320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Lavly vähemasti jagab justiitspraktika poolelt matsu, Maris on pandud reformi poolt tanki teemal, mis pole tema eriala.

    Kommentaar


      Jürka on Marru näol saanud korraliku vastase.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Sisuliselt on tund aega möödas ja ma ei saa endiselt aru, mida täpselt ja miks teha tahetakse.

        Paras soust oli küll.

        Väga konkreetselt sai selgeks, et blondiinide võib edasi kiusata.

        Enamvähem selgeks sai see, et kunstnikke võib edasi kiusata.

        Otse ei öeldud, aga näidetega kordualt vihjati, et homosid ei tohi kiusata.


        Täiesti segaseks jäi, et kas homofoobe ja EKRE valijaid tohib kiusata.

        Kommentaar


          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
          Paras soust oli küll.

          Väga konkreetselt sai selgeks, et blondiinide võib edasi kiusata.

          Enamvähem selgeks sai see, et kunstnikke võib edasi kiusata.

          Otse ei öeldud, aga näidetega kordualt vihjati, et homosid ei tohi kiusata.


          Täiesti segaseks jäi, et kas homofoobe ja EKRE valijaid tohib kiusata.
          See oli umbes nii:

          Lavly Perling - sai aru, mis on teema. Üritas seda ülejäänud kisa vahelt ka rääkida.

          Reimo Mets ja Metlev olid asjaga kursis, juhtisid tähelepanu õigetele asjadele, aga saatekülalistel oli sellest üsna pohhui.

          Mikk Salu kohati lihtsalt trollis, aga tegi saate parimaid facepalme.

          Maris Lauri pani nii mõnusalt puusalt ja nii suvaliselt, et kiidan Reformi suurepärase ministrivaliku eest.

          See vandeadvokaat Linna - see oli võimas daam, kohe alguses ütles, et naisi kiusatakse ja selle vastu peaks võtma vastu seaduse.

          Kommentaar


            Ma ei saa aru, miks oleks seda seadust vaja. Meil on õigus solvuda ja enda kogemusest võin öelda, et enamik sõimust, mis vihakõne alla läheks, mind tavaliselt suurt ei morjenda, aga nt valetamine, valesüüdistused või kellaaegadest mitte kinnipidamine on solvav ja minu jaoks sama, mis pehmode jaoks vihakõne.

            Kommentaar


              Algselt postitas Vask Vaata postitust
              Ma ei saa aru, miks oleks seda seadust vaja. Meil on õigus solvuda ja enda kogemusest võin öelda, et enamik sõimust, mis vihakõne alla läheks, mind tavaliselt suurt ei morjenda, aga nt valetamine, valesüüdistused või kellaaegadest kinnipidamine on solvav ja minu jaoks sama, mis pehmode jaoks vihakõne.
              Ses osas, et ma olen (vist) Reimo Metsaga nõus, et kui see komakoht ja lause "kui on reaalne oht elule" ära kaotada, siis saaks kommentaari: "Mõnuagent, ma panen su maja põlema ja vägistan su naise ära" või "kuradi Arsenali fännid, ma otsin teid üles ja virutan igal ühel hambad kurku" kohtusse anda. Aga kas selleks on vaja veel eraldi seadust. No ma ei tea.

              Kommentaar


                paneme selle kurikuulsa paragrahvi ka siia:

                § 151. Vaenu õhutamine

                (1) Tegevuse eest, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, seksuaalse sättumuse, poliitiliste veendumuste või varalise või sotsiaalse seisundiga, kui sellega on põhjustatud oht isiku elule, tervisele või varale,
                karistatakse rahatrahviga kuni kolmsada trahviühikut või arestiga.

                (2) Sama teo eest, kui
                1) sellega on põhjustatud inimese surm või tekitatud tervisekahjustus või muu raske tagajärg või
                2) see on toime pandud isiku poolt, keda on varem karistatud sellise teo eest või
                3) [kehtetu - RT I, 23.12.2014, 14 - jõust. 01.01.2015]
                karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

                (3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
                karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot.
                [RT I 2010, 22, 108 - jõust. 01.01.2011]

                (4) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
                karistatakse rahalise karistusega.

                [RT I 2006, 31, 234 - jõust. 16.07.2006]
                kui see boldis osa ära võtta, siis minu arusaamist mööda võiks igasugu tegelasi hakata krimkorras vastutusele võtma - ka neid, kes sotsmeedias poppe cancel-kampaaniaid korraldavad inimeste vastu, kelle poliitilised vaated neile ei meeldi, sest keelatud on üles kutsuda vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, seksuaalse sättumuse, poliitiliste veendumuste või varalise või sotsiaalse seisundiga.

                põhiseaduses on kirjas nii:
                § 12. Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.
                Rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav. Samuti on seadusega keelatud ja karistatav õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel.
                disclaimer: ma ei ole jurist.

                Kommentaar


                  Mõnuagent, kodanik lugeja küsib, miks tõlk Omari niimoodi kotitakse? Hea tahtmise korral pressu või keegi ikka saaks abikäe ulatada, ei?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Mõnuagent, kodanik lugeja küsib, miks tõlk Omari niimoodi kotitakse? Hea tahtmise korral pressu või keegi ikka saaks abikäe ulatada, ei?
                    Mingi uus areng temaga?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Mingi uus areng temaga?
                      eile oli mingi uudis. aga nagu üldisemalt, mingi n aastat kotitud teda, ei saa siis elamisluba anda ja peab mingi õppimisloaga huiama või? vahepeal ei lubatud jälle sisse, sest pangakontol ei ole piisavalt sulli vms.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        eile oli mingi uudis. aga nagu üldisemalt, mingi n aastat kotitud teda, ei saa siis elamisluba anda ja peab mingi õppimisloaga huiama või? vahepeal ei lubatud jälle sisse, sest pangakontol ei ole piisavalt sulli vms.
                        Ma ei mäletagi täpselt. Mingi pretsedendi loomise jaur, et rohkem väga siia tulla ei tahaks. Ilmselt ka see, et elamisloaga oleks rohkem võimalusi sugulasi siia tuua äkki. Aga see on täpselt see teema, et kaitsevägi pole meil väga avatud asutus, kus asju selgitatakse ja värke.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Mingi uus areng temaga?

                          Kommentaar




                            Meie parlament on sellega võrreldes ikka igav koht. Ei kujutagi muidugi ette, kes meie parlamendist võiks sellisesse skandaali sattuda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas allars Vaata postitust
                              https://epl.delfi.ee/artikkel/929441...eksiskandaalid

                              Meie parlament on sellega võrreldes ikka igav koht. Ei kujutagi muidugi ette, kes meie parlamendist võiks sellisesse skandaali sattuda.
                              Täisartiklit ei näe, aga vägistamissüüdistus on ikka suht karm. Meie parlamendiliikmete osas vaevalt midagi Rõivase külmkapiskandaali taolist leidub, kui just keegi mõni päris prominentsel kohal olnud suggardaddy kohta ei hakka jama ajama, mida ma ei usu.

                              Kommentaar


                                Tegemist ei olnud ju ka Austraalias parlamendisaadikutega, vaid reatöötajatega. Arvaks, et ka meie Riigikogu koridorides toimub nii mõndagi.
                                20 LEGEND

                                Kommentaar

                                Working...
                                X