320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust

    Ja põhjatu rahakott (City puhul).
    Jep, Liverpoolil rohkem õnne olnud skautimisega, samas City viimased ostud on läinud ka täkesse. Enam ei ole iga aken uut kaitsjat osta.

    Kommentaar


      Tahaks auto talvisest sopast puhtaks pesta ja ära vahatada. Kas ja millist vaha/pinnakaitset tasub peale panna? Kuidas need päriselt kestavad? Millel parim hinna-kvaliteedi suhe on? Kus kohas te laste enda autot väljast pesta ja vahatada?

      Näide Värvilised pesulast:
      Püsivaha (kestvus 6 kuud) (100.00€)
      Kestevvaha Paint Sealant (kestvus 8-12 kuud) (140.00€)
      Keraamiline pinnakaitse (kestvus 1 aasta) (180.00€)
      Keraamiline pinnakaitse (kestvus 2 aastat) (250.00€)
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Kui just mingi töö Berlingoga ei sõida tasub alati vahatada. Kestab päris hästi. Tavaline vaha, kui korralikult on tehtud, peab vastu 2 aastat umbes, isegi 3-4 aasta pärast on ka veel efekt täiesti tajutav. See jutt kehtib muidugi kui vältida harjadega pesulat, aga seda teeb iga kultuurne autopede nagunii

        Kommentaar


          Algselt postitas nonoh Vaata postitust

          Palka tasub kindlasti teenida, aga ma usun, et siia ongi see koer maetud. Sest praegu tundub osadele inimestele, et avalikku sektorisse minnakse rikkaks saama, mitte palka teenima. Jah, härrased, kes teenivad 4k kuus naeravad selle üle, et 8k suuruse palgaga saadakse rikkaks, aga kui palju on Eestis peresid, kellele 5k suurune rahasüst päästaks päris paljudest igapäevamuredest ikka vägagi jupimaks ajaks? Võtaks nö pinge maha, kas tullakse ots-otsaga kokku kui pesumasin peaks katki minema vms. Ja seda, mida teha, kui lausa iga kuu 5k kontole tiksuks, ei suuda need inimesed üleüldse ette kujutada.
          Ma ei taha siin väga palju vastu vaielda selles osas, et mingis mõttes nõus ja nagu varasemalt mainisin, siis emotsionaalne teema ka. Aga kuna näide on väga tervisekassa juhi spetsiifiline, siis ma olen kimbatuses veidi, sest ma ei näe mitte mingit stsenaariumit, kuidas sinna juhiks saada näiteks konkreetse valdkonna tippspetsialisti - näiteks juhtimiskogemusega tippspetsialisti tervishoiuvaldkonnast seest. Selliseid inimesi on Eestis sadu, kellel sektoris palk no a la 5000+ näiteks (sealjuures ilma juhtimiskogemuseta). Päeva lõpuks ei mindud ka õppima eesmärgiga saada avaliku sektori juhiks vaid nt arstiks. Peab olema mingi väga spetsiifiline kombo a) juhtimiskogemustest ja -eeldustest koos b) täiendava sooviga panustada tervishoidu nö "ametnikuna", c) olla selle nimel ka nõus kaotama oluliselt töötasus ning d) olles nõus vastu võtma seda reaalset vastutust ja staatust/süljetopsiks olemist (sõltuvalt vaatenurgast)

          Seega kui sektorist seest ei saa, siis saab kas a) erasektorist või b) avalikust sektori teistest valdkondadest (va kui juht tuleb a la SoMist). Ja nagu siin on ka korduvalt vihjatud, siis erasektorist sellise tasu eest paraku väga keeruline sellist inimest leida (mis tõesti ei tähenda, et neid ei ole olemas). Ja nüüd tõepoolest - kui juht tuleb kuskilt ministeeriumist eluaegse ametnikuna (loe: ehk tegemist on poliitiliselt määratud juhiga), siis 8500 on overkill, sest ta eesmärk on suurenäosusega täita avaliku sektori tippjuhina kellegi "tellimust ja ootust", mitte arendada valdkonda.

          Kommentaar


            Palju tänapäeval tipp-topp baka- või magistritöö eest turul makstakse?
            20 LEGEND

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

              Ma ei taha siin väga palju vastu vaielda selles osas, et mingis mõttes nõus ja nagu varasemalt mainisin, siis emotsionaalne teema ka. Aga kuna näide on väga tervisekassa juhi spetsiifiline, siis ma olen kimbatuses veidi, sest ma ei näe mitte mingit stsenaariumit, kuidas sinna juhiks saada näiteks konkreetse valdkonna tippspetsialisti - näiteks juhtimiskogemusega tippspetsialisti tervishoiuvaldkonnast seest.
              See valdkond jäi mulle hambusse katku ajal määratud tulemustasu tõttu olukorras, kus sisuliselt vist pole mitte ühtegi eestlast, kes poleks kokku puutunud pikkade ravi- ja/või eriarsti järjekordadega. Ja ei ole mingitki märki, et olukord läheks paremaks. Minu jaoks sellisel juhil puudub pädevus, kui ta laseb endale sellise tulemustasu määrata saamata aru sõnumist, mida see kannab ja vaenust, mida see tekitab. Või on tal sellest pohhui. Mõlemal juhul, ebalahe.

              ​​​​​​Sest no kui erasektoris ma saan veel tulemustasust aru - tulemus on rahaliselt mõõdetav, siis kuidaviisi see avalikus sektoris iga aastaselt nagu kellavärk tiksub? Mis tulemused? Et sai oma tööga - mille eest niikuinii saab korralikku töötasu - hakkama? Braavo. Terve Eesti rõkkab.

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                Kui just mingi töö Berlingoga ei sõida tasub alati vahatada. Kestab päris hästi. Tavaline vaha, kui korralikult on tehtud, peab vastu 2 aastat umbes, isegi 3-4 aasta pärast on ka veel efekt täiesti tajutav. See jutt kehtib muidugi kui vältida harjadega pesulat, aga seda teeb iga kultuurne autopede nagunii
                Ehk siis püsivaha on täiesti piisav? On kellelgi mingeid konkreetseid kohti, mida soovitada ka?
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Ma püsivahale päris 2 aastat efekti ei julgeks anda. Minu kogemuste põhjal jääb pigem ikkagi 6-12 kuu vahele. Keraamiline kate on pikaajalisem, aga ka tugevam. Päris poe parklas uksega saamise eest ei päästa, kuid väiksemad kriimud hoiab ära. Vahe kohta võib lugeda nt siit:
                  Tänapäeval on enamus vahasid nanotehnoloogilised ehk nanovahad. Mida tähendab nano? Nano iseloomustab väga väikeseid koostisosi ehk nanovaha molekulaarne...
                  20 LEGEND

                  Kommentaar


                    Kas need Kristiine ristmikul olevad punase foori kaamerad ühistranspordi peale ei reageeri või neid trahvide andmisel ignoreeritakse või on seal mingi muu skeem? Eile pani üks liinibuss väga tulipunasega ristmikule nii, et silm ka ei pilkunud. Ja enne kui mulle roheline tuli tegi sama vastassuunast tulnud troll.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                      Kas need Kristiine ristmikul olevad punase foori kaamerad ühistranspordi peale ei reageeri või neid trahvide andmisel ignoreeritakse või on seal mingi muu skeem? Eile pani üks liinibuss väga tulipunasega ristmikule nii, et silm ka ei pilkunud. Ja enne kui mulle roheline tuli tegi sama vastassuunast tulnud troll.
                      Kas seal ühistranspordile eraldi foore ei ole, kus värvide asemel kriipsud? Need lasevad natuke varem läbi näiteks Liivalaia / Suur-Ameerika ja Pärnu mnt ristmikul.

                      Kommentaar


                        Kas kassipoegade uputamine oli 90ndate Eestis tavaline värk? Või see mingi borrowed memory mul?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                          Kas kassipoegade uputamine oli 90ndate Eestis tavaline värk? Või see mingi borrowed memory mul?
                          Kahjuks küll....saadeti "merekooli". Möni pesakond önnestus sellest saatusest päästa ja turul 10-20 krooni eest maha müüa. 6 kassi smuugeldasime naabritüdrukuga ükskord ära niimoodi, aga see polnud ainuke kord. Üks tädike veel vaatas neid kasse korvis terase pilguga ja küsis "misshe tükk maksab?"
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Mis on PM ajakirjanikel häda, et nad seda pronkssõdurit saaginut nii suure innuga taga ajavad? Ehk leiab praegusel ajal suuremaid kuritegusid, millest kirjutada?
                            20 LEGEND

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vtp Vaata postitust
                              Mis on PM ajakirjanikel häda, et nad seda pronkssõdurit saaginut nii suure innuga taga ajavad? Ehk leiab praegusel ajal suuremaid kuritegusid, millest kirjutada?
                              Eks seal on küsimus, et kas on tegu inimesega, kes täispeaga lihtsalt lolluse tegi või siis pigem tüübiga, kes tahab tekitada olukorra, mida siinsetele venelastele pakutaks "näe, fašistid vihkavad teid"-provokatsiooniga.

                              Kommentaar


                                Puhas klikk ju. Vöi teeb see KAPOle ja meie julgeolekule teene kuidagi? Pigem vastupidi, see üleliigne kajastus pakubki venelastele head materjali, et näe millised fasistid siin Eestis on. Võta kasvöi Tallinna kommuun ette, seal on mitmeid arutelusi sadade kommentaaridega
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X