320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Üks nendest tsikkidest sealt pildilt.



    Edit: varjasin tüdruku identiteedi.

    Kommentaar


      Ma ei ole kindel, kas nii nime siia riputamine päris õige on.

      Kommentaar


        See nimi viskab ennast ise lahti kui esimene pilt avada.

        tegelikult on see muidugi naljakas, aga ka kurb, samal ajal.

        Kommentaar


          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
          https://ekspress.delfi.ee/teateid-el...es?id=86661947
          Just eile tuli see meelde ja mõtlesin, et kas blääd oma laksu kätte saab või mitte.
          Karoli Hindriks oma fake news pasaga võiks ka krim asja saada, oleks paras talle.
          Algselt postitas Iceman
          Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99
            https://www.postimees.ee/6719854/tal...seks-olev-info

            peksa ei taha saada, aga tegelikult on päris mõnus vahelduseks kui puldis sellised seisukohad ka esindatud on.
            Täiesti arusaamatu, miks seda infot ülikoolilt küsitakse, kui väitja on keegi teine, tema asi oleks tõestada.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99
              dno kas siin tõlkes midagi kaduma läinud, aga ma mõtlesin ikka isa-kaabu seisukohta.
              How the fuck on see mõnus, et puldis on sellised seisukohad mis kuuluvad iq0 inimestele? See on fucking depressing.
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99
                ülimõnus on. noh nii laiemalt teadustegevuse ja kõrghariduse rahastamise kontekstis. et keegi julgeb välja öelda, et kunn on alasti.
                See on sama statment kui Jõuluvana Eesti jalgpalli kohta.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Kumb see kunn siin kontekstis on????
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99
                    kunn on teaduse ja kõrghariduse rahastus. ja mitte absoluutnumber, vaid selle absoluutnumbri reaalsed kulukohad. isa-kaabu on see, kes ise noh... muidu nagu veidi metsa poole ja uhuu jne, aga siinkohal ütleb välja, et see kunn on ju alasti. Kahju on ainult selles, et ta oma subjekti niivõrd limiteeris, et jälle läheb igasuguste SJW-de ja muidu-seotud-isikute poolt põhiarutelu mitte sisu vaid sõnastuse peale.
                    kukkusid hommikul pea peale vist
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99
                      sinu suust öelduna on see ainult kompliment ja kinnitus, et olen õigel teel
                      Okei, aga viitsid seleta mulle kuidas TÜ on propagandaasutus?
                      Je suis Nasfal

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                        Okei, aga viitsid seleta mulle kuidas TÜ on propagandaasutus?
                        Propagandaasutus mitte, aga noh, ütleme nii, et sealt kraadi saamine erilist pingutust ei vaja. Vähemalt nö. pehmematel erialadel tean päris mitut inimest, kes tegelevad ülikooliga nii paar tundi nädalas ja käivad tegelikult täiskohaga tööl. Ja noh, ma tegin ühe tuttava Vene ajaloo kursuse kõik tööd kolme tunniga ära. Ma ei tea Vene ajaloost mitte midagi. Ta sai hea hinde ka veel nende eest.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                          Propagandaasutus mitte, aga noh, ütleme nii, et sealt kraadi saamine erilist pingutust ei vaja. Vähemalt nö. pehmematel erialadel tean päris mitut inimest, kes tegelevad ülikooliga nii paar tundi nädalas ja käivad tegelikult täiskohaga tööl. Ja noh, ma tegin ühe tuttava Vene ajaloo kursuse kõik tööd kolme tunniga ära. Ma ei tea Vene ajaloost mitte midagi. Ta sai hea hinde ka veel nende eest.
                          See nüüd küll mingi argument pole, ma kirjutasin näiteks Tartu Ülikoolis käivale sõbrale bakalaureusetöö valmis mõned aastad tagasi aga ei arva et see kehva asutus selle pärast oleks.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99
                            Pints, sõltub muidugi tugevalt erialast ning kuna TÜ katab neist enamuse, siis üldistada on muidugi ehk inetu. ja kui juba, siis viin asja veel kaugemale ning teen suurima vea - toon üksiknäite veel mängu. Mul oli ülikoolis kohaloleku % konkreetselt mingi 10-15%, esimesed 1-2 kursust nautisin rohkem tudengielu, 3. kursus töötasin juba täiskohaga ja sealjuures lõpetasin baka keskmise hindega vist 4,2-4,3 vahemikus. Mulle meeldib ennast targaks pidada, aga see ei tohiks olla reaalne. Ja absoluutselt ja eranditult kõik inimesed, kellega mina vähemalt lävin on samasugune või sarnane stoori rääkida. Seal võib olla mingeid deviatsioone (peamiselt 1. ja 2. kursuse osas või siis kohalkäimise %), kuid tugev konsensus on, et ülikooli poolt A-B-dele hinnatuna saaks selle sama õppekava läbitud max 1,5 aastaga palju efektiivsemalt ning see 3 aastat on waste of time. Aga see ei tohiks nii olla!

                            Õppekavades on siin ka loomulikult erisusi - näiteks see jutt ei kehti arstiteaduskonnas, üksikud LOTE erialad jne. Aga suures pildis (kuna socialia on siiski ülikooli tuumik) on kogu see hariduse omandamise protsess juba selline, mis tegelikult tõstatab päris palju küsimärke, mida mingi top 500 listiga eemaldada ei saa.

                            Kui rääkida aga nüüd vähe süsteemsemalt (mul kerge deja vu tunne, et ma olen seda teemat siin juba lahanud) sektori rahastusest, siis järgnevates komponentides on niivõrd palju jõhkraid strateegilisi vigu:

                            1. riiklik õppekavade ja õpilaste arvu tellimus - iga aasta 30 "muusika" eriala tasuta kohta TÜ-s vs 15 mat statistika - no sittuge verd, ausõna. kus on fookus, ma küsin? Toredaid kampsuneid on ühiskonda loomulikult vaja ja ma kiidan kahe käega poolt, kuid fookus on paigast.

                            2. teaduse rahastus - kui üleüldse on õppekavadele selline tellimus, siis see automaatselt mõjutab juba ka valdkondi ja ulatust, kust teadust tehakse. Minu poolest lööme kasvõi kirvega - võtame socialialt 50% ära ja anname selle "päris" teadusele. Ja siis räägime edasi, kas teadus vajab raha juurde või mitte.

                            3. tasuta kõrgharidus kõigile - sõitke seenele ausõna. see oleks veel fine, kui 1. punktis kajastatud riiklik tellimus oleks kuidagi ok, kuid sirge molliga rahastatakse igasuguseid hobiharidusi. Ja paluks siin enne vaidlemist reaalselt tutvuda näiteks TÜ õppekavade ja riigieelarveliste kohtade arvuga.

                            see on ikka max scam mis toimub kõrghariduses ja riik ning kodanikud lasevad sellel lihtsalt toimuda, sest kõigil on mingi jõhker vested interest oma lapsepõlve pikendada. Ja kutseharidusest me ei ole veel rääkinudki, sest see on ju paha ning luuseritele. Samal ajal kus on vist üks kõrgeim kutsehariduse osakaal euroopas? trummipõrin - Šveitsi.
                            Osaliselt olen sinuga päri, olen sattunud Tallinnas ja Tartus sellistele kursustele, kus noh tase oli pelgalt piinlik aga päris tuimalt 50% ma kuskilt silmad kinni ära ka ei kisuks, sest n-ö pehmete teaduste alla ei lähe ainult vabad kunstid või kampsunites pillimehed, sinna lähevad ka kasvatusteadused, psühholoogia jne. Meeles tuleb ka pidada, et omandatud haridus ei võrdu enam ammu tööga vastavas sektoris. Tean mitmeid diplomaate, kes ülikoolis õppinud ajalugu, pedagooge, kes õpituid teadmisi rakendavad müügis või ettevõtluses jne. Maailm pole must-valge.

                            Kommentaar


                              Aga mingi auditi võiks ju ikka aegajalt teha? Ei ole normaalne see kui tulevikus hakkame reaalselt eksportivate ja eelarvesse raha toovate tootmiste jaoks poolakaid ja ukrainlasi sisse vedama tuhandete kaupa, samal ajal kui pehmete erialade eestlased parimal juhul tiksuvad kuskil kontoris või üldse flipivad burksi, baka paber kodus seina peal. Boonusena tuleb tööturule instagramis üles kasvanud generatsioon... see saab veel eriti korralik entertainment olema

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                                Aga mingi auditi võiks ju ikka aegajalt teha? Ei ole normaalne see kui tulevikus hakkame reaalselt eksportivate ja eelarvesse raha toovate tootmiste jaoks poolakaid ja ukrainlasi sisse vedama tuhandete kaupa, samal ajal kui pehmete erialade eestlased parimal juhul tiksuvad kuskil kontoris või üldse flipivad burksi, baka paber kodus seina peal. Boonusena tuleb tööturule instagramis üles kasvanud generatsioon... see saab veel eriti korralik entertainment olema
                                Sa tõesti arvad et füüsikud ja insenerid lähevad tehastesse detaile freesima või ehitusele kive lappima?
                                Pigem tuleks päästa rakenduskõrgharidus Repsi küüniste vahelt, et sellele probleemile lahendust leida.
                                Ja ilma nende "kontoris tiksuvate" müügi-turundus või muude spetsialistideta poleks ka tootjatel väljundit ja kui sa hakkad väitma, et hea teenus/toode müüb end ise, siis sa ikka ei jaga üldse asja.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X