320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas keenjus250 Vaata postitust
    Loodetavasti ei juhtu Kallasega sama, mis peaministriks kandideerides.
    Et Rosimannus lekitab mingid paberid mingile ajalehele?

    Kommentaar


      Algselt postitas keenjus250 Vaata postitust
      Loodetavasti ei juhtu Kallasega sama, mis peaministriks kandideerides.
      Kallast ise kohe kindlasti ei taha presidendina näha, sest minu silmis on tegemist äraostetavuse, sulitempude ja tagatoapoliitika süsteemi näoga, keda tbh on ainult head sidemed säästnud kohtus süüdimõistmisest ja taganud muljetavaldava karjääri, juba N.Liidu ajast saadik.
      Elu on lühike, pidu on pikk.

      Kommentaar


        Algselt postitas chac Vaata postitust
        90k ja kümned lisamillid.
        tõesti ma ei arvanud et siin foorumis nii palju üliemotsionaalseid pubekaeas tütarlapsi... eeldasin siiski et siin suur osa oskab arvutada, teenib ise palka ja vähemalt pooled on ka kunagi mõne auto ise oma teenistusest liisinud...
        Ehh on küll täitsa emotsionaalne postitus sul Ehk polegi probleem niivõrd selles 90k vaid asjaolus, et enamik meist teenib tööl palka ja ostab selle eest endale nii auto, kütuse, kui eluaseme ja sellekõrvalt maksab makse, mille eest siis väljavalitud 101 saavad seda kõike palgalisana kuluhüvitiste näol. Tihti omamata isegi sõiduki juhtimisõigust. Ja nuh tühine summa nagu sina ütled... pole väga suur, aga samasuurusjärgu summat lastehaiglale mingi elutähtsa aparaadi ostmiseks kogume me "jõulutunnelis" sest riigil raha pole.
        Last edited by Delfino; 28.03.16, 14:37. Põhjus: e

        Kommentaar


          Algselt postitas Delfino Vaata postitust
          Ehh on küll täitsa emotsionaalne postitus sul Ehk polegi probleem niivõrd selles 90k vaid asjaolus, et enamik meist teenib tööl palka ja ostab selle eest endale nii auto, kütuse, kui eluaseme ja sellekõrvalt maksab makse, mille eest siis väljavalitud 101 saavad seda kõike palgalisana kuluhüvitiste näol. Tihti omamata isegi sõiduki juhtimisõigust. Ja nuh tühine summa nagu sina ütled... pole väga suur, aga samasuurusjärgu summat lastehaiglale mingi elutähtsa aparaadi ostmiseks kogume me "jõulutunnelis" sest riigil raha pole.
          Sa vist ei saanud minust aru.
          Mul oleks hea meel maksumaksjana maksta 90K asemel kasvõi 180K - KUI sellega kaasneks adekvaatsed otsused riigi valitsemises, aga mitte nii et 100 milli sinna 40 milli tänna, 30 milli kolmandasse musta auku.

          Probleem on vastuvõetavate otsuste kvaliteedis (mõjutab tõepoolest miljonites eurodes), mitte hüvedes või palgalisas (mõjutab kümnetes tuhandetes eurodes).
          Kui teha hüved (tuhandetes) veel väiksemaks - mis arvad kas miljonilised otsused lähevad siis paremaks või halvemaks?
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            ma eeldan, et diskussioon käib kuluhüvitiste üle?

            Kui nii, siis täiesti mõttetu arutelu. Igasuguseid sissetulekuid tuleb vaadata abs numbritest, mitte komponentidest lähtuvalt. Ma ütlen ausalt, et mina 3400 euri (ca 2600 kätte) eest bruto riigikokku ei läheks. Elad perest eemal, pead Tallinnasse elamise vaatama, endal samal ajal Võrumaal talu (utreerides). Te läheks?

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              ma eeldan, et diskussioon käib kuluhüvitiste üle?

              Kui nii, siis täiesti mõttetu arutelu. Igasuguseid sissetulekuid tuleb vaadata abs numbritest, mitte komponentidest lähtuvalt. Ma ütlen ausalt, et mina 3400 euri (ca 2600 kätte) eest bruto riigikokku ei läheks. Elad perest eemal, pead Tallinnasse elamise vaatama, endal samal ajal Võrumaal talu (utreerides). Te läheks?
              Hea küsimus. Kuna minu Eesti baas asub tartus ja vist saaks ka rongiga käia siis ma ehk ikka läheks. samas vist oleksin ka sage puuduja kuna tervet nädalat kurat perest eemal küll ei oleks.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                ma eeldan, et diskussioon käib kuluhüvitiste üle?

                Kui nii, siis täiesti mõttetu arutelu. Igasuguseid sissetulekuid tuleb vaadata abs numbritest, mitte komponentidest lähtuvalt. Ma ütlen ausalt, et mina 3400 euri (ca 2600 kätte) eest bruto riigikokku ei läheks. Elad perest eemal, pead Tallinnasse elamise vaatama, endal samal ajal Võrumaal talu (utreerides). Te läheks?
                Kui ma läheks Riigikokku, siis siiski ainult selleks, et näen, et mul on võimalus midagi reaalselt ära teha. Palk ei ole seal mitte midagi erilist, ega ka hüvitised, eks ma ole parajalt sinisilmne muidugi samuti. Aga kahjuks või õnneks on riigiametites eriti arvestades meie parteisüsteemi ka tegelased, kes on saanud äkki mingi 200 häält ja mõni suur juht oma häältega on nad sisse vedanud ja nood muidugi on varmad oma hea elu kindlustama.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Kui ma läheks Riigikokku, siis siiski ainult selleks, et näen, et mul on võimalus midagi reaalselt ära teha. Palk ei ole seal mitte midagi erilist, ega ka hüvitised, eks ma ole parajalt sinisilmne muidugi samuti. Aga kahjuks või õnneks on riigiametites eriti arvestades meie parteisüsteemi ka tegelased, kes on saanud äkki mingi 200 häält ja mõni suur juht oma häältega on nad sisse vedanud ja nood muidugi on varmad oma hea elu kindlustama.
                  Noh, Serbias on suhteliselt väike parlamendisaadiku palk. Lähevadki inimesed, kes tahavad siis midagi ära teha. Ehk sellised paksu kaela, suure kuldketiga gängsterid, kes tahavad kohe siiralt midagi ära teha.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Noh, Serbias on suhteliselt väike parlamendisaadiku palk. Lähevadki inimesed, kes tahavad siis midagi ära teha. Ehk sellised paksu kaela, suure kuldketiga gängsterid, kes tahavad kohe siiralt midagi ära teha.
                    No see ei ole sama teema, üks asi on reaalselt midagi ühiskonna heaks teha, teine asi on enda isikliku äri vms ajamiseks. Ma ikka mõtlesin esimest.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      No see ei ole sama teema, üks asi on reaalselt midagi ühiskonna heaks teha, teine asi on enda isikliku äri vms ajamiseks. Ma ikka mõtlesin esimest.
                      Ma sain aru, aga kui inimene ei saa lubada enda päristöölt ja võlgade ja pere vajaduste kõrvalt tulla Riigikokku, siis nad ei saa sinna minna. Ehk puhtalt riigikokku istuma läheb ikka väga väike osa inimesi, aga samas vajavad teised kindlust, et kui sa lähed riigikokku "midagi ära tegema", siis ei jää sul kodulaen maksmata ja lapsed ei jookse paljalt ringi. Kui neid inimesi ei tule, siis tulevadki sellised, kellel on rahhi sitaks või kes tahavad seal endale sitaks rahhi teha.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Ma sain aru, aga kui inimene ei saa lubada enda päristöölt ja võlgade ja pere vajaduste kõrvalt tulla Riigikokku, siis nad ei saa sinna minna. Ehk puhtalt riigikokku istuma läheb ikka väga väike osa inimesi, aga samas vajavad teised kindlust, et kui sa lähed riigikokku "midagi ära tegema", siis ei jää sul kodulaen maksmata ja lapsed ei jookse paljalt ringi. Kui neid inimesi ei tule, siis tulevadki sellised, kellel on rahhi sitaks või kes tahavad seal endale sitaks rahhi teha.
                        Sellepärast peabki see palk (ja hüved) olema piisav, et ära elada, aga mitte liigselt atraktiivne, et see muutuks eesmärgiks omaette. Ehk siis minu jaoks on Eestis see suhteliselt õigel tasemel.
                        Teine teema on muidugi see, et mispärast ei võiks Riigikogul lihtsalt olla mingid rendi/ametiautod ja kui kellegil vaja kasutada, siis kasutab ja kellele Toyota Auris ei sobi, siis ostab endale isiklikust rahakotist võimsama masina. Praegu kehtiv süsteem olenemata summadest, on lihtsalt ebaõiglane erasektori vastu.

                        Kommentaar


                          Eesmärgiks omaette on ta ilmselt vähestele ning nõnda suur debatt näitabki, et Rõival oli õigus - piisab peenhäälestamisest. Aga kas ikka on nii?

                          Tüüpiline avaliku sektori paradoks. Normaalset palka tihtipeale määrata ei saa, sest siis kohe kont kõigil hambus. Reaalselt on sul aga inimesele mingi sissetulek vaja pakkuda ning seetõttu peidetaksegi (vähemalt varasemalt) need igasugu muude komponentide sisse.

                          Lõpuks taandub vaidlus siiski sellele, et vale ei ole mitte ametikoha palk, vaid ametikohal olev inimene. Ja sellest võikski siis rääkida.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            Eesmärgiks omaette on ta ilmselt vähestele ning nõnda suur debatt näitabki, et Rõival oli õigus - piisab peenhäälestamisest. Aga kas ikka on nii?

                            Tüüpiline avaliku sektori paradoks. Normaalset palka tihtipeale määrata ei saa, sest siis kohe kont kõigil hambus. Reaalselt on sul aga inimesele mingi sissetulek vaja pakkuda ning seetõttu peidetaksegi (vähemalt varasemalt) need igasugu muude komponentide sisse.

                            Lõpuks taandub vaidlus siiski sellele, et vale ei ole mitte ametikoha palk, vaid ametikohal olev inimene. Ja sellest võikski siis rääkida.
                            No seda muidugi, selles suhtes et kui sa nagu viimast võtad oma hüvitistest ja lased kulud majoneesile ja naise linnamaasturile kinni maksta, siis ilmselgelt näitab see ka seda, et vale inimene sinna lastud, mis vähemalt minule näitab seda, et Riigikogu on Eesti jaoks liiga suur ja muidusööjaid ja idioote, kes reaalselt midagi muud peale nupule vajutamise ei tee, on seal liiga palju.

                            Kommentaar


                              chac oma statistikaraamatu jälle lahti löönud

                              Aitäh muidugi, ise hui viitsiks täpseid numbreid kokku lüüa.
                              Aga nagu näeme siis puhtalt Reformarite masinad plekivad aastas rahva rahakotist 89 tuhat euri. Küsimus palju saaks õpetajapalku selle raha eest naeruvääristati muidugi eeskujulikult ära, nagu neis vaidlustes alatihti. "Riigikogulaste palgafond ja liisingumaksed ja kuluhüvitised on suures plaanis nii väike summa, et selle eest ei saa Männiku tänavale 100 m asfaltigi maha vms."
                              Okei, aga ehk oli küsimus vale?
                              Õpetajaid suurt see summa tõesti ei aita. Aga mida saaks näiteks selle summa eest, kui jaotada eesti lasterikaste perede vahele? Lastekodudesse kasvõi plokk paberit ja värvipliiatsid igale asukale? Puuetega inimestele leiaks samuti ehk midagi, et elu elamisväärsemaks muuta? Ehk saab paari külakoha kauplusautole kütuse sisse ja hoiame mõne mammi viimased päevad päris näljasurma suremisest?
                              Ainult mõned näited mis hilisel õhtul enne magama heitmist pähe tulid. Kindlasti on neid veel.
                              See 89 tuhat aastas on ainult oravate statistika aga liidame teiste karvaste-suleliste summad juurde ja moonakott paisub veelgi.
                              Alati ei ole vaja tõmmata üles juttu, et selle raha eest ei saa nagunii Tallinn-Tartu maanteed nelja realiseks, mis siis ikka las elavad ja liisivad, kasvõi oma vanaemadele. Neid kellele peaaegu 100 tuhat eurot raha aastas ära kuluks on eestis s***apidi ja niikaua, kui sellised molkused nagu Stalnuhhin ja teised kõrge kaarega inimestele pähe kusevad ei ole mõtet ka mingit kaastunnet avaldada.
                              Kui võtsid selle töö siis tee see ka ära, ole sa oma Võru metsade vahelt ära kasvõi 3 nädalat. Nii nagu meile kõigile teistele "kaastundlikult" õlale patsutatakse.
                              "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                              These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                                Kui võtsid selle töö siis tee see ka ära, ole sa oma Võru metsade vahelt ära kasvõi 3 nädalat. Nii nagu meile kõigile teistele "kaastundlikult" õlale patsutatakse.
                                Jajah, sellega sa saavutad selle, et Võru inimesed saavadki riigikokku ainult Maire Aunasteid saata.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X