320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Ma ei saanud ega saa siiani aru, et mis Niitra loole ette heita on.
    pealkiri ja see, millele ka rahvakas viitas. see mõte ja tonaalsus ehk? minu esimene reaktsioon seda pealkirja nähes ei ole see vibes, mis mul tekib artiklilt lugedes. eeldan, et sama ka teistel, kes tähelepanu juhtisid. lisaks on tegemist tasulise artikliga. mina küll ausalt maksan teile, aga enamus vast mitte. aga kamoon, las jääda, see ei ole nii oluline teema tegelikult, mille üle ketrama jääda. it is what it is jne

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      võimalikult kiirelt asja selgitamine. Sellega pole sisuliselt tegeletud
      Sellega vist siiski tegeletakse, aga veits sügavamal tasemel kui ÕLi “kolmel inimesel oli vereklomp ja nad olid kõik vaktsineeritud - korrelatsioon on sama hea kui põhjuslik seos*” analüüs.

      * tegin Urmarit, sest artikkel on maksumüüri taga ja mu kogemus tellijana näitas, et ei tasu maksta.
      20 LEGEND

      Kommentaar


        Ajakirjaniku töö pole olla suunamudija, vaid olla esimene, kes infot sündmuskohalt edastab, kui natuke utreerida. See, et me paneme raamid juba temaatiliselt paika, ohustab sõna- ja ajakirjandusvavadust. Praegu on see moment, kus asjadest võimalikult täoselt rääkida, sest nagu ülalpool mainitud, iga väikegi ebakõla või mahavaikimine saab meeletult võimendust ja paneb ka kõhkleja veel enam kahtlema.

        Kommentaar


          Algselt postitas Vask Vaata postitust
          Ajakirjaniku töö pole olla suunamudija, vaid olla esimene, kes infot sündmuskohalt edastab, kui natuke utreerida.
          +1. ülisuper oleks kui nii oleks.

          Kommentaar


            Algselt postitas Vask Vaata postitust
            Ajakirjaniku töö pole olla suunamudija, vaid olla esimene, kes infot sündmuskohalt edastab
            ajakirjandus edastabki nii seda kui teist,
            "Fakt ja kommentaar tuleb rangelt lahus hoida" nagu armastab M. Juur tsiteerida oma legendaarset õppejõudu Juhan Peeglit

            Viimastel nädalatel on hoogu saanud arutelu, kas eesti ajakirjanduses on fakt ja arvamus segamini ning kas ülikoolidest tulevad välja vasakpoolse maailmavaatega noored. Mida teadusuuringute andmed nendele küsimustele vastuseks annavad, analüüsis Vikerraadio päevakommentaaris ajakirjandusuurija Marju Himma.


            .........
            Ajaolust, et Lasnamäel, Maardus ja Narvas on Eesti keskmisest veel palju kõrgem nakatumiste tase, et saa enam mööda vaadata. (Muidugi ei juleta tunnistada, et põhjus võib olla ka teat. inimgrupi poolt Eesti valitsuse korralduste süsteemses eiramises, mitte lihtsalt teises inforuumis elamises)
            See, kui mitte-eestlased nakatuvad koroonaviirusega rohkem, aga peavad ohtu väiksemaks ja suhtuvad vaktsineerimisse leigemalt, ei pruugi tingimata tähendada, et nad on ükskõiksed või informeerimata. Nende koroonakogemus on lihtsalt eestlaste omast erinev.

            ......


            Tänastesse YLE uudistesse tegi Maardust loo Rain Kooli,
            linnapea Arhipov julgeb tunnistada siiski kultuurilisi erinevusi suurema nakatumise põhjusena
            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
            (Seinfeld, The Pitch)

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Inimene on surnud, sellest lendab üles nagunii ka teie paljukirutud sotsiaalmeedias totaalselt möga. Sellises olukorras oleks lahendus võimalikult selge kommunikatsioon, info jagamine ja võimalikult kiirelt asja selgitamine. Sellega pole sisuliselt tegeletud. Ka antud loos on põhiteemaks see, et sisuliselt on mingi osa vaktsiini vaikselt "eetrist" kõrvaldatud. Et see pole sinu jaoks probleem?

              Ma isiklikult näen probleemi ka selles, kui piirangud ei vasta seadustele, millele õiguskantsler tähelepanu juhib. Ja samuti sellele, kui väga tundlikul teemal tegeletakse lootusega, et "äkki kuidagi unustatakse ja ei märgata". Sama keiss on kogu selle antivaxxerite teemaga, et selles osas peab mütsi maha võtma, et kommunikatsioonis on seda hästi kasutatud, et kedagi väga ei huvita, et miks ei tehtud vaktsineeritavate nimekirja näiteks sügisel valmis, miks peavad jooksvalt sellega tegelema hakkama pangad, lasteaiad jms asutused, kui sellega juba põleb. Miks mingid kuradi vaktsiinid ei suudeta normaalse logistikaga laiali saata. Miks ei suudetud terve suve jooksul lahendada probleemi, et andmekaitseseadused ei võimalda haigekassal normaalselt tööd teha ja nii edasi. Või et kuidas avaliku raha eest venekeelsele inimesele selgeks teha, et, näe, Sputnik pole ainus, mis ei tapa. Ehk korraldus lonkab, aga siin sõimame õiguskantslerit, ajakirjandust ja siis mingeid veebihulle.
              Ma saan aru, et üks surm on tragöödia ja sealt edasi on statistika. Kuid 669 inimest on ka surnud. Seda siis suhtarvudega 105k vaktsineeritut ja 77k positiivset. Nende 669 kohta lendab sotsiaalmeedias veel rohkem möga; neid pole olemas, nad olid niikuinii vanad, haiged ja ei väärindki pmst enam elamist. Võiks siis neid ka humaniseerida, et ei oleks suvaline number laudaseinal. 600 inimest on haiglas ja mul pole õrna aimugi mis nad seal teevad, sest mina ei ole nagu väga näinud, et seda arutataks. Miks nad kodus ravida ei saa end, mille poolest nende olukord nii raske on, et pideval jälgimisel peavad olem; mida nad üle peavad elama seal. Kuidas neid ravitakse. Ventilaatoritega seda ei tehta väga ju, aasta eest muretseti, et 300 saab kohe-kohe täis, aga tegelikult vist praegugi ainult mõnikümmend kasutuses (?).

              Selle juures siis mina näen seda ühe poole absoluutselt ülepuhumisena, sest nii toorelt ollakse klikkide peal väljas. Arusaamatu on torgata, et kuhu ma selle uudise panen siis, kui uudis oli reutersis mingi pühapäeva hommikul ja niipalju iganenud, et võib vabalt vähe rahulikumaks võtta selle presenteerimise. Praegu ju esimene uudis vaktsiinisurm!!!, keegi merilin lahutab ja siis jälle vaktsiinikahjustused noortele naistele. Olid ka need erinevad uudised surivoodil õpetajatest, kuhu artikli kauges lõpus mainiti ära, et tegelikult on kõik ok.

              Et selle teise poolega ma olen väga nõus, millal ma siis seda kõike lugeda saan?
              Last edited by rahvaspordipäev; 10.03.21, 00:35. Põhjus: parandan artikliviga

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                See viskame haridusele raha juurde ja probleem kaos, sittagi ta kaob. Põhiline probleem on see, et reaalainete ja pehmete alade suhe on totaalselt käest ära lastud. See ongi see uhhuuulaste kasvulava. Kõik on nii erilised ja suure tulevikuga loomeinimesed, et päris maailma probleemide ees jookseb juhe kokku. Pluss olge korraks ometi täiesti ausad ja öelge mis on teie tutvusringkonnas selliste lolluste uskujate ja sotsmeedias jagajate sooline koosseis? Mina tean mitut väga kõrgelt haritud ja edukat karjäärinaist, kes on otsekui mingis sõltuvuses igasugustest selgeltnägijatest, kaardimooridest ja spirituaalsest pasast, mis vastavalt parasjagu moesolevale suunale muutub.
                mul on see küll ainult mingid tüübid kes nooruses oma aju segi on joonud ja mingit haridust neil ka ilmselt pole.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  haridus hariduseks, see korrelatsioon (nimetame siis nii, mitte kausaalsuseks) mittevaktsineerimise ja rahvuse osas vaktsineerimise esimese laine ajal... see laiemalt hirmuäratav. seda meditsiinitöötajate seas.
                  Milline see oli siis?
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                    Ma saan aru, et üks surm on tragöödia ja sealt edasi on statistika. Kuid 669 inimest on ka surnud.
                    Veits ot, kuid kas see on ajakirjanduse, TA või TAI number?

                    Mis aga puudutab ühte surmajuhtumit, siis soovitan mõelda üldise retoorika peale - seal peitub ka koer.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                      Ma saan aru, et üks surm on tragöödia ja sealt edasi on statistika. Kuid 669 inimest on ka surnud. Seda siis suhtarvudega 105k vaktsineeritut ja 77k positiivset. Nende 669 kohta lendab sotsiaalmeedias veel rohkem möga; neid pole olemas, nad olid niikuinii vanad, haiged ja ei väärindki pmst enam elamist. Võiks siis neid ka humaniseerida, et ei oleks suvaline number laudaseinal. 600 inimest on haiglas ja mul pole õrna aimugi mis nad seal teevad, sest mina ei ole nagu väga näinud, et seda arutataks. Miks nad kodus ravida ei saa end, mille poolest nende olukord nii raske on, et pideval jälgimisel peavad olem; mida nad üle peavad elama seal. Kuidas neid ravitakse. Ventilaatoritega seda ei tehta väga ju, aasta eest muretseti, et 300 saab kohe-kohe täis, aga tegelikult vist praegugi ainult mõnikümmend kasutuses (?).

                      Selle juures siis mina näen seda ühe poole absoluutselt ülepuhumisena, sest nii toorelt ollakse klikkide peal väljas. Arusaamatu on torgata, et kuhu ma selle uudise panen siis, kui uudis oli reutersis mingi pühapäeva hommikul ja niipalju iganenud, et võib vabalt vähe rahulikumaks võtta selle presenteerimise. Praegu ju esimene uudis vaktsiinisurm!!!, keegi merilin lahutab ja siis jälle vaktsiinikahjustused noortele naistele. Olid ka need erinevad uudised surivoodil õpetajatest, kuhu artikli kauges lõpus mainiti ära, et tegelikult on kõik ok.

                      Et selle teise poolega ma olen väga nõus, millal ma siis seda kõike lugeda saan?
                      Vastan kiirelt viimasele, et neid lugusid ilmub pidevalt.

                      Aga ka koroonasse surnud inimestest on lugusid, neid on pidevalt.

                      Ja õpetajad olid siruli maas, lasteaedades on sama juhtum olnud, vaktsineerimine on töövõimetuks muutnud päästekomandosid jne. Et kui sellest kirjutada ei tohi, siis võib meedia automaatselt SoMi kommunikatsiooniosakonna juhtida jätta.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Vastan kiirelt viimasele, et neid lugusid ilmub pidevalt.

                        Aga ka koroonasse surnud inimestest on lugusid, neid on pidevalt.

                        Ja õpetajad olid siruli maas, lasteaedades on sama juhtum olnud, vaktsineerimine on töövõimetuks muutnud päästekomandosid jne. Et kui sellest kirjutada ei tohi, siis võib meedia automaatselt SoMi kommunikatsiooniosakonna juhtida jätta.
                        Mitmekülgne informeerimine on fine, aga mind häirib näiteks nende lugude puhul presenteerimine. Minu meelest peab selliste lugude puhul olema äärmiselt ettevaatlik ja neutraalne - st pealkirjade vorpimisel peab kõvasti tooni ja emotsionaalsust maha võtma. A la see õpetajate artikkel, kus pealkiri oli vägev, aga artikli lõpus selgus, et tegelt nii traagiline olukord polnudki.

                        Samamoodi täheldasin ma juba esimese laine ajal, et näiteks Delfil oli kombeks negatiivsed ja hirmutavad lood alati suurelt esilehele panna, kuid positiivsema ja rahustavama sõnumiga lood jäid kuhugi kolmandale lehele peitu.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                          Samamoodi täheldasin ma juba esimese laine ajal, et näiteks Delfil oli kombeks negatiivsed ja hirmutavad lood alati suurelt esilehele panna, kuid positiivsema ja rahustavama sõnumiga lood jäid kuhugi kolmandale lehele peitu.
                          Ma kahtlustan, et see tuleb veidi tunnetuslikult. Ala, et tegelikult on surnud päästeametnikust kirjutatud ÕLs lisaks jooksvalt pressiteadetele-konverentsidele kaks lugu, aga kui see üks tuleb, siis kohe on justkui foon, et küll nüüd müüvad end selle ühe surmaga. Ehk koroonast ja vaktsineerimisest kirjutatakse iga nurga alt, neid lugusid, kus julgustatakse vaktsineerima, on sitaks. Aga need ei jää kogu foonil lihtsalt silma ja ei jää meelde.

                          Kommentaar


                            The Gurdian kirjutas eile ka nupukese sellest Austria juhtumist. Vaktsiinipartii number, üks suri, üks taastub kopsuembooliast, 17 riiki saanud sama partii, miljon doosi. Faktid.

                            ÕL käsitlus on nagu Selgeltnägijate tuleproovi versioon juhtunust, kus igale faktile saab lugeja toimetuse mõned pastakast imetud seosed juurde, et ikka oleks meelelahutuslik ja kaasahaarav. Plot twistina saame teada, kuidas Rolf paastumisega koroonat ravis. Vb pole vaktsiine üldse vajagi?

                            Et ikka veits on vahe presentatsioonil.
                            20 LEGEND

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vtp Vaata postitust
                              The Gurdian kirjutas eile ka nupukese sellest Austria juhtumist. Vaktsiinipartii number, üks suri, üks taastub kopsuembooliast, 17 riiki saanud sama partii, miljon doosi. Faktid.

                              ÕL käsitlus on nagu Selgeltnägijate tuleproovi versioon juhtunust, kus igale faktile saab lugeja toimetuse mõned pastakast imetud seosed juurde, et ikka oleks meelelahutuslik ja kaasahaarav. Plot twistina saame teada, kuidas Rolf paastumisega koroonat ravis. Vb pole vaktsiine üldse vajagi?

                              Et ikka veits on vahe presentatsioonil.
                              Aa, siis küll.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Ja õpetajad olid siruli maas, lasteaedades on sama juhtum olnud, vaktsineerimine on töövõimetuks muutnud päästekomandosid jne. Et kui sellest kirjutada ei tohi, siis võib meedia automaatselt SoMi kommunikatsiooniosakonna juhtida jätta.
                                no vot vaata, kõlab see nagu mingi suur yes, järjekordne skandaal ja probleem ja võibolla :O isegi scam ja mingi valitsuse ja ravimitootjate vandenõu kui sa sellest räägid*.

                                Mul tööl öeldi, et pfizeri puhul reeglina peale teist sutsu sitt olla päev-kaks, nii et ole valmis ja oligi korras. Eeldan, et kõik need komandovennad jm, teadsid ka seda. kes seda ei teadnud, olid need, kes sutsu veel saanud ei olnud ja ehk on parem ja õigem kui selline info tuleb meditsiinitöötajalt, mitte pealkirjast "koolid suletud, õpetajad siruli". Hea, et veel mingi paatoslikku "parem kannataksin viiruse käes" tsitaati kelleltki ei saadud. Mis ei tähenda, et sellest ei peaks kirjutama... lihtsalt, võib ka teistmoodi.

                                * ei mõtle tegelikult konkreetselt sind, lihtsalt see toon ja foon, mis neid pealkirju lugedes pahatahtmatult tekib, kuigi tegelikult nagu probleemi ei ole ju ja business as usual. Näe, Punkt ütles kõik ilusti ära.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X