320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    FM7MSCrXsAISisY?format=jpg&name=large.jpg

    https://www.bloomberg.com/news/artic...amid-war-chart

    seda, et Euroopa peaks mitmekesistama energiaallikaid ja leidma alternatiivi Vene gaasile, räägiti juba 00ndatel, aga hoolimata Gruusia sõjast, Krimmi anastamisest ja teistest Kremli operatsioonidest on tegelikult liigutud kogu aeg vastupidises suunas.

    Kommentaar


      venevastaste avaldustega väga ettevaatlikud sakslased aga koguni 65%

      Vene ähvardab nende nafta boikoteerimise korral gaasi sootuks kinni keerata, aga saavad mõistagi aru, et sellest ei võidaks keegi

      Deutsche Welle - Russian gas in Germany: A complicated 50-year relationship

      Hent Kalmo "Vene üksindus" (Sirp 11.03.22)
      Algselt postitas Mihhail Jurjevi futuristlik romaan „Kolmas impeerium“
      Pärast lühikest sõda toimub Ukraina jagamine, millega Venemaa saab kõik lääne tsivilisatsiooni levialast välja jäävad osad. Romaanis liidab Venemaa endaga hiljem Kasahstani, Türkmenistani, Valgevene, Transnistria, Abhaasia ja Lõuna-Osseetia. Kujuneb 200 miljoni elanikuga geopoliitiline hiiglane, mis on nii eluvõimeline, et suudab võidukalt vastu panna läänele. Nagu teame, jõudis tegelikkus kirjanduslikule fantaasiale kiiresti järele. Kui kaugele tegelikkus veel jõuab? See on painav küsimus, sest romaanis vallandub järgmisena tuumasõda ning Venemaa kätte langevad ka Balti riigid.
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          See grupp tallinlased ei ole tõesti normaalne ja see Bessedin on Pro-Putin.

          Eesti suurim kremlimeelne FB-grupp kannab süütut nime "Tallinlased", kuid selle sisu suunab aastaid KAPO aastaraamatutes tähelepanu pälvinud Oleg Bessedin. Blogi Propastop reastas ligi paarkümmend Vene propagandat edastavat gruppi.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
            Pärast lühikest sõda toimub Ukraina jagamine, millega Venemaa saab kõik lääne tsivilisatsiooni levialast välja jäävad osad. Romaanis liidab Venemaa endaga hiljem Kasahstani, Türkmenistani, Valgevene, Transnistria, Abhaasia ja Lõuna-Osseetia. Kujuneb 200 miljoni elanikuga geopoliitiline hiiglane, mis on nii eluvõimeline, et suudab võidukalt vastu panna läänele. Nagu teame, jõudis tegelikkus kirjanduslikule fantaasiale kiiresti järele. Kui kaugele tegelikkus veel jõuab? See on painav küsimus, sest romaanis vallandub järgmisena tuumasõda ning Venemaa kätte langevad ka Balti riigid.
            Geopoliitilist hiiglast siit vaevalt enam tuleb Pigem üksi nurgas nörutav jube bardakk, mis on aastas 1991. Korralik ulme igatahes!

            Kommentaar


              Eks need Ingmarid jäävad ikka alles, kes tuumatalvel varjendist viimast snäkki hammustades üle Maarjamaa höikavad, et ikkagi üks öige rohepööre teeks kaosest jälle paradiisi
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                "X pole pädev vene-Ukraina teemas söna vötma, sest teadaolevalt puudub tal vastav militaarne-söjaline-politoloogiline haridus" laadne argument polegi läbi käinud vöi ei tohi seda selle teema puhul kasutada?
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Üks asi on kirjeldada, mis toimub, teine asi on anda sõjalist nõu, mida tegema peaks. (a la noh, koroonapuhul, statistika tegemine). Samas, kaudsete andmete põhjal (internet yo) kirjeldamine on ka rohkem selline... tuju tõstmise värk rohkem kui reaalne pilt olukorrast.

                  Näiteks täna, kui Teet Kalmus utsitas mingis Delfi pealkirjas ukrainlasi vastupealetungile Kiievi all, tuli muie küll suule. Sõjaline operatsioon, mida planeerib sellises mahus staap umbes saja+ inimesega (seal arvestatakse nii personali, luure (vastase infoga, nende tegevusvariandid jms), käivate operatsioonide, kui tulevate operatsioonide, logistika, meditsiinilise toe jms asjadega ning side võimekusega), ei käi päris nii, et loed internetist artikleid ja kuulujutte ja siis mõtled, mida võiks oma väekontingendiga teha.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                    Üks asi on kirjeldada, mis toimub, teine asi on anda sõjalist nõu, mida tegema peaks. (a la noh, koroonapuhul, statistika tegemine). Samas, kaudsete andmete põhjal (internet yo) kirjeldamine on ka rohkem selline... tuju tõstmise värk rohkem kui reaalne pilt olukorrast.

                    Näiteks täna, kui Teet Kalmus utsitas mingis Delfi pealkirjas ukrainlasi vastupealetungile Kiievi all, tuli muie küll suule. Sõjaline operatsioon, mida planeerib sellises mahus staap umbes saja+ inimesega (seal arvestatakse nii personali, luure (vastase infoga, nende tegevusvariandid jms), käivate operatsioonide, kui tulevate operatsioonide, logistika, meditsiinilise toe jms asjadega ning side võimekusega), ei käi päris nii, et loed internetist artikleid ja kuulujutte ja siis mõtled, mida võiks oma väekontingendiga teha.
                    Teema lukku panemine, kui suuremad suud on seisukoha öelnud pole lahendus. Palju loogilisem ongi pädevatele ja poolpädevatele( ) allikatele viitamine ja arutlemine, isegi kui need üksteisele vastu räägivad vöi "suuremast arusaamast" erinevad. Praegu ju näed, kuidas Ameerika ja Eesti kindralid räägivad risti vastupidist juttu. See on normaalne. Nii ongi suurem lootus et töde jöuab pinnale, mitte nagu Putini režiimis kus valed järeldused eos körvaldatakse. Mul ei ole absull vahet kes oleks otsustajaonudele selgeks teinud, et vene gaasile üleminek ei ole okei, Abhaasia Löuna-Osseetia ja Krimmi annekteerimine ei ole okei, kogu russide propa operatsioonid läänes ja julgeolekuküsimuste asemel kvootidest, soorollidest ja identiteetidest rääkimine ei ole okei ja sellele köigele tuleb löpp teha, absull pole vahet kas sellele infole oleks efektiivselt viidanud möni suva külakolka Anatooli, Kuninganna Elizabeth vöi päris armeekindral, kui see viinuks päris otsusteni. Kui info on pädev ja tugevad allikad seda toetavad, vöib sellest rääkida ka 3 klassi haridusega külakolka Anatooli.

                    Aga vöibolla ma eksin ja see söda polegi päris, vaid voolava tähendusega sotsiaalne konstrukt
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Mulle tundub, et sa omistad mu postitusele rohkem kui see väärt on. Ma lihtsalt tõin paralleele, kuidas koroonateema ja ukr sõja teema puhul on tekkinud sarnaseid spetsialiste, kes on küll muidu targad inimesed, aga võib-olla tegelikult kõige rohkem ei tea (ega saagi teada). Eesti (eru)kindralid ja usa (eru)kindralid on kindlasti ka targad, aga samamoodi nagu Kalmus, tegelevad spekuleerimisega olukorras, kus nad ilmselt ei tea tehiolusid sama hästi kui kohapealsed ukrainlased ja ilmselt ei ole mõtet neile nõu anda.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        Eks need Ingmarid jäävad ikka alles, kes tuumatalvel varjendist viimast snäkki hammustades üle Maarjamaa höikavad, et ikkagi üks öige rohepööre teeks kaosest jälle paradiisi
                        Ma ei saa hästi aru, et mida sa selle rohepöörde jauramisega saavutada üritad? Kliimasoojenemine on jätkuvalt probleem. Rohepööre on jätkuvalt vajalik. Kas on mõistetav, et eestlase jaoks jäävad Ukraina sõja tõttu sellised küllaltki kauged eesmärgid hetkel veidi tahaplaanile? Jah. Kas nende eesmärkidega tuleb esimesel võimalusel jälle tegelema asuda? Absoluutselt.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

                          Ma ei saa hästi aru, et mida sa selle rohepöörde jauramisega saavutada üritad? Kliimasoojenemine on jätkuvalt probleem. Rohepööre on jätkuvalt vajalik. Kas on mõistetav, et eestlase jaoks jäävad Ukraina sõja tõttu sellised küllaltki kauged eesmärgid hetkel veidi tahaplaanile? Jah. Kas nende eesmärkidega tuleb esimesel võimalusel jälle tegelema asuda? Absoluutselt.
                          Nokkimine tuleb sellest, et rohepööramise sildi all on läbi viidud venelastele kasulikku idiootset erioperatsiooni ja kogu info valguses möni siin sellele pihta ei saa. Kusjuures kliimat kuidagi positiivsemaks vöi paremaks nagu polegi pööratud. Aga ära vöta isiklikult, ma olen ka tegelikult rohepööramise idee poolt kui seda möistlikult teha. Näiteks siin üks vahva plaan: https://www.sciencealert.com/confide...mitless-energy . Ei tea kui utoopia see on aga tundub möistlik arendus
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Kommentaar


                              Algselt postitas kaala Vaata postitust

                              Nokkimine tuleb sellest, et rohepööramise sildi all on läbi viidud venelastele kasulikku idiootset erioperatsiooni ja kogu info valguses möni siin sellele pihta ei saa. Kusjuures kliimat kuidagi positiivsemaks vöi paremaks nagu polegi pööratud. Aga ära vöta isiklikult, ma olen ka tegelikult rohepööramise idee poolt kui seda möistlikult teha. Näiteks siin üks vahva plaan: https://www.sciencealert.com/confide...mitless-energy . Ei tea kui utoopia see on aga tundub möistlik arendus
                              Ma ei tea, kust ma nägin seda ja ma ei leia seda uuesti üles, seega võib see olla ka fantaasia, aga selle gaasi roheliseks tunnistamise taga olevat näha olnud Gaspromi raha.
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                                Repinski on ikka uus tase.
                                Krt, nüüd on suutnud iseenda rekordit juba ületada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X