320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Henrik Ojamaa (FC Flora, Eesti)

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Ojamaa olla skoorinud põhimeeskonna eest mingis sõprusmängus
  Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
  Ott Järvela

  Kommentaar


   http://sport.postimees.ee/?id=90286 sellest sõprusmängust siis natuke
   BVB - Vaprus

   Kommentaar


    Algselt postitas willane Vaata postitust
    Wikipeedias on üldse ca 30 Eesti jalgpallurit
    pigem 138

    Kommentaar


     Algselt postitas Dandy Vaata postitust
     pigem 138
     Hea point, aga ainult umbes 30-t neist võib päris jalgpalluriks kutsuda.

     Kommentaar


      Algselt postitas Jürvi-Hool Vaata postitust
      Hea point, aga ainult umbes 30-t neist võib päris jalgpalluriks kutsuda.
      Kes teised siis on, kas puujalad, kivipallurid?

      Kommentaar


       Noorteakadeemiat lõpetav Ojamaa ootab Derby County otsust

       Henrik Ojamaa on nooruk, kelle edasine elu otsustati suurel määral Derby County jalgpalliklubi kontorites, kui poiss oli 14-aastane. Flora’90 kasvandiku tegusid pallimurul nägi Derby noortetreener Glyn Salmon. Nähtu põhjal otsustati, et Derby skaudid hakkavad eestlase arengut jälgima ja kaks aastat hiljem oli Ojamaa Derby arvates piisavalt küps, et astuda klubi noorteakadeemiasse.

       Lähinädalatel otsustatakse 17-aastase Ojamaa saatuse üle teist korda. Kahe aasta pikkune noorteakadeemia hakkab ühele poole saama ja Derby otsustab, kellele noorteakadeemia lõpetajatest pakutakse profilepingut. Kaalukausil veerev eestlane ise ei pabista. „Hooaeg on edukas olnud ja olen palju väravaid löönud. Oleneb lihtsalt sellest, mis positsioonidele mängijaid tahetakse,” räägib Ojamaa.

       Vaatamata klubi otsusele on Inglismaal veedetud aastad Ojamaa hinnangul täiustanud tema füüsist, tehnikat ja ka mängustiili. „Alguses üritasin ikka ise ära teha ja triblada, aga kuna kaitsjad ei lase lihtsalt ühel mehel ära teha. Nii olen palju kiiremini hakanud palli söötma ja vähem puuteid tegema,” selgitab noormees.

       Venna Harri eeskujul jäähokitrennist jalgpalli üle kolinud Henrik nägi kohe ära, et jalgpalli on see kõige õigem ala. Kodumaal mängis ta Eesti meistrivõistlusi endast vanemate poistega ja suutis sealgi läbi lüüa.

       Nii võis 16-aastane noormees Inglismaale siirduda rahuliku südamega. Ei tekkinud hirmu, et eale iseäralikud mõttemaailma muutused ja silmaringi avardumine äkki jalgpalli huvialade reast välja võikid lükata.

       Venna, ülejäänud pere ja Eesti sõpradega suhtleb Ojamaa tihedalt. Üritab isegi vabadel nädalavahetustel lennukile hüpata ja Eestisse põigata. Samas mainib ta, et ega elu Inglismaal Eestis kogetust palju ei erinegi. „Sel aastal elan ühe meeskonnakaaslase pere juures. Neil on suur pere ja mina olen ka suurest perest pärit, nii et minu jaoks koduga suuri erinevusi pole.” Mullu elas Henrik koos meeskonnakaaslastega ühiselamutüüpi hoones.

       Meeskonnakaaslased ongi Inglismaal Ojamaa põhilised sõbrad. Vabal ajal tehakse kõike koos. „Näiteks hiljuti käisime koos paintball’i mängimas,” meenutab Henrik.

       Tavalist sõprade kampa seltskonnast aga välja kujuneda ei saa, sest kõik on kõigi suurimad konkurendid. „Mulle on öeldud, et umbes 25% mängijatest saab profilepingu,” tuleb mängu ikkagi eesmärk, mille pärast akadeemiasse on astutud. Ojamaa sõnul ei tohi rivaliteedil lasta end liialt mõjutada, sest palliplatsil tuleb mängida ühtse meeskonnana.

       Tähtis päev oli Henrikul ka kümmekond päeva tagasi. Nimelt lõpetas ta kohalikus spordikallakuga kolledžis kahe aasta pikkuse kursuse. Kuigi kooli sattus poiss sama sagedusega kui keskmine kõurik – igal kolmapäeval ja vahel ka neljapäeval – siis hinded olid Henrikul suurepärased. Omandatud haridus võrdub täiesti tavalise keskharidusega, mis tähendab, et ülikoolide uksed on noormehe jaoks valla.

       Ülikool peab aga ootama, sest enne tuleb Ojamaal suure iidoli Pavel Nedvedi eeskujul väikeriigist maailma jalgpalli tippu tõusta. Derby on hea koht, kust teekonda alustada, sest Derby County jääb alati eestlaste südameisse kui Mart Poomi koduklubi ja Poom jääb alati Derby südamesse kui klubi üks legendaarsemaid mängijaid. „Staadionil on pildid Derby eest mänginud legendidest ja seal on ikka mõned Poomi fotod ka,” räägib Ojamaa, kelle enda kokkupuuted Poomiga piirduvad paari ühise treeninguga.

       Ojamaa on isegi jõudnud juba Derby County fännid hulluma panna. Eelmise aasta aprillis oli just tema iluvärav Birmingham City vastu see, mis tõi tollal kõrgliigas mänginud Derby reservmeeskonnale hooaja ainsa võidu.

       Juhul kui mais tuleb Derbyst siiski lahkuda, on Ojamaal olemas ka alternatiive, kus oma mängijakarjääri jätkata. Kodumaale noormees igatahes naasta ei plaani. Seda muidugi klubitasandil. Koondise tasemel on 17-aastane Henrik tegija juba U19 vanuseklassis.

       Kuid kas Ojamaa ootab juba ka meeste koondise peatreeneri Tarmo Rüütli kõnet? Tulevikutäht jääb kahe jalaga maa peale. „Tema on see, kes valib koondisesse mängijaid. Mina saan lihtsalt teha oma parima ja loota, et ühel hetkel ta arvab, et ma olen kutse vääriline.”

       Isa Heikki Ojamaa Henrikust:

       „Ta on piisavalt järjekindel ja kui ta midagi pähe võtab, siis ta seda teeb. Ta on ka küllaltki universaalne. Prantsuse Lütseumis oli tal näiteks väga hea pea ja ta loeb kohutavalt palju. Ta ei ole nii, et ainult jalgpall ja kõik. Sel reedel sõidan jälle ta juurde ja eks ma siis võtan ikka raamatuid ka kaasa. Vahepeal olen postiga ka saatnud.

       Miks ikkagi jalgpall, seda ma ei teagi. Varem pole minu peres küll keegi jalgpalli mänginud. Üks põhjus oli ilmselt see, et Harri läks, ja teine see, et jalgpallis hakati väiksemas vanuses treeningrühmi tegema kui teistel aladel.

       Mõned korrad ta käis küll hokis, aga ma mäletan, et me käisime seal kolm või neli korda. Aga see seltskond talle nii väga ei sobinud ja ega uisutamine tal ka kohe eriti hästi välja ei tulnud.

       Aga kokkuvõttes võib öelda, et mida tugevam vastane tal on, seda rohkem tema oskused avalduvad. Ta on oma paremad mängud ju ka tugevamate vastaste vastu mänginud.”

       Treener Priit Adamson Henrikust:

       „Kui Henrik minu trenni tuli, siis ta oli 6-aastane ja ta tuli 10-aastaste poiste gruppi. Seda perioodi iseloomustas Henriku puhul see, et ta ei tahtnud milleski oma vennale alla jääda. Iseloomulik oli selline suur tõestamisvajadus. Hambad ristis, aga järgi ei andnud. Päris omavanustega pole ta Eestis kunagi mänginud. Ikka vähemalt aasta vanematega ja ikka rind kummis ees ja väga enesekindel, et mind te ei võida.

       Henriku treener oli hästi lihtne olla. Ta oli superhästi motiveeritud kõiki asju tegema ja võttis iga trenni ja harjutust hasardiga. Seesmine motivatsioon oli poisil hästi tugev. Ta oleks nagu titest peale teadnud oma missiooni.

       Füüsiliselt polnud ta võib-olla kõige liikuvam, aga lihases selline särts ja tugevus oli algusest peale sees.

       Nüüd, kui ta Inglismaal on, pole me enam kokku puutunud, aga tunnen loomulikult huvi, kuidas poisil läheb. See, et ta sinna üldse pääses, oli õnnelik juhus. Mingit lobitööd seal taga ju polnud. Käisime lihtsalt Inglismaal mängimas ja ta jäi ühele treenerile silma.”

       ETV spordi lehelt võetud tekst siis..

       Kommentaar


        Hoiame kõik Henrikule kõvasti pöialt ,et tal hästi läheks ja lepingu saaks.Mina usun ,et ta hakkab varsti juba meeste koondises tegusid tegema. . Näeme teda kindlasti Tallinnas Eliitringi turniiril.
        FCF Forever

        Kommentaar


         Et siis nagu Ojamaa rühmast saab ainult 2 tükki lepingu. Võib isegi raskeks minna, sest soositakse ju kohalikke, aga Ojamaa enda jutust jääb küll mulje, et ta seal Messi eest.

         Kommentaar


          et ainult Ojamaa enda jutt ei oleks (ja riskides võimalusega valvemoraliste ärritada) -- Derby fännide arvamusi (mida aeg edasi, seda positiivsemad):

          Broperic (19-12-2007): Not seen that much of Ojamma but the bit I have seen he seems very greedy and does not pass the ball when he should.

          Broperic (29-04-2008): skilful but very greedy

          DCFC...Jason (29-04-2008): Ok player, very hit and miss .. selfish

          rammer (30-04-2008): The nominees for the scholar of the year were: Simmons, Dudley, Atkins&Ojamaa. You all say that Ojamaa is too greedy and selfish, so i wonder how come he is the only first year in this list. He can't be all rubbish then or what.

          DCFC...Jason (04-05-2008): Ojaama, booth, mills .. i would cry if they got into the first team next season

          superrams (24-07-2008): Ojamaa is deccent no doubt, had an injury last year (broke ankle) so perhaps wasn't at his best when he eventually got back..showing signs now though that he can hold the ball up well, very strong for a small bloke, decent pace as well. Played out of position in m/f for first 2 games to accomodate Prijovic whos now gone. Reverted to c/f against Port Vale. Got to say he can be a bit greedy sometimes. Called up for Estonia U21s but missed due to injury he got against Birmingham res. (theres something on u tube that shows the goal he scored against them)

          DCFC...Jason (20-09-2008): Lookin at todays game compared to some of last years, He has improved quite a lot. He Appeared to have a never say die attitude today. Was running all the time. Looking to get on almost every ball he could /---/ Down the wings, He Is too selfish .. Up Front .. Much better /---/ If He carries on improving, He has a small chance [getting a pro] .. But To Me .. Only Kean looks worthy of a pro atm

          Stimacked (21-09-2008): Think Simmons was out injured, so Ojamaa played up front wih Prijovic and sounds like he has improved allot.

          superrams (22-09-2008): Best I've seen Ojamma play, imo does better up front than wide or in m/f. /---/ Mate of mine has watched it on MUTV, commentators very complimentary about our u18s throughout, especially Kean, Johnson, Ojamma & Prijovic (one of commentators was Arthur Albiston - over 450 games for Man U so knows his stuff!)

          SparxTheRam (01-10-2008): Also, Ojamaa seems to be playing very well, could he be worth a shot, our forward line is very similar and needs some pace, does he have it?

          DCFC...Jason (02-10-2008): Oja .. Not Worth A First team shot at all yet .. Paris Simmons should be ahead of him ..

          Stimacked (02-10-2008): Ojamaa scored in the last 3 Academy games. He is on away on international duty for a couple of weeks now with the Estonia U19`s I think. He`s their only overseas player at youth level, and has been on good form recently.Sounds like he`s improved alot from last season. /---/ Could be a close call who gets a Pro contract at the end of the season. They always give a couple of the lads a chance. 2 or 3 from Johnson, Kean, Mills and Ojamaa.

          rammer (02-10-2008): Have to say that Prijovic and Ojamaa have very good understanding among each other on the pitch. Especially saw it against Man U where they simply stole the show. Ojamaa with his trickery and pace and Prijovic with his height and shots. Commentators were also very impressed, especially with Ojamaa though.

          superrams (02-10-2008): Ojaama has shown in last couple of games that he is developing but imo he's along way from first team football.

          Stimacked (05-10-2008): Ojamaa seems to have come on in leaps and bounds since last year for one and he has been enjoying playing alongside Prijovic or Simmons I would guess

          superrams (11-10-2008): Ojaama & Johnson are also developing steadily.

          CockneyRam (13-10-2008): That Ojaama kid ain't bad. Last time I saw him he played like Tito. Just running around everywhere taking everything.

          superrams (19-10-2008): Ojamaa had another impressive game

          Stimacked (31-10-2008): Prijovic and Ojamaa are doing well at the mo

          Ramtastico (04-11-2008): Ojamaa seems to have improved loads. He hardly scored any last season. Even the Man U commentators in the Youth match up that rekon he`s a prospect.

          superrams (05-11-2008): Ojamma, CF, 2nd yr, has improved no end this year, decent pace and strong for size. /---/ imo the spine of Kean, Johnson, Dudley, Ojamma and Prijovic are the key players. At the moment I can see Kean & Ojamma getting pros, Johnson & Mills still have to show more.

          Stimacked (18-11-2008): PLayers who were going nowhere last year have made allot of progress in their game already, especially Ojamaa and Mills.

          Longeatonram (10-12-2008): Unlucky lads. Ojamaa seems to be having a good season though

          Mads (11-12-2008): Thats a pity. good to see Ojamaa on the scoresheet. He must be within a chance of a Pro contract the way he has been progressing

          Tony Angelino (14-01-2009): Ojamaa seems to have hit good form This season wouldnt mind seeing him giving a chance at some time this season

          richard (17-01-2009): he seems a good player with alot of potential

          Stimacked (27-01-2009): Have high hopes for Kean, Jermaine Johnson, Ojaama and the two young pro's Cannon added this year, Mendy and of course Prijovic.

          BigDave is a Ram (25-01-2009): i think we should give him a chance just like we should give dickinson and ojamaa a chance

          rammer (08-02-2009): Don't write off Ojamaa yet. He has impoved a lot and also has scored (approx.10 g this season) for the academy and reserves as well. Great pace and strength. Difficult player for defenders.

          chadparkram (08-02-2009): If Henrik keeps improving at the rate he is, i wouldnt be suprised to see him progress, the only thing he lacks, is height.

          CockneyRam (08-02-2009): In terms of academy lads I'd say Henrik. But yeah in general definitely Steven Davies.

          DCFC...Jason (18-02-2009): I Don't See Anyone Special In The Academy At The Moment .. By That, I Mean Players Who Are Technically Talented .. There Are Some Grafters Like Mendy,Johnson & Now Ojamaa Who Stand A Chance

          DCFC...Jason (19-02-2009): Mendy, Johnson, Kean, Ojamaa Should be given contracts though

          CockneyRam (25-02-2009): Ojaama keeps going from strength to strength. I've really been impressed by the progress he's making.
          allikas: therams.co.uk foorum

          Kommentaar


           Miskipärast on nii, et Ojamaa teemat on alati hea lugeda...

           Algselt postitas smörgåsbord Vaata postitust
           et ainult Ojamaa enda jutt ei oleks (ja riskides võimalusega valvemoraliste ärritada) -- Derby fännide arvamusi (mida aeg edasi, seda positiivsemad):
           Ja mida aeg edasi, seda paremad lood tema nime õigekirjutusega. :P
           Which ship has never docked at Liverpool?
           The Premiership.

           "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

           Kommentaar


            hea ja tubli mängija, loodame et saab lepingu ja kui ei, siis mõni parem klubi ta ülesse korjab

            Kommentaar


             ma usun ka, et tema pärast ei pea muretsema. kindlasti leiab omale koha, kus edasi mängida ja areneda. Derbys või mujal. vahet pole.edu

             Kommentaar


              huvitav on minumeelest see, et UKs peatakse teda hulluks isetsejaks, aga U19 mängudes tundus hoopis, et ta mängis isegi liialt meeskonnale.

              Kommentaar


               isetsemise kohta käivad kommentaarid on aasta-poolteist vanad
               I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

               Kommentaar


                Derby County jõudis Inglise reservide liigakarikas finaali, kui poolfinaalis alistati 3:1 Grimsby Town.
                Derby noorteakadeemiasse kuuluv 17-aastane Henrik Ojamaa alustas mängu varumeeste pingilt, kuid vahetati 61. minutil platsile.
                Finaalis on Ojamaa meeskonna vastaseks Accringtony Stanley nimeline võistkond või Sunderland.
                ERR SPORT
                Kui kaua ta siis mängida sai?
                Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                Algselt postitas taku*
                Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                Kommentaar

                Working...
                X