320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    Ma olen näinud ka mitut uuringut, mis väidavad, et nii punase veini kui ka õlle kasulikkus on müüt. Eks me usume seda, mida me uskuda tahame. Internet on imedemaailm, saad kõigele kinnitust, mida ise usud.
    Siin tuleb mängu allikakriitilisus, ma ei räägi telegram.ee uuringutest.

    Kommentaar


      Algselt postitas count Vaata postitust
      Ma nüüd võin ühe või kahe inimese osas eksida, aga pigem olid kõik ohvrid asotsiaalsusele kalduvad või siis puhta parmud. Kindlasti ei olnud hukkunute seas inimesi, kes oleks läinud kategooriasse keskmise palgaline. Üldse olid tol ajal teised elutingimused. Praegu ma ei kujutaks ette et mu naabrimees läheks salaviina otsima. 15 aastat tagasi oli see normaalne vaatepilt, sest naabrimehe elustiil oligi selline. Praegu vist ei oleks päris normaalne S klassi mersuga salaviina tooma minna? Niiet see salaviina näide siin küll ei tööta. Salaviin on nii 90ndad.
      Üldiselt oli pooleks. Ülelaudne Madis Jürgen tegi nendega lugu ja siis ta kunagi mainis, et oli ka asotsiaale, aga olid pigem inimesed, kes olid harjunud naabrimammilt vahel ostma.

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Siin tuleb mängu allikakriitilisus, ma ei räägi telegram.ee uuringutest.
        Ka mina ei räägi telegram.ee uudistest, ma isegi ei loe neid. Ma ei usu, et sinu allikad millegipoolest vettpidavamad on.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
          1. Alkohol oleks alaealiste silme alt ära. Kui siin räägitakse reklaamist, siis kas toidupoes, kus lapsed omale limpsi ja kommi ostavad, pole alkohol riiulitel samahea kui reklaam? Selline varjatud reklaam.
          Rimi kõrvale ilmuks tänavapildis suureed ALKOPOOD sildid. Lapsed kõnnivad sellest mööda. Reklaam missugune.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Alkoholi ju ei keelata. Sa saad endiselt osta alkoholi. Sa saad endiselt minna ja võtta prae kõrvale kaks õlut või veini või jumal teab mida. Kõik võimalused on olemas, aga sulle lihtsalt ei reklaamita seda. Mis sellest siis muutub sinu vabaduste osas, kui alkoholireklaami enam nii palju pole?
            Sa ise kirjeldasid situatsiooni, et näe lähed poodi, vaatad punane vein on soodukaga, võtad ja jood klaasi. Kui ei oleks näinud, siis poleks ostnud ja oleks võibolla oma tervisele põntsu pannud pikemas perspektiivis, lähtudes loogikast, et klaas veini mõnikord on kasulik.

            Kommentaar


              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
              Siin tuleb mängu allikakriitilisus, ma ei räägi telegram.ee uuringutest.
              Klaasi veini saamiseks ei pea ju igapäevases toidupoes olema üleüldine alkolett, kust ostetakse niiehknaa üldiselt mingit pooljuustust Cabernet'd. Näiteks veinipood eraldi võiks olla väga fäänsi koht, kus osatakse soovitada ja puha. Ja kui tõesti meie inimesed nii veinikultuursed on, siis miks ikkagi lettidel võimutsevad odavama otsa veinid?

              Kommentaar


                Ettepanek, äkki keegi moderaator teeb siis ka alkoteema ja tõstab vastavad positused ümber? Läheb juba offtopicuks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Rimi kõrvale ilmuks tänavapildis suureed ALKOPOOD sildid. Lapsed kõnnivad sellest mööda. Reklaam missugune.
                  Jah, aga seal haiseb, keegi on ette kusenud ja üleüldse on nõme minna. Seega tekib lapsele ka mingi moraalne blokk, mis tulevikus mõjutab tema tarbimisharjumust. Eriti, kui seda võrrelda, et ühe käega võtan jäätise, meeter eemal letist kraban veini.

                  Kommentaar


                    jms seaduseteemad on väga topikus.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Klaasi veini saamiseks ei pea ju igapäevases toidupoes olema üleüldine alkolett, kust ostetakse niiehknaa üldiselt mingit pooljuustust Cabernet'd. Näiteks veinipood eraldi võiks olla väga fäänsi koht, kus osatakse soovitada ja puha. Ja kui tõesti meie inimesed nii veinikultuursed on, siis miks ikkagi lettidel võimutsevad odavama otsa veinid?
                      Võid olla veinikultuurne, aga kui raha ei ole siis lepid odavama kraamiga (ja kui aus olla, minu parimad veinikogemused on veinidega, mis maksavad alla 10 euri)

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        Ka mina ei räägi telegram.ee uudistest, ma isegi ei loe neid. Ma ei usu, et sinu allikad millegipoolest vettpidavamad on.
                        No näiteks http://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/wine-good-you, UK riiklik kanal, uuring tehtud British Heard Foundationi poolt.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Rimi kõrvale ilmuks tänavapildis suureed ALKOPOOD sildid. Lapsed kõnnivad sellest mööda. Reklaam missugune.
                          Sõna "alkohol" pole iseenesest küll veel reklaam. Selle loogika alusel ei tohiks noortele seda sõna õpetadagi enne 18-nda eluaasta täitumist.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Üldiselt oli pooleks. Ülelaudne Madis Jürgen tegi nendega lugu ja siis ta kunagi mainis, et oli ka asotsiaale, aga olid pigem inimesed, kes olid harjunud naabrimammilt vahel ostma.
                            Praegu on igal nurgal mingi market, tol ajal oli igal nurgal üks mammi või onu kes müüs salaviina. Oli lihtsam võtta kaks korda odavamalt naabrimehelt kui minna kuskile kaugele poodi. Aga ostjad ikkagi olid kas miinimumpalgalised alkohoolikud, asotsiaalid või siis alaealised. Seal olid terved perekonnad kes lihtsalt esmaspäevast reedeni jõid ühe pudeli viina näkku ja laupäeval kaks pudelit. Keeldudega saab ainult elavdada alkoturismi Lätti, mingit salaviina keegi enam tarbima ei hakka. Need kes tol ajal seda salaviina jõid ostavad praegu vanalt turult odekolonni ja säästust beloffi viina. Kui hind läheks kallimaks, siis jäävad lihtsalt odeka peale. Mingi ajapärast on see liik lihtsalt välja surnud. Seda seadust oleks vaja peale tulevate noorte kaitsmiseks, mitte olemasolevate paadunud parmude raviks.
                            FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                            sigpic

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Jah, aga seal haiseb, keegi on ette kusenud ja üleüldse on nõme minna. Seega tekib lapsele ka mingi moraalne blokk, mis tulevikus mõjutab tema tarbimisharjumust. Eriti, kui seda võrrelda, et ühe käega võtan jäätise, meeter eemal letist kraban veini.
                              On siis põhjamaades alkopoed sellised sitamajad? Või ikka on see nii suur äri, et hoitakse pood korras et rohkem rahvast käiks..

                              ----------

                              Normaalne oleks ikka teha teavituskampaaniat et alko ja suits jne on pahad ja seda maksustada, mitte nii lolli mängida. Mis järgmisena, keelame Rimis kommid ära kuna need lõhuvad laste hambaid?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Jah, aga seal haiseb, keegi on ette kusenud ja üleüldse on nõme minna. Seega tekib lapsele ka mingi moraalne blokk, mis tulevikus mõjutab tema tarbimisharjumust. Eriti, kui seda võrrelda, et ühe käega võtan jäätise, meeter eemal letist kraban veini.
                                Last mõjutab ikka märksa rohkem see, et kui tema sünnipäeval jäätist sööb, siis vanemad joovad õlut ja veini ja talle ei anna (loodetavasti), mitte see kuskohast need ostetud on.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X