320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vahipatis on nii, et korruse peale 1 pesumasin, ehk kompanii peale 2tki. Kompaniis ~200meest. Esimesel nädalal räägiti, et masinas pestakse ainult vormi, ülejäänud tuleb käsitsi pesta. Praktikas tähendas see aga seda, et 1/3 pesi käsitsi ning teised lihtsalt ootasid peale metsalaagrit 2-3 päeva ning pesid siis masinas nii vorme, sokke, särke kui muud sodi. Masin oli muidugi 24/7 töös. Imekombel püsis aga masin ilusti töökorras kogu selle aja.
    Kui olidki ainult KV poolt antud sokid, alukad jms siis ilmselt jah peale metsalaagrit kitsas käes ja pidi kohe pesu ära pesema ning kui masinale löögile ei saanud (pidi aja kirja panema), siis hõõrusidki käte vahel. Mina isiklikult olin võtnud mõned lisapaarid ning peale metsalaagrit olid puhtad riided kapist võtta ning omades "tutvusi" sai ka oma mustad asjad masinasse üsna kiirelt sokutatud.

    Kommentaar


      Üks asi mis kindlasti kaasa võtta - pealamp. Andis ikka esimeses laagris öösel bivi ülesse toppida kottpimedas selle pooleldi streikiva seasilmaga, mida KVs lambiks kutsutakse.


      Mis pesumasinatesse puutub siis Kalevi JVPs polnud küll mingit jama. Vanas kasarmus oli meil rühma peale üks pesumasin ja kui teise kasarmusse kolisime siis oli lausa 4.

      Kommentaar


        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
        Mina käisin teenistuses 2004 aastal ja alustasin sellisel ajal, kui isegi Eesti rakmeid ei olnud kõigi jaoks. Ma küll ei ostnud midagi endaga kaasa ega seal olles juurde. Tõsi, kodunt võtsin tossud kaasa. Aga ma ei pidanud neid juurde ostma, sest mul olid need juba olemas ja ilmselt oleks sealt ka saanud (ei mäleta enam). Aga kasutasin kõiki kaitseväe asju alates trussikutes ja sokkidest kuni taskulampideni. Särgid olid too aeg veel sellised, mis pesus kokku tõmbasid ja läksid laiemaks, aga polnud neil häda midagi. Pigem oli seal kõik aksepteeritav juba siis ja nüüd on isegi paremaks läinud. Õpetabki miinimum asjadega hakkama saama ja elu nautima nii nagu on.
        Sama siin - 2004 sisse ja 2005 välja. Läksin piltlikult öeldes kaks kätt taskus kohale. Kogu teenistuse jooksin ringi rootsi rinnahoidjate ning seljakotiga ja sellest tulenevalt oli ainuke oma investeering üks lebomatt, mille lõikasin ribadeks ja teipisin seljakoti raamile ja õlgadele pehmenduseks. Hiljem sai kodust trussaare ja sokke kaasa võetud, vastasel korral oleks tõesti pidanud ka käsitsi nühkima, kuna pesumasinas kippusid asjad kaotsi minema.

        Mis puudutab praegust arutelu, mida kaasa võtta, siis see on lihtsalt kogemuste ja mugavuste küsimus. Paljudest asjadest, mille kohta siin räägitud on, oleks kindlasti kasu olnud, aga ega tagantjärgi ei nuta ka. Näiteks pataljoni poolt anti meile ca viie mehe kohta üks pussnuga ja saime hakkama. Isegi SBK lõpulaagris, kus kõigil oli ülesanne 24 tunniga puuoksast kas relv või tööriist voolida.

        Suitsumeestele veel üks nõuanne - metsasoleku taks on minimaalselt pakk päevas.
        308

        Kommentaar


          Räägiks parem, mis väeosa keegi soovitab. Kas merevägi on mõistlik valik?

          Kommentaar


            Algselt postitas dnb Vaata postitust
            Räägiks parem, mis väeosa keegi soovitab. Kas merevägi on mõistlik valik?
            Oleneb, mida sa ajateenistusest loodad saada. Kas lebotamist, 24/7 metsas roomamist või mingit konkreetset eriala õppida. Aga laias laastus sõltub ajateenistuse kogemus (asjalik/mitteasjalik, meeldis/ei meeldinud) konkreetsetest isikutest, kes su ülemateks saavad ning kui motiveeritud nad on väljaõppe läbiviimisel. Lisaks, kas nad on värskelt koolist tulnud või juba mõni aasta teeninud
            308

            Kommentaar


              Algselt postitas dnb Vaata postitust
              Räägiks parem, mis väeosa keegi soovitab. Kas merevägi on mõistlik valik?
              Mereväega on see teema, et kui piisavalt pädev oled siis võid saada mööda Euroopat laevaga ringi sõita ja saada päris korraliku kuupalka.

              Kommentaar


                Algselt postitas dnb Vaata postitust
                Räägiks parem, mis väeosa keegi soovitab. Kas merevägi on mõistlik valik?
                Minu mälu järgi mereväkke igaüks naljalt ei saa. Loomulikult sa ei saa ise valida kuhu lähed teenima, aga mereväkke saamisega oli erivärk, vb eksin pole kindel. Samas kõik kes mereväes olnud (tean kolme) kõik kiidavad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Felipe Vaata postitust
                  Minu mälu järgi mereväkke igaüks naljalt ei saa. Loomulikult sa ei saa ise valida kuhu lähed teenima, aga mereväkke saamisega oli erivärk, vb eksin pole kindel. Samas kõik kes mereväes olnud (tean kolme) kõik kiidavad.
                  Kui vabatahtlikult lähed komisjoni saad vabalt valida, et kuhu minek.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                    Kui vabatahtlikult lähed komisjoni saad vabalt valida, et kuhu minek.
                    Kahjuks enam see nii lihtne pole.

                    Kommentaar


                      Avalduse peab kirjutama ja lootma, et võetakse vastu. Minul läks läbi. (ei läinud vabatahtlikult komisjoni)

                      Kommentaar


                        Käisin just hiljuti komisjonis. Tegemist oli kutsega, sest ülikooliaeg hakkab lõppema. Igatahes seal sain valida küll, okei, päris sinna ei saanud kuhu tahtsin aga variante, mille vahel valida, nagu oli.
                        sigpic

                        Kommentaar


                          Keegi 5 jaanuar 1. jalaväebrigaadi ka minemas on ?

                          Kommentaar


                            Kui paljudel siinsetest isikutest on SBK jäänud lõpetamata otsusel: '' Ajutiselt ei vasta kaitseväeteenistuskohustuslase tervisenõutele, tähtajaga üks aasta '' On Teid peale seda kutsutud uuesti arstliku komisjoni ja olete pidanud uuesti ajateenistusse sellepärast minema? Endal jäi ainult sbk lõpurännak tegemata ja Nato test ( tervise pärast ), muud hinded olid korras. Ootaks tagasisidet.

                            Kommentaar


                              Mulle KAKis öeldi, et see on vaid formaalsus ja mitte kunagi pole kedagi tagasi kutsutud.
                              slimm.ee

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Jawbone Vaata postitust
                                Kui paljudel siinsetest isikutest on SBK jäänud lõpetamata otsusel: '' Ajutiselt ei vasta kaitseväeteenistuskohustuslase tervisenõutele, tähtajaga üks aasta '' On Teid peale seda kutsutud uuesti arstliku komisjoni ja olete pidanud uuesti ajateenistusse sellepärast minema? Endal jäi ainult sbk lõpurännak tegemata ja Nato test ( tervise pärast ), muud hinded olid korras. Ootaks tagasisidet.
                                Kui juba lasti väeosast tulema, siis tagasi küll ei kutsuta
                                308

                                Kommentaar

                                Working...
                                X