320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas elx Vaata postitust
    Tahtsin kommenteerida siin enne jutuks olnud õhtusöögi kõrvale joodavast kahest õllest. Ma ütleks, et kui see on igapäevane praktika, siis on ilmselgelt tegemist alkoholismiga.
    Kunagi käis koolis kaks A-kliiniku töötajat ja nende väide oli, et olenemata kogusest kui alkoholi tarbimine on regulaarne, siis see ongi alkoholism. No põhimõtteliselt, et jood päevas klaas veini klassifitseeruks ka selle alla.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
      Näkää. Lapsed õpivad teistelt lastelt. Paar aastat vanematelt ja khuulimatelt lastelt, kes omakorda õpivad veel paar aastat vanematelt ja khuulimatelt lastelt. Endless circle kus täiskasvanuid ei ole.
      Ma ütleks, et sõpruskonna mõju on tõele lähemal kui vanemate mõju. Teatud vanuses ei huvita üldse sind, mida need dinosaurused sulle öelda tahavad (ja mida rohkem nad manitsevad, seda kangekaelsemalt sa seda teha soovid), sind huvitavad vaid sõbrad, peod ja tüdrukud. Eks me kõik oleme selle läbi teinud.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Ma ütleks, et sõpruskonna mõju on tõele lähemal kui vanemate mõju. Teatud vanuses ei huvita üldse sind, mida need dinosaurused sulle öelda tahavad (ja mida rohkem nad manitsevad, seda kangekaelsemalt sa seda teha soovid), sind huvitavad vaid sõbrad, peod ja tüdrukud. Eks me kõik oleme selle läbi teinud.
        Just nimelt, oleme läbi teinud, kuid siin ongi tähtsi kuidas sellest välja tuleme. Ehk lapsevanem ei pea manitsema vaid eeskuju andma ja tegema seda mida on lihtne rääkida kui äärmiselt raske teha - lapsega suhtlema. Ilma mingite teaduslike töödeta olen üpris kindel, et alkohooliku perest tuleb suurema tõenäolissusega alkohoolikuid. Muidugi alati on erandeid, sest mulle on siiski arusaamatu kuidas ühest perest nii erinevaid inimesi sirgub. Eks siin mängivadki rolli sõbrad ja elutee, mis inimesed erinevasse keskkonda on suunanud.
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          tubakareklaami pole juba aastast kurat-teab...on midagi muutunud? suitsetajana teen varsti, kui mingid rõvedad pildid pakkidele ilmuma hakkavad, ainult selle lükke, et ostan endale mingi ägeda karbi, kus tobi hoiustada.

          tõmbaks meelelahutusbisenssilt punni alt? mitte ainult.

          saku on olnud kui mitu aastat suusaliidu peasponsor? tartu rock, a le coq arena, anyone?
          üleüldse on see number, mida alkoholitootjad kaudsetesse kuludesse kühveldavad (kõik peale tootmiskulude ehk et reklaami ostmine, eelmainitud pooleldi sotsiaalsest kohtustusest ja eetikast tulenevad sponsorlused, lisaks ka loomulikult elxi mainitet sümbioos showbisnessiga) päris inetu. kui see plekk seal välja tõmmata, läheb oluliselt rohkemate inimeste elu sitemaks kui ükskõik mis piirang teisest otsast vastu tulles heastada suudaks.

          probleemid meie ühiskonnas on sügavalt sotsiaalse alatooniga. võimalik, et saan nüüd selle peale enne õhtust AKd keskerakonna noortekogult liitumiskutse, aga riigis, kus (piltlikult öeldes) kogu ressurss edgari kottimisse suunatakse, sest ta ärimeestelt mingeid täiesti labaseid numbreid lüpsis ajal kui riik paneb mitmel rindel miljoneid eurosid maksumaksja raha pöördesse ning mille maksimaalne tagajärg on mingile juhatuse esimehele paigaldatav jalavõru, siis no andke andeks, aga ossinovski või kes iganes võib persest laulma ka hakata ja mitte kellagi ei muutu.
          (kes piltlikust kujundist aru ei saanud: muutusi ei tule enne kui poliitikud sitaloopimise ja skeemitamise asemel enda ettenähtud tööd tegema hakkavad. päriselt ja südamega.)
          buy the ticket, take the ride.

          Kommentaar


            Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
            (kes piltlikust kujundist aru ei saanud: muutusi ei tule enne kui poliitikud sitaloopimise ja skeemitamise asemel enda ettenähtud tööd tegema hakkavad. päriselt ja südamega.)
            Ei maksa poliitikutelt võimatut soovida. Poliitik on valija peegelpilt. Kui inimesed tahavad, et ühiskond paremuse poole areneks, tuleb ise päriselt ja südamega selle nimel tööle hakata.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              Alekokk ja Saku reklaamivad end siiski seal karastusjoogiettevõtetena.

              Kommentaar


                Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
                üleüldse on see number, mida alkoholitootjad kaudsetesse kuludesse kühveldavad (kõik peale tootmiskulude ehk et reklaami ostmine, eelmainitud pooleldi sotsiaalsest kohtustusest ja eetikast tulenevad sponsorlused, lisaks ka loomulikult elxi mainitet sümbioos showbisnessiga) päris inetu. kui see plekk seal välja tõmmata, läheb oluliselt rohkemate inimeste elu sitemaks kui ükskõik mis piirang teisest otsast vastu tulles heastada suudaks.
                Tegelikult on bilanss ikka täiesti teistpidi. Ameeriklased on arvutanud, et iga müüdud alkoholiühiku kohta (defineeritud läbi klaasi õlle või veini) kulub 2 dollarit alkoholi tekitatud tervisekahjude ravimiseks. Ameeriklaste tervishoid on ebaefektiivne ja kallis, eksole. Aga kahtlustan, et mingi selline suhe, kus mina kulutan euro õllele ja ühiskond peab panema euro kõrvale, et minu maksa ravida või vähenenud töövõimet kompenseerida, kehtib meil ka.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Salaviina ise ostnud ei ole, aga tudengina sai mõned korrad tarbitud küll.
                  90-ndatel müüdi igas poes lettidel salaviina või no siis oli selle mõiste üsna ähmane ja ega seda nagu ei kasutatudki, viin oli viin. Sai joodud küll ja kõvasti, ning keegi pimedaks ei jäänud ja ära ei surnud. See rahvaviin "Rossia vodka" oli jumal teab kus ja kelle poolt villitud. Sai soomlastelegi pakutud, jõid ja kiitsid küll.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Salaviina ise ostnud ei ole, aga tudengina sai mõned korrad tarbitud küll. See oli enne Pärnu Pimedat, aga ega me kartnud ka midagi, sest mu isa ja vanaisa kinnitasid kogu aeg, et vot see Viru Valge on veel kõikse suurem solk. Ehk kui legaalne alkohol muutub liiga kalliks või raskesti kättesaadavaks, siis hinnatundlik ja napsuvajaduses kontingent ostab sealt, kust saab. Mõned neist võivad hiljem terve elu lipsuga käia.
                    Kulub vähem raha reklaamile, ei tohiks hind ka tõusta. UK-s suitsud ntx katte taga ja ostmine küll sellepärast tegemata jää. Pigem hinna pärast. Ja keegi ei keela ju alkoholi reklaami kui sellist. Keelatakse selle reklaamimist kui elustiili. Et saab ka grillida ilma õlleta ja nii edasi. Ühevärvilised kirjad on endiselt lubatud ju. Või eksin?

                    Aga võib-olla pole ma hea kritiseeria. Minu maitse eelistuse reklaame ei näidata teles. Ja ma olen niikuinii kogu aeg pimeduses, nagu keegi kunagi riigikogus kurtis, et ei tea mida osta.

                    Ja ma olen šokohoolik, aga toetan ka suhkru ja magusamaksu.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      90-ndatel müüdi igas poes lettidel salaviina või no siis oli selle mõiste üsna ähmane ja ega seda nagu ei kasutatudki, viin oli viin. Sai joodud küll ja kõvasti, ning keegi pimedaks ei jäänud ja ära ei surnud. See rahvaviin "Rossia vodka" oli jumal teab kus ja kelle poolt villitud. Sai soomlastelegi pakutud, jõid ja kiitsid küll.
                      Ei tea, sageli oli ikka väga kahtlast kraami hulgas. Mõnikord võtsid kolm pooleliitrist ära ja hakkas nii halb, et anna otsad.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Et kui mitte midagi reklaami olemasolu ja mitteolemasolu ei muuda, siis mis nende keelamine halba teeb?
                        Kui reklaami olemasolu midagi ei muuda, siis ei ole tarvis ka järjekordset keeldu tekitada.

                        Muidu olen siiski arvamusel (mis toetub SM uuringutele), et antud seaduseelnõu läbi alkoholitarbimine Eestis mõnevõrra väheneb ning Eesti rahva tervis ajapikku pisut paraneb. Seega pooldan seaduseelnõud. Tõsi küll, mõned nüansid tuleks hoolikalt üle vaadata.

                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        Mind häirivad kohutavalt igasugu piirangud ja idiootlik arusaamine, et mingi asja keelamine lahendab probleemi. Kuival Gorbatšovi ajastul olid ka müügipiirangud ja alkot ei reklaamitud üldse, samas alkotarbimine inimese kohta oli suurem kui praegu. VÕi võtame soomlased, joovad rohkem kui meie, kuigi alko on roppkirves ja raskelt kätte saadav.
                        Sõbra Facebooki seinalt:
                        Liberaalne maailmavaade eeldab, et inimesed suudavad teha ratsionaalseid valikuid ning on nendes vabad. Alkohoolikud, noored jt sihtrühmad, kellele alkoholireklaam on suunatud, pole ratsionaalsed ega oma valikutes vabad. Väliselt võime küll olla vabad ostma alkoholi või sellest loobuma, kuid sisemiselt mitte. Kuna inimesed on alkoholist sõltuvuses, suurendaks esmapilgul paradoksaalsel kombel karmim alkoholipoliitika inimeste vabadust, mitte ei vähendaks seda.

                        Lubage ma lükkan ka Teie argumendi teise poole ümber:



                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        Sa ise kirjeldasid situatsiooni, et näe lähed poodi, vaatad punane vein on soodukaga, võtad ja jood klaasi. Kui ei oleks näinud, siis poleks ostnud ja oleks võibolla oma tervisele põntsu pannud pikemas perspektiivis, lähtudes loogikast, et klaas veini mõnikord on kasulik.


                        Never go, man, never go.

                        Ma lisan oma postitusele Rohelise Raamatu. Selleks, et Eestis alkoholitarbimist vähendada, on tarvis kasutusele võtta väga mitmeid, erinevaid ja rangeid seadusi, sest vastasel korral me joome end lihtsaltsalt surnuks. Head lugemist.

                        Meanwhile - relvad tanklatesse!
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                          Ei tea, sageli oli ikka väga kahtlast kraami hulgas. Mõnikord võtsid kolm pooleliitrist ära ja hakkas nii halb, et anna otsad.
                          Mul sellist kogemust eriti polnud. Noore inimese organism on nagu Jeesuse ihu, nuhtle palju tahad. Hommikul ärkasid, raputasid end ja tormasid korvpalli mängima. Nüüd pole juba rohkem kui 6 aastat tilkagi alkoholi tarbinud, aga on üsna selge, et hommikul poleks suitsiidsete mõtete kõrval korvpallil küll ruumi.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            meenub et kui Gorbatsovi suur alkoholipiirangute seadus tuli 1985, siis vist Tartu arstid ütlesid et alkoholisurmade arv vähenes KORDADES
                            nii et inimelude nimel las vähenevad alkotootjate kasumid, kah mul asi
                            küll ma ei saa hästi aru miks seda suurt reklaamipiiramist nii vaja on ... kui kättesaadavust niigi piirata

                            Kommentaar


                              Algselt postitas olll Vaata postitust
                              küll ma ei saa hästi aru miks seda suurt reklaamipiiramist nii vaja on ... kui kättesaadavust niigi piirata
                              Ei ole olemas ühte meedet, mis "kõik korda teeks". Tarvis on paljude erinevate meetmete rakendamist selleks, et näha tulemust.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                                Ei maksa poliitikutelt võimatut soovida. Poliitik on valija peegelpilt. Kui inimesed tahavad, et ühiskond paremuse poole areneks, tuleb ise päriselt ja südamega selle nimel tööle hakata.
                                sellele peab muidugi kahe käega alla kirjutama, aga eestlane kui orjarahvas pigem a) kannatab kogu jama ära ja vingubki ainult foorumis või sõpradega saunas b) viiakse mingi hetk nii kaugele, et hakkab mässama, aga nagu 20nda sajandi alguses saksa mõisnikegagi, lennatakse peale, pekstakse peremehed minema ja pannakse entuka pealt mõisale ka tuli otsa, et saaks siis südamerahus oma madalate lagedega tares peeruvalgel sokke kududa ja vankri ratast parandada...ja uusi isandaid oodata.


                                Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                                Tegelikult on bilanss ikka täiesti teistpidi. Ameeriklased on arvutanud, et iga müüdud alkoholiühiku kohta (defineeritud läbi klaasi õlle või veini) kulub 2 dollarit alkoholi tekitatud tervisekahjude ravimiseks. Ameeriklaste tervishoid on ebaefektiivne ja kallis, eksole. Aga kahtlustan, et mingi selline suhe, kus mina kulutan euro õllele ja ühiskond peab panema euro kõrvale, et minu maksa ravida või vähenenud töövõimet kompenseerida, kehtib meil ka.
                                aga tõsku siis aktsiis sinna maani (ajapikku. lisades sinna juurde täpselt see sama fantastiliselt lihtne seletus), kus pudel misiganes alkoholi keskmise jooja ravikulud ise katab. alkoholitootjalgi ei tohiks selle peale ju liiga palju köhida olla, sest lihtsama õlle eestki ei oleks vast väga käre sel 4euroste moeõllede ajastul midagi kahe euri kanti välja käia.

                                see piirangute jama võiks ükskord otsa saada. paranoiku minus näeb lisaks pikema ajalisele potentsiaalsele kasutegurile (väheneb alkoholi tarbimine) ka üleüldist inimeste abitust otsuste langetamisel, sest nagu ma ühes teises teemas aasta või paar ütlesin, siis kumb ühiskond on vaimult teravam: see kellel on võimalused enesehävituseks, aga teab, kus jookseb piir hea&halva, piisavalt&liiga palju vahel (suhteliselt utoopiline, ma tean) või see kes on tubli, aga ainult selle pärast, et kõik patutegemise variandid on kapi kõige kõrgemale riiulile ära paigutatud?

                                las iga tont, kes soovib, joob ennast surnuks või vaimselt töntsiks. eks ta riigile ja ühiskonna vaimule üpris nüristavalt mõjuks (samas liiga palju ju ka ei muutuks), aga väike puhastus kuluks ära. sama ka ideeliselt kanepi asjus. jätkem kontrollitud vabadus (hea sõnapaar muidugi) ja eraldame need terad sõkaldest.

                                võiks olla ka mingisugune uurimus, mis tooks välja linnade ja maapiirkondade erinevuse alkoholi tarbimisel ja kui see on nii suur kui minusugune puusalt pannes arvab - või äkki ei olegi?! -, võiks hakata mõtlema, et kuidas sellest isadelt ja vanaisadelt verega saadud kolhoositöölise mentaliteedist üle saada.

                                sotsiaal demokraatidelt, nime poolest, ootaks igatahes midagi vähe loovamat ja süvitsi minevamat.
                                buy the ticket, take the ride.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X