320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jalgpalluri jalalöök

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

    Algselt postitas Ch1ller666

    Aga vanaisa mul kunagi rääkis midagi et venemaal oli kunagi mingi mees olnud kellel ühe jala ümber oli punane lint olnud et ta ära ei unustaks et selle jalaga ta lüüa ei tohi. Löök oli nii tugev olnud Aga eks see jutt tal üks paras pask oli
    Aga mulle rääkis ema kunagi ammu, et suur isane gorilla pandi väravasse ja siis lõi Pele ta rinnakorvi seibideks ning vaene pärdik suri ära. Erinevalt sinust usun mina endast vanemate juttu.
    The other line moves faster.

    Kommentaar


      #47
      Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

      Algselt postitas Yazid


      Algselt postitas rohelineKonn
      kui te aga tahate teada, kuidas mõõta oma iidolite või enda löögitugevust njuutonites, siis võin õpetada.
      Võiksid jah õpetada ,kuida ma oma iidoli - Zidane löögitugevust njuutonites mõõta saaks.
      nagu juba mainitud on jõud=mass*kiirendus

      esiteks otsid kusagilt tootja veebilehelt palli massi. teisendad selle kilodeks. siis otsid ühe videoklipi, kus su iidol palli lööb. kõige lihtsam oleks, kui leiaksid ühs kõvasti löödud penalti. klippi kaaderhaaval kerides saad teada, kui kiiresti pall selle 11 meetrit läbis. tõenäoliselt on see mingi 0,natuke sekundit. oletad et õhutakistust ei ole, kuna selle mõju on väga väike. teades aega, mis 11 meetri läbimiseks kulus saad arvutada kiirenduse. noh ja siis korrutad kiirenduse palli massiga. kiirendus väljendatakse m/s2 mitte km/h2.

      ma ei tea, miks peaks keegi viitsima sellist vaeva näha, aga põhimõtteliselt on see võimalik.
      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

      Kommentaar


        #48
        Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

        Algselt postitas rohelineKonn


        Algselt postitas Yazid


        Algselt postitas rohelineKonn
        kui te aga tahate teada, kuidas mõõta oma iidolite või enda löögitugevust njuutonites, siis võin õpetada.
        Võiksid jah õpetada ,kuida ma oma iidoli - Zidane löögitugevust njuutonites mõõta saaks.
        nagu juba mainitud on jõud=mass*kiirendus

        esiteks otsid kusagilt tootja veebilehelt palli massi. teisendad selle kilodeks. siis otsid ühe videoklipi, kus su iidol palli lööb. kõige lihtsam oleks, kui leiaksid ühs kõvasti löödud penalti. klippi kaaderhaaval kerides saad teada, kui kiiresti pall selle 11 meetrit läbis. tõenäoliselt on see mingi 0,natuke sekundit. oletad et õhutakistust ei ole, kuna selle mõju on väga väike. teades aega, mis 11 meetri läbimiseks kulus saad arvutada kiirenduse. noh ja siis korrutad kiirenduse palli massiga. kiirendus väljendatakse m/s2 mitte km/h2.

        ma ei tea, miks peaks keegi viitsima sellist vaeva näha, aga põhimõtteliselt on see võimalik.
        Mind hakkas nüüd huvitama,et kuidas sa kavatsed arvutada kiirenduse ,teades aega,mis 11m läbimiseks kulus?

        Kommentaar


          #49
          Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

          Algselt postitas Yazid
          Mind hakkas nüüd huvitama,et kuidas sa kavatsed arvutada kiirenduse ,teades aega,mis 11m läbimiseks kulus?
          oletad et palli kiirus nende näruse 11 meetri jookul ei lange. tegelikult natuke muidugi langeb. seega on keskmine kiirus ühtlasi ka maksimumkiirus ning ühtlasi ka kiiruse muut. kiirendus=kiiruse muut/aeg. kui tippkiiruse väljaarvutamine ei ole väga rõve, siis see \"aeg\" seal valemis on pisut problemaatilisem, sest kiirendus toimub väga lühikese aja jooksul. samas, mingi aja see pall siiski jalaga kokku puutub, ning ka seda on võimalik mõõta. pean siiski tunnistama oma loogika nõrka kohta: seda ajavahemiku mille jooksul jalg palli mõjutab on koduste meetoditega väga raske mõõta. ilmselt peaks seda filmima kiiremini, kui 24 kaadrit sekundis. teisalt, isegi püssikuuli lendu saab filmida. et kui huvi on siis palun väga.

          näide kah:
          kui näiteks 900 grammisele pallile äsatakse 0.01 sekundi jooksul siuke litakas, et see lendab 108 km/h, siis rakendati jõudu F=m*a=m*(v1-v0)/t=0,9*30/0,01=2700 njuutonit.
          tegelikult on muidugi veel palju muid tegureid, mida peaks arvestama, aga nende mõju on suht väike.

          selle suuruse võib siis \"teisendada\" 2,7 tonniks*, mis on päris soliidne number.

          * - et te valest ei mõistaks, siis lugege kogu teemat

          ja ärge unustage jalaga maastureid peksmast
          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

          Kommentaar


            #50
            Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

            Palli maksimaalne lennukiirus on 130 km/h (courtesy of Roberto Carlos) ja palli kaal on 410-450 g.
            \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

            Kommentaar


              #51
              Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

              Algselt postitas greenday


              Palli maksimaalne lennukiirus on 130 km/h (courtesy of Roberto Carlos) ja palli kaal on 410-450 g.
              olin suht kindel et keegi kohe postitab need täpsed arvud, mistõttu ma ei hakanudki neid ise otsima.
              «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
              «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

              Kommentaar


                #52
                Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                Algselt postitas rohelineKonn


                Algselt postitas Yazid
                Mind hakkas nüüd huvitama,et kuidas sa kavatsed arvutada kiirenduse ,teades aega,mis 11m läbimiseks kulus?
                oletad et palli kiirus nende näruse 11 meetri jookul ei lange. tegelikult natuke muidugi langeb. seega on keskmine kiirus ühtlasi ka maksimumkiirus ning ühtlasi ka kiiruse muut. kiirendus=kiiruse muut/aeg. kui tippkiiruse väljaarvutamine ei ole väga rõve, siis see \"aeg\" seal valemis on pisut problemaatilisem, sest kiirendus toimub väga lühikese aja jooksul. samas, mingi aja see pall siiski jalaga kokku puutub, ning ka seda on võimalik mõõta. pean siiski tunnistama oma loogika nõrka kohta: seda ajavahemiku mille jooksul jalg palli mõjutab on koduste meetoditega väga raske mõõta. ilmselt peaks seda filmima kiiremini, kui 24 kaadrit sekundis. teisalt, isegi püssikuuli lendu saab filmida. et kui huvi on siis palun väga.

                näide kah:
                kui näiteks 900 grammisele pallile äsatakse 0.01 sekundi jooksul siuke litakas, et see lendab 108 km/h, siis rakendati jõudu F=m*a=m*(v1-v0)/t=0,9*30/0,01=2700 njuutonit.
                tegelikult on muidugi veel palju muid tegureid, mida peaks arvestama, aga nende mõju on suht väike.

                selle suuruse võib siis \"teisendada\" 2,7 tonniks*, mis on päris soliidne number.
                Ok,see oli juba parem,ning hakkas tõele lähemale jõudma.Point ongi selles,et niimoodi kaadreid lugedes aega mõõta ja vahemaad arvestades saame palli keskmise kiiruse,mitte aga vajamineva kiirenduse,sest see jala löögijõud mõjus pallile tõesti väga lühikest aega.Ning selle mõõtmiseks ei piisa enam olemasolevast 24 kaadrit sekundis :P

                Mainiks veel ära,et 4a tagasi mõõtsin niimodi Zidane löödud penaltipalli kiiruse Portugali värava ristnurka.Pall jõdis kohale(u 11,5 m) pisut üle 8 kaadri( u 0,35 sek).Ning seega oli keskmine kiirus u 33 m/s e. u 120 km/h - polnud sugugi paha

                ps. Õhutakistuse jms tähtsust ei tohi kunagi alahinnata!kuida muidu saaks Beckham nii ilusaid ülemüüri keerutusi teha.


                Algselt postitas rohelineKonn
                * - et te valest ei mõistaks, siis lugege kogu teemat

                ja ärge unustage jalaga maastureid peksmast
                ok,ma kommin pärast veel mõnda te posti.

                Kommentaar


                  #53
                  Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                  Algselt postitas rohelineKonn


                  kui mõni suuraju kusagil löögitugevust tonnides mõõdab, siis tuleb sellele leida mingi normaalne põhjendus. nii, las ma mõtlen. käes. tonnides mõõdetakse poksijate löögitugevust seetõttu, et keskmine inimene ei tea njuutonist mitte sittagi. kõige paremal juhul on ta kuulnud, et Isaac Newtonile kukkus õun pähe. samuti teab mõni joodik Newtoni neljandat seadust:: viimane tilk tuleb alati püksi.
                  põhjus on umbes sama, miks kehatemperatuuri ei mõõdeta kelvinites või õhurõhku paskalites - pööbel ei saa aru.
                  niisiis kokkuvõtvalt: löögitugevust ei saa mõõta tonnides. kui poksijate löögitugevust tonnides väljendatakse, siis on ühel hetkel sooritatud üks füüsikateadust alavääristav perverssus.

                  tõde on peidus SW postituses ja kordama ma seda ei hakka. täpsustuseks võib öelda vaid niipalju, et tegemist on vektoriaalsete suurustega. F - jõuvektor, a ja g vastavalt kiirenduse ja raskuskiirenduse vektorid. ja kui keegi oponeerida tahab, siis võiks ta selgitada, kuidas saab vektoriaalset (suunaga) suurust mõõta tonnides? SUURAJUD!

                  Arvestades seda ,et nii rahvasuus ,kui ka arvestatavates raamatutes on füüsikalisi suurusi ja mõisteid tihti mitte just eriti korrektselt
                  käsitletud.Leheneegritest siinkohal üldse ei räägi.Siis pole hullu midagi,kui nt. löögitugevust tonnides arvutada,et tema suurust kuidagimoodi hinnata.
                  Neid näiteid vigadest saab väga palju tuua. Nt. Saade on eetris - kus kuradis ta on??? Pole siin mingit eetrit tegelikult olemas,mis seda infot kannaks! Teiseks veel kõige parem näide,mis antud teemaga sobib.Kui nt. küsitakse su käest ,et palju sa kaalud- kas sa siis vastad,et x njuutonit??? Ilmselt kõlab see vastus ikka y kg- kas sa sooritasid siis omastarust räigema füüsikateadust alavääristava perverssuse? Seda öeldakse niipalju,et siin pole enam midagi kritiseerida.
                  Kuna keha kaaluks nim jõudu ,millega keha rõhub alusele või pingutab riputusvahendit.Siis võib ka löögijõudu hinanta tonnides,vaatamata sellele,et see pole just kõige korrektsem.

                  Kommentaar


                    #54
                    Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                    Algselt postitas rohelineKonn
                    aga sellest tonnist veelkord. ilma igasuguse keerulise teooriata. lihtsalt mõelge natuke. Pele löögitugevus olla olnud 3 tonni (selle thereadi andmed). ma ei suuda väga hästi mõelda välja ühtki asja, mis kaaluks kolm tonni. võibolla üks kõige suurem täislastis Land Rover Defender. viiekohaline ja kastiga. viis sajakilost tüüpi salongis ja kast sangpomme täis. nii, nüüd tõmmake sellele mõttes käsipidur peale, lülitage sisse nelivedu ja aeglusti ja pange sisse käik. seisake mootor. nii. nüüd las Pele loob jalaga vastu seda autot. minu poolest kasvõi vastu vintsi. või kärukonksu. 3 tonni my arse.

                    . juba praeguseks pöörleb selle teema peale Isaac Newtoni põrm hauas nagu propeller.
                    Aga oletame,et see kunangine \"3 tonni Pele\" ( praegune on selleks ilmselt liiga vana ja seniilne) hakkakski seda sinu näites toodud Land Roverit jalaga taguma.Löögitugevuseks olgu seesamuse 3 tonni e. 30000 N.
                    Mis siis juhtuma peks hakkama?
                    1. poiss lööb oma jala ära - lööb.
                    2. löögi hetkel saab see \" üks kõige suurem täislastis Land Rover Defender\" kiirenduse u 10 m/s2 - saab.
                    Ja edasi? Mis selles,siis nii ilmvõimatut om? See löögi mõjumisaeg dt on niivõrd väike,et isegi dt=tuhandiksekundi korral tuleks selle
                    Rover& Co impulsi muut selline,et kogu see kupatus liigub suurusjärgus mikromeeter vms.

                    Kommentaar


                      #55
                      Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                      Algselt postitas Yazid
                      Kuna keha kaaluks nim jõudu ,millega keha rõhub alusele või pingutab riputusvahendit.Siis võib ka löögijõudu hinanta tonnides,vaatamata sellele,et see pole just kõige korrektsem.
                      fakt: kaal on samasugune vektoriaalne suurus nagu jõud ja seda ei mõõdeta tonnides. kui keegi tahab seda teha siis ei saa seda vähemalt nimetada füüsikaseadustega kooskõlas olevaks.

                      Kommentaar


                        #56
                        Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                        Algselt postitas SleepWalking


                        Algselt postitas Yazid
                        Kuna keha kaaluks nim jõudu ,millega keha rõhub alusele või pingutab riputusvahendit.Siis võib ka löögijõudu hinanta tonnides,vaatamata sellele,et see pole just kõige korrektsem.
                        fakt: kaal on samasugune vektoriaalne suurus nagu jõud ja seda ei mõõdeta tonnides. kui keegi tahab seda teha siis ei saa seda vähemalt nimetada füüsikaseadustega kooskõlas olevaks.
                        Rangelt võttes jah.Tonn on ikka massiühik.Aga samas on ikkagi üldlevinuks kujunenud kaalu märkimine massiühikutes,kusjuures ka ametlikes dokumentides.

                        Kommentaar


                          #57
                          Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                          mis land roverisse puutub, siis see liigub isegi kui liblikas vastu lendab. tahtsin lihtsalt tuua ühe näite, mis iseloomustaks, kui absurdne on jalahoobi tugevuse kohta öelda 3 tonni.

                          kaaluga on põhimõtteliselt sama lugu.
                          teisalt võib siiski nentida, et küsides \"palju sa kaalud\" mõeldakse tegelikult \"mis su mass on\". niisiis on tegemist keelelise, mitte sisulise väärastusega. sedasorti pattudega tuleks tegeleda teemas: \"Miks kipsplaadi kohta küprok öeldakse?\"
                          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                          Kommentaar


                            #58
                            Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                            Kaalu ja massi selgitamiseks tooks veel ühe näite.
                            Kõik me kaalume Kuupeal 6 korda vähem ,kui siin Maakeral,aga meie massid on ka seal samasuured ,kui siin.Niiet,kui keegi tahab oma massi Kuupeal mõõta siis tuleks oma digitaalset kaalu(seadet ikka ) pisut ümber progeda,muidu 90 kg vennale näitaks display aind 15 kg

                            :P

                            Kommentaar


                              #59
                              Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                              Algselt postitas rohelineKonn


                              Algselt postitas eden


                              Kas keegi oskab öelda kui palju võib tonnides olla kõige tugevam jalgpalluri jalalöök? Palun vastake mulle e mailile eden1@hot.ee
                              peaksin teatama, et sa oled idioot, aga viisaka inimesena ei tee ma seda ja selgitan:

                              tonn on massiühik

                              nii, nüüd mõtle ise ka natuke.
                              Vaatan, et peale selle, et rohelineKonn räme matemaatik ja füüsik, tuleb välja, et ta on veel psühhiaater ka .Rahulikult on ta eden\'i diagnoosi paika pannud - selleks on idioot. Minu teada on idioodid need inimesed kelle IQ tase ei küündi üle 40 pügala. :P
                              Mart Mardisalu: \\"See mees pole inimene...see mees on Volkswagen\\"

                              Kommentaar


                                #60
                                Vastus teemale \'Jalgpalluri jalalöök\'

                                Algselt postitas omarmulla


                                Vaatan, et peale selle, et rohelineKonn räme matemaatik ja füüsik, tuleb välja, et ta on veel psühhiaater ka .Rahulikult on ta eden\'i diagnoosi paika pannud - selleks on idioot. Minu teada on idioodid need inimesed kelle IQ tase ei küündi üle 40 pügala. :P
                                võin sulle ka vabalt diagnoosi panna
                                «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                                «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                                Kommentaar

                                Working...
                                X