320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
    Ja mis sa arvad, kuhu see madalapalgalistel läheks? Hakkavad investeerima? Või ostavad suure teleka ja iphone hoopis. Et noh kui sa just päris naiivne äsja keskkoolist tulnud maailmaparandaja pole, reaalselt mida see mõnikümmend eurot kuus madalapalgalisel päriselt muudaks.
    Miks on vajalike esemete soetamine või elukvaliteedi parandamine ilmtingimata halvem/rumalam valik, kui "investeerimine"? Miks eeldada, et madalapalgaline on kindlasti rumal ja joob selle raha maha või ostab kuldse Iphone?

    Paljudele peredele on see mõnikümmend eurot kuus väga suur raha - mul on tegelikult hea meel, et sina pole kunagi nii vähesega pidanud toime tulema, et seda mõista (siiralt, mitte norivalt).

    Kommentaar


      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      Ja mis sa arvad, kuhu see madalapalgalistel läheks? Hakkavad investeerima? Või ostavad suure teleka ja iphone hoopis. Et noh kui sa just päris naiivne äsja keskkoolist tulnud maailmaparandaja pole, reaalselt mida see mõnikümmend eurot kuus madalapalgalisel päriselt muudaks.
      Mõnikümmend eurot kuus on ikka suur raha madalapalgalisele. Selle raha eest saab kasvõi paremat toitu osta, paar korda kuus väljas söömas käia. Riideid osta, lapse trenni panna (varustuse ostmiseks), laps klassieksursioonile saata jnejnejne.

      Et ma ei saa sellest kuidagi aru, miks arvatakse puuduses elavatest inimestest kohe automaatselt halvasti. Seal võib olla sada põhjust ning laiskus on neist siiski vaid üks.
      Koristajat mul küll ei käi aga muidu vist ka keskklass. . Mul puudub arvamus astmelisest tulumaksust. Mina sellest vaesemaks ei jääks, aga mulle ei meeldiks kui see raha pandaks mingi erakonna valimislubaduse ülevalpidamiseks. Ehk tambitakse lihtsalt tuimalt maha kuskil. Aga see "mina ja maailm" suhtumine, kus ei osata näha maailma laiemalt kui ainult enda minapilt ei vii meid ka ühiskonnana eriti edasi.

      Kommentaar


        Ma mõtlen, et kas Reformierakond juba ei praktiseeri seda astmelist tulumaksu?

        Kütusehind tõuseb ning Jaan Viimsist oma 4.4L Bmwga peab ilmselgelt rohkem maksma kütuseaktsiisi arvelt kui 1.2 Fiatiga sõitev Paul. Elektrihind tõuseb meeletult ja see sama Jaan Viimsist peab full elektriküttega majale maksma kümneid kordi rohkem aktsiisiarvelt kui see sama Paul ntks linnakorteris.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          No minul isiklikult on see probleem, et minus pole usaldust poliitikute vastu, et kui nad saavad raha rohkem maksudest, et see õigesse kohta jõuab. Eriti, kui populismi üha rohkem da haussi lendab.
          Ehk siis sul ei ole probleem selle süsteemi vastu kui sellise, vaid sul on madal usaldus riigi ja nende juhtide vastu? Kas need on sama medali erinevad küljed või erinevad asjad. Me teame üksteist, sina tead minu tausta ja mina tean, palju sa oma raha eest teed. Ja kust ja kuidas sa sinna oled ka jõudnud. Selles mõttes oleme me sarnased, et meid kasvatas ema ja me oleme end tööga viinud ok tasemele. Aga ilma tasuta hea hariduseta ma poleks siia jõudnud.
          Mina seisan selle eest, et meie sugustel oleks ka hiljem võimalust seda teha, mitte et ainult eliitkoolide lõbuks see jääks. Mina tahan, et inimesed, kes on end kuhugi töödanud saaksid tasuda järgmiste meie suguste võimaluste eest. Ja mul oli tunne, et sina väidad, et las teevad ise tööd. Ja seal oli see dissonants, sest mina tahaksin, et see lähekski mitte ainult õpetajate palgaks, aga ka koolidesse vahendite tagamiseks, tasuta õpikuteks ja heade õpetajate motiveerimiseks. Sina alles nüüd tood välja, et sa ei usu sellesse. Selle koha pealt ma ei saa sulle vastu kahjuks vaielda.

          Mina tahan, et ka mitte nii eduka karjääriga inimene saaks endale kuulõpus lubada seda head 3€ pirukat. Kui ma olin noorsportlane, siis mul jäid suurem osa välisvõistlusi ära, sest (kasutades mõne väljendeid) minu ema ei ohveranud mingi hetk piisavalt. Ma olin 7 klassis, kui tavaliste tossude asemel sain kossutossud, selleks ajaks olid mõlemad hüppeliigesed nii läbi, et ka munakiviteel võisin jala välja väänata. Mina nägin samas, et mu ema ohverdas end minu ja venna nimel ja sellised võrdlused teevad haiget.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            Ma mõtlen, et kas Reformierakond juba ei praktiseeri seda astmelist tulumaksu?

            Kütusehind tõuseb ning Jaan Viimsist oma 4.4L Bmwga peab ilmselgelt rohkem maksma kütuseaktsiisi arvelt kui 1.2 Fiatiga sõitev Paul. Elektrihind tõuseb meeletult ja see sama Jaan Viimsist peab full elektriküttega majale maksma kümneid kordi rohkem aktsiisiarvelt kui see sama Paul ntks linnakorteris.
            Üks auk on sul teoorias. Eestis sõidab suhtelises vaesuses olev Reigo 96a A8ga, millel on 4,2 mootor ja kütusepumba leke. Keskklassi Toomas sõidab, aga 1,2l Octaviaga.

            Kommentaar


              Algselt postitas Rudy Vaata postitust
              Üks auk on sul teoorias. Eestis sõidab suhtelises vaesuses olev Reigo 96a A8ga, millel on 4,2 mootor ja kütusepumba leke. Keskklassi Toomas sõidab, aga 1,2l Octaviaga.
              Tänud, Mõnu suutis mu enesehinnangu nii alla tampida, et ma juba helistasin vahepeal emale ja vabandasin, et ma nii läbikukkunud elus olen. Samas sinu lause, et juba 1.2L Octaviaga võib ennast keskklassi liigitada. Ma üleeelmisel aastal liisisin uue Škoda ja seea ma ikkagi võin ennast keskklassi liigitada.

              Nii et käi perse Mõnu!

              Kommentaar


                Ma võin väikese saladuskatte all öelda, et ma elasin ka lapsepõlves absoluutses vaesuses, ema teenis miinimumpalka, mingit turvavõrku vanavanemate näol polnud. Sellest sain välja sisuliselt ema kangekaelsusele, kes läks selle kõrvalt ülikooli ja sai hariduse. Siis sai ta enne emapalka teise lapse ja oli taas absoluutne vaesus.

                Ehk ma mäletan seda aega päris hästi ja ma tean väga hästi seda, et kuidas mingi summa abiks oli. Samas mäletan ka seda, kuidas vaestele oli ette nähtud toiduabi, mis ootamatult ära kadus ja ema lõpuks selle jubeda sõimu saatel mingi ametniku kodulaost ära toodi. Kuidas vaestele saadetud humanitaarabi toel sai vanatädi tütrest umbes Võrumaa suurima kaltsukaketi omanik jne.

                Ehk ma olen igasugu abipakettide suhtes skeptiline, kuid olen alati valmis alla kirjutama ja muuhulgas ka vaikselt vedanud haridusvaesuse vastast mtü mõtet. Ehk haridus, ka kutseharidus au sisse, hea õpe igale poole jms asju saab mulle maha müüa, lihtsalt maksuvangerduste osas olen üliskeptiline.

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  Ma saan aru, mida sa öelda tahad, aga ma teen vahet asjadel, mida inimesed tahavad teha ja millel on klaaslagi ees või asjad mida nad ei soovi teha. Kui keegi ei taha olla näiteks lasteaia kasvataja, siis ei pea sinna kedagi suruma. Kui keegi soovib poliitikas olla, siis miks mitte teha jaotust kus on nimekiri 50/50. Me tuleme ühiskonnast, kus naisi ei lastud väga palju juhitivatele kohtadele ja neid põhjused oled ka sinna välja toonud. Me ei hakka selle üle uuesti vaidlema. Näiteks riigijuhtimises võiks vabalt olla naisi rohkem, sest ka ühiskonnas on neid rohkem protsentuaalselt. Me ju eeldame, et kõik maailmavaated peaks saama esindatud, aga naiste puhul see ei kehti? Ehk kui me murrame selle dogma, et naised ei ole head juhid, hakkab ka edukatel naistel olema kergem läbi murda. Praegusel hetkel saab keskpärane mees kiiremini karjääri teha, sest noh - ta on mees. Iseasi on see, keda sellesse nimekirja valimisse pannakse ja kas nad seda ka väärivad. Või tahad sa öelda, et kõik mehed riigikogus on parimad?
                  Kusjuures ka 50/50 listi puhul ei saa nimekirja naised sisse sellepärast et nad on naised. Nimekirjas on üle ühe üks mees ja üks naine. Sisse saavad enim valitud isikumandaadi alusel ja seejärel alles nimekirja alusel. Kui valijad valivad isikumandaadiga ainule mehi, siis saab ka rohkem mehi sisse. See on minu arvamus.
                  See on lihtsalt nii völts sooline upitamine mis ei saa kohe kuidagi hästi löppeda. Et kui ma midagi tahan, aga mul pole selleks oskusi ega vöimalusi, siis e jäta jonni ja mötlen välja mingisuguse kvootsüsteemi. Erinevate religioonide esindajad tahavad ju ka vördselt vöimu juures esindatud olla. seksuaalse orientatsiooni, etnilise päritolu, demograafilise asukoha, rassikvoot jms oleksid ju järgmised sammud, sest need grupid ka tunnevad et nende vaated on "körvale jäetud".

                  Selline tulemuslik vördusus on lihtsalt monkey-business. Juudid teavad ilmselt üsna hästi, kuidas see nende kahjuks töötanud

                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Tänud, Mõnu suutis mu enesehinnangu nii alla tampida, et ma juba helistasin vahepeal emale ja vabandasin, et ma nii läbikukkunud elus olen. Samas sinu lause, et juba 1.2L Octaviaga võib ennast keskklassi liigitada. Ma üleeelmisel aastal liisisin uue Škoda ja seea ma ikkagi võin ennast keskklassi liigitada.

                    Nii et käi perse Mõnu!
                    No mul pole üldse autot. Kärutan tõuksiga ja sõidan ühistranspordiga.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      No mul pole üldse autot. Kärutan tõuksiga ja sõidan ühistranspordiga.
                      Im confused now. Mida sellest järeldada võiks nüüd?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Im confused now. Mida sellest järeldada võiks nüüd?
                        Et ka mina pole keskklass

                        Kommentaar


                          Reformi siteim otsus läbi ajaloo on ühiskonna mõistes olnud tulumaksu alandamine 20%-le, mis teeb igasuguse tulumaksu tõstmise, kasvõi ainult jõukamatele, väga keeruliseks, mida näitab ka siinne diskussioon. Muidugi tol hetkel kui tulumaksu alandati, siis olid just kõrgemapalgalised või sees, sest võideti sadades kroonides, samal ajal kui madalapalgaliste võit oli mõnikümmend krooni
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                            Reformi siteim otsus läbi ajaloo on ühiskonna mõistes olnud tulumaksu alandamine 20%-le, mis teeb igasuguse tulumaksu tõstmise, kasvõi ainult jõukamatele, väga keeruliseks, mida näitab ka siinne diskussioon. Muidugi tol hetkel kui tulumaksu alandati, siis olid just kõrgemapalgalised või sees, sest võideti sadades kroonides, samal ajal kui madalapalgaliste võit oli mõnikümmend krooni
                            Oot, nüüd pole mõnikümmend eurot enam vaesematele piisav, kuna mõned said rohkem raha ise teenustesse paisata?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                              Im confused now. Mida sellest järeldada võiks nüüd?
                              Mõnu koristajaga teel Stockmanni.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                                Saaks elementaarsed vajadused natukenegi paremini ära katta, makaronide peale muna osta kasvõi. Kujutad sa natukenegi ette, mis elu seal minpalga lähedase asjaga elada on?
                                Sitaks hästi kujutan muide ette
                                Ma olen elanud aasta aega 18 aastaselt ilma igasuguse sissetulekuta. Sugulastel aitasin toiduainete eest maatöid teha, et päris nälga ei sureks. Isegi küttepuud olid laenatud rahaga ostetud ja tervitan siinkohal palavalt kauboikapitalisti, kes raha võttis kuivade küttepuude eest, aga talvel neid kohale tulles nägid need välja nagu oleks Pirita jões palgiparvetamise teel kohale tulnud. Oli kuu aega külma järjest ja lihtsalt ei olnudki mitte mingisugust kütet, täielik ellujäämislaager. Tänapäeva pehmod ei kujuta ilmselt ette sellist asja, aga reaalselt ei võetudki ilma tutvusteta tollal tööle kuhugi 18 aastast jumbut. Isegi kuradi bensujaama müüjaks ei võetud, sest sul oli nii vinge töökoha jaoks vaja vähemalt paar aastat eelnevat töökogemust

                                Kommentaar

                                Working...
                                X