320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Meistriliiga 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Selge on see, et inimesi, kes jalgpalli vähemal või rohkemal moel vaatavad, on tohutult palju. Väga paljud foorumlasedki huvituvad ju ainult "suurtest meeskondadest" ning "fännavad" neid netist striime jälgides.
    Sest, et need suurte meeskondade fännid ei püüa olla 'kõige riilimad vennad ever' ja elavad täiesti levinud põhimõtte järgi, et kui oled jõudnud teatavasse vanusesse(olgu 12 või 14) tuleb teha otsus ja sealt edasi on ainult üks. See, et sa oma trummiga staadionil kooserdad või foorumisse 'heldimuspisarad vs nüüdmaolensiganärvis' kirjutisi poetad ei tee sust seda, mida sa loodad. Sinu 'käisinstaadioniljatunnenmängijaid' sidemed ei pürgi ka mitte kuidagi samale tasemele, mis mõnel suurklubi toetajal on oma lapsepõlvemälestustega. Ehk kokkuvõttes STFU, sest sa ei saa aru, millest sa räägid.
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      See et sa kord oma lemmikute mängu Milanos vaatamas käisid, teeb sinust räigelt kõva vana. Mine vaata soojas pubis oma mängu!

      Kommentaar


        Ballack, mis on sinu eesmärk praeguse väitluse juures? Praegu on erinevad kommenteerijad välja toonud oma seisukohad, miks Eesti jalgpallikultuur on niivõrd nõrk nagu ta on. Sa ise nähtavasti näed ka, et tribüünid on tühjad. Kuid selle asemel, et probleemi sisu välja tuua ja lahendusi välja pakkuda, sõdid sa ainult neile kommenteerijatele vastu, kes oma seisukohad välja toovad. Ma ei taha öelda, et su sõnavõtud on sisutühjad, kuid probleemi põhjuseid sa välja ei too. Too lisaks puuduvale teavitustööle veel muid põhjuseid välja, miks inimesed mänge vaatama ei lähe. Isegi kui teha reklaami, siis tuleb see kellelegi suunata. Ja kui rääkida, et reklaami on vaja teha, siis on vaja määratleda see sihtgrupp, kellele reklaam suunata.

        Kommentaar


          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
          See et sa kord oma lemmikute mängu Milanos vaatamas käisid, teeb sinust räigelt kõva vana. Mine vaata soojas pubis oma mängu!
          Taas üks näide ära patenteeritud mõistest tõeline fänn. Ehk kes on teistmoodi, on lihtsalt lame mees ja ei saa jalgpallist aru. Vaat, sinusugused fännid on sajaprotsendiliselt staadionil ehk tegelikult peabki rohkem vaeva nägema teiste tüüpide staadionile meelitamiseks. Näiteks mina ja Jasper, kes sinu hinnangul saavad mingeid orgasme kusagil soojates pubides. Meie oleme need, kes ei tule mingil põhjusel vaatama, ehkki me jalgpalli tegelikult armastame. Miks me ei tule, seda oleme me siin varem öelnud. Sina võid nüüd üksi oma trummi trampida ja Flora pedebande võib neegrinalju edasi teha, sest teistsuguseid pealtvaatajaid teil ju vaja pole. Ainult tõelisi fänne, nagu teie, onju?

          Kommentaar


            Algselt postitas dannar Vaata postitust
            Sina võid nüüd üksi oma trummi trampida ja Flora pedebande võib neegrinalju edasi teha, sest teistsuguseid pealtvaatajaid teil ju vaja pole. Ainult tõelisi fänne, nagu teie, onju?
            Absoluutselt mitte. Minu jaoks on peamine, et tribüünid ei koosneks vaid tühjadest istekohtadest, muidu ma siin teemas vast aktiivselt sõna ei võtaks. Ega kõik ei saagi olla "kaasaelajat tüüpi fännid"

            Näiteks Nõmme Kaljul on päris palju selliseid inimesi, kes on igal võimalusel kodumängul kohal, sall kaelas ning toetavad mõtetes oma tiimi. Ega kõigil ei saagi nõuda häälekat fänlust. Aga minu jaoks on arusaamatu, et inimesed, kes huvituvad tegelikult jalgpallist, ei soovi aidata ja kodusel jalgpallil kasvada, vaid eelistavad olla üks paljudest inimestest, kellest tema lemmikklubil on täiesti suva.

            Kommentaar


              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
              Absoluutselt mitte. Minu jaoks on peamine, et tribüünid ei koosneks vaid tühjadest istekohtadest, muidu ma siin teemas vast aktiivselt sõna ei võtaks. Ega kõik ei saagi olla "kaasaelajat tüüpi fännid"

              Näiteks Nõmme Kaljul on päris palju selliseid inimesi, kes on igal võimalusel kodumängul kohal, sall kaelas ning toetavad mõtetes oma tiimi. Ega kõigil ei saagi nõuda häälekat fänlust. Aga minu jaoks on arusaamatu, et inimesed, kes huvituvad tegelikult jalgpallist, ei soovi aidata ja kodusel jalgpallil kasvada, vaid eelistavad olla üks paljudest inimestest, kellest tema lemmikklubil on täiesti suva.
              No siin on fänlusel ja fänlusel vahe sees. Minu viimane suurem fänlus jäi kuhugi 2000. algusesse ja see tuli kaasa keskapõlvest. Eesti jalkat võrus sisuliselt ei mängitud ja Tartu jõudis ka kõrgliigasse alles mingi 2003 vist. Ehk fännama kui selliselt kiputakse hakkama kusagil teismeeas, kui kõike tehakse kirglikult. Praegu ma enam välismaal sellist lemmikklubi ei oma, vaatan ja toetan seda, kes ilusamat vutti pakub. Näiteks hetkel Lille'i.
              Siit tulebki vahe, kuidas meelitada näiteks mind mängule. Minusugust, kes ei tule sinna ennast välja elama, tühjaks röökima või kellegagi tüli norima. Ma vaatan välismaa jalgpalli nagu filmi, kus on mõned positiivsed tegelased, mõned negatiivsed ja siis elan neile mängu ajal kaasa. Naudin ilusat vutti, tõeliselt võitlevat vutti. Ehk minu jaoks on jalgpall muutunud kirglikust väljaelamiskohast õhtuseks meelelahutuseks.
              Kuna ma ilmselt tulihingeliselt ühtegi Eesti vutiklubi fännama enam ei hakka (oleks onju 16-lt elanud Tallinnas, sis kes teab, mis juhtunud oleks, aga hetkel olen selleks liiga vana). Seega peaks mängul olema minu jaoks tugev meelelahutusfaktor. Ilus mäng, palju võrdsete võitlust, vaheajal kasvõi mingisugused fännimängud, mingi fänniansambel esinemas, midagi sarnast. JA samal ajal ei soovi ma, et ma peaks kuulama näiteks regulaarselt röögatusi kohtuniku seksuaalse sättumuse ja kellegi sibulalõhnalisuse üle. Ehk ma tahaks toredat meelelahutust rahulikule inimesele, kuid hetkel ei suuda Eesti jalgpall seda pahatihti pakkuda.

              Kommentaar


                Algselt postitas dannar Vaata postitust
                Noh, sellise suhtumisega ei tuldagi staadionile. Kui mingid tüübid karjuvad ja lärmavad ning peavad seejuures end ainsateks tõelisteks fännideks ja fännikultuuri alustaladeks, kui teistsugustele öeldakse, et teie jaoks pole kohta jne. Siis äkki lõpetaks selle vaidluse ära, sest ilmselgelt oleme vales kohas, jalgpalli meistriliiga on Ballackile ja paremäärmuslastest pedebandele ning lähme ja vaatame tennist edasi. Mis siin ikka tuuleveskitega võidelda.
                Tra, nüüd aitab ahv!
                Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

                Kommentaar


                  Algselt postitas 818 Vaata postitust
                  Tra, nüüd aitab ahv!
                  Nendest sõnadest ma loen välja, et sulle ei ole mõistust eriti jagatud.
                  Samas kui sa oled 13 aastane, siis alati on lootus, et asjad liiguvad paremuse poole. Kui mitte, siis mitte.
                  Kui suuda mingit asjalikku argumenti või seisukohta väljendada - avaldada, siis võib ja alati arvuti kinni panna ja mitte kirjutada mingeid peenise slängisõnu ja loomade nimesid.


                  (PS! Ahvid ei oska klaviatuuril nii palju sõnu ilma trükivigadeta kirjutada)

                  Ole tubli !

                  Kommentaar


                    Algselt postitas 818 Vaata postitust
                    Tra, nüüd aitab ahv!
                    Algselt postitas kesa Vaata postitust
                    Neile, kes puritaanliku ja poliitkorrektse maailmavaate tõttu ei saa mitte kuidagi lapsi staadionile kaasavõetud, võtku siis isa-vanaisa käekõrvale, ehk pole vanema generatsiooni ajud veel nii ära pestud, et suudavad mõne neeger-homo-juut-tibla-paadam krõbedamat sorti nalja üle suud muiata.
                    Paistab, et hoopis mittepuritaanid ei talu siin mõne neeger-homo-juut-tibla-paadam nalja üle muiata.

                    Kommentaar


                      Minu eelmiste postituste mõte siin teemas oli kutsuda inimesi üles leidma lahendusi ja mõtlema kaasa publikunumbrite veelgi paremaks suurendamiseks.
                      Praegult tundub, et enamik foorumlasi oskab kritiseerida küll, aga ideid genereerida ei suuda.

                      "sihtgrupp ei jõua staadionile",
                      "ei tehta õigesti reklaami"
                      Nendest probleemidest saame kõik ka ise aru.
                      "Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks" - Marcus Aurelius
                      www.facebook.com/jkkalju

                      Kommentaar


                        Mõned asjad ei muutu siin foorumis vist kunagi. Alati ilmub lõpuks välja mõni supervaidleja, kes kogu teema oma ogarate küsimuste ja teooriatega perse keerab. Ning loomulikult keskendutakse terviku asemel paarile detailile.

                        Muide, Hail Adolf Hitler (818), dannar ei mõelnud sind, sina oled ikka äge hetero! Ära üldse muretse.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Heh, ma tean seda ise ka, et ma olen äge hetero. Selle pedenalja peale ma ei viitsi ärrituma hakatagi, sest isiklikult olen kindel, et pole nagu erilist põhjust... Pigem viskas mul üle see, et mõni kokutaja on ikka suhteliselt tuim taun. Tahaksin nüüd veel mainida ka seda, et pole vaja siin suhteliselt arukas teemas oma isiklikku sappi pritsida.
                          Sm. dannar, palun ole nüüd vanem ja targem ning suundu edasi alateemasse "Flora fännid on jobud" ja anna seal tuld...
                          Tegelikult ooookei, suva, andke tuld ja pange oma huumorit edasi "mulonmeistriliigastnaguniitäiestisuvaagamillegite gemiseasemelolenklaviatuuritagunesuurjuhtjaõpetaja kriitik" härrad. Ma nüüd parem lähen ja uurin, kas häälemurre juba hakkab tulema.

                          Ps.
                          Heiaaahopsti Adolf Hitler
                          Flora Parem Tiib #1..... Against modern football...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas PETSINHO Vaata postitust
                            Minu eelmiste postituste mõte siin teemas oli kutsuda inimesi üles leidma lahendusi ja mõtlema kaasa publikunumbrite veelgi paremaks suurendamiseks.
                            Praegult tundub, et enamik foorumlasi oskab kritiseerida küll, aga ideid genereerida ei suuda.

                            "sihtgrupp ei jõua staadionile",
                            "ei tehta õigesti reklaami"
                            Nendest probleemidest saame kõik ka ise aru.
                            Üldjuhul ei ole ju mingit tolku sellest, kui fännid jalgpallifoorumis oma arvamust avaldavad. Kui ManU fännid oma foorumis nõuavad, et oleks vaja Ronaldo klubisse tagasi tuua, siis üldjuhul seda siiski ei sünni. Ma sooviksin liigaformaadi muutust, mis tõenäoliselt toimiks paremini, aga ei tahaks uskuda, et EJL nüüd seetõttu seda muutma hakkab, et paar foorumikasutajat seda arvavad.

                            Asjade analüüsimine peaks siiski tegelikult jääma klubide ning EJL ülesandeks. Aga väga raske on olukorda muuta, kui tundub, et paljudele ML klubidele ei ole oluline, kas keegi neid külastab v mitte. Nii ei sünni staadionitele ka toitlustust ega miskit muud, kui klubi oma fännidki (näiteks Viljandi) ütlevad, et ei ole vaja.

                            Kommentaar


                              No sellele ei vaidle ilmselt keegi vastu, et publikut pole tribüünidel seetõttu, et toode pole piisavalt atraktiivne.Küsimus on selles, et miks see nii on. Miks ei paku kohalik jalgpall inimestele huvi?

                              Minul endal sellele küsimusele vastust ei ole ja ei usu, et keegi teine vastust
                              teab.
                              Tasemes ainult asi ei ole; ei pakuta ka Eesti - Läti valikmängul tipptaset aga rahvast on palju ja asi läheb inimestele korda.

                              Ka kliimat ei saa süüdistada. Otepääle kogunes täna suusatamist vaatama rahvast tublisti, samuti ei peleta halb ilm teiste Põhjamaade publikut. Ja kui vaadata Eesti liiga külastatavust kuude lõikes, siis mingeid tohutuid kääre pole.

                              Reklaamis ei saa samuti asi olla, pole mõtet isegi näiteid tuua. Turunduse ja muu promoga sama asi: korra võid ju tuua staadionile paartuhat inimest aga järgmisel korral, nö. tavamängule nad enam ei tule.

                              Minu jaoks on kõige kummalisem, miks venelased staadionil ei käi. Oli ju vutt vene ajal nende seas populaarsem kui eestlaste seas ja ala maine oli parem. Mina käisin esimest korda oma elus jalgpalli vaatamas 80-te lõpus kui Tallinna Sport mängis Beltsõ Zarjaga ja minu meelest oli Spordi mängudel publikut üsna palju ja üle poole neist venelased.
                              Pealegi ju venelased kossu, võrku ja teisi alasid vaatamas ei käi, teatris ja kontsertidel kah vähem kui eestlased...Eriti veider, et Narvas üldse publikut pole.

                              Mõtlesin praegu jupp aega, et mida ma teisititi teeksin, et publiku juurdekasvu soodustada. Tuli pähe vaid üks mõte: suveperioodil võiksid mängud toimuda nädala sees õhtusel ajal (nt. 19:00). Nädalavahetusel rahvas lihtsalt sõidab linnast ära, on suvepäevadel, kontsertidel jne. Aga muidugi ma ei arva, et see lahendus imet teeks.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Vähetuntud vutivaatleja Vaata postitust
                                Ballack, mis on sinu eesmärk praeguse väitluse juures?
                                Mulle absoluutselt ei meeldinud see, et väidetakse nagu oleks kaklused tavalised meistriliigas.

                                Minul on nüüdsest täiesti savi sellest publiku arvust. Igast debiile ainult vingub, et pole ühte ja pole teist. Tehakse ühte ja tehakse teist. Türa siis hakkangi ainult ropendama staadionil ja jumala savi kui ei meeldi. Kui räägitakse, et muud pole kui ropendamine ja kaklused siis peab ju tegema, et see tõele vastaks. Käige putsi kuradi vingujad.

                                Lisaks pole mõtet minult mingit kuradi nõuannet saada, kuna vahet ei ole mida ma kirjutaks, keegi hakkab ikka mölisema (eriline sõimaja-pederast on siin martin, kes on väga isiklikuks läinud ja seda juba pikemat aega...kus su suuvärk siis oli kui minust paari meetri kaugusel olid???).

                                Ballack is now offline. No more this fucking topic.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X