320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Perearstid peaks pärast paari kuu pikkust Xanaxi vaba käega jaotamist saatma erialaarsti vastuvõtule ja lõpetama kirjutamised. Teoorias. Ma pole muidugi üldse eriline perearstide diagnoosimiste fänn, mis vaimset tervist puudutab. Ja mul on veel väga hea perearst, aga mujalt kuulnud suhtumist.
    Depressioonil kolm raskusastet, ATH skooride kohta ma ei tea.
    ATH - imho seal peale tabletikuuri, meditatsiooni ja käte peapeale panemise väga ravi pole. Ehk söödki halvemal juhul elu lõpuni tablette kui muudmoodi toime ei tule.
    Depressiooni raviplaani teeb psühhiaater, kes määrab rohud ja teraapiad.

    Kommentaar


      Tuttav tsikk (õpetaja) on peale ATH diagnoosi saamist poole sitema suhtumisega. "Ma võingi juua, kanepit teha ja asju ära unustada" sest mul on ATH, junöu. Justkui mingi uhkuse asi ja alatine vabandus. Ma ei teagi mis nüüd sellest diagnoosi saamisest paremaks läks, aga välja küll ei paista, et oleks läinud. Ennast ohvriks ei tasu teha, on minu moraal.
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Aga kuidas saaks seda mineviku statistikaga võrrelda? Minu aastakäik nägi üldiselt elusat psühholoogi esimest korda KRA komisjonis, kes küsis max 2 minutit küsimusi stiilis, kas sulle sõda meeldib. Ometi kõik need teismeliste draamad olid olemas+totaalne üldine vaesus võrreldes tänapäevaga.

        Kommentaar


          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          Aga kuidas saaks seda mineviku statistikaga võrrelda? Minu aastakäik nägi üldiselt elusat psühholoogi esimest korda KRA komisjonis, kes küsis max 2 minutit küsimusi stiilis, kas sulle sõda meeldib. Ometi kõik need teismeliste draamad olid olemas+totaalne üldine vaesus võrreldes tänapäevaga.
          Heaoluühiskond.
          Ma ilmselt panen siin kõvasti mingite faktidega mööda, sest lasen mälu pealt ja mälu sitt. Aga mingitel Papua uus-guinea vms hõimudel pole osasid negatiivseid emotsioone või neid tundeid väljendavaid sõnu. Sest nad ei oska neid tundeid tunda. EHk elad oma suletud ühiskonnas, kus on primitiivsed normid ja eeldused, sest nii on aastatuhendeid olnud ja väärtused/ihad pole muutunud.
          NL polnud muidugi päris sama, aga ma ka ei osanud 86 aastal Haapsalus ihaleda seda, mida Tallinna sama vanad soome reklaamidest nägid ja juba tahtsid. EHk ma ei osanud ka mingi Lego peale kade olla, sest mul puudus selle olemasolust isegi teadmine.
          Päris kindlasti polnud sellist kiusamist nagu täna. Jah, seda esines, aga piirdus reeglina kooliga. Nüüd käib see kogu aeg kaasas ja levib halvemal juhul läbi sotsiaalmeedia üle maailma. 94 teadis ehk ainult su klass, mis toimub ja pärast kooli lõppu võis vähemalt teoorias sellest kiusust lahti saada (ma ei pea siin silmas vaimseid üleelamisi) .

          Teismeliste ja noorte draamad ei kao kuhugi, aga mulle tundub, et need võimenduvad. Ja inimaju ei kohane selliste muutustega nii kiiresti.

          Kommentaar


            Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
            Perearstid peaks pärast paari kuu pikkust Xanaxi vaba käega jaotamist saatma erialaarsti vastuvõtule ja lõpetama kirjutamised. Teoorias. Ma pole muidugi üldse eriline perearstide diagnoosimiste fänn, mis vaimset tervist puudutab. Ja mul on veel väga hea perearst, aga mujalt kuulnud suhtumist.
            Depressioonil kolm raskusastet, ATH skooride kohta ma ei tea.
            ATH - imho seal peale tabletikuuri, meditatsiooni ja käte peapeale panemise väga ravi pole. Ehk söödki halvemal juhul elu lõpuni tablette kui muudmoodi toime ei tule.
            Depressiooni raviplaani teeb psühhiaater, kes määrab rohud ja teraapiad.
            Mõned võtavad mitu aastat tuima molliga perearstilt Somnolsit ka. Noh, et suva, peaasi, et tablette saaks.

            Kommentaar


              Algselt postitas kaala Vaata postitust
              Tuttav tsikk (õpetaja) on peale ATH diagnoosi saamist poole sitema suhtumisega. "Ma võingi juua, kanepit teha ja asju ära unustada" sest mul on ATH, junöu. Justkui mingi uhkuse asi ja alatine vabandus. Ma ei teagi mis nüüd sellest diagnoosi saamisest paremaks läks, aga välja küll ei paista, et oleks läinud. Ennast ohvriks ei tasu teha, on minu moraal.
              Jah, kui saad diagnoosi ja hakkad läbi selle oma käitumist vabandama on see munn lvl max. Ise oled tropp ja teed ka teistele karuteene, sest nii hakataksegi haigust (olenemata haigusest) ... mitte ehk naeruväääristama, vaid ei võeta seda tõsiselt.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                Mõned võtavad mitu aastat tuima molliga perearstilt Somnolsit ka. Noh, et suva, peaasi, et tablette saaks.
                Depreka rohud ei tee kedagi terveks, need aitavad toime tulla. Vähemalt mingis dpressiooni astmes. Reeglina aitab teraapia. Aga teraapia on nii kallis, et seda ei saa suur osa eestist pikaajaliselt endale ilmselt lubada.
                Ja siis süüaksegi tablette, et toime tulla....aga terveks ei saada.

                Võimalik, et unehäiretega on sama lugu.

                Kommentaar


                  Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust

                  Depreka rohud ei tee kedagi terveks, need aitavad toime tulla. Vähemalt mingis dpressiooni astmes. Reeglina aitab teraapia. Aga teraapia on nii kallis, et seda ei saa suur osa eestist pikaajaliselt endale ilmselt lubada.
                  Ja siis süüaksegi tablette, et toime tulla....aga terveks ei saada.

                  Võimalik, et unehäiretega on sama lugu.
                  Somnols on kiirabirohi unehäiretele. Eriti addictive ja jõuline. Sisuliselt selline, et suures hädas võid võtta, pikk kasutamine pekkis. A, noh, suva, sest peaasi, et tabletti saab ja saaks öelda "ma seepärast selline, et see ja too". Ehk kuskil on imo midagi valesti läinud, et inimestelt on võetud justkui igasugune "tee ise ka midagi, muuda elustiilis ärritavaid asju etc" ja mindud täielikku "tablett aitab"-mode'i.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                    Somnols on kiirabirohi unehäiretele. Eriti addictive ja jõuline. Sisuliselt selline, et suures hädas võid võtta, pikk kasutamine pekkis. A, noh, suva, sest peaasi, et tabletti saab ja saaks öelda "ma seepärast selline, et see ja too". Ehk kuskil on imo midagi valesti läinud, et inimestelt on võetud justkui igasugune "tee ise ka midagi, muuda elustiilis ärritavaid asju etc" ja mindud täielikku "tablett aitab"-mode'i.
                    No vägev.
                    Mul olid suht kerged unekad ja pärast neist loobumist läks mitu kuud, et aju laiskusest üle saaks ning saaks aru, et vaja nüüd ise melatoniini väljastama hakata.
                    ma ei kujuta ette, mis mingite poolnarkootikumidega on

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Hea küll. Ma toon korra teise näite.

                      Kas siis saab öelda, et "valitsus kärpis täielikult pereväärtused ja laste heaolu" või pigem kärbitakse lihtsalt tegevusi, milles kulutatud investeeringu mõju on küsitav või pigem väike?
                      Meil on tegevuspõhine mõõdikutega riigieelarve millest kahjuks väga vähesed aru saavad:

                      Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, endine rahandusminister Annely Akkermann (RE) ütles, et ei mõista kriitikat tegevuspõhise eelarve vastu. Tema sõnul riigieelarve ei saagi olla väga lihtne ja esimesel korral detailideni hoomatav lugemine.


                      Kui Akkermani jutt kokku viia kärbete ja rahaeraldamisega, siis minu loogika ütleb et järelikult mõõdikute kohaselt pole vaja vaimse tervise valdkonda nii palju raha panna. MOTT.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust

                        keskmine tarbimine. Mitte tipu.
                        suht oluline täpsustus. siis isegi vist enamvähem (keskmisel mingi ca 350kw/h korteri kohta kuus)
                        palju sellisel puhul salvestusmahtu arvutatakse? mingi 10000 a/h 48v akudega?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust

                          Meil on tegevuspõhine mõõdikutega riigieelarve millest kahjuks väga vähesed aru saavad:

                          Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, endine rahandusminister Annely Akkermann (RE) ütles, et ei mõista kriitikat tegevuspõhise eelarve vastu. Tema sõnul riigieelarve ei saagi olla väga lihtne ja esimesel korral detailideni hoomatav lugemine.


                          Kui Akkermani jutt kokku viia kärbete ja rahaeraldamisega, siis minu loogika ütleb et järelikult mõõdikute kohaselt pole vaja vaimse tervise valdkonda nii palju raha panna. MOTT.
                          Krt raudselt keegi luges, et Soomes on suitsiidide arv vähenenud ja järeldas, et meil pole vaja raha Eestis sinna teemasse uputada, põletada, neelata.

                          Aga nuh, üldises plaanis on hea, et meil on vähemalt kirikud, kogudused olemas ja inimesed leiavad kellegi, kes neid kuulab, toetab.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Kust soovitate tellida 1960ndatel ehitatud hruštšovka korterile uut välisust koos lengi, uksepaku, lukkude jms? Koos paigaldusega. Tundub, et ehituspoodides päris sellist mõõtu ei pakuta, mida oleks vaja. Ilmselt peaks tule- ja helitõke ka olema. Tuletõkkega uksed näevad aga enamasti välja sellised, nagu need sobiks pigem kontorile või tehnoruumile. Korteri välisuste kategoorias (kui selline olemas) enamasti tuletõket üldse ei mainita. Samas päästeamet nagu soovitab...

                            Kommentaar


                              Saku Metall

                              Kommentaar


                                Miks Go3 näitab ainult kolme Euroopa Liiga kella 22.00 mängu kui käimas in neid kümme? Viaplay näitas eelmisel hooajal kõike, osad lihtsalt staadioni heliga.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X