320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

    EKRE saab ta erakonnast välja visata, mitte parlamendist lahkuma sundida.
    Nojah, eks üks võrdub kaks siin olukorras. Aga kurb sellegipoolest, et lastakse sellisel pooletoobisel seal lärtsuda.


    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Selle kriisi, mis kestab tegelikult juba alates Putini võimuletulekust, tipphetk e. Venemaa tuim tungimine Ukrainasse, tabas mind täpselt mu minipuhkuse algul. Oh mind vaesekest küll. Jutt pole sellest.

    Kõik, mida Venemaa valitsus korda saadab, läheb minul ja tuhandetel teistel venelastel (aga mitte Putinimeelsetel) väga korda ja südamesse. See on kohutav, mida üks riik teeb. Teeb mis tahab. Ja sisuliselt saab kogu aeg enda tahtmise.

    Ja selles kõiges on paljud (ka mina süüdi). Mina isiklikult olen süüdi, et ei oma järjepidevust korrektse informatsiooni levitamisel teistele venelastele. Ma olen süüdi, et tihtipeale loobun inimestele rahulikult korrektsete faktide esitamise. Aga seda peab tegema. Peab selle nurga avama. Rahulikult, mitte järsku. Mul sellist veenmisoskust pole ja tihti ma valin seda teemat mitte puudutada. See on vale. Siin ei saa teist teed enam olla. Ma ei saa kõiki venemaalasi ümber veenda, kuigi paljudega on kontaktid ja neid peab harima. Aga olulisem on harida neid venelasi, kes on siin. Kes elavad meie keskel. Mulle tundub, et viimasel ajal on arengut, aga neid propagandaohvreid on kahjuks liiga palju. Mul ei ole head valemit, kuidas seda teha, aga peab olema järjepidev.

    Jõudu Ukrainale ja Ukraina rahvale. See on nii oluline, et Venemaa saaks selles lahingus lüüa. Seda on väga vaja. Seda on tervele maailmale vaja.

    Ja tõesti, mul venelasena, on ebameeldiv suhelda rahvusvahelisel tasemel inimestega. Meie (ka "normaalsed") venelased oleme kõik selles süüdi.
    ma arvan, sa ei pea ennast süüdistama. Ega kõik ja kõigile ei jõua, ning üksikisikuna võidelda propagandagamasina vastu ongi raske. Paljud siiski saavad aru, et see pole venelaste sõda ukrainlaste vastu, vaid putini režiimi sõda euroopa vastu. Pea püsti!

    Kommentaar


      Kui viimase aja tendentsi vaadata, siis sotsmeedias teevad pigem ilma eestlastest Putini pooldajad ja Ukraina needjad... Et kes siin seda propagandat siis õigupoolest teevad, igatahes mitte eestivenelased

      Kommentaar


        Algselt postitas nimastain Vaata postitust

        ma arvan, sa ei pea ennast süüdistama. Ega kõik ja kõigile ei jõua, ning üksikisikuna võidelda propagandagamasina vastu ongi raske. Paljud siiski saavad aru, et see pole venelaste sõda ukrainlaste vastu, vaid putini režiimi sõda euroopa vastu. Pea püsti!
        Ma ei süüdista end sõjas, ma süüdistan end, et sõja puhkemise hetkel, on teatud inimeste meelsus selline nagu ta on. Aga olukord on parandatav. Isegi kõige jäigemate arvamusliidrite puhul (minu tutvusringkonnas) on läbimurre olnud.

        Üldiselt väga palju on süüdi need venemaalased, kes justkui ei ole režiimiga nõus, aga viimased 15-20 aastat rahulikult vaiki olnud. Neid inimesi on raske mõista.
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust

          Ma ei süüdista end sõjas, ma süüdistan end, et sõja puhkemise hetkel, on teatud inimeste meelsus selline nagu ta on. Aga olukord on parandatav. Isegi kõige jäigemate arvamusliidrite puhul (minu tutvusringkonnas) on läbimurre olnud.

          Üldiselt väga palju on süüdi need venemaalased, kes justkui ei ole režiimiga nõus, aga viimased 15-20 aastat rahulikult vaiki olnud. Neid inimesi on raske mõista.
          Ma seda pigem mõtlesingi, et tuuleveskitega üksi on raske võidelda. Kusjuures nende meelsuse muutmine ongi ulmeliselt raske. Enda tutvusringkonnas tuli välja, on ka mõned “mullis” elajad, ning kui vastu näidata fakte nt. praeguse sõja kohta, tuleb küsimus “olid ise seal filmisid jne”. Võib-olla vale, aga mina olen lihtsalt nüüdseks loobunud selliste inimestega edaspidi suhtlemast. Lihtsam endale.

          Ma natuke saan aru neist, kes elavad reaalselt Venemaal ning vastasuse korral, peavad tegelema tagajärgedega. Samas need, kes nt. Eestis karjuvad Go putin, ma samuti absoluutselt ei mõista.

          Kommentaar


            Lvivi rongijaam, mis on täis inimestest, kes tahaksid edasi liikuda.

            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              Ja siis üks küsimus. Puht teoreetiliselt, kus oleks näiteks Tallinnas pommivarjendid?

              Instagram

              Twitter

              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

              telekavaataja.blogabet.com

              Kommentaar


                Algselt postitas nimastain Vaata postitust

                Ma seda pigem mõtlesingi, et tuuleveskitega üksi on raske võidelda. Kusjuures nende meelsuse muutmine ongi ulmeliselt raske. Enda tutvusringkonnas tuli välja, on ka mõned “mullis” elajad, ning kui vastu näidata fakte nt. praeguse sõja kohta, tuleb küsimus “olid ise seal filmisid jne”. Võib-olla vale, aga mina olen lihtsalt nüüdseks loobunud selliste inimestega edaspidi suhtlemast. Lihtsam endale.

                Ma natuke saan aru neist, kes elavad reaalselt Venemaal ning vastasuse korral, peavad tegelema tagajärgedega. Samas need, kes nt. Eestis karjuvad Go putin, ma samuti absoluutselt ei mõista.
                Näed positiivsed arengud on kiired tulema. Alles saime isegi üks post rahulikumal toonil räägitud ja nüüd ma pean isegi enamvähem vana hea +1 sulle kirjutama.

                Telekavaataja on lihtsalt emotsionaalne hetkel ja mõtleb ka emotsionaalselt, mis ongi täiesti okei ja me kõik mõtleme antud olukorras väga emotsionaalselt, kuna need puudutavad meid nii lähedalt.

                Reaalsuses ta teab ise ka, et on proovitud vene propaganda mõju all olevate inimestega rääkida iga nurga alt ja igatepidi ning see viib veel suurema konfliktini põhimõtteliselt igal juhul või jäädakse jätkuvalt väga tugevale eriarvamusele ehk 0 muutust. Kui sa oled endale midagi nn ,,õigeks'' tunnistanud, siis seda sa ka usud ja teine sinusugune inimene võib igast fakte laotada ja peapeal seista, aga kui sinu õigeks tunnistatud riik/meedia/juht ütlevad, et see ongi läänemeelsete eesmärk ja mitte uskuda ning sa kuuledki ainult teistpidist versiooni, siis saadadki juba mõtteis eos pikalt. Tavainimene olgu ta Eestis, Ukrainas või Venemaal ja on täiesti läänemeelne ja saanud väga hästi igapäevaselt läbi venemeelstega, siis see ei tähenda, et oleks poliitiliselt olnud võimalus suurt muuta.

                Eestis GO PUTIN vendasid on Lasnas ja Ida-Virumaal nagu seeni pärast vihma. Selle põhjuseks ongi ebakvaliteetne kooliharidus, ebaõnnestunud lõimumine ning riigi suutmatus nii selget ja laiamahulist võimalust elada demokraatlikus Euroopa-Liidu ja Nato liikmesriigis nii vabalt venemeelses propaganda inforuumis ja hakkama saada. Kui selline asi on olnud võimalik varsti juba 20 aastat ilma ühegi sekkumiseta või püüdluseta seda reaalselt muuta, siis see võrdubki sellega nagu ka see sama demokraatlik Eesti tunnistaks seda vene propagandat ja seal öeldut ning väidetut. Siin ma leiangi, et selle kõige keskel tavalise läänemeelse inimese võimalused venemeelsele reaalsust kohale viia on olematud ja selles ei saa süüdistada ennast.

                Nimastaini viisil ignoreerida ongi endal kergem ja ega olen ka mina seda teinud ning it is what it is. Kui sulle räägib telekast Putin, kes on meeletu austuse, imago ning eksimatu mulje jätnud, kuidas asjad on ning kes valetavad, siis see sama valetajaid pooldav läänemeelne indiviid üksi oma faktide ja rahuliku rääkimisega ei mahu venemeelse indiviidi peas isegi ühte võrdlusesse ära, kuna see usalduskrediiti on ainult ühel ja vahe on lihtsalt hoomamatult kolossaalne.

                Kommentaar


                  Kas selline asi pole reaalne, et see Ukraina delegatsioon sealt Valgevenest tulles, lihtsalt kuskil kutuks tehakse? Vaadates millised on väljaütlemised ja olukord, siis raske on näha, kus seal ühisosa või mingi kompromiss leitakse. Vaevalt ukrainlased alla annavad(läänest loobuvad) või venelased saba jalge vahel välja tulevad.

                  Hiljem laiutatakse putini poolt käsi - läbirääkimiste teemad olid meile vastuvõetamatud, provotseerivad ja üldse ukrainlased ise pommitasid/tulistasid omad surnuks. Hetkeseisuga ei tundu, et sellise stsenaariumi korral Venemaal rohkem väga midagi kaotada oleks.

                  Või tehaksegi selline sümboolne, et me ju proovisime aga embkumb polnud asjadega nõus, ning sõda jätkub.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas nimastain Vaata postitust
                    Kas selline asi pole reaalne, et see Ukraina delegatsioon sealt Valgevenest tulles, lihtsalt kuskil kutuks tehakse? Vaadates millised on väljaütlemised ja olukord, siis raske on näha, kus seal ühisosa või mingi kompromiss leitakse. Vaevalt ukrainlased alla annavad(läänest loobuvad) või venelased saba jalge vahel välja tulevad.

                    Hiljem laiutatakse putini poolt käsi - läbirääkimiste teemad olid meile vastuvõetamatud, provotseerivad ja üldse ukrainlased ise pommitasid/tulistasid omad surnuks. Hetkeseisuga ei tundu, et sellise stsenaariumi korral Venemaal rohkem väga midagi kaotada oleks.

                    Või tehaksegi selline sümboolne, et me ju proovisime aga embkumb polnud asjadega nõus, ning sõda jätkub.
                    Raske mõista, mis kaardi Venemaa seal kohtumisel võib lauale käia. "Andke nüüd alla, muidu me paneme edasi" ?. Reaalselt peaksid praegu venelased exitit otsima sealt riigist.
                    Ega seal kohtumisel Putin ja Volodimir kokku ei saa, sinna saadetaksegi c-kategooria diplomaadid ma olen aru saanud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Rudy Vaata postitust

                      Ega seal kohtumisel Putin ja Volodimir kokku ei saa, sinna saadetaksegi c-kategooria diplomaadid ma olen aru saanud.
                      Seda küll, aga noh kuskilt otsast saavad seda nö. läänemeelset poliitilist eliiti hävitama hakata. Nagu ma olen arusaanud, Zelensky ja kaaskond on üks sihtmärk.

                      Kommentaar


                        Selle lõimumise teemal mind alati imestab, see "riigi suutmatuse" viide. Mismõttes riigi. Praegu hakkavad enamus meist vaikselt jõudma vanusesse, kus olid need va "riigi" ülesse ehitajad 90ndate alguses. Oleksite terve elu kasvanud ENSV-s, väga viitsiksite mõelda mingite sibulate integreerimisele, kui su enda vanemate maatükid neile anti vm? Rääkimata ka kasvõi lihtlabasest strateegilise know how ja teadmiste puudumisest antud teemal - mis oleks see kõige õigem strateegia 90ndatel siis olnud? Seda on keeruline isegi täna öelda tagasiulatuvalt.

                        Kommentaar




                          Selliste inimeste suhtes midagi ette võetakse?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            Selle lõimumise teemal mind alati imestab, see "riigi suutmatuse" viide. Mismõttes riigi. Praegu hakkavad enamus meist vaikselt jõudma vanusesse, kus olid need va "riigi" ülesse ehitajad 90ndate alguses. Oleksite terve elu kasvanud ENSV-s, väga viitsiksite mõelda mingite sibulate integreerimisele, kui su enda vanemate maatükid neile anti vm? Rääkimata ka kasvõi lihtlabasest strateegilise know how ja teadmiste puudumisest antud teemal - mis oleks see kõige õigem strateegia 90ndatel siis olnud? Seda on keeruline isegi täna öelda tagasiulatuvalt.
                            Ma eeldan, et sa mõtlesid minu postitust? Ma mainingi konkreetselt viimast 20 aastat ehk nimelt 90ndad jätsin välja.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust

                              Ma eeldan, et sa mõtlesid minu postitust? Ma mainingi konkreetselt viimast 20 aastat ehk nimelt 90ndad jätsin välja.
                              Sinu postitusest vb ajendatud, samas ei olnud sulle vastuseks mõeldud ja lihtsalt üldisemalt. Viimased 20 aastat aga... paradoksaalselt on selle esimese 10 aasta töö vili, kus lasti rahumeeli sifkasööjatel kõik pingialused ilalompidega märgistada*. Ja siis oli neil juba oma häälekandjad siin kohalike poliitikute olemas, kes assimilatsioonile vastu töötasid. Et selline nokk kinni, saba lahti olukord kui põhjuslikkust vaadata erineval ajaetapil imo.

                              *isiklikult arvan, et siia ei ole disclaimerit vaja, et jutt on sibulatest ja kommunismiihaldajatest, mitte venelastest laiemalt.

                              Kommentaar


                                Läti Kolmesed...

                                Instagram

                                Twitter

                                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                                telekavaataja.blogabet.com

                                Kommentaar

                                Working...
                                X