320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Euroopa Liidu poolt või vastu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

    Kui nyyd v6tta aluseks v2ide, et poliitiline koorekiht peaks ELi kysimuses olema neutraalne ja otsuse teeb rahvas, kas siis v6ib j2reldada, et ehk peaks nad igas kysimuses neutraalsed olema. Et las teeb riigieelarve hoopis TOM-portaali lugejaskond ning pensionireformi viib l2bi ehk Uduvere rahvas yheskoos?
    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
    The Special One

    Kommentaar


      #92
      Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

      Originally posted by Jeeg
      Igaüks suudab öelda suurele kommionule jah ning siis nautida vaid isiklikku heaolu (ja sedagi kardetavalt üürikeseks), kuid vähesed (ja eestlasi ONGI VÄHE!) suudavad uskuda iseendasse, mõni ka Jumala abisse nagu seda ka massiliselt ärkamisajal tehti ning oma rahvusesse. Usk viis rahva iseseisvusele ju uskumatul valutul viisil - maailma KÕIGE valutum iseseisvumine teise okupatsiooni alt läbi inimkonna ajaloo!
      Kas te peate enda kudiagi vähesuutlikumaks, kui meie vanemad tosina aasta eest?

      Tehke silmad lahti kaasmaalased... näidake, milline üks tõeline eestlane on!
      Uuh Jeeg jah, kahjuks ei suuda ma sinu mõttekäike mõista ega neid järgida. Euroopa Liiduga ühinemist kipud võtma kui millestki loobumist...miks ometi? Eesti riik, ühiskond, kultuur, eestlane kui indiviid ainult võidavad sellest kui me avame end Euroopale. Minu jaoks on EL-iga ühinemine olnud iseenesestmõistetav eesmärk aastast 1991. Me ei iseseisvunud ju ometi selle nimel, et jäädagi suletud väikeriigiks, kes kellestki ei sõltu ja kellest ka mitte midagi ei sõltu.
      Põhiseadus ei saa olla sama nagu kristlasele Piibel. Teda peab saama muuta ja kohandada ja ka need suured sõnad sõltumatus ja iseseisvus teisenevad ajas ja saavad uue tähenduse.

      Mul on igatahes kergem mõista neid kahtlejaid, kes kardavad suhkru hinna tõusu kui neid, kes kardavad kaotada seda müütilist iseseisvust. Et siis lõppude lõpuks tuleb meil ikkagi eestlasteks jääda ja eurooplasteks saada. Nüüd on selleks võimalus.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        #93
        Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

        Jee, ma tahaks ka üht tõelist eestlast näha I mean, puhtaverelist.
        Kas jeeg ise käis 12 aastat tagasi barrikaadidel? Imelik, suurem osa käijatest on poolt.

        Sul on mingine illusioon, et meil on iseseisvus. Get real, meil pole seda kunagi olnudki, me sõltume suuremalt jaolt teistest riikidest. Seadusandlus on EL-i seadusandlus juba praegugi.Pangadki on rootslaste omad, sportlasi juba impordime,suurfirmad põhinevad väliskapitalil etc See kõik oli, on ja jääb, lihtsalt EL-s on paremad tingimused enda eest seismiseks. Keegi ei käse meil oma hümni või lippu muuta. Niikaua kui Sa ise oma keelt kasutad ja rahvariideid kannad või folkloori teed, ei kao see mitte kuhugi.

        Ja pealegi, ei taha see itaalane või hispaanlane meie asjade üle niiväga otsustada, mis tal sellest. Ise peame ikka hakkama saama.
        Ja parim argument-me oma suures iseolemises ei oska isegi Läti ega Leeduga normaalset kaubavahetust pidada. Ju on meil \"geenides\" et peame korraldusi kuskil ülevalt saama

        Kommentaar


          #94
          Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

          Ahjaa, tahtsin veel lisada, et Moldova ja Turkmenistan on j6le iseseisvad riigid...
          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
          The Special One

          Kommentaar


            #95
            Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

            Originally posted by Jeeg


            1) Euroopa Liit on Eesti Põhiseaduse kõige esimese paragrahvi vastu.
            seepärast mitte ei hääletata 14ndal septembrikuu päeval euroopa liiduga liitumise poolt või vastu vaid hoopis põhiseaduse muutmise üle selleks et eesti saaks euroopa liitu astuda/mitte astuda

            Kommentaar


              #96
              Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

              Teiste kohta pole midagi öelda, kui Jeeg on ikka täielik tops. Mitte küll oma arvamuse pärast üldiselt, kuid see need põhjendused. Einoh jah. Totaalne ikka. Polegi midagi nii ajuvaba varem vist siit teemast lugenud.

              /me raputab uskumatult pead.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                #97
                Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                ahah, Martin on ka europooldajate sekka astunud, v6i pigem- saad aru, et enamus neid v2iteid on t6eliselt jaburad..

                Originally posted by Jeeg

                1) Euroopa Liit on Eesti Põhiseaduse kõige esimese paragrahvi vastu.
                see on k6ige tyypilisem eurovastaste v2ide, et selle p6hiseadusmuudatusega me justkui nagu loobuks iseseisvusest.. (\'Vaba Eesti eest!\') ja selle ymber k6ik keerleb, t6epoolest- nagu neofeodaalne Turkmenistan on iseseisev, EUga yhinenud Soome aga mitte? Venemaad ei karda enam keegi, kultuurrahvaid sakslasi-prantslasi aga kyll?
                (muide, praegu on just \"Pealtn2gijas\" eurobussi-lugu)Mis on iseseisvuse tunnused? millised Eesti neist kaotab peale yhinemist? sellele nad vastata ei oska.. j2tkuvalt teeb 25% eurovastased 75% k2rast

                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                (Seinfeld, The Pitch)

                Kommentaar


                  #98
                  Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                  Originally posted by vaikiv mees
                  ahah, Martin on ka europooldajate sekka astunud, v6i pigem- saad aru, et enamus neid v2iteid on t6eliselt jaburad..
                  Väga veider lause

                  Ma pole nagu kunagi mingi eriline eitaja või siis jaataja olnud. Kunagi vist isegi mainisin siinsamas teemas, et mullegi meeldiks palju rohkem üks teine (minu unistus siis) stsenaarium, kuid see on liiga võimatu.

                  Seega, olen nagu kogu aig mineku poolt olnud, sest teist alternatiivi pole kunagi reaalselt olnud. Vähemalt pole nännu seda. Kuid ei tee selle jaoks mingit erilist promo.

                  Samas tänu sellele, et tegelen väitlusega, siis olen teemasse rohkem süüvinud ning suudan lihtsalt mõlemat poolt näha. Kui siis jaatajad midagi lolli ütlevad võin seda mainida ning eitajate puhul sama
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    #99
                    Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                    ahjaa, 1 hysteeriliselt naljakas asi, millele ma siin vist t2helepanu pole juhtinud:
                    Eestimaa Laulu 15.aastap2eva t2histamine pidi toimuma t2pselt EU-referendumi p2eval,
                    selle jagasid eurovastased 2ra, et sellest saab nii vaid 1 propagandayritus kujuneda,
                    aga et organisaator E.Selirand nagu ka talle tasuta Lauluv2ljakut rentida tahtnud R.R66mus on keskerakondlased (milline v6ttis oma kongressil vastu eurovastase deklaratsiooni), selle peale rumalad in-d 6nneks ei tulnud,
                    nii kukutasidki nad asja ise l2bi, enne kui see veel toimudagi j6udis...

                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                      Originally posted by vaikiv mees


                      ahjaa, 1 hysteeriliselt naljakas asi, millele ma siin vist t2helepanu pole juhtinud:
                      Eestimaa Laulu 15.aastap2eva t2histamine pidi toimuma t2pselt EU-referendumi p2eval,
                      selle jagasid eurovastased 2ra, et sellest saab nii vaid 1 propagandayritus kujuneda,
                      aga et organisaator E.Selirand nagu ka talle tasuta Lauluv2ljakut rentida tahtnud R.R66mus on keskerakondlased (milline v6ttis oma kongressil vastu eurovastase deklaratsiooni), selle peale rumalad in-d 6nneks ei tulnud,
                      nii kukutasidki nad asja ise l2bi, enne kui see veel toimudagi j6udis...
                      eesti keels paluks.. või vähemalt arusaadavas murrakus

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                        Tjah, ehe näide, et vaja EL-i ikka minna-saab paluda kaitset väikekeele püsimajäämiseks. Keel juba nõnna ära solgitud, et tõesti ei saa eriti aru.
                        2=ä
                        6= õ?

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                          Vabandust, aga igal klaviatuuril pole t2pit2hti. Ning kriipsuga v6i t2ppidega o tegemine panem alt+ kombinatsioone kasutades minu Netscape\'i kinni...
                          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                          The Special One

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                            Originally posted by eston#21


                            eesti keeles paluks.. või vähemalt arusaadavas murrakus
                            keskerakond (R66mus, Selirand) pingutas (yritust h22letusp2evale planeerides) propandaga yle & loll rahvas (nende enda valijaskond, EU vastased) ei saanud aru, et on vaja kohale tulla..
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                              ok nüüd palju parem

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                                Tere, siin on mult küsitud, et kas ma ise olin 12 aastat tagasi siis tegev, et tean rääkida? Ei olnud kohal, selles mõttes, et ei mäleta midagi jah tõepoolest, aga minumeelest oleme me kõik suutelised midagi ISE ära tegema ja seda alati, ka praegusel ja tulevasel ajal. Suutsid meie emad-isad, suudaks ka meie. Asi on selles, et üldmõtteliselt ma lihstalt usun sellesse, et Eesti saaks ka ilma ELi astumata saavutada heaoluühiskonna vormi, mis paistakse praegu olema kogu maailmas arenenud riikide eesmärgiks. Ma näen juba ette, mida kõike võib minu eelnenud põhjendus või asi teie reaktsioonides esile kutsuda, aga noh - leppigem siis sellega, et see on samuti üks vaatenurki, mis näitab MINU jaoks kätte ELi astumise mittevajalikkust. Ei taha ma kedagi tümitada, süüdistada jne jne. Aga ikkagi seesama ajalugu on ju näidanud, et väga palju tehakse ka täiesti parktilislet hästi ning edukalt ära suhtumise najal, mille kirjapilt ennäe siuke suursuguseid väljendeid ja mõne EL-pooldaja jaoks demagoogitsemist kasutav välja näeb.
                                See kiri siin on all

                                Kommentaar

                                Working...
                                X