320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Oot, nüüd pole mõnikümmend eurot enam vaesematele piisav, kuna mõned said rohkem raha ise teenustesse paisata?
    Riik ei peaks toetama kodanikke kes saavad endaga ise hakkama. Antud otsusega seda tehti. Huvitaval kombel Atonen sel nädalal rääkis nüüd sama juttu, et riik ei peaks kõiki toetama, vaid ikka vajaduspõhiselt. Meelemuutus?
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
      Riik ei peaks toetama kodanikke kes saavad endaga ise hakkama. Antud otsusega seda tehti. Huvitaval kombel Atonen sel nädalal rääkis nüüd sama juttu, et riik ei peaks kõiki toetama, vaid ikka vajaduspõhiselt. Meelemuutus?
      See on pigem see, et kui ikka põrandaküte huugab, igas toas lambid põlevad ja toas on lahtiste akendega 25 kraadi sooja, siis istu endale energiahingade hinnatõusu üle halamine sisse.

      Kommentaar


        Mulle isiklikult see retoorika ka, kus vaesusest välja rabelemisel on edu valemiks on enda või esivanemate töökus just see ainuke. Tundub nagu kerge survivorship bias selles osas, et teatud muutujad on jäetud kõrvale. Näiteks intellektuaalne võimekus. Siin inimesed, kes on endast rääkinud võivad vabalt ilmselt mingi 130se IQ üle uhked olla ning sellelt tasemelt on 95% ühiskonnas madalamad.

        Ma ei tea, kas ma liiga vanaks jäänud või mis iganes, aga kui 5aastat + tagasi mõtlesin ka, et ise olen jube töökas, kõik on enda tehtud ja teenitud ning kui keegi minust vähem teenib, siis tehku sama palju tööd eksole. Praegu kuidagi tajun seda, et ehk mu finantsseis ei ole niivõrd seotud siiski mu rämeda töökusega (kuigi enne 30 eluaastat töötasin 8 aastat konstantselt kahe koha peal nii, et kui kontoripäev lõppes, siis kell 17:00 hakkas haltuura otsa) kuivõrd teatava joppamisega, tähtede õige seisuga või ka sellega, et iseloomujooned on sellised, mis lubavad 100x järjest vastu seina joosta lootuses, et sein murdub enne. Samas olen nüüd juba "varasemas elus" tööalaselt kokku päris palju erinevasse "klassi" kuuluvate inimestega (sest noh, tööülesanded olid sellised, mis pidid just seda "töökust" ja töömahtu hindama) ning kuidagi on ikkagi tekkimas see vibe, et see sõna töökus esindab rohkem madalama töötasuga gruppi. Kõrgema töötasuga grupis on pigem intellektuaalne võimekus see, mis töö tegemisega (töö tegemine on ju given siiski) on saanud rämeda võimenduse. Ühiskonnas on nii, et see väljendub ka palgapäeval. Samas see töötasu järgi toimuv inimeste töökuse, teotahte klassifitseerimine tundub veidi võssa.

        Et sellised mõtisklused ja sellest ajast saati on nagu see "aa olge nagu mina" või "kui palk on väike, siis tuleb rohkem tööd teha" natukene vähem kuklas vasardanud.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          / eelmine postitus /
          tänks, täpselt minu mõtted.

          Kommentaar


            Õnn on alati faktor, aga kuidas aitab selle leevendamisel kaasa astmeline maksustamine ja mitte rohkem kasutatav raha kogu majanduses?

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              selliseid tabeleid nähes tekib mul alati küsimus, et mida me siis selle 30 aastaga võitnud oleme? Oleme me rikkamad sellest, et meil on näiliselt maailma parim maksusüsteem, eelkõige ettevõtete silmis? On siia tulnud suures koguses suuri ettevõtteid? Miinimumpalk on meil isegi väiksem kui Leedus...
              Su 20-25-30 postitus oli mõistlik, aga see on täislollus. Kus Eesti 30 aastat tagasi oligi? Isegi 10 aasta taguse ajaga on vahe päris raju...

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Õnn on alati faktor, aga kuidas aitab selle leevendamisel kaasa astmeline maksustamine ja mitte rohkem kasutatav raha kogu majanduses?
                Majandus šmajandus. Meist helgemadki pead ei oska sellele küsimusele konsensuslikult vastata kui neid nädalaks ajaks ruumi kinni panna.

                Ma rääkisin ise rohkem inimlikul tasandil sellest, kuidas see (ka enda varasem) arvamuse tekkimine teisest inimesest läbi nende töötasu on tegelikult kaunis häirivaks muutunud. Et 45 aastane Tamara, kes 5 am Hollikas okset koristab ja siis esimese trolliga või trammiga või mis iganes teil seal tallinnas sõidavad, tagasi Lasnamäele sõidab, et kahele lapsele hommikuks süüa teha, oleks minust vähem töökas. Või et ratsionaalne oleks "kui talle palk ei meeldi, siis võiks IKT-s ümber õppida nah, mina ju suudaks!". See ei toimi kahjuks nii ja see ongi see olukord, mida see kõrgem tulumaksuvabastus lahendaks. Ja ühiskond oleks siis ehk kuidagi tervem ja Tamara lastel parem. Ma ei tea, heietan samamoodi nagu te kõik siin. Lihtsalt enda heietus tundub parem ja loogilisem.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Õnn on alati faktor, aga kuidas aitab selle leevendamisel kaasa astmeline maksustamine ja mitte rohkem kasutatav raha kogu majanduses?
                  Kas raha läheb majandusse siis kui ülivaesetel tekib lisaraha hädavajaliku soetamiseks või siis kui Sõõrumaa 100k eest Tais pimedas ruumis istub mõnda aega?

                  Kommentaar


                    Siin ongi erinevate filosoofiate kokkupõrke koht. Osade arvates on mingi maagiline number või %, mille täitudes vaestel inimestel ka heaks või vähemalt talutavaks enesetunne läheb. Mina olen seda vaesust lähedalt näinud ja arvan oma kogemuse ja üldisemate eluvaatluste põhjal, et küsimus ei ole mingis konkreetses numbris üldse kinni.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                      Kas raha läheb majandusse siis kui ülivaesetel tekib lisaraha hädavajaliku soetamiseks või siis kui Sõõrumaa 100k eest Tais pimedas ruumis istub mõnda aega?
                      Ja praegu on jutuks 100 000 kilo mehed või 2000 eurot teenivad priviligeeritud, nagu Ratas ja sotsid paar aastat tagasi rääkisid?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                        Siin ongi erinevate filosoofiate kokkupõrke koht. Osade arvates on mingi maagiline number või %, mille täitudes vaestel inimestel ka heaks või vähemalt talutavaks enesetunne läheb. Mina olen seda vaesust lähedalt näinud ja arvan oma kogemuse ja üldisemate eluvaatluste põhjal, et küsimus ei ole mingis konkreetses numbris üldse kinni.
                        Rasvane +1

                        Eesti riik on siiski liiga vaene ja liiga sõltuv, et siin suuta tekitada olukord, kus kõik elavad muretult ära. Austraalia on hea näide, kus ma ise elanud olen, kus selline asi toimib, et sa võid teenida miinimumpalka, aga elad tõesti väga inimväärselt ära ehk ei pea igat senti lugema.

                        Kommentaar


                          Teistel teemadel, sobib ka poliitikasse. Saatsin juba kaalale privas sõnumi, et ta ilge homo, et ta sellist infot meiega ei jaganud, et Trump Media Corpi SPAC täna teemaks. Vend kuradi siin võitleb hambad ristis, et kala andmine ei toimi, aga õnge ka ei anna.

                          Jaanuaris valimistel näeme, rsk!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Ja praegu on jutuks 100 000 kilo mehed või 2000 eurot teenivad priviligeeritud, nagu Ratas ja sotsid paar aastat tagasi rääkisid?
                            Mina räägin esimestesest pigem ikka. Kui sotsid rahandusministrportfelli peaks saama võtan kärutäie viina ja lähen kaala juurde mällu jooma.

                            Kommentaar


                              Plasticult head mötted, +1. Ega neid teemasid ei lahendagi ära üksik sinikrae, sotsioloog, politoloog vöi majandusteadlane, vaid peab olema keegi, kes jagab köiki neid ja veel teisi alasid vöimalikult palju, nii saab möistliku suurema pildi kokku panna
                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                                Plasticult head mötted, +1. Ega neid teemasid ei lahendagi ära üksik sinikrae, sotsioloog, politoloog vöi majandusteadlane, vaid peab olema keegi, kes jagab köiki neid ja veel teisi alasid vöimalikult palju, nii saab möistliku suurema pildi kokku panna
                                istu sisse ja ära tule siia pugema. Sinu süü tõttu jäi täna kõigil raha teenimata.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X