320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

ETV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Koort kõiki aafriklaste osalusel toimuvaid mänge kommenteerima!
    kolm põhikommentaatorit: Kuusk, Koort, Järvela ja siis Sarap, Zelinski, Poom, Kristal, Reim jne
    Kristali vanaema ja co võiks ikka koju jätta. Meil neid küll kes jalgpallist midagi jagavad ja mõne koondise andunud fännid on. Näiteks Mae ja Olle
    Pole ju mõtet tuua kaaskommenteerima näiteks Alar Siku uus meremaa mängu kuna ta on seal mingi tipu vallutanud a la bramanis ja elas jaapanis
    INTER ARMA CARITAS

    Kommentaar


      Algselt postitas dannar Vaata postitust
      Jah, laseme Eesti jalgpalluritel ka 72 tundi Brasiilia mängu vaadata ja neist saavad kohe maailma parimad.
      Ma arvan et sa said väga hästi mu mõttest aru, eks ma lihtsalt tabasin natuke su amatöötkommentaatori närvi. Eestis kehtib paljudel elualadel suhtumine "käib kah" - spordi kommenteerimine meedias on üks sellistest kus tehakse asju nii hästi-halvasti kui vähekesed kätteantud võimalused seda lubavad ning paremini pole vaja kuna keegi teine paremini ei tee ning kui aus olla ega keegi ka ei nõua et parem peaks olema.

      ETV omad on nagu programmeerija-kokk-keevitaja. Selge see, et tasemest jääb puudu kui nad peavadki tegema kõike, mitte ei ole spetsialiseerunud ühele alale mida nad armastavad ja millest nad teavad. Ma arvan et ma ei eksi kui ma ütlen et ETV sporditoimetuses pole ühtki inimest kelle lemmikala on jalgpall. Vähemalt nende kommentaaride põhjal mida mina oma elu jooksul kuulnud olen nende kanalilt pole sellist muljet küll kellestki jäänud. Enamus juttu mis mängusituatsioone ei puuduta tuleb spetsiaalsest eeltööst internetist ning tihti tabab teadlikum vutivaatleja kõrv ka eksimusi. Ning kahjuks ei ole mängusituatsioonide tõlgendamine samuti sellisel tasemel kui neil kes jalgpalli regulaarselt jälgivad.

      Ainukesed kommentaatorid eestis kelle jutust kumab läbi see et nad ise asja jälgivad ongi Järvela-Koort. Sinu ja Epicu kohta ma veel öelda ei oska kuna ainuke mäng mida ma elus teie esituses kuulnud olen oli Barca-Inter.
      Victoria Concordia Crescit

      Kommentaar


        Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
        Ma arvan et sa said väga hästi mu mõttest aru, eks ma lihtsalt tabasin natuke su amatöötkommentaatori närvi. Eestis kehtib paljudel elualadel suhtumine "käib kah" - spordi kommenteerimine meedias on üks sellistest kus tehakse asju nii hästi-halvasti kui vähekesed kätteantud võimalused seda lubavad ning paremini pole vaja kuna keegi teine paremini ei tee ning kui aus olla ega keegi ka ei nõua et parem peaks olema.

        ETV omad on nagu programmeerija-kokk-keevitaja. Selge see, et tasemest jääb puudu kui nad peavadki tegema kõike, mitte ei ole spetsialiseerunud ühele alale mida nad armastavad ja millest nad teavad. Ma arvan et ma ei eksi kui ma ütlen et ETV sporditoimetuses pole ühtki inimest kelle lemmikala on jalgpall. Vähemalt nende kommentaaride põhjal mida mina oma elu jooksul kuulnud olen nende kanalilt pole sellist muljet küll kellestki jäänud. Enamus juttu mis mängusituatsioone ei puuduta tuleb spetsiaalsest eeltööst internetist ning tihti tabab teadlikum vutivaatleja kõrv ka eksimusi. Ning kahjuks ei ole mängusituatsioonide tõlgendamine samuti sellisel tasemel kui neil kes jalgpalli regulaarselt jälgivad.

        Ainukesed kommentaatorid eestis kelle jutust kumab läbi see et nad ise asja jälgivad ongi Järvela-Koort. Sinu ja Epicu kohta ma veel öelda ei oska kuna ainuke mäng mida ma elus teie esituses kuulnud olen oli Barca-Inter.
        KAtsu nüüd ka minu mõttekäiku tabada. Eesti probleem on tõesti, et jalgpallikommentaatorite hulk on väike. Millest see tuleb? Näiteks Inglismaal on olemas igasugu kaabeltelesid, kohalikke kanaleid etc etc, mis näitavad jalgpalli. Sealt saavad noored kogemusi ja paremad saavad lõpuks parematele kohtadele ja kõige paremad saavad Sky Sportsi. Kui sa võrdled seal tugeva jalgpallifännitaustaga ja lihtsalt jalgpallitaustaga inimesi, siis kandepind on väga suur.
        Meil see-eest on sisuliselt kolm kanalit. VSB-s hüppasime meie täiesti nullist vette ja algul saime ikka korralikult pähe. Ka Kalev sai algul jubedalt pähe ja said ka Järvela ja Koort algul korralikult võtta. Ehk seejuures pannakse üsna sageli ka täiesti algajatele pahaks, et miks nad pole nagu SkySportsis? Arvad, et me ei tea seda? Arvad, et me ei vaata jalgpalli? Mina vaatasin näiteks aastatel 1999-2008 üle 1000 jalgpallimängu (mul on nad kõik kirjas). Siit juurde tuleb arendada ka seda, et sa saaksid mängust üldiselt aru, aga samas pead sa suutma seda ka lahti seletada. Ma ütlen sulle ausalt, et ma vaatan viimase aasta jooksul jalgpalli teise pilguga ehk üritan väliskommentaatorite abiga mängusituatsioonide lahtiseletamist kaasa möelda, et siis ennast arendada.
        Teine variant oleks võtta profijalgpallureid, kuid ka neid on proovitud. Minu mäletamist mööda on ainus kommentaator-jalgpallur Eestis, kellele saab nö. esimese ja jutukama kommentaatori rolli anda, Indrek Zelinski. On ka proovitud teisi, kuid on mingitel põhjustel, kas motivatsioonipuuduse või mõne muu asja pärast, sellelt töölt ära läinud või üsna ebastabiilselt teinud.
        Nüüd siis ETV. Sa nõuad ETV-lt, et neil oleks professionaalsed jalgpallikommentaatorid. Miks peaks olema ETV-l üldse eraldi ja professionaalsed jalgpallikommentaatorid? Kas neil peaks olema näiteks ka täiesti spetsialiseerunud iluuisu-, suusa-, korvpalli- ja peotantsukommentaatorid? Kus nad neid peaks MM-i ajaks võtma? Kas sa kujutad ette, kui palju tegelikult nõuab MM-i kommenteerimine ressurssi? Sul on pidevalt 3 mängu päevas, põhikommentaatorid ei jõua kõik, teistel on oma töö või ei taha oma puhkust ka täiesti niimoodi ära sisustada.
        Ehk esiteks pole meil niivõrd laia kandepinda, sest ka järeltulev ja õppiv "põlvkond" teeb seda kohe nö. suure avalikkuse ette hüppates ja koheselt nõutakse neilt vait jäämist jne. Jalgpallurit-kommentaatorit leiab ka väga väheseid, sest pahatihti ei käi jalgade ja verbaalne osavus koos. Lisaks pole võimalik ETV-l palgal hoida spordikommentaatorit, kes oleks täiesti 100% pühendunud jalgpallile, sest nad pole spordikanal ja kui on mänge hooti ja ebaühtlaselt, siis pole see kasulik ei kanalile ega ka võimalikule kommentaatorile. Usu mind, kui ma saaks päevas kommenteerida ühe mängu, siis ma selle töö võtaks endale põhitöökohaks mõneks ajaks, aga seda võimalust pole ja seetõttu on see kõrvaltöö. Keegi ei saa seda põhitöökohana selliselt lubada.
        Kõige selle tõttu on äärmiselt rumal rääkida, et SkySportis on kõik jumalad, meil on kõik lollid ja vaadaku ainult SkySportsi. Me teame kõik, et sealsed kommentaatorid on paremad, kuid kandepind ja taust on hoopis teine.

        Kommentaar


          Algselt postitas marcello Vaata postitust
          Koort kõiki aafriklaste osalusel toimuvaid mänge kommenteerima!
          kolm põhikommentaatorit: Kuusk, Koort, Järvela ja siis Sarap, Zelinski, Poom, Kristal, Reim jne
          Kristali vanaema ja co võiks ikka koju jätta. Meil neid küll kes jalgpallist midagi jagavad ja mõne koondise andunud fännid on. Näiteks Mae ja Olle
          Pole ju mõtet tuua kaaskommenteerima näiteks Alar Siku uus meremaa mängu kuna ta on seal mingi tipu vallutanud a la bramanis ja elas jaapanis
          toogu kalev kruus majja ja asi vask, võib ka jurthsenko olla ja isegi kuusk on etem, kui kalkun-mees tsenderdas äärele.

          Kommentaar


            Minu arvates on vahepeal ka Lemsalu täiesti enam-vähem taseme välja kommenteerinud. Aga jh ETV-l võiks olla üks selline profesionaalsem jalgpallikommentaator, kes suudaks ka neile muud moodi kasulik olla, nagu näiteks neil seal on lembitu kuuse. Ainus spordiala mida ta jagab on suusatamine aga kommenteerib kõike ja aitab ka vist igapäevaseid spordiuudised teha.
            www.netsoccer2.com

            Kommentaar


              Dannar ega ma saan täiesti aru miks see kõik nii on. Eks selle kommenteerimisega ole sama nagu jalgpalli endaga - mida suurem on kandepind seda parem on tase. Aastad mööduvad, tase ei parane. Kahjuks. Ja mu esialgne märge oligi pigem sellise pool-naljana öeldud "tuleks-aabits-pea-alla-panna" stiilis naljana.

              Igatahes Koort võiks tõesti ETVs külaliskommentaatorina olla, kuigi ma kahtlen. Eks seal ikka Zelinski ja Sarap ole need keda enim kannatab kuulata.
              Victoria Concordia Crescit

              Kommentaar


                Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                vist on teada. üllatusi on ja selliseid mida te ehk oodata ei oskaks aga eks antakse teada kui õige aeg käes, mina kahjuks siinkohal nimede avaldaja ei ole, liiatigi pole lõplikult kindlat infot mul.
                jajaa, natuke furoori peaks need nimed tekitama küll.

                Kommentaar


                  Algselt postitas sunnik Vaata postitust
                  jajaa, natuke furoori peaks need nimed tekitama küll.
                  G-Enka, Ott Sepp, Märt Avandi?

                  Kommentaar


                    Mart Mardisalu ja Indrek Kannik?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas allarn Vaata postitust
                      Mart Mardisalu ja Indrek Kannik?
                      + Margus Luik ... kas me oleme nüüd kõik läbi aegade eestis jalgpalli kommenteerinud inimesed ära nimetanud :P
                      Victoria Concordia Crescit

                      Kommentaar


                        Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                        + Margus Luik ... kas me oleme nüüd kõik läbi aegade eestis jalgpalli kommenteerinud inimesed ära nimetanud :P
                        Hanno Koondusterminaator Tomberg on veel nimetamata.
                        p.s. muidugi Tiit Rääk comes back!

                        Kommentaar


                          tiit räägu ja jäljetult kodukamara tolmu oma jalgadelt pühkinud villu esteri combo oleks küll viis pluss.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas sunnik Vaata postitust
                            tiit räägu ja jäljetult kodukamara tolmu oma jalgadelt pühkinud villu esteri combo oleks küll viis pluss.
                            Villu Esteri (või misiganes tema nimi ka nüüd on) nägemine oleks tõeline üllatuspomm nii mõneski mõttes...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas sunnik Vaata postitust
                              tiit räägu ja jäljetult kodukamara tolmu oma jalgadelt pühkinud villu esteri combo oleks küll viis pluss.
                              Siinkohal oleks vist korrektsem siiski öelda Ester Villu.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas dannar Vaata postitust
                                G-Enka, Ott Sepp, Märt Avandi?
                                Kojamees välismaa vutist jagab asju? on ju ka kunagine televend olnud

                                Kommentaar

                                Working...
                                X