320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    No aga kui saad sama asja maksumaksja raha eest kätte! Totaalne win! Mul on rahhi maksta lapse eelkooli eest, ta pole päris puupea ka, seega saan ma ta sinna viia. Igasugu Tamarad ja väikelinnade pered istugu sisse!

    Ja kui see pole hariduslik ebavõrdsus ja sotsiaalsest lähtepunktist sõltuv haridusprobleem, siis ma ei tea, mis on.
    aga mis sest kõigest tolku on, kui ta 13aastaselt oma rikaste sõpradega peolooma hakkab panema ja lõpuks täiskasvanute koolis maandub? loodetavasti jaksad siis ikka mingi normaalse keskkooli ja ebs-i ka kinni maksta.

    Kommentaar


      Algselt postitas El President Vaata postitust
      aga mis sest kõigest tolku on, kui ta 13aastaselt oma rikaste sõpradega peolooma hakkab panema ja lõpuks täiskasvanute koolis maandub?
      Ei olegi. Mõned panevadki kärsa likku, see on paratamatus, aga kui sa oled tubli Põlva gümnaasiumis lõpuni, aga ei saa minna eliitkooli, sest sul pole seal kuskil elada vs. saad esimesest klassist saati eliitkoolis laamendada, siis ülikooli minekul on ühel ikka väga palju parem lotopilet.

      Selle tasandamiseks oleks täiesti elementaarne näiteks TIKi, reaalkooli ja HTG juures mingi elamispindade süsteem, aga seda pole, kuna keegi ei viitsi selliste asjadega tegeleda. Ainus erand on Nõo gümnaasium ja siis MHG, kus direktriss on Lionsi kaudu vahepeal vaesemate maaperede võsukestele elamispindu välja meelitanud.

      Kommentaar


        Ma käisin ise näiteks põhikooli Võrus ja siis läksin HTG-sse. Elasin mingis ühes toas eramajas, maksis 300 krooni kuus. Ema teenis toona keskmist palka, mingi 3-4000 vist. Praegu selliselt elada enam pole võimalik. Need sõbrad, kes Võrru jäid, need kukkusid ikka üsna pudelisse, sest väikelinnas suurt muud teha polnud.

        Ja nüüd tundub mulle, et ma olen sest kõigest juba siin kirjutanud. Ehk jälle mingi regulaarteemad:
        lorenzo ja astmeline tulumaks
        Mõnu ja haridussüsteemi võrdsus

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          No aga kui saad sama asja maksumaksja raha eest kätte! Totaalne win! Mul on rahhi maksta lapse eelkooli eest, ta pole päris puupea ka, seega saan ma ta sinna viia. Igasugu Tamarad ja väikelinnade pered istugu sisse!

          Ja kui see pole hariduslik ebavõrdsus ja sotsiaalsest lähtepunktist sõltuv haridusprobleem, siis ma ei tea, mis on.
          Sellepärast meil ongi edukad kodanikud, kes loovad koole, viivad ettevõtmisi äärealadele, et kaaluvihid vähe tasakaalustuks.
          Protsess. Võtab aega. Harime, teadvustame, saame aru ja areneme ning siis aitame neid, kes seda tahavad.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Jah, aga ütle praegu 9. klassis olevale lapsele, et sa saad küll sitema lotopileti, aga mõtle progressile ja sellele, et kunagi aitab su kodulinna jäämine äkki kedagi teist.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Ma käisin ise näiteks põhikooli Võrus ja siis läksin HTG-sse. Elasin mingis ühes toas eramajas, maksis 300 krooni kuus. Ema teenis toona keskmist palka, mingi 3-4000 vist. Praegu selliselt elada enam pole võimalik. Need sõbrad, kes Võrru jäid, need kukkusid ikka üsna pudelisse, sest väikelinnas suurt muud teha polnud.

              Ja nüüd tundub mulle, et ma olen sest kõigest juba siin kirjutanud. Ehk jälle mingi regulaarteemad:
              lorenzo ja astmeline tulumaks
              Mõnu ja haridussüsteemi võrdsus
              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Jah, aga ütle praegu 9. klassis olevale lapsele, et sa saad küll sitema lotopileti, aga mõtle progressile ja sellele, et kunagi aitab su kodulinna jäämine äkki kedagi teist.
              kas mitte riigigümnaasiumid ei peaks seda probleemi adresseerima?

              eks mingi ebavõrdsus jääb, aga kui mõelda, et meie praegune juhtpartei rääkis pikka aega tõsimeeli sellest, et kesk- ja kõrgharidus tuleks tasuliseks muuta, siis pole kõige hullemini läinud.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Ja nüüd tundub mulle, et ma olen sest kõigest juba siin kirjutanud. Ehk jälle mingi regulaarteemad:
                lorenzo ja astmeline tulumaks
                Mõnu ja haridussüsteemi võrdsus
                Need teemad justkui kerkivad pidevalt siin üles ja justkui võiks nõus olla, aga tuumprobleemi kumbki ei lahenda.

                Astmelisest tulumaksust:

                Lorenzo viskas siin 20-25-30 mõtte õhku. Null jäi tal loetelust puudu, eeldan, et tulumaksuvabastust ta siiski ära kaotada ei taha. 0-600 € 0%, 601-1400 € 20%, 1401-3000 € 25%, 3001+ € 30% kõlaks vist isegi enam-vähem mõistlikult. Keskklass vaesemaks ei jääks, tulumaksuvaba miinimum tõuseks natuke ning päris rikastel ei oleks maks nii kõrge, et nad kogu oma raha Šeišellide või Kaimani saarte kaudu skeemitama hakkaks. Samas mul puudub igasugune usk, et astmelise tulumaksu puhul need astmed selliselt tehtaks. Pigem tekib poliitikutel ahvatlus olla nagu Portugal ja lajatada juba 1700 € pealt 35-protsendise tulumaksuga, sest nii saab ju rohkem pappi! Jah, ideaalis võiks kõiksugu Rain Lõhmustelt, Taavet Hinrikustelt, Martin Villigutelt ja Armin Karudelt mingi 60% tulumaksu korjata ning teiste jaoks üldse midagi muuta, aga see pole reaalne. Ehk mõni üksik neist missioonitundest vms. seda ka maksaks, aga ülejäänud 90% skeemitavad raha teiste riikide kaudu ning Eestile ei jää sentigi. Sest neil on see võimalus.

                Eliitkoolidest ja haridussüsteemist:

                Minu meelest on eliitkoolid natuke ülefetišeeritud teema. Paremad eksamitulemused tulevad enamasti ikka puhtalt sellest, et neil on valik, millist materjali vastu võtavad. Samal ajal teised koolid võtavad riigilt raha saamiseks vastu ka kõiksugu debiilikuid, kes saavad kitsas matemaatikas 20 punkti ja ilmselt ei peaks üldse gümnaasiumis käima. Gümnaasiumis pole enam olulist keskkonna vahet ka, kõik on ikkagi enam-vähem mõistlikud inimesed. Ausalt öelda põhikoolis ka pole, isegi eliitkooli satub debiilikuid, kes tundi segavad ja on muidu lollakad. Noh, ma tean, sest ma ise kuulusin sellesse viimati mainitud kategooriasse. Ehk on vahe ainult selles, et piirkonnakoolide debiilikud on vahel ka sõna otseses mõttes pätid, eliitkoolides pigem mitte (kuigi üksikuid näiteid kindlasti leiaks). Mis puutub tuvustesse, siis Eestis vist on ikka korbid ses osas rohkem onupojapoliitikat soosivad organisatsioonid kui eliitkoolid? Ma ei ole Eestis ülikoolis käinud, aga korra tassiti mind septembri alguses mingile korbijoomingule kaasa, kus üks tuntud pankur jauras peale sõna "Sheffield" kuulmist täis peaga kolm tundi minuga snuukerist. Muide, ta on miskipärast Arsenali fänn ka.

                See ühiselamute teema on iseenesest huvitav, aga ma kardan, et see tekitaks rohkem ebavõrdsust. Eeldaks, et eliitkoolid saavad rohkem raha, mille arvelt peaks teised koolid omakorda vähem raha saama. Praegu on enamik mitte-eliitkoolides siiski täiesti normaalsed õpetajad ja adekvaatne tase. Probleemiks on ehk üksikud "legendaarsed" koolid ala Pääsküla ja Pelgulinna, aga vist saab isegi neis normaalse hariduse kui joppab? Üldiselt peaks siiski raha panustama nende üksikute koolide adekvaatseks muutmisse, mitte eliitkoolide ühiselamutesse. Võib-olla pole isegi raha vaja, aitab ainult direktori välja vahetamisest. See on ausalt öeldes debiilne, et meil on avaliku sektori juhtivad ametikohad, kus tehakse tähtajatu leping ja tiksutakse 30 aastat.

                Esimese klassi katsed on muidugi debiilsus ja need põhjused on siin vist juba korduvalt välja toodud. Lisaks on võimalik, et ma eksin ja kui mina olen sama vana kui Mõnu ning hakkan lapsi kooli saatma, tulebki juba eliitkooli pushida, sest õpetajate puuduse tõttu on kõikides koolides peale eliitkoolide klassi ees mingid suvavellod...

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  On. Samas püütakse ikkagi toetust saada - selle eelduseks siis helge pea.
                  Inglismaal siniverelistega saab laps vist mingi 70k eest aastakese õppida.

                  E: a vittu, ma sain vist su rahvusvahelise kooli infost valesti aru.
                  välismaal koolitamine on ka tegijate teema, aga jah, ma pidasin silmas konkreetselt neid rahvusvahelisi koole, mis meil välismaalaste jaoks tegutsevad. selle süsteemi kõrval on meie "eliitkoolid" talupoegade tase.

                  Kommentaar


                    Ühesõnaga, kõik mehed, kes elus hakkama ei saa, on tropid, sest võimalusi tegelt on ja objektil töökäsi vaja. Ja naised? Hakaku mustalt koristajaks või tehku trenni ja siis onlyfans!

                    Ja kui miski ei aita, siis ostku startupe. Või tehku startup. Kõik võimalused on kõigil selleks olemas seniks kuniks "ise andekas oled".

                    Lisaks - ma panin eelmine aasta vanas rahas (kõlab seksikamalt) mingi milli tasku, kõik kes vähem teenisid, teadke siis, et te suht luuserid ja võiksite rohkem tööd teha. Ja kõik kes rohkem teenisid, te olete minust paremad inimesed ja ainuke asi mis mul teie tasemele jõudmiseks vaja läheb, on rohkem töötunde ja töökust. Inimesed, kelle 60-70+ aastane vanaema töötab kuskil riidehoius selg vigane ja jalad pucis, võiksid elu üle järgi mõelda ja IKT-sse minna. Absoluutselt kõik võimalused selleks on olemas, ei pea endale 98. aasta 4,2 mootoriga Audi A8t ostma.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Jah, aga ütle praegu 9. klassis olevale lapsele, et sa saad küll sitema lotopileti, aga mõtle progressile ja sellele, et kunagi aitab su kodulinna jäämine äkki kedagi teist.
                      Ma arvan, et inimesi pole mõistlik raamidesse suruda.

                      Jah, see on kurb ja tervenemine võtab aega. Ja kiired lahendused on kehvad lahendused.
                      Leevendusena saame luua võimalusi, et säilitada inimestes tahe (midagi teha). Ühed sellised leevendajad on erinevad heategevuse organisatsioonid, mis on tasapisi kasvamas välja sellest, kus inimesed käisid ennast upitamas ja raha betooni valamas.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Huvitav diskussioon siin, lisan paar mõtet ka. Tulumaksuvabamiinimumi olemasolek tekitab juba automaatselt situatsiooni, kus meil tegelikult on astmeline tulumaks. Kuni selle viimase haige maksumuudatuseni, oli minuarust Eesti maksusüsteemi üks suuri eeliseid selle lihtsus ja arusaadavus. Ühiskonnas, kus finantsteadmised ei ole just kõigile arusaadavad on lihtsus päris suur eelis. Selle süsteemiga saab suhteliselt vabalt ka erinevaid astmeid maksustada. Näiteks tõsta tulumaksu 30%i ja miinimumi näiteks 1000ni, vähemteenivad inimesed tulumaksu tõusu koormat kandma ei pea, 3000 euri teeniva inimese jaoks maksukoormus suureneb. Aga see siis palkade kohta.

                        Minu isiklik maailmavaade on pigem ikkagi selline, et maksustama ei peaks rikkaks saamist vaid olemist ja see toob teise teema juurde.

                        Tegelikult elab Eestis ikka päris suur hulk inimesi, kes ametlikult üldse palka ei saa või saavad mingit miinimumi ja optimeerivad oma kulud kenasti läbi ettevõtete. Vaadates suhteliselt maksukoormust, siis siin tekib küll paratamatult ebaõigluse tunne. Meie väga lihtsaks tehtud ettevõtlusega alustamise protseduurid on kaasa toonud situatsiooni, kus hulk inimesi elab vägagi mõnusat elu oluliselt madalame maksukoormusega. Ametlikult on nad madalapalgalised ja saavad läbi selle igasugu maksusoodustusi, reaalselt on ettevõtte nimel autod, kinnisvara jms, mida ei maksustata. Mu naine tegeleb sellise valdkonnaga nagu kasutuslubade vormistamine ja tema sõnul on üldjoontes trend, et mitu uhkem eramu, seda suurem tõenäosus, et selle omanik on ettevõte, rääkimata suurest hulgast inimestest, kes endiselt soovivad sullis maksta. See on ka põhjus, miks minu arvates on varamaksud igati mõistlik idee, sest see on tegelikult ikkagi füüsiliselt asi, mida on võimatu kuhugi peita. Üleüldiselt on Eesti maksutase tegelikult isegi täitsa kõrge, probleem on selles, et sarnaselt USAle, kannavad suurt raskust nn tavalised keskklassi inimesed, kes hämamisega ei tegele ja teenivad ausalt palka.

                        Suurem osa ühiskonnas olevatest probleemidest tegelikult ikkagi taandub sellele, et on suur hulk inimesi, kelle jaoks elu pole nauditav, nad pole õnnelikud ja keda manipuleeritakse süüdistama oma õnnetuse põhjustajaks sõltuvalt siis maailmavaatest kas immigrante, homosid, sotse, Sorost, rahvuslasi, konservatiive, liberaale, venelasi, eestlasi või mis iganes.

                        Inimesed ei ole ja ei saa ka kunagi olema füüsiliste või vaimsete võimete poolest võrdsed. Mida riik peaks samas pakkuma, on võrdsed võimalused ja võimalikult stabiilse ja turvalise ühiskondliku mudeli, kus avalike teenuste eest makstav panus on vastav riigi poolt saadud teenuste kvaliteedile. Kus võimalikult suur hulk inimesi oleks tegelikult oma eluga rahul ja usaldaks riiki kui institutsiooni, sõltumata sellest, kes parasjagu võimul on.
                        Kõik ei saagi olla ettevõtjad ja juhid, küll aga võimaldab riiklik edukus tõsta elukvaliteeti kõikides ühiskonnagruppides, niiet enda ja pere ära elatamiseks, ei pea sõitma kuhugi välisriiki tööle.

                        Millest siis üksikisiku võimalused õnnelikule elule sõltuvad? Väga lihtsustades leian, et see koosneb kolmest komponendist:
                        1) mis perre sa sündisid
                        2) mis hariduskäigu sa läbisid täiskasvanuikka jõudmisel
                        3) juhuslikkus
                        Olen veendunud, et ettevõtja perre sündinud lapsel Viimsis on õnneliku elu saavutamiseks oluliselt suuremad võimalused kui kuskil Lõuna-Eestis 10 lapselisse perre sündinud lapsel. Õnn ei peitu kindlasti ainult rahas, aga olgem ausad, pidev mure raha pärast ei aita sellele kuidagi kaasa.

                        Mis toob kaasa 2se punkti, kus riigil ja ühiskonnal on tegelikult ka võimalus midagi ära teha. Ideaalis ei tohiks lapse pere ja koht kus ta elab anda mingit eelist saada täisväärtuslik haridus ja olulised õppetunnid kuidas oma potentsiaali hiljem maksimaalselt ära kasutada.
                        Selle jaoks on ülioluline see, et õpetajateks, alates lasteaiast, oleks tõesti pädevad inimesed ning see mida õpetatakse on tegelikult tänapäeva ühiskonnas oluline. Olles õpetaja laps, olen ma tegelikult terve elu tundnud, et mu õige kutsumus olekski kuskil koolis, mulle on pidevalt seda ka öeldud, et mul on hämmastav võime seletada lastele asju nii huvitavalt, et nad saavad sellest ka reaalselt aru, mitte lihtsalt ei tuubi mingeid fakte. Samas vaadates puhtalt materiaalselt, ei ole ma kunagi seda ametit kaalunud. Näiteks Singapuris, mida peetakse üheks edukamaks haridusest lähtuvalt edukaks saanud ühiskonnaks, on õpetajate keskmine palk 5000 euri ringis. Õpetaja ametikoht on väga tahetud ja õpetajate konkursid on alati karmid, niiet nendeks saavad ka tegelikult väga võimekad inimesed.
                        Haridus ei tohiks tähendada ainult seda, et kuskil PISA ränkingus ollakse eesotsas, tore jah, aga mis see reaalselt muudab. Hariduse eesmärk peaks olema anda noorele täiskasvanule nn "stardipaketi", et ta saaks aru ühiskonna toimimisest, finantsidest, inimeste omavahelistest suhtetest, psühholoogiast, enda võimekusest ja motivatsioonist enda elu ise juhtida ja leida just see roll, milles ta suudab õnnelik ja läbi selle ka produktiivne olla.
                        Ja lõpuks jääb alati ka juhuslikkus ja õnn, endagi elus on olnud palju situatsioone, kus puhtalt läbi juhuse (olles õiges kohas õigel ajal) on tulnud mingi karjäärihüpe või äriline võimalus.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Huvitav diskussioon siin, lisan paar mõtet ka.
                          Pikk jutt, on sitt jutt. Ja üldjuhul ma pikka juttu ei vaevu lugema, kuid antud juhul küll. Ja see ei tähenda, et ma kõigega päri olen
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            Ühesõnaga, kõik mehed, kes elus hakkama ei saa, on tropid, sest võimalusi tegelt on ja objektil töökäsi vaja. Ja naised? Hakaku mustalt koristajaks või tehku trenni ja siis onlyfans!

                            Ja kui miski ei aita, siis ostku startupe. Või tehku startup. Kõik võimalused on kõigil selleks olemas seniks kuniks "ise andekas oled".

                            Lisaks - ma panin eelmine aasta vanas rahas (kõlab seksikamalt) mingi milli tasku, kõik kes vähem teenisid, teadke siis, et te suht luuserid ja võiksite rohkem tööd teha. Ja kõik kes rohkem teenisid, te olete minust paremad inimesed ja ainuke asi mis mul teie tasemele jõudmiseks vaja läheb, on rohkem töötunde ja töökust. Inimesed, kelle 60-70+ aastane vanaema töötab kuskil riidehoius selg vigane ja jalad pucis, võiksid elu üle järgi mõelda ja IKT-sse minna. Absoluutselt kõik võimalused selleks on olemas, ei pea endale 98. aasta 4,2 mootoriga Audi A8t ostma.
                            Taas, et kuidas aitab selle probleemiga tegeleda astmeline tulumaks? V.a. muidugi seda lubavate inimeste valistulemused.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Taas, et kuidas aitab selle probleemiga tegeleda astmeline tulumaks? V.a. muidugi seda lubavate inimeste valistulemused.
                              Mul sama vastus, mind ei koti tegelt väga see astmelise tulumaksu teema ja ma ei ole seda enda postitustes väga tõstatanud. Rohkem keskendunud sellele, kuidas populaarne arvamus on, et kui endal õnnestub, siis võiks nagu kõigil õnnestuda ju. Miskit takistust selleks nagu väga ei ole.

                              aga kõrgem tulumaksuvabastus aitaks küll neid ehk.

                              Ja LeeRomeno poolt välja toodud ettevõtjate maksustamise küsimus ka. Sinu macbook on kindlasti kallim kui minu või tema oma, kuigi poes letis sama hinnaga.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                Mul sama vastus, mind ei koti tegelt väga see astmelise tulumaksu teema ja ma ei ole seda enda postitustes väga tõstatanud. Rohkem keskendunud sellele, kuidas populaarne arvamus on, et kui endal õnnestub, siis võiks nagu kõigil õnnestuda ju. Miskit takistust selleks nagu väga ei ole.

                                aga kõrgem tulumaksuvabastus aitaks küll neid ehk.

                                Ja LeeRomeno poolt välja toodud ettevõtjate maksustamise küsimus ka. Sinu macbook on kindlasti kallim kui minu oma, kuigi poes letis sama hinnaga.
                                Mul pole Macbooki laps ka koguaeg mõnitab.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X