320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Urmar, mis sul matemaatika muidu koolis oli?

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Urmar, mis sul matemaatika muidu koolis oli?
      Samas augus linduriga ilmselt.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Päevalõpuks polegi oluline, mis see koolis oli, vaid kuidas sa praegu sellest aru saad.

        Kommentaar


          Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
          Tulemuspalga alt on ettevõtjale odavam palka maksta. Ilmselt, siis töölisel ka või eksin?

          edit: vastus oli plasticule, aga ta kustutas postituse ära vahepeal.
          Ei viitsinud 8x järjest postitada, seetõttu kustutasin. Aga ei ole tulemuspalka odavam maksta. Dividendi on odavam maksta, aga selleks peaksid olema osanik. Või siis leppima ülemusega kokku, et ta võtab endale difkasid ja maksab sullis sulle.

          Kommentaar


            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
            Samas augus linduriga ilmselt.
            sul on õigus küll, aga point jääb samaks, ma ei tea miks ma 2 kirjutasin kui mõtlesin ühte..

            keskmine palk on eestis kuskil 1400neto kanti ma pakun ja maksudeks läheb sealt üle 1000, mis on arvestatav suurus kui sa vaatad seda varastamist iga nurga pealt, või ei? mu point ei muutu, ma reaalselt ei üritand flexida seal millegiga vaid keskmise võrdluseks tuua.
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
              sul on õigus küll, aga point jääb samaks, ma ei tea miks ma 2 kirjutasin kui mõtlesin ühte..

              keskmine palk on eestis kuskil 1400neto kanti ma pakun ja maksudeks läheb sealt üle 1000, mis on arvestatav suurus kui sa vaatad seda varastamist iga nurga pealt, või ei? mu point ei muutu, ma reaalselt ei üritand flexida seal millegiga vaid keskmise võrdluseks tuua.
              Selleks, et 1k maksudeks läheks, peab su brutopalk olema vähemalt 1820€

              Aga see selleks. Repšši käitumine ei ole minu arust ka mitte kuidagi aktsepteeritav.
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                sul on õigus küll, aga point jääb samaks, ma ei tea miks ma 2 kirjutasin kui mõtlesin ühte..

                keskmine palk on eestis kuskil 1400neto kanti ma pakun ja maksudeks läheb sealt üle 1000, mis on arvestatav suurus kui sa vaatad seda varastamist iga nurga pealt, või ei? mu point ei muutu, ma reaalselt ei üritand flexida seal millegiga vaid keskmise võrdluseks tuua.
                Bruto.
                https://www.stat.ee/et/avasta-statis...e-brutokuupalk
                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  Ei viitsinud 8x järjest postitada, seetõttu kustutasin. Aga ei ole tulemuspalka odavam maksta. Dividendi on odavam maksta, aga selleks peaksid olema osanik. Või siis leppima ülemusega kokku, et ta võtab endale difkasid ja maksab sullis sulle.
                  Okei, aga miks paljud ettevõtted, siis maksavad mingi ca 900€ bruto ja ülejäänud tulemuspalgana? Mida nad sellest võidavad?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                    Okei, aga miks paljud ettevõtted, siis maksavad mingi ca 900€ bruto ja ülejäänud tulemuspalgana? Mida nad sellest võidavad?
                    tulemuspalka saab iga kuu ühele ja teisele poole väänata, maksud on ikka samad.
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                      Okei, aga miks paljud ettevõtted, siis maksavad mingi ca 900€ bruto ja ülejäänud tulemuspalgana? Mida nad sellest võidavad?
                      Võit on ühalt motivatsioonile baseeruv - nt % käibest töötaja töösooritust väidetavalt parendav. Teisalt ka juriidiline - kui ei ole lepingus fikseeritud, siis ei ole püsivat kohustust seda maksta. Seetõttu on tööandjal kehval ajal mugavam seda vähendada, sest justkui lepingulist õigust töötajal selleks ei ole. Viimase osas on tulnud välja küllaltki palju kohtuotsuseid, mis sõltuvalt olukorra sõnastusest, praktikast ja taustsüsteemist muidugi selle kohustuse annavad. Aga see ei ole selles teemas kõige tähtsam, kohtuvaidlused tekivad avalikus sektori töötajate ja lumehelbekeste ning nende tööandjate vahel. Või siis kui tüliga on juba laiali mindud. Normaalses töökeskkonnas kui ülbitsema, lepingutega vehkima ja kohtuga ähvardama hakkad, lendad ühel või teisel moel nagunii.

                      Kommentaar


                        Saan aru, et see on õhtulehe lugu.
                        Pole viitsinud mitte ühtegi Repsi teema artiklit lugeda, seega küsin, et millal õhtuleht sellest haisu ninna sai ja miks just praegu avaldati?
                        Miks selline ajastus? Et EKRE mehed saaksid Keskile kraesse hüpata ja tekiks tüli nende vahel?
                        Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Malfoy Vaata postitust
                          Saan aru, et see on õhtulehe lugu.
                          Pole viitsinud mitte ühtegi Repsi teema artiklit lugeda, seega küsin, et millal õhtuleht sellest haisu ninna sai ja miks just praegu avaldati?
                          Miks selline ajastus? Et EKRE mehed saaksid Keskile kraesse hüpata ja tekiks tüli nende vahel?
                          see on muidugi hea, et korruptsooni avaldamise ajastus üldse midagi loeb. korruptsioon on korruptsioon, saatke sellised inimesed na**
                          Je suis Nasfal

                          Kommentaar


                            Restoraniäris on tavaline maksta see 458 vms mis see min. on ametlikult ja ülejäänud sulas. kui köik oleks ametlik, siis nende business ei tuleks väljagi omadega
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              Võit on ühalt motivatsioonile baseeruv - nt % käibest töötaja töösooritust väidetavalt parendav. Teisalt ka juriidiline - kui ei ole lepingus fikseeritud, siis ei ole püsivat kohustust seda maksta. Seetõttu on tööandjal kehval ajal mugavam seda vähendada, sest justkui lepingulist õigust töötajal selleks ei ole. Viimase osas on tulnud välja küllaltki palju kohtuotsuseid, mis sõltuvalt olukorra sõnastusest, praktikast ja taustsüsteemist muidugi selle kohustuse annavad. Aga see ei ole selles teemas kõige tähtsam, kohtuvaidlused tekivad avalikus sektori töötajate ja lumehelbekeste ning nende tööandjate vahel. Või siis kui tüliga on juba laiali mindud. Normaalses töökeskkonnas kui ülbitsema, lepingutega vehkima ja kohtuga ähvardama hakkad, lendad ühel või teisel moel nagunii.
                              No Soomes igatahes võidab ettevõtja lepingus fikseeritud tulemuspalgana haigusrahade, puhkuserahade jne.. maksmisega. Kui nüüd hästi järele mõtlen, siis töötaja ei võida vist tõesti midagi.
                              Mul puudub igasugune raamatupidamis haridus, sellepärast ka küsin.
                              Sellegipoolest on palju auke, kus saab tööandja olla töölisele kasulikum tänu nendele aukudele.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Malfoy Vaata postitust
                                Saan aru, et see on õhtulehe lugu.
                                Pole viitsinud mitte ühtegi Repsi teema artiklit lugeda, seega küsin, et millal õhtuleht sellest haisu ninna sai ja miks just praegu avaldati?
                                Miks selline ajastus? Et EKRE mehed saaksid Keskile kraesse hüpata ja tekiks tüli nende vahel?
                                Lugude lehte planeerimine on otseselt minu ülesanne, mistõttu võin sulle rahustuseks öelda, et loost saime teada septembris, sellele järgnes pikema perioodi peal uurimistöö ja lugu läks lehte siis, kui see valmis sai, kuna muidu oleks võinud Reps ja ko seda ise spinnima hakata. Oleks läinud varemgi, kui Reps poleks viimast kohtumist ise edasi lükanud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X