320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Vask Vaata postitust
    See on aus vastuargument, kuivõrd juba algne mõte on jabur ja propagandistlik. Ka kriisi ajal peab valitsus muude asjadega tegelema ja kui kahe valitsuserakonna koalitsioonilepingusse läinud põhilubadused on ellu viidud, siis on aus ka kolmanda oma hakata ellu viima.
    Me oleme 2-3 päeva kaugusel sellest, et meie haiglad hakkavad valima, keda üldse päästa ja keda jätta kodu surema ja sa ütled, et aus argument on see, et opostisioon ei luba meil asendustegevustega tegeleda? Ida-Virumaa palub tudengeid appi, et saada hakkama haigetega tegelemisega ja sa ütled, et argument on see, et hetkel on sitaks oluline lahendada lubaduse küsimus, sest haiguse kulg näitab ilmselgelt rahunemise märk. TÜ Kliinikumi nakkuseosakonnast pooled õed on lahkumisavalduse lauale pannud koos vanemõega, sest nad ei jaksa enam füüsiliselt, aga sa väidad, et reformarid, sotsid, kesk ja isamaa on munnid üldse. Oo, palun kasuta veel õilsaid argumente sellest, kuidas kõik on hästi!

    PS! Vabandan, et ma full Linnupoja meetodit kasutan, aga sa ei hakka ju keldrilukku vahetama, kui naabrikorter täisleegiga põleb.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Üle ei dramatiseeri veidi? Jutt on ikka nädalatest mitte paarist päevast. Tõsi on see küll, et sellises kriisis tuhandete spämm-ettepanekute tegemine riigikogus eriti hea välja ei näeks... sellest ka paanika ja täielik lahmimine nagu oleks referendumil ja tervishoiu inimjõu koormusel mingi seos.

      Tervitused ka kõigile, kes kaabude sisekaitse reservide loomise mõtet materdasid ja napakaks pidasid. Oli siingi foorumis neid mitmeid. Olukorras kus tuleb hakata järjest kangemaid piiranguid ja kontrolli lisama, tundub ikka veel napakas idee?

      Kommentaar


        LÄhevad veekahuritega vanalinnast inimesi minema ajama või mis nad tegema hakkavad?

        Kommentaar


          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          Üle ei dramatiseeri veidi? Jutt on ikka nädalatest mitte paarist päevast. Tõsi on see küll, et sellises kriisis tuhandete spämm-ettepanekute tegemine riigikogus eriti hea välja ei näeks... sellest ka paanika ja täielik lahmimine nagu oleks referendumil ja tervishoiu inimjõu koormusel mingi seos.
          Minule teada oleva info põhjal on nii mõneski haiglas kriitiline piir saavutatud. Ma loodan, et sul on õigus ja ma eksin. Muus osas ma ei saa sinuga nõustuda. Meil oli riigi tasandil vaja juba ennem tegutseda, mitte edasi lükata. Äkki on olemus selles, et ma näen asja tõsidust teisiti? Või prioriteetsust?

          Hea võrdlus ka muidugi. Eriti see, et nagu takistaks opositsiooni tegevus riigi juhtimist kriisis. Et tahaks olulise asjaga tegeleda, aga näe ei lasta kuidagi.
          Küsimus ei ole tervishoiu inimjõu koormuses, sest see punt seal ei suuda enam midagi muuta. Aga nende asi koos valitsusega on luua tingimused selleks, et sekkuda ennem, kui käpuli oleme. Aga ei, sul on õigus Vendetta, pole midagi vaja teha, sest ennem on vaja olulised asjad korda saada, siis saab muude probleemidega tegeleda. Äkki saab mingi asja veel vahele suruda, et läbi pressida. Sest opositsioon ei tohiks praegu oma asja ajada.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
            Minule teada oleva info põhjal on nii mõneski haiglas kriitiline piir saavutatud. Ma loodan, et sul on õigus ja ma eksin. Muus osas ma ei saa sinuga nõustuda. Meil oli riigi tasandil vaja juba ennem tegutseda, mitte edasi lükata. Äkki on olemus selles, et ma näen asja tõsidust teisiti? Või prioriteetsust?

            Hea võrdlus ka muidugi. Eriti see, et nagu takistaks opositsiooni tegevus riigi juhtimist kriisis. Et tahaks olulise asjaga tegeleda, aga näe ei lasta kuidagi.
            Küsimus ei ole tervishoiu inimjõu koormuses, sest see punt seal ei suuda enam midagi muuta. Aga nende asi koos valitsusega on luua tingimused selleks, et sekkuda ennem, kui käpuli oleme. Aga ei, sul on õigus Vendetta, pole midagi vaja teha, sest ennem on vaja olulised asjad korda saada, siis saab muude probleemidega tegeleda. Äkki saab mingi asja veel vahele suruda, et läbi pressida. Sest opositsioon ei tohiks praegu oma asja ajada.
            Sellist asja nagu "kriitiline piir" kriisimeditsiinis ei ole, hetkel me saame veel suht vabalt ressursse liigutada. Kui see maagiline 500 piir peaks täituma siis on asi juba kehvem. Võibolla olen ma super positiivne lihtsalt, aga ma ei näe seda hetkel juhtumas - kui inimesed ka reaalselt mõistlikult käituks ja piiranguid jälgiks.

            Kommentaar


              ERR-i tasuta veebikanal, mis näitab parimaid saateid, sarju, filme, dokfilme ning võimaldab mugavalt otse kuulata kõiki ERRi raadio ja teleprogramme.

              36:40
              koolid on kinni veel ainult Kreekas ja Poolas
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                Tervitused ka kõigile, kes kaabude sisekaitse reservide loomise mõtet materdasid ja napakaks pidasid. Oli siingi foorumis neid mitmeid. Olukorras kus tuleb hakata järjest kangemaid piiranguid ja kontrolli lisama, tundub ikka veel napakas idee?
                Jah. Absoluutselt mõttetu idee kui olemas on kaitseliit ja abipolitseinike struktuur. Ehitada nende kõrvale kolmas struktuur, mis vajab omakorda varustust ja rahasid, ainult Kersti Krachti kõrgema matemaatika juhtimisel tuleb see plaan kokku.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Idee kindlasti mõttetu ei olnud. Teostus oleks võinud parem olla, aga olukorras kus enamus arvas, et ega meil ikka lähiajal nii suurt kriis tulla ei saa ja kui isegi tuleks, küll liitlased tulevad appi.. oli millegi mastaapne loomine tühjast kohast pehmelt öeldes ebarealistlik.
                  Varustus on muide väga odav, erinevalt supermoodsast idapiirist või betoonist ja klaasist monstrumitest. Paraku on Eestis kuidagi nii kujunenud, et inimjõudu investeerimist peetakse ebaoluliseks ja vanamoodsaks. Kui häda on käes siis alles märgatakse, et oioi meil on inimesi puudu.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                    Minule teada oleva info põhjal on nii mõneski haiglas kriitiline piir saavutatud. Ma loodan, et sul on õigus ja ma eksin. Muus osas ma ei saa sinuga nõustuda. Meil oli riigi tasandil vaja juba ennem tegutseda, mitte edasi lükata. Äkki on olemus selles, et ma näen asja tõsidust teisiti? Või prioriteetsust?

                    Riik tegutsemas olukorras, kus suur hulk inimesi, täiesti kõrgelt haritud ja muidu mõistlikke kodanikke, ei suuda leppida isegi sellega, et kanname maske avalikus kohas? Kui oleks ennetavalt kuskil novembri alguses uue eriolukorra välja kuulutanud, piirid täiesti lukku, koolid kinni. See sama opositsioon, kes nüüd ruigab ''miks midagi tehtud ei ole'' oleks meedia abiga täieliku paanika üles kütnud. OMG, Poola-Ungari totalitaarne rezhiim! Valgevene!! Hitler1!! Laste vaimne tervis, Eesti majandus, hardad jõuluhetked kirikus, kõik oleks toodud argumendiks miks antud valitsus on kohutav ja tuleks kohe laiali saata.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                      Me oleme 2-3 päeva kaugusel sellest, et meie haiglad hakkavad valima, keda üldse päästa ja keda jätta kodu surema ja sa ütled, et aus argument on see, et opostisioon ei luba meil asendustegevustega tegeleda? Ida-Virumaa palub tudengeid appi, et saada hakkama haigetega tegelemisega ja sa ütled, et argument on see, et hetkel on sitaks oluline lahendada lubaduse küsimus, sest haiguse kulg näitab ilmselgelt rahunemise märk. TÜ Kliinikumi nakkuseosakonnast pooled õed on lahkumisavalduse lauale pannud koos vanemõega, sest nad ei jaksa enam füüsiliselt, aga sa väidad, et reformarid, sotsid, kesk ja isamaa on munnid üldse. Oo, palun kasuta veel õilsaid argumente sellest, kuidas kõik on hästi!

                      PS! Vabandan, et ma full Linnupoja meetodit kasutan, aga sa ei hakka ju keldrilukku vahetama, kui naabrikorter täisleegiga põleb.
                      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                      Minule teada oleva info põhjal on nii mõneski haiglas kriitiline piir saavutatud. Ma loodan, et sul on õigus ja ma eksin. Muus osas ma ei saa sinuga nõustuda. Meil oli riigi tasandil vaja juba ennem tegutseda, mitte edasi lükata. Äkki on olemus selles, et ma näen asja tõsidust teisiti? Või prioriteetsust?

                      Hea võrdlus ka muidugi. Eriti see, et nagu takistaks opositsiooni tegevus riigi juhtimist kriisis. Et tahaks olulise asjaga tegeleda, aga näe ei lasta kuidagi.
                      Küsimus ei ole tervishoiu inimjõu koormuses, sest see punt seal ei suuda enam midagi muuta. Aga nende asi koos valitsusega on luua tingimused selleks, et sekkuda ennem, kui käpuli oleme. Aga ei, sul on õigus Vendetta, pole midagi vaja teha, sest ennem on vaja olulised asjad korda saada, siis saab muude probleemidega tegeleda. Äkki saab mingi asja veel vahele suruda, et läbi pressida. Sest opositsioon ei tohiks praegu oma asja ajada.
                      Täitsa nõus muu jutuga, aga olukorras, kus suuremates haiglates sisuliselt, mõningate mõõndustega, jätkub veel plaaniline töö (tõsi, selle osalisele peatamisele ollakse lähedal), ei saa päris "kes elab-kes sureb" triaažist rääkida. Tahtmata nüüd mõttetult vastu vaielda, siis mu point on pigem see, et meie tublidel meditsiinitöötajatel ja üsnagi korralikul meditsiinisüsteemil on püssirohtu veel omajagu.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                        Riik tegutsemas olukorras, kus suur hulk inimesi, täiesti kõrgelt haritud ja muidu mõistlikke kodanikke, ei suuda leppida isegi sellega, et kanname maske avalikus kohas? Kui oleks ennetavalt kuskil novembri alguses uue eriolukorra välja kuulutanud, piirid täiesti lukku, koolid kinni. See sama opositsioon, kes nüüd ruigab ''miks midagi tehtud ei ole'' oleks meedia abiga täieliku paanika üles kütnud. OMG, Poola-Ungari totalitaarne rezhiim! Valgevene!! Hitler1!! Laste vaimne tervis, Eesti majandus, hardad jõuluhetked kirikus, kõik oleks toodud argumendiks miks antud valitsus on kohutav ja tuleks kohe laiali saata.
                        Tulekski laiali saata. Sellist kampa nõrgamõistuslikke koos ei ole ammu nähtud. Kahju, et 1/5 kaasmaalasi samasugused on ja mõned ennast isegi siin foorumis väga selgelt esile toovad.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                          Sellist asja nagu "kriitiline piir" kriisimeditsiinis ei ole, hetkel me saame veel suht vabalt ressursse liigutada. Kui see maagiline 500 piir peaks täituma siis on asi juba kehvem. Võibolla olen ma super positiivne lihtsalt, aga ma ei näe seda hetkel juhtumas - kui inimesed ka reaalselt mõistlikult käituks ja piiranguid jälgiks.
                          Terminoloogia küsimus. Ka kriisi ajal on kasutusel erinevaid indikaatorid, mis määravad reageeringuid. Ilmselt selle kohapealt on sul õigus, et kriitilist piiri ei ole. Aga ma usun, et on olemas ka neil erinevad võimekuse jooned. Sõjaajal on küll üksustel võimalikud värvid, mis näitavad lahingvalmidust.
                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Täitsa nõus muu jutuga, aga olukorras, kus suuremates haiglates sisuliselt, mõningate mõõndustega, jätkub veel plaaniline töö (tõsi, selle osalisele peatamisele ollakse lähedal), ei saa päris "kes elab-kes sureb" triaažist rääkida. Tahtmata nüüd mõttetult vastu vaielda, siis mu point on pigem see, et meie tublidel meditsiinitöötajatel ja üsnagi korralikul meditsiinisüsteemil on püssirohtu veel omajagu.
                          Ma ei saa tõesti terve Eesti kohta rääkida. Minu allikas, kes ei ole tuttava tuttav, vaid otseslt alas tegutsev ütles, et tema teada näiteks Narvas on probleeme kiiriabide mehitamisega. Tartus probleeme vahetuste täitmisega, sest neid katavad otseselt tudengid, kelle jaoks see on kohati täitsa esimene töökoht. Ma olen nõus, et meie meditsiinisüsteemis on püssirohtu omajagu, aga see püssirohi ei pruugi sobida või tahta seda teha. Kui sa oled ikka 20 aastat olnud polikliiniku vastuvõtus, siis sa ei lähe koroona palati intensiivi tööle.
                          Näiteks eile uudistes räägiti, et õed töötavad 2h patsientidega ja kaks on alalt väljas. TÜ juhend oli 3+3. Reaalsuses võib-olla ollaks kaks tundi max alalt väljas. See võib olla läbipõlemise võti ehk? Paar päeva veel uusi rekordeid ja me oleme minu pakutud stsenaariumi ees.
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Riik tegutsemas olukorras, kus suur hulk inimesi, täiesti kõrgelt haritud ja muidu mõistlikke kodanikke, ei suuda leppida isegi sellega, et kanname maske avalikus kohas? Kui oleks ennetavalt kuskil novembri alguses uue eriolukorra välja kuulutanud, piirid täiesti lukku, koolid kinni. See sama opositsioon, kes nüüd ruigab ''miks midagi tehtud ei ole'' oleks meedia abiga täieliku paanika üles kütnud. OMG, Poola-Ungari totalitaarne rezhiim! Valgevene!! Hitler1!! Laste vaimne tervis, Eesti majandus, hardad jõuluhetked kirikus, kõik oleks toodud argumendiks miks antud valitsus on kohutav ja tuleks kohe laiali saata.
                            Kuidas see tsitaat oligi, et inimesed kes on nõus kaotama vabaduse ei olegi seda väärt?
                            Me saame alati tuua ja jääda toomagi äärmuslile näiteid, ma arvan selles me nõus üksteisega.
                            Minu mure oli otseselt selles, et kevade põhjal oleks võinud teha seadusandluse korda, et oleks võimalik sügisel lahingusse minna normaalsete vahenditega, mida aga ei tehtud. Näiteks see maskikandmise soovituslikuse teema, otseselt tulebki inimeste tervele mõistusele loota. Osad, aga kahjuks näevad enda mätta otsast ja neil on tõesti see vabadus haigeks jääda, saamata aru, et nad on ka siis automaatselt levitajad. Lisaks maksame meie sinuga tema raviarved. Nagu ka kopsukliiniku ees suitsetajavate patsientide raviarved. Solidaarse meditsiinisüsteemi võlud.
                            Probleem on selles, et meetmed ja süsteem ei toimi ühtlaselt ja antakse liiga palju, mulle tundub, meelsusele sobivaid käske ja keelde. A la kirikus võib käija ja veel hiljuti ka teatris üksteise kõrval istuda saab, aga muudes kohtades nagu järsku tuleb piir ette. Ja mis mõistlikutest valikutest me räägime, kui Narvas tehakse karmimate piirangute eelõhtul disko. Minu vanemad elavad ise Ida-Virumaal ja mina olen nende tervise pärast mures, sest ma ei näe seal eriti tihti mõistliku käitumist. Kahjuks.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Riik tegutsemas olukorras, kus suur hulk inimesi, täiesti kõrgelt haritud ja muidu mõistlikke kodanikke, ei suuda leppida isegi sellega, et kanname maske avalikus kohas? Kui oleks ennetavalt kuskil novembri alguses uue eriolukorra välja kuulutanud, piirid täiesti lukku, koolid kinni. See sama opositsioon, kes nüüd ruigab ''miks midagi tehtud ei ole'' oleks meedia abiga täieliku paanika üles kütnud. OMG, Poola-Ungari totalitaarne rezhiim! Valgevene!! Hitler1!! Laste vaimne tervis, Eesti majandus, hardad jõuluhetked kirikus, kõik oleks toodud argumendiks miks antud valitsus on kohutav ja tuleks kohe laiali saata.
                              Totaalse lockdowni ja Valitsuse poolt kehtestatud meetmete vahele jääb veel ports piiranguid, mida kas üldse ei ole rakendatud või jäädi nendega mitu nädalat hiljaks.

                              Kommentaar


                                Me ilmselt oleme paljudes asjades nõus kui detailidesse minna. See seadusandlus on hea näide, täielik pea liiva alla peitmine ja otsustamisvõimetus. Aga suure pildi puhul ma imestan teie optimismi. Häid lahendusi pole juba ammu enam. Mitte valitsuse poliitilise tausta tõttu, see on täiesti jabur opositsiooni luulu, vaid seetõttu milline meie ühiskond on tervikuna. Vallo Robi sugused õõnespead on äärmuslik näide, aga see enesekeskne suhtumine on nii läbiv, et mingit tõsiseltvõetavat piirangute ennetavat kehtestamist ilma metsiku ruigamiseta ei saanudki Eestis tulla, mitte enne kui suremus on juba väga suur. Minu pessimismi on ainult süvendanud oma tuttavate käitumine, ei ole suutnud tuvastada mingit erinevust populiste valinud tagurlaste ja kõrgelt haritud hipsterite teljel. Lihtsalt umbes 50% inimesi on mõistlikud ja teine 50% näeb asja nii nagu endale mugavam... just a flu bro! maski kandmine see on orjastamine! ma tahan reisida, pohhui need vanurid, nagunii sureks varsti!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X