320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Noh et võtame keskmise 45 aastase valija, kes avalikus sektoris ei tööta, seega reformi ei vali. Sotsidega meenub plaanimajandus ja keskerakonnaga korruptsioon ja leping venelastega. Kes sul valikus on? Isamaa ja EKRE. Kaine peaga nagu EKRET ei valiks, mõtled isamaa peale, et oli mingi keskmisest konservatiivsem, rahvuslikum värk vist ka kunagi. Ja siis näed, et mingi Ladõnskaja (no disresepct tema suunas isikuna) või Mihhail Lotman (no disrespect tema suunas isikuna) jauravad. Ja siis on mingi rootslane veel jauramas, "aa, see oli see vend, kes seal Estonian Airis vist sellele Taskkilale 35 kilo maksis ja õpetab uhkelt väljamaalt tulnuna nüüd matse elama"... No sa ei vali ju Isamaad?

    Et neid inimesi ju on ikka päris palju, kes selle "EKRE Light" mõjusfääri jäävad ja kes ei ole mitte mingi 5. Eesti inimesed. Lihtsalt ei teata, et Isamaa neid esindab ja ega väga ei olegi õnnestunud just eelmainitud põhjustel.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Oh, võtaks kohe Isamaa 15 koha kihlveo vastu!
      Vabalt, kui see välja toodud eeldus ja protsess toimuks.

      "Keskmisest parema viski julgeks vahele panna, et selle fundamentaalse probleemi lahenemisel tehtaks see 15 häält väga kenasti ära."

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        Korobeinik hea näide, tegi reformis haltuurat mingi aeg ja siis läks sinna, kus süda kuulub, mitte ei hakanud Imre Sooäärega reformierakonnas laamendama ja õigus taga ajama. Nüüd ajab "südamelähedast liberaalset asja" (mille puudumist refile ette heitis) Keskerakonnas.

        ei tea, tol ajal jäi küll mulje, et läksid lihtsalt võimu kaotanud reformist
        võimule tulnud kesk-i

        P.S. sotside ridadest lahkunud Yokol ja Niilesel selles mõttes ei vedanud,
        kui Isamaast kohe reffide ridadesse edasi põrkasid, sest need jäid siis just mitmeks aastaks opositsiooni

        Algselt postitas krissucool Vaata postitust
        erakonnasisevalimistel on keegi pettusega tegelenud /-/ ja kedagi nagu liiga palju ei paista kottivat.
        Jah, küllap on Eesti poliitiliste tavade puhul see juba tavaline

        Kas need Parempoolsed on tõesti nii ebapopulaarsed seal erakonna sees?
        kui nad oleks seal enamuses, siis nad saaks järgmistel sisevalimistel Seederist lahti,
        aga tundub jah pigem selline juhtum olevat, kus suuremad mõttekaaslased leiaks mõnest teisest erakonnast
        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
        (Seinfeld, The Pitch)

        Kommentaar




          Teeme ka selle, läänemere sveits

          Kommentaar


            Laws sometimes govern the strangest of things. Under Guam law it is expressly forbidden for virgins to marry. That means that there are men whose fu


            “ In Lebanon, men are legally allowed to have sex with animals, but the animals must be female. Having sexual relations with a male animal is punishable by death.”

            Teeme ka hoopis selle, läänemere Liibanon

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              Noh et võtame keskmise 45 aastase valija, kes avalikus sektoris ei tööta, seega reformi ei vali. Sotsidega meenub plaanimajandus ja keskerakonnaga korruptsioon ja leping venelastega. Kes sul valikus on? Isamaa ja EKRE. Kaine peaga nagu EKRET ei valiks, mõtled isamaa peale, et oli mingi keskmisest konservatiivsem, rahvuslikum värk vist ka kunagi. Ja siis näed, et mingi Ladõnskaja (no disresepct tema suunas isikuna) või Mihhail Lotman (no disrespect tema suunas isikuna) jauravad. Ja siis on mingi rootslane veel jauramas, "aa, see oli see vend, kes seal Estonian Airis vist sellele Taskkilale 35 kilo maksis ja õpetab uhkelt väljamaalt tulnuna nüüd matse elama"... No sa ei vali ju Isamaad?

              Et neid inimesi ju on ikka päris palju, kes selle "EKRE Light" mõjusfääri jäävad ja kes ei ole mitte mingi 5. Eesti inimesed. Lihtsalt ei teata, et Isamaa neid esindab ja ega väga ei olegi õnnestunud just eelmainitud põhjustel.
              Siin on palju seda, et eeldame, kes ja mis on valija. Eks valimiskäitumist ongi raske mõõta, pollsterid on hädas tänapäeval, sest vähem maailmavaadet, rohkem emotsiooni, liidrikesksus, inimeste maailmavaateliste küsimuste vastamise siirus ja nende vastuste püsivus ajas jne jne. Siin on küll uljalt väiteid, millele sotsteadlasena alla ei kirjutaks, paremale see eestlane (mitte alati eestimaalane) küll kaldub, rahvuslikkuse poole ka, aga see rahvuslikkus on vähe teise maitsega. Martin Mölder on seda päris palju uurinud, teatud tõdemusi on tal päris häid, aga jällegi, materjali ehk andmete usaldusväärsus on raha vähesuse tõttu minu arvates suht kehv.
              Parempopulism on üldse vähe elevandi moodi värk, et seda on raske seletada traditsioonilis-ideoloogilises skaalal ja seetõttu mõõta Isamaad, rahvuslikkust ja ekre light (Paremäärmuslik? vasakäärmuslik? populism) ühes lauses on pigem selline hea mõtteharjutus, aga noh, sellega piirdubki ja erakondadel endil on veel ses raamistikus valija kompamine, sall silmadel, eriti keeruline ja lastakse umbropsu. Heli, Valdor, seeder on ses mõttes aga lihtsam nähtus, seal on populismi tegelikult vähe, on tugev ideoloogiline ja veendumuslik tunnel-jäärapäisus ja selle järgi valitakse ka kaader erakonnas. Pluss, seda visiooni jagavad mõned päris rahakad inimesed, kes katavad finantse, mis ka poliitikas ja kampaanias ju eriti oluline. Palju keerulisem oleks nt dekontsrueerida reinsalu suunda, aga...
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                Siin on palju seda, et eeldame, kes ja mis on valija. Eks valimiskäitumist ongi raske mõõta, pollsterid on hädas tänapäeval, sest vähem maailmavaadet, rohkem emotsiooni, liidrikesksus, inimeste maailmavaateliste küsimuste vastamise siirus ja nende vastuste püsivus ajas jne jne. Siin on küll uljalt väiteid, millele sotsteadlasena alla ei kirjutaks, paremale see eestlane (mitte alati eestimaalane) küll kaldub, rahvuslikkuse poole ka, aga see rahvuslikkus on vähe teise maitsega. Martin Mölder on seda päris palju uurinud, teatud tõdemusi on tal päris häid, aga jällegi, materjali ehk andmete usaldusväärsus on raha vähesuse tõttu minu arvates suht kehv.
                Parempopulism on üldse vähe elevandi moodi värk, et seda on raske seletada traditsioonilis-ideoloogilises skaalal ja seetõttu mõõta Isamaad, rahvuslikkust ja ekre light (Paremäärmuslik? vasakäärmuslik? populism) ühes lauses on pigem selline hea mõtteharjutus, aga noh, sellega piirdubki ja erakondadel endil on veel ses raamistikus valija kompamine, sall silmadel, eriti keeruline ja lastakse umbropsu. Heli, Valdor, seeder on ses mõttes aga lihtsam nähtus, seal on populismi tegelikult vähe, on tugev ideoloogiline ja veendumuslik tunnel-jäärapäisus ja selle järgi valitakse ka kaader erakonnas. Pluss, seda visiooni jagavad mõned päris rahakad inimesed, kes katavad finantse, mis ka poliitikas ja kampaanias ju eriti oluline. Palju keerulisem oleks nt dekontsrueerida reinsalu suunda, aga...
                Ah ei, ära väga nüüd süvitsi ja liiga tõepähe ka mu neid eelnevaid lauseid võta. Pärast 21 õhtut on reeglina selline tühi joig, välja arvatud siis kui 6 sõrme viskit sees. Kui midagi tõsiselt mõtlen, suudan kellegi pikalt ka ikka teksti käigus saata.

                Mulle lihtsalt tundub isamaa selline imelik moodustis, mis ilmselt tänasega võrreldes võidaks sellest kui jätkataks Seedri ja co teeside alusel. Eriti põhjendada ei oska miks, aga kuna neil nagunii hetkel kellad, siis väga palju ilmselt ei eksi ka. Samas ei näe, et liialt palju siiski vastu saaks vaielda sellele, et määratlus "konservatism" võiks üsna okeid kaasatust omada.

                Kommentaar


                  Kõlvart: Miks riik tallinna lukku ei keera
                  Samuti Kõlvart: Miks riik tallinna lukus hoiab

                  Kommentaar


                    Kõlvart valmistub varakult KOV valimisteks.

                    Kommentaar


                      Kui see Isamaa ära lammutada, jääb konservatiivsete vaadetega valijal alles ainult üks valik ju
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        Kui see Isamaa ära lammutada, jääb konservatiivsete vaadetega valijal alles ainult üks valik ju
                        Täiesti õigus, sest väga paljud konservatiivid ja rahvuslased on EKRE vaadetega päri, aga jätavad tihti hääletamata just retoorika pärast. Isamaa on selline hea puhver.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Vask Vaata postitust
                          Täiesti õigus, sest väga paljud konservatiivid ja rahvuslased on EKRE vaadetega päri, aga jätavad tihti hääletamata just retoorika pärast. Isamaa on selline hea puhver.
                          Mis on EKRE rahvuslus ja konservatiivsus? Lugege nt nende 2019 valimisplatvormi. Silt ei ole sisu.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                            Mis on EKRE rahvuslus ja konservatiivsus? Lugege nt nende 2019 valimisplatvormi. Silt ei ole sisu.
                            kumma tõttu muidu rohkem hääli tuleb, kas "sildi" või "valimisplatvormi lugemise"?

                            Kommentaar


                              Viskan oma kaks senti lauda.

                              Mina olen olnud Isamaa valija ning mulle on Isamaa/IRL alati tundunud mõõdukalt parempoolne koos tugeva rahvusliku mõõtmega. Majanduslikult on alati soodustatud eraettevõtlust ja aidatud kaasa üksikisiku individuaalsele arengule.

                              Minu jaoks on valimi puhul alati tähtis olnud tugev majandus rahvusliku võtmega, korralik riigikaitse ja elutähtsad teenused - kaitsevägi, päästeamet, kiirabi ja haridus.

                              Praegune Isamaa on minu arvates oma retoorikas läinud väga EKRE suunda, kus kollektiivne heaolu on tähtsam indiviidi omast ning riik on targem inimestele ütlema mis on hea ja mis ei ole.

                              Seetõttu ma mõistan, miks on tekkinud erakonna sees parempoolsete grupp. Kahju on, et erakond hetkel lõhes on.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                                Viskan oma kaks senti lauda.

                                Mina olen olnud Isamaa valija ning mulle on Isamaa/IRL alati tundunud mõõdukalt parempoolne koos tugeva rahvusliku mõõtmega. Majanduslikult on alati soodustatud eraettevõtlust ja aidatud kaasa üksikisiku individuaalsele arengule.

                                Minu jaoks on valimi puhul alati tähtis olnud tugev majandus rahvusliku võtmega, korralik riigikaitse ja elutähtsad teenused - kaitsevägi, päästeamet, kiirabi ja haridus.

                                Praegune Isamaa on minu arvates oma retoorikas läinud väga EKRE suunda, kus kollektiivne heaolu on tähtsam indiviidi omast ning riik on targem inimestele ütlema mis on hea ja mis ei ole.
                                Laias laastus sama. Olen 20 aastat Isamaad valinud (viimastel Riigikogu valimistel enam mitte). See jaur nende samasooliste abielude ümber ja parempoolsuse asemel sellised natsionaalsotsialismi ilmingud näitasid, et tegu pole tulevikku vaatava erakonnaga. Lihtsalt on kamp kiuslike vanamehi ja enne ma selle erakonna valimise peale ei mõtle, kui need Seederid ja Kiislerid sealt läinud pole.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X