320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Euroopa Liidu poolt või vastu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

    Ise hääletada ei saa ent kui saaks siis arvatavasti hääletama ei läheks.Muidu olen Euroopa Liidu vastu(EHK ei)

    Kommentaar


      #62
      Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

      Originally posted by daywalker
      Mina olen sellist juttu kuulnud, et ega need palgad kohe ei tõusegi. Kõigepealt lähevad hinnad lakke ja siis jeli-jeli hakkavad palgad ka tõusma. Soomes olevat sama asi olnud alguses.
      ma kuulsin ka kuidas nukuteatri välissuhete juht jaagup kreem telekas silmad särades rääkis, kuidas hinnad lakke lähevad ja kole-kole. keegi hea inimene võiks mulle ka seletada, et miks hinnad peaksid tõusma? ühelt poolt jah, suhkru, kütuse (ja seetõttu ka ülejäänud asjade) ja tubaka hind tõuseb - suhkru puhul kuna kaob võimalus kolmandatest riikidest (ukraina) tollideta sisse vedada ning el eksporditoed ei kehti el\'ist eestisse toodavatele kaupadele ning suhkru hind tõuseb u. 50%. kütuse ja tubakaaktsiis tõuseb ca 1 eek liitrilt / pakilt. muude kaupade puhul - konkurentsi suurenedes peaks hinnad pigem langema (va ehk veel mõned põllumajandustooted). teiseks, palgatasemete tõus sõltub otseselt ettevõtete kasumlikkusest ja kasumite suurusest. kuna el toetab üldise veendumuse kohaselt majanduskasvu, millest lähtuvalt siis suurenevad kasumid - ei tõuse palgad loomulikult päevapealt. aga liitumine annab võimaluse tõusta neil edaspidi enam kui mitteliitumine. see hindade tõus on aga mull, mida nö. eurovastased kasutavad aga mis ei ole kuigi oluline kogu liitumise mõju arvestades.

      Kommentaar


        #63
        Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

        Justkui minu mõtte toetuseks :P
        Which ship has never docked at Liverpool?
        The Premiership.

        "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

        Kommentaar


          #64
          Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

          jah

          ega hullemax ikka minna ei saa. nagunii terve eesti juba maha müüdud !!!
          m.U.N.a

          Kommentaar


            #65
            Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

            Kuigi samuti pole hääletusealine, hääletaksin kindlasti jah.

            Ja miks? Sellepärast, et teist võimalust lihtsalt ei ole. Eesti jääb täielikku isolatsiooni, kaovad igasugused abirahad jms, mis me senini saanud oleme. Kui ELi poleks, siis ei oleks mitte midagi katki. Aga kuna ta on, siis peame sinna minema. Rahaline abi EList ja asjaajmiste lihtsus on määravaks, mingit iseseisvuse kaotamist ei tule - see on selge.

            Kommentaar


              #66
              Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

              Tsiteerides ühte klassikut: Individuaalse kasu saamise eesmärgil hääletan poolt. Konseptuaalselt olen vastu
              308

              Kommentaar


                #67
                Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'


                EI!

                ei meeldi mulle see yldine 6hin. l6puks on ikka nagu alati, et sahkerdajad sahkerdavad ja aus aiFo saab tynga...

                see, mida eesti \"suurmehed\" k6rgemal tasemel hetkel teevad, on prostitutsioon...

                Jalgpallihaigla liige
                Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                Kommentaar


                  #68
                  Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                  nõustun täielikult eelkõnelejaga.Ja loota et hull klots hakkab kohe tasku voolama on ka natuke sinisilmne. No offence , see on lihtsalt minu arvamus

                  Kommentaar


                    #69
                    Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                    14. septembriks olen saanud juba 18, saan minna hääletame ning minu hääl saab olema kindel EI! Liitumisel hakkaks 70% seadustest tulema Brüsselist, seega on Eesti siis päris kõva Vabariik küll Muide eriti haiged on Juhan Partsi uued reklaamid tänavatel!!!

                    Kommentaar


                      #70
                      Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                      Originally posted by Ott
                      Muide eriti haiged on Juhan Partsi uued reklaamid tänavatel!!!
                      Mis need EL vastased reklaamid paremad on ? - geneetiliselt muundatud toit jne....appi
                      EL-tu propageeriti päris uhkelt enne Eesti Poola mängu staadionil.

                      Kommentaar


                        #71
                        Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                        putsi oli täna sinna le coq arenale seda EL propagandat vaja?? hea et need vennad mulle kaela ei saadanud oleks pasunasse sõitnud neile. aga noh eks pohlakul ole ju vaja kuidagi see staadion valmis saada. kuna savisaare perse lakkumine ei õnnestunud võeti suund kõrgemale..

                        Kommentaar


                          #72
                          Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                          hmm jah eks need kes täna enne mängu tamme pargis eurovastaste ja politsei korraldatud tsirkust nägid, need arvavad jälle omamoodi ehk et siis täitsa uskumatu mis toimub eesti ( seni) iseseisvas vabariigis...
                          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                          Kommentaar


                            #73
                            Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                            eurovastaste argumendid on tõepoolest sageli väga lühinägelikud ja lapsikud. nagu ka optimistide omad muide. aga skeptikute üldine maailmapilt ja haridustase näib olevat selgelt madalam. kõlab üpris mannetult, kui nii suure otsuse tegemisel võetakse seisukoht mingi porgandikasvatamise kvoodi või turismitalu köögile esitatava tingimuse põhjal (sama kehtib muidugi ka reisimise lihtsustumise ja tööjõu vaba liikumise kohta, mis mõlemad on bullshit). seetõttu on hetki, kus mul on väga piinlik end skeptikuna identifitseerida. teen seda valutava südamega siiski. esitaks teile siis ka omapoolse arusaama liidu plussidest-miinustest ja seda pisut suuremalt vaadata üritades:

                            plussid:
                            - lühiajaline majanduslik efekt (kestab siiski vähemalt mitukümmend aastat ja elu oleks ilusam, kui üksi)
                            - julgeolekugarantii (olgugi, et meile hakatakse Brüsselis kõvasti ülekohut tegema, ei ole meid enam kuigi lihtne jätta Venemaa mõjusfääri. ja ma ei mõtle siin tanke tänaval vaid pisut üldisemast sõltumisest)

                            miinused:
                            - EL ei ole olemuslikult elujõuline organisatsioon. (tegemist on tolliliiduga, kus kaitstakse oma heaolu efektiivsemate piirkondade eest. otsustamismehhanismid on üliaeglased ja nõuavad peaaegu alati kompromisse, mis on halvimad lahendused. otsustusvõimetus ongi minu arust euroopa suurimaks miinuseks olnud juba aastasadu. lihtsalt käib üks lõputu koalitsioonide moodustamine sõltuvalt sellest, kuidas parasjagu sobib. tulemuseks on maailma üks aeglasemalt arenevaid piirkondi, mis on küündimatu nii majanduslikult kui ka poliitiliselt. mõelge nt iraagi sõja eelsele perioodile)
                            - nn poolsotsialistlik ühiskonnakorraldus (see läheb küll eelmise alla, aga andke andeks. nimelt pole el\'is valdavalt töötegemine kuigi motiveeritud. võrrelge nt ühendriikidega. igasugused toetused ja pensionid vähendavad tööindu ja motivatsiooni. mul on ausalt öeldes üpris valus mõelda, et minu taskust makstakse kinni mingeid elujõuetuid majandusharusid, nt põllumajandust. ja mitte vähe. niisiis olen ma tige ja töötan seetõttu mõnevõrra vähem. ja jällegi võtke seda pisut laiemalt)

                            nii. ja nüüd edasi on siis juba puhtalt usutunnistuse küsimus. et kumba usku siis rohkem olla.


                            ja lõpetuseks. olukorda ei saa vaadelda lihtsalt plusse ja miinuseid kaaludes. tegemist on väga suure otsusega. jah öeldes võiksite te endale väga täpselt selgeks teha, miks te seda teete. ning kui see on tehtud, siis on kõik korras. kui aga jah\'i põhjuseks on vastumeelsus \"no-EU\" väravate suhtes lennujaamades või võimalus, et Operil oleks lihtsam 1.divari võistkonda saada, siis olete te masendavad.
                            «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                            «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                            Kommentaar


                              #74
                              Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                              Originally posted by rohelineKonn
                              miinused:
                              - nn poolsotsialistlik ühiskonnakorraldus (see läheb küll eelmise alla, aga andke andeks. nimelt pole el\'is valdavalt töötegemine kuigi motiveeritud. võrrelge nt ühendriikidega. igasugused toetused ja pensionid vähendavad tööindu ja motivatsiooni. mul on ausalt öeldes üpris valus mõelda, et minu taskust makstakse kinni mingeid elujõuetuid majandusharusid, nt põllumajandust. ja mitte vähe. niisiis olen ma tige ja töötan seetõttu mõnevõrra vähem. ja jällegi võtke seda pisut laiemalt)
                              Nojah vaata selle asjaga on samamoodi nagu enamikega, st kellele on see ülalolev pluss ja kellele miinus. Üks väga suur argument, mida mina liitumise toetamiseks välja võin tuua, on just see: aeglaselt, aga samas pöördumatult teeb see lõpu Eestis valitsevale röövkapitalismile. Seepärast ajavad mind naerma liitumise vastaste väited, justkui tehtaks pikemas perspektiivis kahju vaestele ja väetitele. Vaesed ja väetid on need, kes üksnes kohaliku riigijuhtimise puhul kõige enam kaotavad.

                              Mitte, et mina ühtegi argumenti vajaksin. Oma otsuse selles küsimuses tegin juba enne, kui Eesti liitumispalve esitas.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                #75
                                Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                                Originally posted by mcnamara
                                Nojah vaata selle asjaga on samamoodi nagu enamikega, st kellele on see ülalolev pluss ja kellele miinus. Üks väga suur argument, mida mina liitumise toetamiseks välja võin tuua, on just see: aeglaselt, aga samas pöördumatult teeb see lõpu Eestis valitsevale röövkapitalismile. Seepärast ajavad mind naerma liitumise vastaste väited, justkui tehtaks pikemas perspektiivis kahju vaestele ja väetitele. Vaesed ja väetid on need, kes üksnes kohaliku riigijuhtimise puhul kõige enam kaotavad.
                                no näed nüüd. nagu ma ka kirjutasin - \"usutunnistuse\" küsimus

                                mõni valib kiirema arengu, teine turvatunde. nii valigegi. aga ärge rääkige geenmuteeritud toidust
                                «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                                «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                                Kommentaar

                                Working...
                                X