320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jalgpalluri jalalöök

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

    Algselt postitas greenday


    Algselt postitas rohelineKonn


    Algselt postitas eden


    Kas keegi oskab öelda kui palju võib tonnides olla kõige tugevam jalgpalluri jalalöök? Palun vastake mulle e mailile eden1@hot.ee
    peaksin teatama, et sa oled idioot, aga viisaka inimesena ei tee ma seda ja selgitan:

    tonn on massiühik

    nii, nüüd mõtle ise ka natuke.
    Valus, valus. Mõõdetakse küll löögijõudu tonnides. Lihtsalt muudad njuutonitel komakoha ära ja ongi. Minu anatoomia õppejõud nimetas kvadritseps femorist ehk reie nelipealihast \"jalgpallurilihaseks\" ja rääkis (kusjuures korduvalt), kuidas Pele löögijõudu mõõtes saadi tulemuseks 3000 kg ehk 3t. Nii et eden, vastus on 3 tonni. Viitsin ma ta jee sulle seda meili peale saata.
    ostsid lõputunnistuse?

    seletan veelkord. F=m*a ühikutena väljendades 1N= 1kg*1m/s2
    (definitsioon: 1 njuuton on selline jõud, mille avaldamisel kehale massiga 1kg saab see kiirenduse 1m/s2)
    kuidas njuuton komakoha liigutamisega tonnideks muutub, jääb ebaselgeks. ainus loogiline põhjendus mida ma välja mõelda suudan on see, et öeldes 1 tonn mõeldakse tegelikult 1000 njuutonit. see on umbes sama ebakorrekte kui öeldes 1 tonn mõelda tegelikult tuhendet kilomeetrit tunnis. või tuhandet krooni. või tuhandet paskalit. või tuhandet kulonit.

    asi ei oleks ka väga hull, kui te tõesti mõtleksite 1 tonni all 1000 njuutonit. tegelikult on aga asjad täiesti perses, kuna te mõtlete tonni all tuhandet kilogrammi ja võrdlete omis mõtteis Beckhami lööki isa 1,3 tonni kaaluva Opel Asconaga.
    «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
    «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

    Kommentaar


      #17
      Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

      Algselt postitas SleepWalking


      kuna jõudu mõõdetakse njuutonites, siis peaks see ilmselt olema kõige loomulikum selliste asjade mõõtmise ühik. Kuna F = ma, siis põhimõtteliselt võrdub jõud keha massi ning kiirenduse korrutisega - mistõttu oleks see antud juhul suhteliselt lihtsalt leitav.

      newtoni kolmanda seaduse järgi kehale antud jõud on võrdne vastasjõuga ehk põhimõtteliselt F1=-F2. Kuna F=ma siis m1a1=m2a2. Kuna seisva palli puhul on a=g ehk raskuskiirendusega (9,81m/s2), siis m1g=m2a2, kus m1 on palli mass, m2 on mass, milline peab palli tabama, et pall lendaks ning a2 on jala kiirendus, mis sellel on kokkupõrke hetkel palliga (ehk kiirendus, mille pall saab vastupidise suunaga elastsel kokkupõrkel jalaga), mistõttu äkki võiks väljendada seda massi näiteks nii m2= m1g/a2?

      hmm ... ei, see vist ei klapi. aga ära ka ei kustuta.
      Elagu matt-füssi klass!

      Kommentaar


        #18
        Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

        Algselt postitas rohelineKonn

        asi ei oleks ka väga hull, kui te tõesti mõtleksite 1 tonni all 1000 njuutonit. tegelikult on aga asjad täiesti perses, kuna te mõtlete tonni all tuhandet kilogrammi ja võrdlete omis mõtteis Beckhami lööki isa 1,3 tonni kaaluva Opel Asconaga.
        sellest ei tea ma midagi aga ma tean kuidas on isa vana asconaga vastu puud kimada. pekhammi tonnine lööks ei saaks lähedalegi mitte

        Kommentaar


          #19
          Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

          ... ma vaatan et seoses selle teema algatamisega selgus et vutifännide seast on üsna-üsna pea kasvamas uus plejaad Eesti akadeemikute seltsi e. siis uued Aarmad, Lippmaad ja Ergmad on sündinud...rohkem intrigeerivaid teemasid, rohkem väitlust härrased, sest taidlusest ja disskusioonist kasvab tõde!

          P.S. Isegi kuskil väljamaa tivolis või oli see Asterixis on atraktsioon kuhu rusikaga ilge tou mingisugusele plaadile tuleb virutada, milllise tulemusena mingi nivoo ülesse kerkis ja siis fikseeris ära sinu löögitugevuse...ja kui ma ei eksi siis oli see tonnides/mingi ühiku suhtes vms. aga ma võin ka eksida sest ma olen juba vanainime..
          RummaBastards!

          Kommentaar


            #20
            Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

            Algselt postitas SleepWalking


            Nojah.
            Teile uskmatutele veel teadmiseks, et 1 tonn = 1000 kg. 1 kg on umbes 1 kuupdetsiliitri puhta vee kaal. Tegelikult asub 1 kg muidugi Pariisi lähedal etalonide hoidlas, nagu ka 1 meeter jms.
            teemat üle lugedes märkasin veel väikest ebatäpsust.

            meetri etalon seal pariisis on aegunud. tänapäeval defineeritakse meeter läbi ühe spetsiifilise krüptooni isotoobi kiirrgusspektri lainepikkuse.

            täpsemalt peate googlest otsima. lõppes ju minu koolitee juba 95 aastal.
            «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
            «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

            Kommentaar


              #21
              Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

              ei oska öelda

              Kommentaar


                #22
                Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                ,, krt...poisid....kirjutage veel midagi tarka....niiii lahe on lugeda ja viib mõtted homse mängu pealt eemale
                RummaBastards!

                Kommentaar


                  #23
                  Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                  ma olen küll võrdlemisi matemaatika-ja füüsikakauge, aga siiski, kui hüpata ütleme 5 korruselt alla, siis sa jätad augu maasse (võibolla mitte, aga teile peab ju kõike nii seletama, et pilt ees oleks) ja kui sa lihtsalt kõnnid, ei jää sinna jälgegi. aga kui sa ikkagist hüppad sealt alla, siis jääb sinna selline auk nagu siis kui nt 3 tonnine hiiglane sinna astub.

                  p.s. võibolla ma ütlesin just midagi erakordselt rumalat, aga see on nii, kuidas mina sellest aru saan, mitte mingi F=m*a ühikutena väljendades 1N= 1kg*1m/s2
                  LET'S ALL LAUGH AT RANGERS

                  Kommentaar


                    #24
                    Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                    viimase näite puhul ei jää muud üle kui korrata üle juba eelnevalt öeldu. valemid on endiselt samad, kuid siinjuures tuleb arvestada gravitatsiooniga. jõud, mida avaldab inimene maapinnale kukkudes viiendalt korruselt on suurem, kuna lõppkiirus (ning ka kiirendus, millega keha liikumise kiirus muutub), millega vastu maad lennatakse on tiba erinev sellest, millega maapinnal kõndiv (või seisev inimene) maapinda mõjutab. tegelikult tuleks siin võtta arvesse kokkupõrke hetkel olev liikuva objekti lõppkiirusele ka kokkupõrkavate kehade elastsus - sellest sõltub otseselt vastasjõud ning kiiruse pidurdumise kiirus ehk negatiivne kiirendus.

                    Kommentaar


                      #25
                      Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                      Ja kes väitis, et uuekesed ei suuda huvitavat väitlust tekitada
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        #26
                        Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                        Algselt postitas rohelineKonn


                        Algselt postitas SleepWalking


                        Nojah.
                        Teile uskmatutele veel teadmiseks, et 1 tonn = 1000 kg. 1 kg on umbes 1 kuupdetsiliitri puhta vee kaal. Tegelikult asub 1 kg muidugi Pariisi lähedal etalonide hoidlas, nagu ka 1 meeter jms.
                        teemat üle lugedes märkasin veel väikest ebatäpsust.

                        meetri etalon seal pariisis on aegunud. tänapäeval defineeritakse meeter läbi ühe spetsiifilise krüptooni isotoobi kiirrgusspektri lainepikkuse.

                        täpsemalt peate googlest otsima. lõppes ju minu koolitee juba 95 aastal.
                        Meeter on täpselt nii pikk, kui pika vahemaa läbib valgus vaakumis 1/299792458 sekundi jooksul.

                        Kommentaar


                          #27
                          Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                          copy-paste:

                          Meeter on pikkus, mis võrdub krüptooni-86 aatomi energianivoode 2p10 ja 5d5 vahelisele üleminekule vastava kiirguse 1 650 763,73 lainepikkusega vaakuumis.
                          Krüptooni-86 oranzhpunase valguse vajalik lainepikkus saadakse lämmastiku kolmikpunkti temperatuuril (63 K).

                          Kommentaar


                            #28
                            Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                            Algselt postitas SleepWalking


                            copy-paste:

                            Meeter on pikkus, mis võrdub krüptooni-86 aatomi energianivoode 2p10 ja 5d5 vahelisele üleminekule vastava kiirguse 1 650 763,73 lainepikkusega vaakuumis.
                            Krüptooni-86 oranzhpunase valguse vajalik lainepikkus saadakse lämmastiku kolmikpunkti temperatuuril (63 K).
                            Ok

                            Igatahes koolis õpetatakse minumoodi.

                            Kommentaar


                              #29
                              Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                              Aga millest üldse selline arutelu? Kas löögitugevuse tonnides väljendamine on füüsikaliselt loogiline või mitte, ei puutu tegelikult ju üldse asjasse. Põhipoint on selles, et nii seda siiski väljendatakse ning et edeni postituses ei olnud midagi valesti ja eksis hoopis rohelineKonn, kes ei olnud sellest kuulnud. See on juba iseenesest üks väike ime.
                              Mitte et mul oleks midagi kaasfoorumlaste füüsikalise väljaelamise vastu.

                              Kommentaar


                                #30
                                Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                                Algselt postitas mazz
                                Põhipoint on selles, et nii seda siiski väljendatakse ning et edeni postituses ei olnud midagi valesti ja eksis hoopis rohelineKonn, kes ei olnud sellest kuulnud. See on juba iseenesest üks väike ime.
                                äkki loed kogu jutu uuesti läbi ja proovid seekord aru saada?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X