320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tarmo Rüütli-mees kes päästab koondise??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Loodame?!

    Kommentaar


      Panen oma mõtted ka siia kirja mõneti täiendatud viisil...

      Mind härib hetkeseisul kõige enam see, et meie treeneripaar pole ise piisavalt hästi kodutööd ära teinud. Rumeenia mäng kodus oli meile õpikunäide, mis juhtub siis kui Vassiljevilt ruum ära võetakse ja vastasmeeskond mängib väga hästi meeskondlikku kaitset. Okei, üritati Vassiljevit uuel positsioonil, mis juba enne mängu lõi vähemalt mul häirekella punaseks...kas tõesti hea mõte? Olgu lõigati näppu, eksiti ka individuaalselt ja võeti kindel kaotus. Kaotati klassiga meeskonnale siiski. See mäng pidanuks treeneripaarile aga näitama, et meiega osatakse arvestada ja pidanuks tegema kiired korrektuurid järgnevateks mängudeks (esimesed sellekohased kommentaarid tulid aga ALLES pärast Ungari mängu). Janno Kivisild, kelle töö analüüs suures osas on, pidanuks seda mängu kasvõi kümme korda läbi vaatama ja analüüsima, mida saaks olukorra parandamiseks teha. Paraku joosti ka järgnevates mängudes samamoodi peaga vastu seina.

      Türgi mängu punane rikkus loomulikult asja ära selles kohtumises, aga minu arvates lõigati seal juba enne mängu näppu mängijatevalikul. Näiteks alustas tipus Oper üksinda. Minu meelest aga pidanuks alustama keegi kiirem, teravam, mees kes võtab julgelt ette kõrgel mängivat kaitseliini. See mees- Henrik Ojamaa- istus aga terve mäng pingil. Prantsusmaaga sõprusmäng tõestas, et Ojamaa on väga hea valik meeskonna vastu, kes mängib kõrge kaitseliiniga ja kui keskkaitsjad pole teab mis kiired ka. Türgi mängus jäi puudu ründeliini teravusest, mille võtab kokku suurepäraselt Lindpere 1-1 olukorras näidatud hullumeelne aeglus. Võimalusi ees ju tekkis, puhtalt Türgi väravavahi ja keskkaitse eksimuste pealt. Oper aga jäi paraku selles kohtumises ja nendes olukordades selgelt aeglaseks ja nüriks. Ründajaid peaks siiski valima vastavalt vastasele ja mängu eeldatavale iseloomule. Türgi mängus olid meie võimalused kiirrünnakud ja sellest lähtuvalt pidanuks ründes olema keegi kiirem, kes läbisöötude korral ka eest ära suudaks joosta.

      Nii, Ungariga mäng. Oli palju sunnitud käike, sest palju mehi vigased. Kaitseliini eksperimenteerimine läks täkkesse, seal ei kärisenud nii Morozovi kui ka Šišovi pealt. Aga tolles mängus olid pehmelt öeldes kulmukergitama panevad vahetused. Kui Purje veel õigustas ennast, siis Mošnikovi ja Vunki vahetused kaotusseisul olid kummalised, pehmelt öeldes. Samuti ei suudetud juba kolmandat mängu hakkama saada probleemiga kuidas anda Vassiljevile rohkem ruumi ning ta pidi taas kuskil kaitseliini juures palli küsimas käima. Ma ei taha uskuda, et tegemist on ainult mehe kehva hetkevormiga. Pigem taas treenerite tegemata töö...kuidas võimaldada talle ruumi, mida selles tsüklis enam nii kergelt ei anta? See probleem tõstatus esimeses mängus, aga lahendust polnud ka kolmanda lõpuks.

      Vähe sellest, ka Andorra mängus kordus sama. Kui esimese kolme mängu kohta võis veel öelda, et jah, klassiga meeskond oli vastas ja ruum võeti lihtsalt ära, siis Andorra palgatööliste vastu oleks pidanud seda vähemalt leidma! Ka ei päde minu meelest igasugused viited väiksele platsile. Pole ka meie oma eriline lahmakas. Andorra mängu puhul ei saa ründeliini valiku juures etteheiteid teha, sest enne mängu tundus tõesti, et selline paar võib olla antud mängus üsna mõistlik. Neemelo katab ja Oper võib häid asju teha, kui ta väga palju liikuma ei pea ja pigem positsioonirünnakut mängitakse. Esimesel poolajal plaan ei töötanud ja tehti ka vahetus Vunki näol, mis seekord isegi õnnestus. Jõuti väravani, aga momentaalselt vajuti ka ära. Ma leian, et sellel hetkel pidanuks mängu teravust juurde tooma, et asi ära ei vajuks. Ometi vahetust ei tulnud ja teetöölistel lasti suruma hakata, ise peksti aga pikka ette. Mängu iseloom muutus taas alles 81.minutil kui sisse tuli Ojamaa, kes tõesti tahtis, julges ja suutis ette võtta vastaseid.

      PS! Palju jäi veel kirjutamata, aga ma leian, et on tehtud halbu valikuid (mitte ainult tagantjärgi tarkusena, sest nii mõnigi valik pani kahtlema juba enne mängu). Samuti pole piisaval määral vastaseid analüüsitud, et enda probleeme lahendada. Hetkel tundub, et vastased analüüsivad meid korralikult, aga me ise ei taha enda vigadest õppida. Samad vead korduvad mitmendat mängu juba ja probleemidele ei ole lahendust näha. Tagajärjeks on kolm kotti ja üks kole võit....

      Kommentaar


        Nõus pea kõiges sinuga. Aga ühes olen kindel,et tänu Opi kogemusele me selle värava lõime.Austusest Ojamaa vasu võin aga kindlalt õelda ,et tema oma noorusega ei oleks osanud seda tagasipõrkavat palli latist niimodi oodata,kuidas vanameister seda tegi

        Kommentaar


          Algselt postitas ööö Vaata postitust
          Nõus pea kõiges sinuga. Aga ühes olen kindel,et tänu Opi kogemusele me selle värava lõime.Austusest Ojamaa vasu võin aga kindlalt õelda ,et tema oma noorusega ei oleks osanud seda tagasipõrkavat palli latist niimodi oodata,kuidas vanameister seda tegi
          Sellega nõus. Ja isegi kirjutasin sellest, et Andorra mängus ründajatevalikut kritiseerida ei saa. Operi tugevus- kogemus- sellises mängus just töötabki ja on meile hindamatu. Aga lihtsalt pärast väravat vajus asi nii ära, et siis pidanuks kiiremini tegema vahetusi. Ja leian, et Ojamaa sissetoomine oleks mängu ka varem elavdanud.

          Kommentaar


            Algselt postitas ööö Vaata postitust
            Austusest Ojamaa vasu võin aga kindlalt õelda ,et tema oma noorusega ei oleks osanud seda tagasipõrkavat palli latist niimodi oodata,kuidas vanameister seda tegi
            Kurat sa tead. Zenjov, ka noor ja väleda jalaga ründaja nokkis Itaalia vastu kodus tõrjest tagasipõrkunud palli sarnaselt ära. Küll jalaga, aga siiski. Ma Ojamaa vaistu osas nii pessimistlik ei oleks. Tehnikat tal ju on, ehk on vaistu kah?

            Kommentaar


              värava lõi ju opi või mis markofkin?Seda ma tean.

              Kommentaar


                Seda küll. Ma viitasingi pigem sellele, et ei Zen'i ega Ojamaa vaistu olukordades a la Opi Andorra värava all pole veel lihtsalt proovile pandud, sestap ei saa vast veel ka väita, et Ojamaa poleks Opi asemel ära susanud...

                Kommentaar


                  nõus sinus täiega markofkin.Aga ma lihtsalt väidan,et selliseid olukordi lüiakse ära kogemuse pealt.Selline ongi jalgpall.Vaadates aga kuidas meie noored on viimastel päevadel väravaid kõmmutanud,siis vanadel annab oi-oi kui järgi teha.Sinuga ma ka ei kisu tüli,aga ei saa kogu elu ka olla silma-klapid peas nagu traavlihobusel,sest kõik areneb maailmas väga kiiresti.Meil ainult siin konnatiigis ei toimu suht midagi

                  Kommentaar


                    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                    Ma miskipärast arvan, et Rüütli astub ise kõrvale.

                    )
                    Seda ei juhtu mitte iial, kuhu tal ikka minna oleks.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas ööö Vaata postitust
                      . Aga ühes olen kindel,et tänu Opi kogemusele me selle värava lõime.Austusest Ojamaa vasu võin aga kindlalt õelda ,et tema oma noorusega ei oleks osanud seda tagasipõrkavat palli latist niimodi oodata,kuidas vanameister seda tegi
                      Puhas hülgemöla

                      Kommentaar


                        baller aga,kes siis selle teise värava lõi?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                          Kurat sa tead. Zenjov, ka noor ja väleda jalaga ründaja nokkis Itaalia vastu kodus tõrjest tagasipõrkunud palli sarnaselt ära. Küll jalaga, aga siiski. Ma Ojamaa vaistu osas nii pessimistlik ei oleks. Tehnikat tal ju on, ehk on vaistu kah?
                          Kodus P-Iiri vastu löödud värav peaks olema piisav tõestus, et Zenjov´i väravavaist on ikka ülihea....
                          ROHE-VALGE SURMANI

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Diftong Vaata postitust
                            Kodus P-Iiri vastu löödud värav peaks olema piisav tõestus, et Zenjov´i väravavaist on ikka ülihea....
                            Mhmh, see ei tulnud mul esimese hooga meeldegi. Good point.

                            Kommentaar




                              Jälle kerkivad paratamatult miljon küsimust... Miks nii tehti? Kas tõesti asendamatu mees või oleks Kostja kõrvalejäämine meeskonna psühhele nii hävitavalt mõjunud?

                              Sitt lugu, kui mees nüüd pingile naelutatakse klubis. Nõiaring läheb käima niimoodi...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                                http://ohtuleht.ee/496463

                                Jälle kerkivad paratamatult miljon küsimust... Miks nii tehti? Kas tõesti asendamatu mees või oleks Kostja kõrvalejäämine meeskonna psühhele nii hävitavalt mõjunud?
                                Sa ikka artiklit lugesid?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X