kiirusta ka uurima millega nad hakkama said. Pole oluline teada mingite kaptenite nimesid. Piisab sellest kui tead ajalugu.
              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

              Kommentaar


                Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                Miks mind kui noort peaks huvitama ilmselt negatiivse ajajärgu (II maailmasõda) kangelane, kes nii või naa Eesti riigi jaoks pikas perspektiivis midagi märkimisväärset korda ei saatnud?
                markofkin võttis asja kenasti kokku juba, minu poolt ainult, et õnneks pole kõik noored sellised keda lihtsalt ei huvitagi Eesti ajalugu..

                ma ei tahagi et kõik nende nimesi teaksid, aga võiks siis vähemalt sündmust teada ja seda mida nad tegid ja miks nad seda tegid, mitte kurat öelda et nad ei teinud tegelikult sittagi meie riigi jaoks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                  Riipalu, Nugiseks, Alfons Rebane, Paul Maitla, kapten Karl Talpak[/SIZE]
                  Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                  Narva alla, Auvere lahingusse, Siivertsi sillapea kaitsmisele, Järvamaa suvesõtta hävituspataljonlastega võitlema. Rõngu alla Valguta mõisasse punastega sõdima ja nende metsikusi maitsma.
                  Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                  Kui sa väidad, et keskkooli ajalooprogrammis ÜHTKI neist meestest või sündmustest ei nimetata, siis sa paned udu.
                  Kui sa väidad, et nendele nimedele või sündmustele pannakse keskkooli ajalooprogrammis kamba peale rohkem rõhku, kui kunagi eksisteerinud Püssi külale või mesoliitikumi aegsetele tööriistadele, siis sa eksid.
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Rein Vaata postitust
                    Arsenal...

                    Edit: Ma ka ei tea kes on Riipalu, Maitla ja Talpak. Võin ainult oletada, sest nad on samas reas Rebase ja Nugiseksiga. Minu aegu koolis õpetati natuke teistsugust ajalugu. Samas ma ei kiirusta ka uurima millega nad hakkama said. Pole oluline teada mingite kaptenite nimesid. Piisab sellest kui tead ajalugu.
                    Su viimastes lausetes on väike vastuolu. Kui sa pole "mingite kaptenite" nimedegagi kursis, ei saa sa kuidagi ka 2WW Eestit puudutava ajalooga kursis olla, ehk siis "ajalugu teada."

                    Mis Riipalusse ja Eesti Posti puutub, siis selles mõttes neile väga ette heita ei saa, et Nugiseksi märgi andsid nad kenasti välja aga siis said riigipoolset survet tunda (väidetavalt eeskätt Partsi ministeeriumi poolt) ja teist korda ei julgenud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                      Su viimastes lausetes on väike vastuolu. Kui sa pole "mingite kaptenite" nimedegagi kursis, ei saa sa kuidagi ka 2WW Eestit puudutava ajalooga kursis olla, ehk siis "ajalugu teada."
                      Kas sa tead kõiki AC Milani mängijaid? Ometi oled sa üldjoontes nende tegemistega kursis.
                      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Rein Vaata postitust
                        Piisab sellest kui tead ajalugu.
                        Tead ajalugu mille on kirjutanud võitjad?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                          Tead ajalugu mille on kirjutanud võitjad?
                          Minu ajal olid ajalooõpikud kirjutanud võitjad. Kuigi räägiti juba ka kaotajate poolt kirjutatud ajaloost.

                          II MS kohta on minu arust piisav kui tead MRPd, baaside toomisest Eestisse, N Liidu ründamist, seda, et venelased ja sakslased olid kordamööda Eestis, Sinimägede lahingut, Tallinna pommitamist ja muud üldiseid asju. Nimede teadmine ei ole minu arust küll vajalik.
                          Miks on Nugiseks, Rebane ja need teised tähtsamad kui üks kõik milline teine Eesti mees kes kandis saksa või vene mundrit?
                          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas dimaggio Vaata postitust
                            Ning kui pikemat perspektiivi tahad, siis aitasid need verised ning tänapäeval paljudele sinusugustele lootusetuna näivad lahingud evakueeruda 80 000 inimesel, säilitada Soome iseseisvus ning natukenegi rehabiliteerida Eesti valitsuse möödalaskmisi '39. aastal
                            Good point. Meenutame, et Sinimägedest taandumine tähendas Tannenbergi liini sisuliselt mahajätmist. Eesti poisid olid viimased lahkujad, vist alles Porkuni all jagunesid mehed laiali, kes otsustas minna Saksamaale (kuna mahajäämine oleks tähendanud juba kindlat surma, punaste metsikused "sakslaste poolel" teeninute vastu olid teadagi raevukad) ja kes koju jääda. See, et Sinimägedes suudeti rinnet nii pikalt kinni hoida tähendas, et kogu põhja- ja läänerannikult jõudsid tohutud hulgad tsiviilelanikke üle mere põgeneda ja nii oma elu päästa. Poleks Narva all punaseid kinni peetud, mis siis? Märksõna: punaste hävituspataljonid.

                            Soome lõunarinne püsis punaste vastu suuresti ainult tänu Narva all meeleheitlikus vähemuses punaseid peksvatele Narva pataljoni poistele (lisaks sõdisid seal taanlased, flaamid, hollandlased jne) - punaste armeejuhatuse plaanide järgi oli Eesti vallutamine viimane samm enne Soome purustamist. Aga läks hoopis nii, et soomlased suutsid Sinimägede viimase vindi peal vastupidamise päevadel ränkades tõrjelahingutes punastele tõhusalt kotti anda ja punased olid sunnitud Soome vallutamise plaanidest loobuma.

                            Siuksed lood. Paneme nüüd selle teema lukku ja oleme sõbrad edasi. Lihtsalt... Edaspidi andke meestele respekt, mida nad väärivad!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Rein Vaata postitust
                              Minu ajal olid ajalooõpikud kirjutanud võitjad. Kuigi räägiti juba ka kaotajate poolt kirjutatud ajaloost.

                              II MS kohta on minu arust piisav kui tead MRPd, baaside toomisest Eestisse, N Liidu ründamist, seda, et venelased ja sakslased olid kordamööda Eestis, Sinimägede lahingut, Tallinna pommitamist ja muud üldiseid asju. Nimede teadmine ei ole minu arust küll vajalik.
                              Miks on Nugiseks, Rebane ja need teised tähtsamad kui üks kõik milline teine Eesti mees kes kandis saksa või vene mundrit?
                              Jah ka mulle õpetati sarnast üldist ajalugu. Aga siin ongi see konks, et kole vähe seletati II MS eesti seisukohalt. Miks ühed panid selga vene mundri ja teised saksa. Ehk Eesti teises maailmasõjas, mitte saksa ja vene okupatsioonid eestis II MS ajal(ja järgselt).

                              Kommentaar


                                Imbetsillid kes liikluses ei oska kasutada suunatuld. Tropp, kes ei viitsi oma näppu 5cm roolil liigutada andmaks märku, et ta üle kolme rea ära keerab. Üldistada pole ilus, kuid tundub, et auto kallinedes pole finantsi jätkunud suunatule jaoks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X