320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas allarn Vaata postitust
    Rohkem ei olegi vaja.

    Over and out.
    Jeez, kuidas on võimalik üksteisest nii kaua mööda rääkida? Üks pool räägib juriidilistest terminitest, teine räägib eetikast ja moraalist. Õigusnormid peaksid väljendama ühiskonna eetika- ja moraalinorme, antud juhul aga ei väljenda. Teine pool üritabki öelda, et osad inimesed pääsevad reaalsuses raskeid tagajärgi toonud teost liiga kergelt. Sina aga tood paragrahvid tolmu alt välja ja ütled, et need teod on seaduse järgi teisiti klassifitseeritavad ja seega ka teistel alustel karistatavad.

    Ma üldiselt kaldun selle reaalse eetika ja moraali pooldajate leeri... Sest inimene teeb seadusi mitte seadus inimesi.

    Mingis postituses ütlesid, et "pole peensusteni kõikide asjaoludega kursis" - sellest võiks nagu järeldada, et inimene ei või oma (nii või naa subjektiivset) arvamust avaldada juhul kui ta pole mõrvar või mõrvatu ju ? Sest isegi kõike pealt nägev inimene ei pruugi "peensusteni asja jagada" (pole olukorra kujunemisega kursis või ei "mõista olukorra dünaamikat").

    Kommentaar


      Algselt postitas markofkin Vaata postitust
      Out siis out. Asja konklusiooniks on, et kui noorukid peksavad asotsiaali surnuks ja pääsevad vangistusest, siis see on korrektne ja klaar, sest paragrahv polnud tapmine. Kui 19-aastane ema surmab oma vastsündinud lapse ja pääseb vangistusest, siis see on õige, klaar ja korrektne, sest paragrahv polnud tapmine. See, et mõlemal puhul oli sisuliselt tegemist tapmisega, on irrelevantne. Ja nii ongi normaalne.

      Normaalne?
      Tegelikult võiks allarn sellele küsimusele vastata. Pärast seda võiks over ja out'i ära teha.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Allarn ei ole kohtunik ja ta ei püüagi seda rolli omale võtta, saage aru eks.
        Äärmiselt totakas on see, kuidas tuimalt aetakse oma rida ja isegi ei vaevuta süvenema teemasse. Aga okei lõpetan, muidu saan ka räige mölina kaela
        olgem kristlased, vabandused on esitatud

        Kommentaar


          Mina pole mingi õigusspets ja ei kavatse sellel teemal 20 lehekülge jaurata, aga leian, et allarni jutus on iva kui näeb n-ö tapmisel ja tapmisel vahet
          Kulla mees, aga selles ju vahe ongi. Arvan, et mitte keegi siin foorumis (vbla peale allarni) ei leia, et oma lapse vägistamisele või tapmisele pealesattunud ning omakohut teinud isikut peaks süüdistama tapmise eest ja karistama samamoodi nagu reaalset mõrvarit. Allarn sisuliselt vaidles sellele vastu. Jah, vaidles sisuliselt, mitte juriidiliselt.

          Kommentaar


            Krt, ise ka ei tea miks veel postitan, aga no juhtus nii... paar küsimust/märkust.

            Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
            Jeez, kuidas on võimalik üksteisest nii kaua mööda rääkida? Üks pool räägib juriidilistest terminitest, teine räägib eetikast ja moraalist. Õigusnormid peaksid väljendama ühiskonna eetika- ja moraalinorme, antud juhul aga ei väljenda.
            See, et ei väljenda on teatud grupi subjektiivne arvamus, õigussüsteemid peavad aga üritama olla võimalikud objektiivsed. Kui valdav osa arvaks nagu Sina ja seda nõuaks, siis demokraatlikus riigis toimuks muutus.

            Isiklikult muidugi arvan, et enamusele väljatoodud näidistele oleks võinud rangema karistuse määrata, tuginedes mulle saadaval olevale informatsioonile. Kuigi ma ei ole ühtegi neist süvitsi uurinud ja tõenäoliselt pole seda teinud ka valdav enamus publikumist. (Mitte, et üldse oleks oluline, mida mina kui üks indiviid arvab, aga muidu saan siit äkki suunamise kuhugi seina äärde)

            Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
            Teine pool üritabki öelda, et osad inimesed pääsevad reaalsuses raskeid tagajärgi toonud teost liiga kergelt. Sina aga tood paragrahvid tolmu alt välja ja ütled, et need teod on seaduse järgi teisiti klassifitseeritavad ja seega ka teistel alustel karistatavad.
            Aga kas need 'teod' ei ole siis ka reaalselt erinevad? Pole vahet, kas tegu on korduv, ettekavatsetud, provotseeritud, ettevaatamatus, afekti seisundis läbi viidud? +173 erinevat tegurit, mis on tõenäoliselt iga juhtumi puhul kohtuinimestele paremini teada kui laiemale publikumile?

            Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
            Ma üldiselt kaldun selle reaalse eetika ja moraali pooldajate leeri... Sest inimene teeb seadusi mitte seadus inimesi.
            Tundub kuidagi ülipopulistlik avaldus olevat. Põhimõtteliselt olen nõus, et nii mõnigi seadus võiks rangem olla, aga otsustajad lähtuvad hetkel kehtivast raamistikust. Kuigi tihti saab põhjendamatu pasatulva just kohtunik kaela, et tra ta nii vähe andis, kuigi tema käev võivad olla küllaltki seotud.

            Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
            Mingis postituses ütlesid, et "pole peensusteni kõikide asjaoludega kursis" - sellest võiks nagu järeldada, et inimene ei või oma (nii või naa subjektiivset) arvamust avaldada juhul kui ta pole mõrvar või mõrvatu ju ? Sest isegi kõike pealt nägev inimene ei pruugi "peensusteni asja jagada" (pole olukorra kujunemisega kursis või ei "mõista olukorra dünaamikat").
            Lähed oma oletusega liiga kaugele, usun, et allarn mõtles seda, et saalis on hulga pädevamad inimesed kui rahvas, kes kogu juhtunu kohta ammutab info meediast. Mis tihti võib olla kallutatud, ajendatud omakasust (klikid cha-ching).

            Endalgi ühe tuttava näol kogemus võtta, kus algselt tambiti mutta. Kõik nõudsid päid. Hiljem, aga uute asjaolude selgumisel, laiemale publikumile neid millegipärast ei avaldatud. Hõigati välja ainult vähendatud karistus, ning kogu kommentaarium oli sama leilis nagu kohati siin täna. Tõenäoliselt sellest tulenes ka põhjus, miks ma üldse siia midagi kirjutada viitsisin.

            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
            Kulla mees, aga selles ju vahe ongi. Arvan, et mitte keegi siin foorumis (vbla peale allarni) ei leia, et oma lapse vägistamisele või tapmisele pealesattunud ning omakohut teinud isikut peaks süüdistama tapmise eest ja karistama samamoodi nagu reaalset mõrvarit. Allarn sisuliselt vaidles sellele vastu. Jah, vaidles sisuliselt, mitte juriidiliselt.
            Ma ei usu, et ta oleks sellele vastu vaielnud, kui lapsevanem laseks afekti seisundis pilastaja maha ja pääseks kergema karistusega kui mõni killer etteplaneeritud mõrvaga.

            Aga võib-olla olen ise asjadest valesti aru saanud. Tund kisub juba hiliseks, mõistus nüriks ja kobib magama ära.

            Kommentaar


              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              See, et ei väljenda on teatud grupi subjektiivne arvamus, õigussüsteemid peavad aga üritama olla võimalikud objektiivsed. Kui valdav osa arvaks nagu Sina ja seda nõuaks, siis demokraatlikus riigis toimuks muutus.

              Isiklikult muidugi arvan, et enamusele väljatoodud näidistele oleks võinud rangema karistuse määrata, tuginedes mulle saadaval olevale informatsioonile. Kuigi ma ei ole ühtegi neist süvitsi uurinud ja tõenäoliselt pole seda teinud ka valdav enamus publikumist. (Mitte, et üldse oleks oluline, mida mina kui üks indiviid arvab, aga muidu saan siit äkki suunamise kuhugi seina äärde)
              Aga vot valdav osa ühiskonnast ei saa õigusloomesüsteemile sedavõrd palju pihtagi, et seda kusagile poole mõjutada paraku. Ma usun, et kui viia tänaval läbi küsitlus, kus nende artiklite sisu muuta objektiivsemaks ja esitada ka neutraalsena, siis valdav enamus näeksid hea meelega karmimat karistust (nagu mina, Sina, ja Dannari leer, võib-olla isegi allarn).

              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              Aga kas need 'teod' ei ole siis ka reaalselt erinevad? Pole vahet, kas tegu on korduv, ettekavatsetud, provotseeritud, ettevaatamatus, afekti seisundis läbi viidud? +173 erinevat tegurit, mis on tõenäoliselt iga juhtumi puhul kohtuinimestele paremini teada kui laiemale publikumile?
              Jah, muidugi on erinevad. Aga siis peab olema mingi meeletult mõjuv põhjus ka, et anda näiteks mehele, kes on oma naist veel eelnevalt peksnud mingid soodustavad asjaolud nagu see provotseerimine. Eelnev taust peaks ilmselgelt viitama tahtlusele.

              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              Tundub kuidagi ülipopulistlik avaldus olevat. Põhimõtteliselt olen nõus, et nii mõnigi seadus võiks rangem olla, aga otsustajad lähtuvad hetkel kehtivast raamistikust. Kuigi tihti saab põhjendamatu pasatulva just kohtunik kaela, et tra ta nii vähe andis, kuigi tema käev võivad olla küllaltki seotud.
              Ei, siin ei saanud Sa vist minu mõttest hästi aru (ega minu seletuski ilmselt kõige selgem polnud). Ilmselgelt peavad kohtunikud lähtuma olemasolevatest seadustest. Meie oleme selgelt romaani-germaani õigussüsteemis, kus kohtunik peab jälgima seadusi, mitte common-law'i nagu anglo-ameerika õigussüsteemis. Minu point oligi selles, et seadusloomeorganitelt peaks seadused juba karmimal kujul tulema. Sest seaduste loojad võtavad seadusi vastu, kohtunikud vaid kohaldavad neid.

              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              Lähed oma oletusega liiga kaugele, usun, et allarn mõtles seda, et saalis on hulga pädevamad inimesed kui rahvas, kes kogu juhtunu kohta ammutab info meediast. Mis tihti võib olla kallutatud, ajendatud omakasust (klikid cha-ching).
              Kõigepealt "liialt kaugele minekust" - kahjuks jah, minu väitlemisoskused ongi tagasihoidlikud, kipun oma näited sageli liialt ekstremistlikeks viima, samas jõuab point vähemalt kindlasti kohale...
              Jah, meedia võib olla ja ONGI kallutatud, näiteks too kolme kuu juhtum, seal õhtulehes, see nagu pool ilukirjanduslikus vormis lausa. Aga minu point pole siin praegu otseselt meediat lahata, minu peamine väide on selles, et Eesti õigussüsteem suhtub teatud asjadesse liialt leebelt.

              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              Endalgi ühe tuttava näol kogemus võtta, kus algselt tambiti mutta. Kõik nõudsid päid. Hiljem, aga uute asjaolude selgumisel, laiemale publikumile neid millegipärast ei avaldatud. Hõigati välja ainult vähendatud karistus, ning kogu kommentaarium oli sama leilis nagu kohati siin täna. Tõenäoliselt sellest tulenes ka põhjus, miks ma üldse siia midagi kirjutada viitsisin.
              Nagu ma ütlesin, siis ei soovi siin tegelikult sugugi meedia mõju lahata.

              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              Ma ei usu, et ta oleks sellele vastu vaielnud, kui lapsevanem laseks afekti seisundis pilastaja maha ja pääseks kergema karistusega kui mõni killer etteplaneeritud mõrvaga.
              Absoluutselt mitte ühtegi vastuväidet sellisele jutule. Nagu ma eelpool ütlesin, siis peabki olema mingi reaalne põhjus. Mitte stiilis "28. veebruaril sama kiiruskaameraga tehtud trahv pädeb 100%, aga 1. märtsil, kui kiiruskaamera mõõdab näiteks 40 km/h piirkiiruse ületamist, siis ei saa trahvi teha".

              Üldiselt olen Sinu pointidega nõus. Ma ei taha võtta siin üldse tegelikult mingit ühest seisukohta, üritasin eelkõige selgitada, mis selle kogu vaidluse pointiks tundub olevat.

              Kommentaar


                Karistused...kohtunikud teevad otsused vastavalt seadustele (kas ja mida rikuti) ja vastavalt faktidele ja olukorrale mis toimus (nii palju kui seda tuvastada suudetakse) ja seda ilma emotsioonideta. Teised (suva tegelased ehk siis need, kes ei ole kohtunikud) aga teevad oma otsused ainult vastavalt ühele faktile (enam-jaolt) ehk "tegi seda" arvestamata kõiki asjaolusid (k.a. see, et kas üldse tegi milles süüdistatakse)...nad lihtsalt ei tea mis ja miks toimus...sinna otsustusprotsessi lisanduvad ka suured emotsioonid ala varastas poest shampooni ja tahetakse 5 aastat vangistust kohe suvainimeste poolt vaadates. Mõttetu on arvustada mitu aastat või kuud kellelegi millegi eest potentsiaalselt antakse/on antud/peaks andma.

                PS karistus ei ole moraalinorm, vaid inimese õigele teele viimise üritamine.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Tsiisas.. kas Oliver Narkonsa jõudis kellegi juba maha koksata või millest selline spämm lehekülgede kaupa?
                  tl;dr
                  spämm tuli imho sellest, et allarn hakkas tapmise asja kaaluma juristi silme läbi (professionaalse kretinismi tasandil), teised läbi inimlikkuse aspekti
                  I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                  Kommentaar


                    teen presentatsiooni USA Poliitika ja presidendi valimiste kohta, äkki kellegil seivitud või bookmarksides mingi äge video või artikkel mis läheks teemasse

                    Küsimus ka: Mis tähtsus on USA presidendi valmistel Electoral College'l ?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Svenniid Vaata postitust
                      teen presentatsiooni USA Poliitika ja presidendi valimiste kohta, äkki kellegil seivitud või bookmarksides mingi äge video või artikkel mis läheks teemasse
                      For all those people who find it more convenient to bother you with their question rather than to Google it for themselves.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Svenniid Vaata postitust
                        Küsimus ka: Mis tähtsus on USA presidendi valmistel Electoral College'l ?
                        No see tähtsus on, et valitaksegi presidendi valijamehi, mitte presidenti otse. Puust ja punaseks: http://en.wikipedia.org/wiki/Elector...(United_States)
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          wow, tra ühtegi küsimust ei saa küsida ilma et mingi tarkpea kohe mingeid iroonilisi pilte ja linke hakkaks postitama? Võib olla kellegil on midagi huvitavat mida ma ise pole veel leidnud.
                          Zelee'le oli see suunatud mitte sulle mcn, tänud

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Svenniid Vaata postitust
                            wow, tra ühtegi küsimust ei saa küsida ilma et mingi tarkpea kohe pilte ja linke hakkaks postitama? Võib olla kellegil on midagi huvitavat mida ma ise pole veel leidnud.
                            Zelee'le oli see suunatud mitte sulle mcn, tänud
                            Vabandust väga, aga miks sa (üli)koolis käid?
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Miks ma peaks hakkama vaidlema siin delfi kommentaariumis? Küsisin kaks lihtsat küsimust: kas kellegil on huvitavaid videoid või artkleid valimiskampaaniast? Ning teise küsimuse, kuna ma pole üldse kursis USA valimissüsteemiga. Kui ei taha vastata siis pole vaja postitada mingeid igivanu " let me google that for you " nalju ja muid tobedaid küsimusi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Svenniid Vaata postitust
                                Miks ma peaks hakkama vaidlema siin delfi kommentaariumis? Küsisin kaks lihtsat küsimust: kas kellegil on huvitavaid videoid või artkleid valimiskampaaniast? Ning teise küsimuse, kuna ma pole üldse kursis USA valimissüsteemiga. Kui ei taha vastata siis pole vaja postitada mingeid igivanu " let me google that for you " nalju ja muid tobedaid küsimusi.
                                Eks jah. Vajadus lasta foorumil oma koolitöö ära teha tekitab ikka tobedaid nalju ja toredaid küsimusi. Eks see ole personaalne kiiks, aga selline trend on häiriv.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X