320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
    Lasteaiad eestikeelseks ja sealt edasi lapsed ainult eestikeelsetesse koolidesse. Voilaa. Mõni põlvkond läheb aega aga probleem laheneb.
    Ma tean enam-vähem, miks seda pole siiani tehtud. Aga see on oluline sihtmärk, kuhupoole liikuda.

    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
      jõuga välja juurimine ei toimi
      kindlasti on neid, kes kahtlevad, kas politsei suudab end kehtestada
      või tuleb Putini sümboolika keelustamisest sarnane nagu telefoniga autoroolis rääkimise keeld, mida keegi ei täida ega kontrolli

      Algselt postitas El President Vaata postitust
      9. mai ärajätmine oleks vähim, mida me saame teha
      jah, üldiselt on avalik arvamus siiski 9.mai küsimuses rangete piirangute poolt

      tänavu ähvardab olla paks poliitilistest pingetest ja provokatsioonidest. 9. mai tähistamise range reguleerimine on tänavu kõigiti õigustatud. See on kodurahu ja Eesti riigi enesekehtestamise küsimus.

      Erakonnad jõudsid üksmeelele: 9. mai rongkäik Tallinna tänavatel Georgi lintide ja Vene lippude lehvides tuleb keelata
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust

        Ma tean enam-vähem, miks seda pole siiani tehtud. Aga see on oluline sihtmärk, kuhupoole liikuda.
        Jah, ja ma saan emotsionaalsetest aspektidest ka aru, miks seda pole tehtud. Aga ma olen päriselt ka seda meelt, et noortel oleks kakskeelsusest miljon korda rohkem kasu, kui misiganes kaotused selle üleminekuga tekiksid. Sest praegu Eestis umbkeelseks jääda on täiega endale jalga laskmine. Aga kakskeelsus annab normaalse eelise tööturul, ka eestikeelsete noorte ees.

        Töötasin mõned aastad venekeelses koolis õpetajana, umbkeelse põhikoolilõpetaja edasise elu perspektiivid olid ikka päris trööstitud versus need, kellel mõlemad keeled suus.

        Kommentaar


          Algselt postitas nonoh Vaata postitust

          Jah, ja ma saan emotsionaalsetest aspektidest ka aru, miks seda pole tehtud. Aga ma olen päriselt ka seda meelt, et noortel oleks kakskeelsusest miljon korda rohkem kasu, kui misiganes kaotused selle üleminekuga tekiksid. Sest praegu Eestis umbkeelseks jääda on täiega endale jalga laskmine. Aga kakskeelsus annab normaalse eelise tööturul, ka eestikeelsete noorte ees.

          Töötasin mõned aastad venekeelses koolis õpetajana, umbkeelse põhikoolilõpetaja edasise elu perspektiivid olid ikka päris trööstitud versus need, kellel mõlemad keeled suus.

          Mereakadeemias oli meie grupis 6 eestlast ja 14 "venelast", sest reaalainetes on nad tugevad ja said kandideerimisel kõva eelise.
          Tüdrukud olid tublid ja püüdlikud (ühe erandiga, Natalja) ja keel oli sisseastumisel juba suht suus. Maksim Narvast ja Vova kuskilt Lasnamäe nurgast olid muidugi sellised keskmised Vene põmmpead, muidu megatargad, aga suhtumiselt ikka suht tolvanid ja rühmavanemana oli nendega riigikeel asjus pukslemist omajagu. Vovat nägin paar aastat tagasi lennukis, sest lendas pärast puhkust tagasi USA'sse, Maksim elab ka kuskil Euroopas ning see tüdruk, kellega ka kõvasti jagelesin, abiellus hollandlasega ja elab seal. Ehk siis inglise keelt (või Natalja puhul ka hollandi keelt) polnud neil keeruline selgeks õppida, sest noh, elatakse ju vastavas keskkonnas, aga meie riigikeele selgeks õppimist ei pidanud nad ca 18 esimese eluaasta puhul vajalikuks ja ka kõrgkoolis tegid miinimumi, et ennast läbi vedada, sest nad ju oma esivanemate kaudu ju suur-rahva lapsed.
          Jah, neil tegelikult võiks tööturul olla korralik eelis, aga minu teadmisel on 90% nendest meie klassi venelastest tööl kas välismaal või koduturul eranditult firmades, kus töökeel vene keel.
          May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

          Kommentaar


            Algselt postitas nonoh Vaata postitust
            Aga kakskeelsus annab normaalse eelise tööturul, ka eestikeelsete noorte ees..
            palju siin eesti noortest seda vene keelt jagab? Ise sai ka koolis õpitud, midagi külge ei jäänud. Pole seda keelekeskkonda kus harjutada.

            Kommentaar


              Need, kelle ema on eestlane ja isa venelane, kipuvad oskama mõlemat. Need, kelle ema on venelane ja isa eestlane, kipuvad ainult vene keelt oskama :/

              Kommentaar


                Külajutud käivad, et Miša ja Asja panid leivad ühte kappi

                Kommentaar


                  Vöimalik stsenaarium: Kiiev nöustub mingisugused alad venemaale loovutama ja säilitama neutraalsust lääne suhtes. pjuutin tömbab väed välja ja kuulutab eriopi võidukaks, macron saadab moskvasse tordi koos scholzi ja teiste kamraadide allkirjadega, et pjuutin pidi lombi tagant vihakönet taluma. Eesti ja veel mõned väiksed riigid on hingepöhjani solvunud, et putin lääne liidritele jälle koti pähe tömbas, aga suures pildis on köik önnelikud, et söda löppes ja maailmarahu taastus. Paar aastaga on asjad ununenud ja ärid jätkuvad, kuni järgmise, veel suurema fopaani....

                  Loodan, et nii ei lähe muidugi, aga mingid märgid näitavad, et see oleks üks vöimalikest
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Vöimalik stsenaarium: Kiiev nöustub mingisugused alad venemaale loovutama ja säilitama neutraalsust lääne suhtes. pjuutin tömbab väed välja ja kuulutab eriopi võidukaks, macron saadab moskvasse tordi koos scholzi ja teiste kamraadide allkirjadega, et pjuutin pidi lombi tagant vihakönet taluma. Eesti ja veel mõned väiksed riigid on hingepöhjani solvunud, et putin lääne liidritele jälle koti pähe tömbas, aga suures pildis on köik önnelikud, et söda löppes ja maailmarahu taastus. Paar aastaga on asjad ununenud ja ärid jätkuvad, kuni järgmise, veel suurema fopaani....

                    Loodan, et nii ei lähe muidugi, aga mingid märgid näitavad, et see oleks üks vöimalikest
                    Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi andis pühapäeval intervjuu Vene meediale, kus kinnitas, et on valmis arutama sõjalise neutraalsuse küsimust ja Krimmi tagasi võtta ei kavatse.

                    Zelenskõi lisas, et soovib kompromissi Donbassi "rahvavabariikide" küsimuses. Nädalavahetusel teatasid Luhanski ja Donetski oblastikeskusi kontrollivad venemeelsed võimud, et alustavad lähiajal Venemaaga ühinemise protsessi.
                    Defineerimine nüüd need mingid alad, Krimm ja need LNR või DNR?

                    Kommentaar


                      Arvad, et Ukraina rahvas oleks sellega nöus? Kindlasti mitte. Isegi kui väga konservatiivselt vaadata, vaadates näiteks Krimmi elanike küsitlust konkreetselt Krimmi kohta mis tehtud enne maidani jama, siis ikkagi on kaalukauss Ukraina poolel

                      crimea.png

                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        Arvad, et Ukraina rahvas oleks sellega nöus? Kindlasti mitte. Isegi kui väga konservatiivselt vaadata, vaadates näiteks Krimmi elanike küsitlust konkreetselt Krimmi kohta mis tehtud enne maidani jama, siis ikkagi on kaalukauss Ukraina poolel

                        crimea.png

                        https://pdf.usaid.gov/pdf_docs/pnaec705.pdf
                        Ma ei tea, ma ei usu. Küll aga nagu Zelenski ütles, Tankidega Krimmi vabastama ei minda - seega kui venelased sealt ise surve tõttu lahkuvad siis lahkuvad või mingi kokkuleppe järel.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas JuriM Vaata postitust

                          kui võimalikud kokkulepped sobivad Ukraina üldsusele siis pole meie asi siin köhida mis ja kus.
                          hetkel on küll vastupidi: vaherahu Ukrainale alandavatel tingimustel sobiks Läänele, aga mitte ukrainlastele endile

                          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                          (Seinfeld, The Pitch)

                          Kommentaar


                            Algselt postitas JuriM Vaata postitust

                            Ma ei tea, ma ei usu. Küll aga nagu Zelenski ütles, Tankidega Krimmi vabastama ei minda - seega kui venelased sealt ise surve tõttu lahkuvad siis lahkuvad või mingi kokkuleppe järel.
                            Jep, see Zelenski taganemise jutt ongi natuke kahtlane
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                              Ma ei tea, ma ei usu. Küll aga nagu Zelenski ütles, Tankidega Krimmi vabastama ei minda - seega kui venelased sealt ise surve tõttu lahkuvad siis lahkuvad või mingi kokkuleppe järel.
                              Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                              Sest seis on hetkel nii, et kui võimalikud kokkulepped sobivad Ukraina üldsusele siis pole meie asi siin köhida mis ja kus. See on nende vere hinnaga võitlus.
                              kui naiivne saab olla? eks kalkulatsioon oligi ju tampida ukrainlasi nii kaua, kuni nad nõustuvad kõigega. mitte lasta neil ise otsustada. paistab, et see on alati olnud ka Läänes tegutsevate kasulike idiootide meelest parim lahendus.

                              Kommentaar


                                Kõige muu osas saab rääkida läbi, aga peamine, et ei lasta desarmeerimist peale suruda. Siis on paari aasta pärast riigipööre sama hästi kui kindel.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X