320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Aga teemasse - molutamiseta ei möödu vist ükski ajateenistus. Minu viimased kaks kuud möödusid med.punktis pimedas füsioteraapiaruumis selg vastu radiaatorit põõnates ja umbes kolm korda päevas autoga linnas mingeid lühikesi otsi tehes. Nädala eredaimad hetked olid laskmiste julgestamised, siis sai selg vastu valli istuda ja suitsu tehes plärtsutavaid noori vaadata ja teinekord mõni tagasilöögist kriimustatud kolp või lõug kinni plaasterdada. Lugesin ilgelt palju, kuulasin paremat mussi, tegin ka kehalist - aga see ei päästnud ikkagi tõsiasjast, et väkke minnes oli kilosid 70 ligi, väest tulles 81...

    Molutamisest ei pääse, mõtle selle peale ette ja lepi sellega - siis on lihtsam seda taluda. Too kodust mõistlikku tegemist kaasa või lase järele saata: raamatud, podcastid, muss, keeled. Sporti teha ei keelata kunagi üheski väeosas jne. Kõik on ikka enda peas kinni

    Kommentaar


      Algselt postitas erxu Vaata postitust
      Haha tean, et küsisid rohkem mõnitaval toonil aga kevadel vabatahtlikult väga väljas viibida ei tahaks, siis on kõige hullem periood. Aga looduselast minust ei saa, sest just selle vastu mul allergia ongi ning teatavasti sõjaväes enamus aega veedetaksegi puhtas looduses
      Täiesti siiralt, ilma igasuguse soovita mõnitada küsisin. Sorry, kui valesti välja paistis. Lihtsalt täitsa huvitav: sa oled jalkafänn, muidu ju foorumis ei oleks? Et kuidas jalka vaatamisega staadionil on, seal ju megahulk inimesi koos, igast parfüümid, tolm jm sitt. Sellepärast küsisin.

      Kommentaar


        Midagi erilist küll ei juhtu või sellist tõsist aga tihti käin lihtsalt punased silmad peas nagu narkaril, vesistan nina ja aevastan koguaeg. Muud erilist ei ole nagu küll olnud, kunagi ise mängisin vutti siis ühel hetkel viskas mingi klapi ette ja raske oli hingata aga muud ei midagi sellist.

        Kommentaar


          Algselt postitas erxu Vaata postitust
          Midagi erilist küll ei juhtu või sellist tõsist aga tihti käin lihtsalt punased silmad peas nagu narkaril, vesistan nina ja aevastan koguaeg. Muud erilist ei ole nagu küll olnud, kunagi ise mängisin vutti siis ühel hetkel viskas mingi klapi ette ja raske oli hingata aga muud ei midagi sellist.
          Meil oli ka väes umbes taoline vemps. Suht kaua viibis noorteajast laatsas (just selle allergia pärast).
          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

          Kommentaar


            Algselt postitas erxu Vaata postitust
            Midagi erilist küll ei juhtu või sellist tõsist aga tihti käin lihtsalt punased silmad peas nagu narkaril, vesistan nina ja aevastan koguaeg. Muud erilist ei ole nagu küll olnud, kunagi ise mängisin vutti siis ühel hetkel viskas mingi klapi ette ja raske oli hingata aga muud ei midagi sellist.
            No lase perearstil paberid korralikult ära täita. Ei usu küll, et võetakse. Samas mine sa seda tea eksole

            Kommentaar


              Algselt postitas erxu Vaata postitust
              Okei, eks peab kähku seal arstlikus ära käima, et saaks selle asja selgeks tehtud. Mul jah allergiaga sellised lood, et mul ei väljendu see punnides või sügelustes vaid hingamisraskused ja muud selline tõsine teema.
              Kähku pead käima kõikvõimalikke pabereid hankimas, kui sul neid veel ei ole. Isegi perearsti kirjutatu ei koti komisjonis suurt kedagi, kohapeal hädaldamine veel vähem.

              Kommentaar


                veel lihtsam, tule kabemeistriks ja saad 10 nädala pärast vehkat teha *facepalm*

                Kommentaar


                  Mul on kah õlletolmu vastu allergia...aga noh ma eriti ei võidelnud kah selle ajateenistuse vastu...võtsin tablette ja natukene oli parem, aga kevadel koos tablettidega oli ikka halb ja kevad tormi ajal passisin kasarmus. Aga noh mul seal sõjaväepolitseis eriti palju neid metsalaagreid kah polnud...1 SBK ajal, 2 jalaväeõppe ajal ja SP väljaõppel üks nädal enne kevadtormi.
                  Ela ja tunne, et elad
                  see on kõige lihtsam
                  filosoofia, mis toimib
                  sule silmad ära vaata
                  tagasi, hinga sügavalt ja
                  hüppa üle iseenda varju
                  tule koos minuga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                    õlletolmu
                    Mille?
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas erxu Vaata postitust
                      Okei, eks peab kähku seal arstlikus ära käima, et saaks selle asja selgeks tehtud. Mul jah allergiaga sellised lood, et mul ei väljendu see punnides või sügelustes vaid hingamisraskused ja muud selline tõsine teema.
                      Perearsti kiri ei koti neid seal üldse. Allergoloogi juurde pead minema ning sealt küsid siis vajalikke pabereid.
                      Kuigi ei teagi, see süsteem nii peeti kukkunud selle ajateenistusega.
                      Ühel tuttaval olid põlved nii katki kui olla said. Oli ortopeedi paber, rõntgeni pilt ja muud särgid värgid kaasas ja paberil oli pmst kirjas, et Ei tohi sõjaväkke minna kuna sealne roomamine võib liikumispuude tekitada. Arstlikus ortopeed vaatas seda ning lükkas aga tegevteenistuseks kõlblikuks ning soovis edu.

                      Kommentaar


                        Ulme, mis erinevus komisjonide vahel siis. Aasta tagasi Pärnus komissariaadis jäi arstidest tõesti selline mulje, et kui vähegi suhelda oskad ja mingisuguse vähegi veenva põhjuse mitte väkke minemiseks tood, siis vähemalt pikenduse saab vabalt.
                        Aga siit tuleb välja, et mõnelpool võetakse vägisi paberitega vigaseid ka sisse, uskumatu, kuidas mul ikka joppas sessuhtes.

                        Kommentaar


                          Ja selline (ehk rumal) küsimus kerkis ka veel pähe, et kust maalt on inimene sõna otses mõttes liiga suur ajateenistuse läbimiseks. Oskate ehk näiteid tuua, et kui tüsedaid jõmikaid väes näinud olete või mõni tuttav ehk seetõttu pääsenud või on lihtsalt a la kergendatud kõik paksule inimesele väes?
                          1 tuttav kaalub (oma väidete järgi) circa 120 kilo aga välimuselt on ikka täitsa morsaga tegu, kutt ise suht kindel, et teda ei võeta, plaanib arstlikus oma veresuhkrutest ja kolestoroolidest rääkida.

                          Kommentaar


                            Igast elukaid oli seal. Kui sa just 200 ei kaalu, siis võtavad küll.
                            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                            Kommentaar


                              Algselt postitas jamesblake Vaata postitust
                              Ja selline (ehk rumal) küsimus kerkis ka veel pähe, et kust maalt on inimene sõna otses mõttes liiga suur ajateenistuse läbimiseks. Oskate ehk näiteid tuua, et kui tüsedaid jõmikaid väes näinud olete või mõni tuttav ehk seetõttu pääsenud või on lihtsalt a la kergendatud kõik paksule inimesele väes?
                              1 tuttav kaalub (oma väidete järgi) circa 120 kilo aga välimuselt on ikka täitsa morsaga tegu, kutt ise suht kindel, et teda ei võeta, plaanib arstlikus oma veresuhkrutest ja kolestoroolidest rääkida.
                              Oli meil küll sajakilone Kiisi-nimeline poiss. Ulgus ja hädaldas, slangis mis kole, aga läbi häda sai hakkama. Kerge tal ei olnud, seda kindlasti mitte, eks tal oli muid hädasid kah. Näiteks kippusid tema püksipõlved miskipärast peegliks minema - nii mustad olid, et läikisid vastu. See oli nagu mingi anekdoot või Švejki-lugu, aga no nii oli - mees pesi püksid õhtul ära ja kui hommikul kuivatusruumist võttis, viskasid püksipõlved juba lõunaks vallatuid päikeselaike... No see selleks. Aga jah, sada+ kilo ilmselt võetakse rahumeeli ära ja armu neile ei anta.

                              Lisaks, üle 1.90 m pikkuse eest sai minu ajal lisaportsu süüa. Kuidas tänapäeval - ei tea.

                              Kommentaar


                                Meil oli ka mitu üsna prisket selli. Pikka maad joostes kippusid muidugi maha jääma ja seerud pidid neid kõvasti tagant utsitama aga muidu olid igati OK tüübid ja häda polnud midagi.

                                Topeltports oli minu ajal (99/00) meie patis selline, et seda ei jaksanud keegi ära ka suurima näljaga süüa, võeti ehk supp lisaks. Teoreetiliselt oli võimalik ka teine praad ja vist ka magustoit võtta.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X