320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Euroopa Liidu poolt või vastu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

    Vaata Jeeg, mina mäletan, sest olin ise kohal. Ja tean öelda, et 12 aastat tagasi ei teinud meie isad-emad mitte kui midagi. Lihtsalt istusime/seisime nagu lolli lambad ja vahtisime tanke ning andsime soldatitele kefiiri, sest keegi ei teadnud mitte midagi ja mitte keegi ei teinud mitte midagi. 3 päeva järjest. Tokyo MM jäi sellepärast nägemata. Tegijaid oli heal juhul kümmekond aga kõik sündmused toimusid kusagil mujal. Ja oleks Dudajev andnud käsu siin tulistama hakata, oleksid ikka väga paljud need \"isetegijad\" oma otsa leidnud. See \"kõige valutum\" revolutsioon on ilus rahvusromantiline müüt, tegelikult meil ihtsalt vedas.

    Ütle mulle üks asi, mis me oleme ise teinud ning ma üritan seda ümber lükata.
    Isegi laulupeod on sakslaste poolt algatatud ja venelaste poolt lubatud asi.

    Keegi ei keela Sul ka EL-s \"ise\" olla, usu mind, nad oleksid väga õnnelikud, kui Sa üritaksid \"ise\" olla ning neilt raha ei manguks. Lihtsalt mõned tahavad \"ise\" olla kasutades selleks austerlaste raha ning elades nt Portugalis.

    Kommentaar


      Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

      Järgnev on MINU arvamus, kommenteerida võib vabalt, mind selle pärast perse saata mitte:
      Ühesõnaga, mina ühinen mõne eelkõnelejaga ja arvan et läheme hääletama ja ärme kaagutame siin Kogu maarjamaa ja ilm on igasugust vastu- ja pooltpropagandat täis ja neid meie vahvaid argumente on kümne erineva nurga alt juba vaagitud, suht asjatult pean mainima.
      Vaid Kaida viimane postitus EL teemadel oli vahva, aga mingit tõsist nägu teha ja ülikeerulisi mõttekäike arendades spekuleerida teemal Eesti aastal 2008 jms. on suht rumal ja rohkem poliitikute töö.

      Kui me onu Gwrniga ühel õhtul napsu võtsime ja vintis peaga Rahvusraamatukogu taga basseini ääres kaht asjaliku väljanägemisega vanaonu moosipirukaid pugimas nägime, mõtlesime nendega juttu ajada. Üks neist oli kunstnik, teine kirjanik. Mõtteinimesed ühesõnaga. Kohe kui käisime välja küsimuse, \"Mis te EList arvate?\" tõmbus kirjanik eemale ja meiega enam juttu ei teinud. Lihtsalt viskas, et temale ei mahu pähe kuidas inimesed üldse võtavad pähe selliseid asju igal vabal hetkel suvalises seltskonnas arutada. Pidavat väga prosta ja vene komme olema. Tema arvas, et kui sul juba infot oma otsuse tegemiseks piisavalt on, siis on ju vahva ja mine tee see otsus ära. Kui ei ole, mine ja otsi, aga mitte nii nagu praegu. Ka mina arvan nii, vintis peaga oli mu maailmanägemine veidi viltu :P

      Siit asja point: Käime vaikselt hääletamas ära, ütleme oma JAH või EI ja oleme sõbrad edasi. Milleks kogu selle ELi värgi ümber sellist komejanti lüüa? Mina ei saa küll aru, mida see vahutamine annab. Kas keegi on oma maailmavaadet selle pärast muutnud?
      League One is for wankers. Championship is the ultimate challenge!

      Kommentaar


        Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

        Originally posted by oku
        Siit asja point: Käime vaikselt hääletamas ära, ütleme oma JAH või EI ja oleme sõbrad edasi. Milleks kogu selle ELi värgi ümber sellist komejanti lüüa? Mina ei saa küll aru, mida see vahutamine annab. Kas keegi on oma maailmavaadet selle pärast muutnud?
        Keegi ei muuda oma maailmavaadet, kuid argumenteeritud väitlus võib aidata neid, kes ikka veel ei ole suutnud oma arvamust kujundada. Alati võib öelda, et pole mõtet vaielda, see siin pole selleks õige koht või et - las poliitikud otsustavad meie eest.
        Aga miks see koht siin peaks halvem paik olema diskuteerimiseks kui mõni teine? Ja miks peaks arvama, et siinsetel foorumlastel pilklikult öeldes midagi muud mõttes ei ole, kui õlu ja jalgpall?
        See on pagana oluline otsus mida me tegema hakkame - olulisem kui kasvõi ühedki valimised.
        Ikka parem arutleda, kui vaikida.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

          Originally posted by mcnamara
          Keegi ei muuda oma maailmavaadet, kuid argumenteeritud väitlus võib aidata neid, kes ikka veel ei ole suutnud oma arvamust kujundada. Alati võib öelda, et pole mõtet vaielda, see siin pole selleks õige koht või et - las poliitikud otsustavad meie eest.
          Aga miks see koht siin peaks halvem paik olema diskuteerimiseks kui mõni teine? Ja miks peaks arvama, et siinsetel foorumlastel pilklikult öeldes midagi muud mõttes ei ole, kui õlu ja jalgpall?
          Täielikult nõus, et argumenteeritud ja faktidel põhinev vaidlus aitaks inimestel, kes asjast eriti midagi ei tea (kaasa arvatud mina), otsustamist lihtsustada.
          Fakt on aga see, et meie siinsest väitlusest palju faktipõhiseid argumente ei leia. Mina pole leidnud eriti info algallikaid või põhjendusi, milviisil kirjutatul ka tõepõhi all on. Sellist sentimentaalset jura nagu \"Oih, me kaotame iseseisvuse\" või \"T*ra, ei kaota me midagi\" on aga küll.
          Teiste suvalisi arvamusi ma eriti tõe pähe võtma ei kipu. Meil on paljusid huvisid peale õlu ja jalgpalli (need kaks muidugi esimeste hulgas ), aga olete te ikka kindlad, et infopuuduses inimene sellist tüüpi aruteludest ÕIGET infot leiab? Kui paljud meist on liitumislepinguga või muude sarnaste dokumentidega põhjalikult tutvunud? Mina pole ja ei kipu seega oma täiesti subjektiivse arvamusega laiutama ja seda teistele agressivselt peale suruma.
          See koht ei ole halvem paik argumenteerimiseks kui enamus a\'la delfi.ee moodi argumenteerimisplatvorme. Iseasi kas temast põhimõtteliselt tolku on. Sel viisil on mõnus arutada selliseid ladnasid asju, et kas Eesti võidab Bulgaariat või mitte, aga nagu sa ise ütlesid:
          See on pagana oluline otsus mida me tegema hakkame - olulisem kui kasvõi ühedki valimised. Ikka parem arutleda, kui vaikida.
          Arutaks seda ka siis vastavalt, väikestes seltskondades ja korralikult.
          Arutlemisega on enamasti siiski tegu siis, kui ei loobita huupi isklikke arvamusi vaid vestlus põhineb tõesel infol. Aga ärge nüüd pahandage, ma ei ürita väita, et kõik siia rumalusi on kirjutanud. Ühegi inimese arvamus ei ole rumalus. Iseasi on, kus, kuidas ja mida esitada. Mõni argument on pealegi nii loogiline, et sinna ei olegi vaja allikat külge siduda (selge see, et jalgpallurid saavad kergemini euroopas tööotsale).

          Pealegi, küsimus teema algul on kas vastaksite JAH või EI. Esimesed kommenteerijad tegidki lühidalt, aga hiljem on tekkinud mingi kammajaa (arutelu), kus igaüks püüab teiste argumente enda sama põhjendamata arvamustega ümber lükata.

          Eks minagi proovin siin ju diskussiooni tekitada, et miks se EL-jama kõik eesti inimesed äkki filosoofideks on muutnud Vahva iseenesest
          League One is for wankers. Championship is the ultimate challenge!

          Kommentaar


            Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

            selle kohta ütleks ma niipalju, et liitumislepingu lugemine ja nn adekvaatse info omamine ei ole antud seisukoha kujundamise juures eriti abiks. kogu selline info on lühiajaline. kaugema tuleviku prognoosimine on õnnetuseseks meile ülejõu käiv ülesanne. (ehk ka muidugi õnneks, aga see on juba teine teema)
            liituda või mitte on seevastu jällegi väga pikajaliselt meie saatust mõjutav otsus.
            minu arust taandub see suuresti lihtsalt uskumisele, kas pikaajaliselt on sees parem, kui väljas. aga härrased, seda ei saagi ratsionaalselt põhjendada. nagu ka jumalasse uskumist. sa lihtsalt kas usud või ei.
            «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
            «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

            Kommentaar


              Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

              rohelineKonn pani minu arusaama teiste s6nadega v2ga kenasti kirja. Respect!
              Kui me ei tea, millest me r22gime ja mis tegelikult saama hakkab, siis miks yldse nii tarka n2gu teha.
              League One is for wankers. Championship is the ultimate challenge!

              Kommentaar


                Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                Originally posted by rohelineKonn
                minu arust taandub see suuresti lihtsalt uskumisele, kas pikaajaliselt on sees parem, kui väljas. aga härrased, seda ei saagi ratsionaalselt põhjendada. nagu ka jumalasse uskumist. sa lihtsalt kas usud või ei.
                Just. Minu probleem on selles, et ma olen nö. põhimõtteline selles küsimuses. Laiemas, filosoofilises mõttes ei näe ma enda jaoks valikut. Oma otsust ma liitumislepingu või majanduslike kriteeriumide järgi ei tee ja sellepärast ei hakka ka sel teemal arutlema.
                Kuid vaba sõna ja erinevate seisukohtade väljatoomist - siin või kusagil mujal - pooldan tuliselt. Ühte-teist huvitavat on siitki teemast juba lugeda saanud.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                  Originally posted by Mätas


                  Vaata Jeeg, mina mäletan, sest olin ise kohal. Ja tean öelda, et 12 aastat tagasi ei teinud meie isad-emad mitte kui midagi. Lihtsalt istusime/seisime nagu lolli lambad ja vahtisime tanke ning andsime soldatitele kefiiri, sest keegi ei teadnud mitte midagi ja mitte keegi ei teinud mitte midagi. 3 päeva järjest. Tokyo MM jäi sellepärast nägemata. Tegijaid oli heal juhul kümmekond aga kõik sündmused toimusid kusagil mujal. Ja oleks Dudajev andnud käsu siin tulistama hakata, oleksid ikka väga paljud need \"isetegijad\" oma otsa leidnud. See \"kõige valutum\" revolutsioon on ilus rahvusromantiline müüt, tegelikult meil ihtsalt vedas.
                  Mis see Dudajev asjasse puutub?
                  “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                  The Special One

                  Kommentaar


                    Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                    Oh seda noorust.Isegi meie lähiajalugu ei tunta enam.
                    Eks mine Tartusse, ja uuri välja.

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                      Daaaa.... Point nagu selles, et temal polnud Tallinnas, kus p6hisyndmused toimusid mingid s6na6igust. Isegi Tartus polnud tema garnisoniylem, mingi venelane oli.
                      “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                      The Special One

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'


                        nujah, sai oma arvamus ristitegemisega miskile paberile ära avaldatud...
                        Jalgpallihaigla liige
                        Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                          jaanikene, ja kus kohast need tankid sinna Tallinnasse said? Kukkusid taevast? Või tulid äkki mööda Tartu maanteed?

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'


                            äkki tulid pihkvast?... lihtsalt huupi pakutud...
                            Jalgpallihaigla liige
                            Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                              Dudajev oli lennuv2ekindral. Lennuv2es tanke pole, lennuv2es on lennukid. Tartu puhl, n2iteks, olid p6hiliselt kaugpommitajad minu teada.

                              Aifil on 6igus, soomukid ja tankid tulid Pihkva dessantdiviisist. Kohaliku ylemuse nimi ei tule meelde, aga otsi Postimehe arhiivist, Laaneots r22kis mingis intervjuus kunagi kuidas asjad olid. T2nan t2helepanu eest.
                              “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                              The Special One

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'Euroopa Liidu poolt või vastu?\'

                                Originally posted by Jaan


                                Originally posted by Mätas


                                Vaata Jeeg, mina mäletan, sest olin ise kohal. Ja tean öelda, et 12 aastat tagasi ei teinud meie isad-emad mitte kui midagi. Lihtsalt istusime/seisime nagu lolli lambad ja vahtisime tanke ning andsime soldatitele kefiiri, sest keegi ei teadnud mitte midagi ja mitte keegi ei teinud mitte midagi. 3 päeva järjest. Tokyo MM jäi sellepärast nägemata. Tegijaid oli heal juhul kümmekond aga kõik sündmused toimusid kusagil mujal. Ja oleks Dudajev andnud käsu siin tulistama hakata, oleksid ikka väga paljud need \"isetegijad\" oma otsa leidnud. See \"kõige valutum\" revolutsioon on ilus rahvusromantiline müüt, tegelikult meil ihtsalt vedas.
                                Mis see Dudajev asjasse puutub?
                                p6him6tteliselt on teil m6lemal 6igus,
                                jaan-s 1991 hukkusid L2tis&Leedus in-d, meil aga n2gi \'telemaja kaitsmine\' v2lja kui 1 meelelahutuse vorm, kus naised t6id valvanud meestele v6ileibu ning nagu \'vana flash\' Ekspressis paljastas, vihuti ka akordioni saatel tantsida..
                                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                                (Seinfeld, The Pitch)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X