320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Marihuaana (cannabis sativa)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99
    Faktid alljärgnevalt:
    4) skisofreeniat on u 1,0 - 1,5% ühiskonnast
    5) kanep oluliselt mõjutab skisofreenia avaldumist
    See on väikene, kuid piisav hulk inimesi, et skisofreeniat tundma õppida - mis seda tekitab - ning ravida (õigesti?), et see häire neid elamast ei segaks.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas count Vaata postitust
      blääblää
      Oot, ma nüüd ei saa aru. Et kanep on vaja legaliseerida selle jaoks, et kõik kanepitõmbajad on väga haiged ja neil on kanepit vaja ainult unehäirete jaoks?

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Oot, ma nüüd ei saa aru. Et kanep on vaja legaliseerida selle jaoks, et kõik kanepitõmbajad on väga haiged ja neil on kanepit vaja ainult unehäirete jaoks?
        See oli vastus plasticu 1% skisode murele. Tema poolt aksepteeritavate ravimite kõrvaltoimed ja kahjud inimestele on kordades suuremad kui kanepi 1% skisofreeniat. Ja ometi on neile väga populaarsetele ravimitele kordades väiksemate kõrvaltoimetega ja efektiivsem kanep olemas. Ei ole vaja kohe erutuda. Ole parem kasulik ja too oma ekspressist need täpsed numbrid välja. Kui mu mälu mind ei peta siis oli see just ekspress kes need numbrid avalikustas, kui palju eestlastele mõrvararstid neid mürke välja kirjutavad.
        FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
        sigpic

        Kommentaar


          Algselt postitas count Vaata postitust
          See oli vastus plasticu 1% skisode murele. Tema poolt aksepteeritavate ravimite kõrvaltoimed ja kahjud inimestele on kordades suuremad kui kanepi 1% skisofreeniat. Ja ometi on neile väga populaarsetele ravimitele kordades väiksemate kõrvaltoimetega ja efektiivsem kanep olemas. Ei ole vaja kohe erutuda. Ole parem kasulik ja too oma ekspressist need täpsed numbrid välja. Kui mu mälu mind ei peta siis oli see just ekspress kes need numbrid avalikustas, kui palju eestlastele mõrvararstid neid mürke välja kirjutavad.
          Ma küsin uuesti. Et kas need inimesed, kes hakkaksid kanepit kasutama, teevad seda ravieesmärgil või tahavad lihtsalt end pilve tõmmata? Ehk, noh, ma saan aru, et kanep ravimina on justkui tore või midagi, aga kas siis, kui sa kanepit ei tarvita, siis sa tarvitad kindlasti kohe kõiki teisi halbu ravimeid?

          Elik "mõrvar-rohte" kirjutatakse ilmselt tõesti natuke kergekäeliselt välja, kuna nii on odavam ja lihtsam (noh, inimesel on deprekas, psühhoanalüütiku jaoks raha pole, viskame Xanaxit sisse). Aga seda tehakse siiski retsepti ja vajaduse alusel. Kanep legaalsena tähendab seda, et iga jorss saab ennast pidevalt sellega turgutada, kuna nii on lahe.
          Ja seda eriti noorte seas, kus on kambaliikumine väga tavaline. Mul on muidugi enda kursusekaaslastest neiud samamoodi Xanaxi-hullud, kes räägivad omavahel, et kui lahe on Xanaxit suust sisse ajada ja ilma tapaksid nad end ära. Et, noh, ma nüüd ei tea, ühe saamiseks peavad nad vähemalt arstile ennast esmalt näitama.

          Kommentaar


            Algselt postitas shefield
            1. Meil on tõesti väga väga palju lihtsalt pilvetõmbajaid. Kultuurituse , harituse, teadmatuse jms probleem.
            2. Eeeeh?
            Noh, Count ütles umbes nii, et kui kanepit ei saa, siis me võtame mingit miljonitähemärgise kõrvalnähtudega asja.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Ma küsin uuesti. Et kas need inimesed, kes hakkaksid kanepit kasutama, teevad seda ravieesmärgil või tahavad lihtsalt end pilve tõmmata? Ehk, noh, ma saan aru, et kanep ravimina on justkui tore või midagi, aga kas siis, kui sa kanepit ei tarvita, siis sa tarvitad kindlasti kohe kõiki teisi halbu ravimeid?
              Ma ilmselgelt ei oska kõikide tarvitajate eest rääkida. Mõni hull võib kummiliimi kõrvale lõõgastuseks ka viina juua või kanepit teha. Need inimesed, kes kanepit tarvitama hakkaksid teevad seda mis iganes eesmärgil neil seda tarvitada vaja on ja kes otsustab mitte tarvitada see ei tarbi. See ei ole mingi kohustus, vaid võimalus. Kui inimesel on apteegis mitmete hädade vastu palju kvaliteetsem ja kõrvaltoime vabam kanep olemas, siis eeldan et kaine mõistus võidab ja valitakse ikka see parem variant. Kes ei taha, võib magu ja maksa paratsetamoliga edasi surmata. Ma olen nii ravikanepi kui ka tavakasutuse poolt, inimese enda õigus valida millega ennast ravib või lõõgastab. Ja kui otsustab mitte kasutada ja viina edasi juua ja sellega ennast ajusurma tiksutada, siis see on ka jätkuvalt inimõigus. Samuti ei ole meil kohustust üldse ühtegi ravimit tarbida, niiet kui sul pole ennast ravida (nagu ma sulle siin numbreid näitasin, siis nendel paljudel inimestel kahjuks on vaja ennast ravida ja antud hetkel on neil valikus ainult mürk ja veel suurem mürk) vaja siis õnn on sinu õuel ja hinga aga värsket õhku ja tee metsajooksu, parim variant selles valikus.
              FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
              sigpic

              Kommentaar


                Meil on tegelt teema Kanep und Stuff'i jaoks täitsa olemas.

                Kommentaar


                  "Kui te olete abielus ja reede õhtul peksa pole saanud, siis on kõik hästi,“ märkis Traat.

                  Täna toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses noorte esindajatele ja sõltuvusainete tarvitamise ennetustööga seotud spetsialistidele uuringu tulemuste tutvustus. Sisekaitseakadeemia õppejõud Uno Traat tutvustas oma ettekandes uuringut, mille tulemustest selgus, et alkohol on mitmel pool maailmas ohtlikum uimasti kui erinevad narkootikumid.


                  Joome siis edasi, see on okei.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas futbolidipaul
                    Selle asemel, et piirata midagi mis on ohtlik, sõdida sa selle eest, et legaliseeritud midagi, mis omab ka potentsiaali samasugune olla. No aga teised teevad ka ju suhtumine.
                    FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                    sigpic

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      "Kui te olete abielus ja reede õhtul peksa pole saanud, siis on kõik hästi,“ märkis Traat.

                      Täna toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses noorte esindajatele ja sõltuvusainete tarvitamise ennetustööga seotud spetsialistidele uuringu tulemuste tutvustus. Sisekaitseakadeemia õppejõud Uno Traat tutvustas oma ettekandes uuringut, mille tulemustest selgus, et alkohol on mitmel pool maailmas ohtlikum uimasti kui erinevad narkootikumid.


                      Joome siis edasi, see on okei.
                      Selle asemel, et piirata midagi mis on ohtlik, sõdid sa selle eest, et legaliseeritud midagi, mis omab ka potentsiaali samasugune olla. No aga teised teevad ka ju suhtumine.

                      PS. Ei tahtnud kustutada. Tahtsin parandada viga, mida mobiiliga tegin aga mobiiliga suutsin hoopis kustutada.
                      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                      My spell checking is second to nine!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                        Ennem kui ma küsin küsimuse, ütlen oma arvamuse, et ma ei poolda kanepi vaba levikut. Selleks, et mõista anda, et ma ei trolli ja mul on päriselt dilemma. Ma ei poolda üleüldiselt üleüldiselt vajadust ennast meelemürkidega rahuldada. Ka alkoholi liigtarbimine või selle seostamine lahe olemisega on minu silmis probleem. Kardan, et kanepiga juhtub sama. Või noh juba vist kuuldu põhjal juba nii ongi saanud.

                        Anyway, küsimus. Aga meditsiiniline? Mul on sõber, kes sõideti sodiks maanteel ja kes tarbib kanepit valu leevendamiseks. Mul on sellega lihtsam leppida, kui et ta tarbiks tugevaid keemilisi substantse või jooks. Kas sa plastic selle legaliseerimist toetaksid?
                        meditsiiniline on täiesti teine teema. Loomulikult toetan. Vastasel juhul peaksin olema ka selle vastu, et kellelegi a la morfiini antakse.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          meditsiiniline on täiesti teine teema. Loomulikult toetan. Vastasel juhul peaksin olema ka selle vastu, et kellelegi a la morfiini antakse.
                          Oskad sa selgitada, mille taha see jääb, et Eestis pole ühtegi juhtu, kus oleks määratud, kuigi teoreetiliselt peaks olema võimalik? A'la seadusandlus, võimalus, saadavus vms?
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99
                            eesti üks tippneurolooge ütles mulle selle küsimuse peale just, et tema ei tea, et oleks lubatud. Siit ka vist vastus su küsimusele.

                            Ilmselt ka sellepärast, et minu teada ple senimaani ükski tootja taotlenud oma ravimile eestis müügiluba. Seega saab seda tuua ainult välismaalt taotluse alusel nagu teisigi ravimeid. Ju arstide hinnangul, kes sellest võimalusest teavad, ple asi väärt küünlaid.
                            Kas seal pole ka asi selles, et lihtsalt ei julgeta seda välja kirjutada? Noh, et siiani pole ühiskonnas kindlat arusaama ja kogu muu triangel. Sama keiss on ühe teise protseduuriga, mis on Eestis lubatud, aga eetiliselt on mitmed arstid vastu. Seotud viljastusteemaga.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99
                              eesti üks tippneurolooge ütles mulle selle küsimuse peale just, et tema ei tea, et oleks lubatud. Siit ka vist vastus su küsimusele.

                              Ilmselt ka sellepärast, et minu teada ple senimaani ükski tootja taotlenud oma ravimile eestis müügiluba. Seega saab seda tuua ainult välismaalt taotluse alusel nagu teisigi ravimeid. Ju arstide hinnangul, kes sellest võimalusest teavad, ple asi väärt küünlaid.


                              Vastupidi levinud arvamusele on kanepi raviotstarbeline kasutamine Eestis seadusega lubatud, ent seda teha on sama hästi kui võimatu. Samas on kanep paljude inimeste jaoks ainus leevendus valulikele tervisehädadele.


                              Ja riigikogulastest arstid (http://uudised.err.ee/v/2987c328-9b9...2aa71fb8a395):

                              4. Viktor Vassiljev
                              Kanepi pooldajad rõhuvad põhiliselt raviotstarbele. Ravikanep on Eestis legaalne ja arsti retseptiga saadaval.

                              5. Heljo Pikhof
                              Esmalt arvan, et kanepi toimeainete kasutamine meditsiinilisel näidustusel ja kanepi kasutamine niisama, n-ö alkoholi asemel, on kaks eraldi küsimust ning läbisegi ei peaks neist rääkima. Meditsiinilistel näidustustel on kanepi toimeainete kasutamine Eestis võimalik, ravimiameti koduleheküljel on ka vastav info. Miks see Eesti arstkonnas kasutust ei leia, ei ole küsimus poliitikutele, vaid ikka arstkonnale. Juristina mina ei saa kommenteerida meditsiinilisi vajadusi ja ravivõimalusi.

                              ---

                              Kui seal riigulaste omas teha ctrl-f ja ravikanep, tuleb mingi põhjus ka välja, kuid see tundub suht idiootne.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Kas seal pole ka asi selles, et lihtsalt ei julgeta seda välja kirjutada? Noh, et siiani pole ühiskonnas kindlat arusaama ja kogu muu triangel. Sama keiss on ühe teise protseduuriga, mis on Eestis lubatud, aga eetiliselt on mitmed arstid vastu. Seotud viljastusteemaga.
                                ma ei usu, et terve eesti peale ei leiduks ühte arsti, kes ei tahaks olla selles kontekstis n.ö. teerajajaks või esimeseks. Et kui meil juba MMS perearste leidub, siis mõni noorema, hakkajama ning innovatiivsema arsti puhul julguse taha vaevalt asi jääks.

                                Pigem jääb see selle taha, et sul on nt 5 ravimeetodit, mis järjestuvad edukuse mõttes mingite empiirilistele uurimustele tuginedes. Ja kanep on neist kõige ebaefektiivseim.. Et sellises kontekstis ei ole asi väärt hustlimist. See osa siis puhtalt minu tõlgendus. Aga kuna mind hakkas ennast huvitavama, siis saatsin paarile küsimuse. Eks näis, mis ja kas nad vastavad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X