320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    selleks oleks vaja korralikku palgastatistikat, mida mul arusaadavalt hetkel pole, aga paneme siis midagi sellist

    kuni miinimumpalk 0%
    kuni 1000 eurot kuupalk 15%
    1000 kuni 2000 eurot kuupalk 20%
    2000 kuni 3000 eurot kuupalk 25%
    üle 3000 eurot kuupalk 30%
    Inimeste palgad pärast selle seaduse sisseviimist:
    999
    1999
    2999

    Kommentaar


      Lorenzo, Mitmed üksikvanemad saavad alla 1000€, aga üle miinimumi. Leibkonna mõttes ollakse ka vaesuspiiril, miks sa neid kiusad?

      Kuni 2000 peaks olema 0%, sealt edasi võiks hakata vaatama tulumaksu protsente. Kuni 2000 tulumaksuga 0 on võimalik läbi tarbmisie suunata raha tagasi ringlusesse, mis toetab samal ajal ka vaesemat klassi. Iga riigi eesmärk lõpuks peaks olema kasvatada ühiskonna keskklassi protsenti, mitte hoida vaeseid kergelt vee peal.

      Kommentaar


        Selline maksuseadus vöiks siis ainult Harjumaal olla, Maale elama kampaania oleks önnelik
        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
          selleks oleks vaja korralikku palgastatistikat, mida mul arusaadavalt hetkel pole, aga paneme siis midagi sellist

          kuni miinimumpalk 0%
          kuni 1000 eurot kuupalk 15%
          1000 kuni 2000 eurot kuupalk 20%
          2000 kuni 3000 eurot kuupalk 25%
          üle 3000 eurot kuupalk 30%
          Jätame hetkeks kõrvale esimese mure, et 2900 ja 3100 teenivad hakkavad siis kätte saama sama palju ja eeldame, et lahendame selle mure ära (ilmselt nii nagu mõnu all pakkus).

          Siis teine mure on, et mulle tundub, et näppude peal tundub, et see konkreetne astmestik ei kata tänaseid tulumaksulaekumisi ära. 9. detsiil oli 2019.a u 2300 bruto, ehk 10% saavad üle selle ja 90% alla.

          Ehk neid bracketeid peaks veidi muutma. Ma olen hea inimene ning mulle võib maha müüa, et võiksin maksta veidi rohkem, aga ma kalduks sinnapoole, et tulumaks on veidi ebaõiglane ja ebaefektiivne koht olukorras, kus meil noh... ma nii utreerin nüüd, eksisteerib lastetoetus kõikidele vanematele sõltumata nende sissetulekust. Kui pakutakse, võtan loomulikult vastu, aga ehk muudaks efektiivsemaks need kohad kõigepealt.

          Kommentaar


            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            selleks oleks vaja korralikku palgastatistikat, mida mul arusaadavalt hetkel pole, aga paneme siis midagi sellist

            kuni miinimumpalk 0%
            kuni 1000 eurot kuupalk 15%
            1000 kuni 2000 eurot kuupalk 20%
            2000 kuni 3000 eurot kuupalk 25%
            üle 3000 eurot kuupalk 30%
            Kas Sa mõtled seda näiteks nii, et kui mu palk on ütleme 3500 eurot, siis sellest 1000ni läheb 15 prossa tulumaksuks (150 eurot), 1000-2000 läheb 20-ga (200) ja 2000-3000 25-ga (250 eurot) ja sealt edasi viimane 500 30%-ga ehk siis 150 eurot? See annaks kokku 750 eurot elik üldine tulumaksuprotsent mingi 22 või mõtled pigem, et need, kellel läheb üle 3000, saavad kohe 30% tulumaksu kogu summalt kaela?

            Esimene variant oleks ilmselt eestlaste jaoks tehtav, teise plaani korral löödaks seda plaani pidav erakond ilmselt laiaks ja hakatakse selliselt skeemitama, et anna otsad.

            Kommentaar


              Esimene variant loomulikult, nii ju see astmeline tulumaks toimibki või olen ma ise loll olnud koguaeg? Selle vahega, et 0-500 maksad 0%, ehk esimese tuhande pealt maksad 75 euri.

              Kommentaar


                Kõrgemapalgaline on keskmiselt kõrgema IQ ja ühiskondliku kasuriteguriga kui vaesed. Miks neid selle eest veel kõrgema tulumaksu protsendiga karistama peab?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Vask Vaata postitust
                  Kõrgemapalgaline on keskmiselt kõrgema IQ ja ühiskondliku kasuriteguriga kui vaesed. Miks neid selle eest veel kõrgema tulumaksu protsendiga karistama peab?
                  Tore, et nad seda keskmiselt on. Õpetajad on lollid muidu? Lasteaiakasvatajad on ka lollid ja pole ühiskondliku kasutegurit? Selle eest bezose sugune ahv on väga hea ühiskonnale.

                  Mulle muidu need numbrid mis siin üleval öeldi ei meeldi. Sama bs nagu hetkel, see peaks ikka väga suurema kaarega toimima. 0-1000 1000-5000 5000-15000 jne muidu hävitad lihtsalt keskklassi vaeste arvelt, seda peaks ikka tegema ainult ülirikaste arvelt
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Tahaks muidugi meenutada, et palju näiteks Swed Eestis makse maksab ja Amazon Ameerikas. Vastavalt 1,8-2,2% ja 1,2% siis.
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      Jätame hetkeks kõrvale esimese mure, et 2900 ja 3100 teenivad hakkavad siis kätte saama sama palju ja eeldame, et lahendame selle mure ära (ilmselt nii nagu mõnu all pakkus).

                      Siis teine mure on, et mulle tundub, et näppude peal tundub, et see konkreetne astmestik ei kata tänaseid tulumaksulaekumisi ära. 9. detsiil oli 2019.a u 2300 bruto, ehk 10% saavad üle selle ja 90% alla.

                      Ehk neid bracketeid peaks veidi muutma. Ma olen hea inimene ning mulle võib maha müüa, et võiksin maksta veidi rohkem, aga ma kalduks sinnapoole, et tulumaks on veidi ebaõiglane ja ebaefektiivne koht olukorras, kus meil noh... ma nii utreerin nüüd, eksisteerib lastetoetus kõikidele vanematele sõltumata nende sissetulekust. Kui pakutakse, võtan loomulikult vastu, aga ehk muudaks efektiivsemaks need kohad kõigepealt.
                      nagu ma olen ka varasemalt aru saanud, siis tegelikkuses meil ei saada aru mismoodi toimib astmeline tulumaks.
                      antud astmete puhul- 2900 palk- esimene 1000 15%, järgmine 1000 20% ja siis 900 25%, 3100 palk- esimene 1000 15%, järgmine 1000 20%, siis 1000 25% ja lõpuks 100 30%.

                      aga ma olen nõus et need astmed ei pruugi üldse mõistlikud olla, ehk siin tuleks vaadata rohkem palgaandmetesse kuhu oleks mõistlikum milline % panna. lühidalt võttes on põhimõte et väiksema sissetuleku pealt peaks vähem maksu maksma ja suurema pealt rohkem, aga mitte ülemõistuse, 30% ma arvan oleks ok meie ühiskonnas. 30000 teeninud Taskila oleks võinud muidugi 40% maksta
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Ma võiks ka rohkem maksu maksta, kui ma teaks, et see läheb tõesti abivajajale. Mitte, ma ei tea ..... Pärnu lennujaama arendamiseks vms. Ehk et, annetad X summa, mis muidu läheks tulumaksuna riigile, oma vabal valikul ja maksuameti poolt heaks kiidetud heategevusorganisatsioonile.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust

                          Mulle muidu need numbrid mis siin üleval öeldi ei meeldi. Sama bs nagu hetkel, see peaks ikka väga suurema kaarega toimima. 0-1000 1000-5000 5000-15000 jne muidu hävitad lihtsalt keskklassi vaeste arvelt, seda peaks ikka tegema ainult ülirikaste arvelt
                          sa tõesti arvad et 2000 palk 20% ja 3000 palk 25%-ga hävitab keskklassi?
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                            Inimeste palgad pärast selle seaduse sisseviimist:
                            999
                            1999
                            2999
                            ma ei leia pointi. 999-15%, 1010 palga puhul näiteks 1000 15% ja 10 20%
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              ma ei leia pointi. 999-15%, 1010 palga puhul näiteks 1000 15% ja 10 20%
                              kas siis mingi teatud palga pealt ei ole kasulikum vähem palka saada, kuna maksu % kahanemisega on lõpppalk suurem võrreldes ntx 10h rohkem tööd tegemisega ja sealt suurema % maksmisega? Või läheb see kuidagi jooksvalt ja on huiamiskindel?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                                Lorenzo, Mitmed üksikvanemad saavad alla 1000€, aga üle miinimumi. Leibkonna mõttes ollakse ka vaesuspiiril, miks sa neid kiusad?

                                Kuni 2000 peaks olema 0%, sealt edasi võiks hakata vaatama tulumaksu protsente. Kuni 2000 tulumaksuga 0 on võimalik läbi tarbmisie suunata raha tagasi ringlusesse, mis toetab samal ajal ka vaesemat klassi. Iga riigi eesmärk lõpuks peaks olema kasvatada ühiskonna keskklassi protsenti, mitte hoida vaeseid kergelt vee peal.
                                minu pakutud numbrid ei ole mingi absoluutne ja lõplik tõde , kõike nüansse tuleks arvesse võtta, täiesti nõus. 2000 eurot tulumaksuvaba on kahtlemata väga ambitsioonikas idee. Ma oleks poolt, aga kahtlen kas me ühiskond on nii jõukas juba sellise määra jaoks
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X