320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Live’ile pole väga mōtet minna jep, ma kuulen seda siit linnulennult 4-5km kauguselt koduterrassilt ka.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Ma ei saa sellest elektribörsi asjast üldse aru. Ühesõnaga - hindade madaldamiseks on ühendused liiga väikesemahulised. Aga hindade tõstmiseks ühendused liiga väikesemahulised ei ole? Et kui mujal on elekter odavam, siis meil ei saa nii odav olla, sest ühendused ei ole piisavad. Aga kui mujal on elekter kallim, siis loomulikult tõstab see ka meie hinnad kõrgeks, sest noh, ühendused?

      Kommentaar


        Algselt postitas nonoh Vaata postitust
        Ma ei saa sellest elektribörsi asjast üldse aru. Ühesõnaga - hindade madaldamiseks on ühendused liiga väikesemahulised. Aga hindade tõstmiseks ühendused liiga väikesemahulised ei ole? Et kui mujal on elekter odavam, siis meil ei saa nii odav olla, sest ühendused ei ole piisavad. Aga kui mujal on elekter kallim, siis loomulikult tõstab see ka meie hinnad kõrgeks, sest noh, ühendused?
        Tegelt on nii, et EE müüb siin toodetud elektri bõrsile. Seal ostab selle mingi suva Jussi kokku. Seejärel keevitatakse 10x katte juurde ja müüakse siinsetele pärsmaalastele tagasi. Kõik on jokk. Aga üldiselt küsige Kajakese käest või tema ex-poifrendilt. Vaadake kummalt lollima vastuse saate.
        Hello! I´m mentaly ill.

        Kommentaar


          Algselt postitas boobek Vaata postitust

          Tegelt on nii, et EE müüb siin toodetud elektri bõrsile. Seal ostab selle mingi suva Jussi kokku. Seejärel keevitatakse 10x katte juurde ja müüakse siinsetele pärsmaalastele tagasi. Kõik on jokk. Aga üldiselt küsige Kajakese käest või tema ex-poifrendilt. Vaadake kummalt lollima vastuse saate.
          mine osta teise Jussi käest siis!

          Kiire pilk elektrihind.ee lehele ja esimene (odavaim) näide:

          220 Energia OÜ

          Börsimarginaal 0.260 senti/kWh
          Prognoositud börsihind 22.34 senti/kWh

          Lausa 1% võetakse vahelt. Noh et töötajatele palka maksta, kontori kulud, IT süsteemide kulud jne. Äkki hullud tahavad veel kasumit ka teenida...


          EDIT:

          Kokkuvõttes kes elektriga ei küta ja muud roppu tarbimist ei oma, siis suhteliselt pohhuj kellelt osta. Aastane vahe max mõni EUR. Müüjad/vahendajad hinnas erilist rolli ei mängi. Nad otseselt mingit lisaväärtust ka siin ei paku, aga normaalse konkurentsi pärast on tore, et neid päris mitmeid on.

          Kommentaar


            Algselt postitas boobek Vaata postitust

            Tegelt on nii, et EE müüb siin toodetud elektri bõrsile. Seal ostab selle mingi suva Jussi kokku. Seejärel keevitatakse 10x katte juurde ja müüakse siinsetele pärsmaalastele tagasi. Kõik on jokk. Aga üldiselt küsige Kajakese käest või tema ex-poifrendilt. Vaadake kummalt lollima vastuse saate.


            Nii see börsi elu ikka ei toimi

            Kommentaar


              Algselt postitas cannuman Vaata postitust

              mine osta teise Jussi käest siis!
              Börs on kõigest vahendaja.

              Eleringi esindaja sõnul kujuneb elektri hind ühtsel elektribörsil kõigi elektrijaamade pakkumiste alusel. Hind selgub kalleima turule pääsenud elektrijaama pakkumise järgi ehk viimase (kõige kõrgema) pakkumise järgi, mis on vajalik selleks, et antud tunnil katta kogu tarbimine ehk nõudlus.
              Hello! I´m mentaly ill.

              Kommentaar


                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                Lausa 1% võetakse vahelt. Noh et töötajatele palka maksta, kontori kulud, IT süsteemide kulud jne. Äkki hullud tahavad veel kasumit ka teenida...
                Rekordkasumid toovad kured?

                Ok. Tegelikult vaja % vaadata. Lihtsalt see sinisilmsus on totter.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Kõik õige, aga endiselt jääb selgusetuks milline jaemüüja see börsi tühjaks ostab ja 10x katte otsa keevitab?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                    Rekordkasumid toovad kured?

                    Ok. Tegelikult vaja % vaadata. Lihtsalt see sinisilmsus on totter.
                    Siin on oluline mitte sassi ajada tootjaid ja müüjaid. Kõrged hinnad on toredad muidugi tootjatele, eriti neile kelle enda kulu pole suurenenud (tuul, päike, hürdro).

                    Samal ajal mitmed müüjaid on käpuli ja panevad uksi kinni, mitte ei koori 10 nahka. Põhjus on selles, et fix lepingute täitmiseks peavad nad ostma börsilt kallist elektrit mida nad on kohustatud palju odavamalt edasi müüma kliendile.

                    Kommentaar


                      Et nagu kartell?
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        nüüd mulle jääb segaseks kas sa ei tea mis tähendab kartell või sa ei saa endiselt aru kuidas elektribisness käib.

                        Kommentaar



                          Eleringi esindaja sõnul kujuneb elektri hind ühtsel elektribörsil kõigi elektrijaamade pakkumiste alusel. Hind selgub kalleima turule pääsenud elektrijaama pakkumise järgi ehk viimase (kõige kõrgema) pakkumise järgi, mis on vajalik selleks, et antud tunnil katta kogu tarbimine ehk nõudlus.
                          Oot, aga kas meie ise siis Soome ise ei müügi? Miks meie kõrge müügihind Soome elektri müügihinda ei mõjuta?
                          Või miks ainult meie turgu teiste turgude kõrged hinnad mõjutavad?

                          Kas meil Eestis pole piisavalt tootmisvõimsust, et enda vajadused ära katta (mitte küll kõige odavama hinnaga, aga mitte ka kõige kallimaga)? Et kuidas alates elektribörsi tekkest need hinnad ulmelistesse kõrgustesse kerkinud on?

                          Sest praegu on nii - mida rohkem meil on kaableid naaberriikidega, seda kõrgem on meie elektrihind. Mida rohkem Eestisse ehitatakse tuuleparke, päikesepaneele jms, seda kõrgem on meie elektrihind. Mida rohkem paistab päike, seda kõrgem on elektrihind. Ja noh, ikka konkreetselt väga - väga kõrge.

                          Võiks olla mingi minusugustele debiilikutele lihtsalt lahtiseletatud kuskil see "börsiloogika".

                          (Sama börsiloogika võiks olla kinnisvaraturul. Kui ikka Tallinnas on kinnisvara ruutmeetrhind üle kolmetuhande euro, siis peaks loomulikult samamoodi ka Jõgeval olema).

                          Kommentaar


                            Norra probleem on hetkel see, et põhjas genereeritakse rohkem elektrit kui tarbitakse (ca 80% elektriekspordist tuleb Põhja-Norrast), aga kuna põhja ja lõuna vahel ei ole siseriiklikult piisavalt ülekandevõimsust, siis müüakse kogu energia hoopis madala hinnaga Rootsile kellel kapasiteeti on sitaks (ning kes transpordivad ja müüvad selle elektri omakorda kalli hinnaga Norra lõunapiirkondadesse). Soome lõikab ka tõenäoliselt sellest lüpsust kasu Rootsist tuleva elektri hinna suhtes.

                            punases on spot price ja sinises ülekande maht ja suund

                            Kommentaar


                              Eesti Energia kasum oli teises kvartalis pea kolm korda suurem kui mullu

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                nüüd mulle jääb segaseks kas sa ei tea mis tähendab kartell või sa ei saa endiselt aru kuidas elektribisness käib.
                                Saan mõlemast aru.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X