320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
    Viskaks oma kaks senti eelnevasse teemasse kõigepealt - kirjutan alla sellele, kes ütleb, et tasub oma peaga mõelda. Või kui veel natukene otsemini öelda, siis foorid jms on lollide kaitseks mõeldud. Kui ma seisan näiteks TTÜ peamaja esisel ülekäigurajal punase taga, kus nähtavus on mõlemale poole 150+ meetrit, siis mis mõttega ma seal passin. Jah, pean olema seetõttu umbes 10x ettevaatlikum ja tähelepanelikum, sest kui seadused/liikluskorraldus mind ei kaitse, siis pean ise olema valmis reageerima. Ei ole veel kordagi juhtunud, et isegi mõnekümne meetri kaugusel oleks auto eest üle lipsanud veel. Ikka veel suuremad vahed. Ja kui kunagi peaks juhtuma, siis sitt lugu mul. Ise otsustasin foorituld eirata. Ja võrrelda seda autoga punase alt üle sõitmisega... no jommaijoooo, kes eluski autoga sõitnud on saab fundamentaalsest vahest aru ju. Vihjeks siis enda vs teiste ohtu seadmine.

    Aga mis mul tõeliselt sita ventikasse viskab...
    Tundsin nädala alguses, et kurk on kuidagi valus. Ja teistmoodi valus kui külmetusega. Võtsin mingeid imemistablette ja igasugu vigureid, aga ei aidanud. Esialgu halvemaks ka ei läinud ja tiksusin tööl käia. Kuni kolmap öösel läks nii tugevaks valu, et pidin söömiseks valuvaigisti võtma, muidu neelata ei kannatanud. Neljapäeval seadsin sammud tip-tap EMO poole et abi saada, sest lisaks valule tundsin, et kurgus mingi paistetus ka ja lõõrid hakkavad vaikselt sulguma... ja mis ma siis teada sain..

    Vaatamata sellele, et juba 7. klassis käisin kurgumandli opil on mul nüüd KURGUMANDLI PÕLETIK !!! küll ainult paremal pool, sest sinna oli mingi tükk kurgumandlit jäänud. FFS kas tõesti ei suuda kuradima õppinud arstid kuradima ÜLDNARKOOSI ALL olevale patsiendile edukalt teha nii lihtsat ja ruitiinset operatsiooni ??? Ma saaks veel aru, kui oleks tehtud lokaalse tuimestusega, siis keerulisem and what not. ÜLDNARKOOSIS KURGUMANDLIOP ja siis ei saa ka mandlite eemaldamisega hakkama. Kokkuvõttes on tegemist üsna rõveda protseduuriga (eriti sellele järgnev periood kui rääkida ega süüa ei saa) ja nüüd peab selle ilmselt teist korda ette võtma. No anna olla tõesti.
    Ja mulle käivad pinda sellised inimesed, kes käivad kurgumandlipõletikuga EMO-s. See on ju ilmselge perearsti keiss ja selliste asjade pärast istuvadki mingite jalaluumurdudega inimesed EMO-s tunde ja ootavad enda järjekorda.

    Ja liiksusest. Et see lasteargument ei päde. Arvestades inimeste hulka, kes tuima näoga punase alt läbi kimavad (eelkõige mingil põhjusel keskealised naised, kes autos zombipilguga ainiti ette vaatavad ja rooli kramplikult kätes hoiavad), siis mina õpetaks lapsele mitte "sebra aitab" või "mine alati rohelisega", vaid pigem "vaata, kas autot ei ole" või "vaata, kas autod seisavad".

    Kommentaar


      Algselt postitas ericbana Vaata postitust
      See, et igasugused debiilikud on load saanud. Ainuüksi tänase päeva jooksul olen suutnud kolmel korral napilt kokkupõrget vasakpööret sooritava autoga vältida. Täiesti külma rahuga keeratakse lihtsalt ette.
      No suvel on asi ikka täitsa perses, ikka väga perses. Paljudele on päike ikka korralikult pähe hakanud. Mitte ei sõideta valesti või ei rikuta LE'd, aga sõidetakse ebaloogiliselt ja tavamõistusele täiesti arusaamatult. Iga kord peale reede õhtust Tallinn-Pärnu otsa on küll selline tunne, et mis nende inimeste peas toimub või mis probleemid neid vaevavad. Ei suudeta möödasõite teha, sellega koguneb mingi jõhker rivi selja taha. Siis pead ennast mingi douchebagina tundma, et hakkad seda rivi ükshaaval ette võtma. Võib olla on viga minus, et ma ei viitsi oma autos ja trassil liigset aega veeta ja oleks muid targemaid tegevusi samal ajal.

      Suvel ei pea 90-ga (spidomeetri nõel on täpselt 90 peal) maanteel sõitma, autod on üldjuhul head ning teeolud perfektsed. Autoga sõitmine on üks maailma lihtsaimaid asju. Aeglaselt sõitjad tekitavad olukorra, kus tekivad kiiruse erinevused sõitjate vahel ning see on ohtlik, mis toob kaasa möödasõite. Kui kõik sõidaksid 100-105ga, siis oleks vähem möödasõite. Rekad ja enamus busse muidugi näevad und sellisest kiirusest ning see on paratamatu. Isegi 90ndate lõpus oli suvalisel maanteel lubatud kiirus 100kmh, mis siis juhtus, kas autod läksid halvemaks või teed muutusid sitemaks.

      Oijah, liiklus läheb mul nii südamesse lihtsalt

      Kommentaar


        Algselt postitas Rudy Vaata postitust
        . Siis pead ennast mingi douchebagina tundma, et hakkad seda rivi ükshaaval ette võtma. Võib olla on viga minus, et ma ei viitsi oma autos ja trassil liigset aega veeta ja oleks muid targemaid tegevusi samal ajal.
        Näide elust enesest. Sõitsin tln-trt maanteel ja liiklus oli küllaltki tihe.Jõudis järgi paar madallennukit kes napikaid tehes kolonnist mööda sõitsid. Kruiisisin rahulikult koos teistega ühes tempos edasi. Tartusse jõudes jõudsime neile lennukitele järgi kuna tiheda liikluse tõttu ei saanud nad kokkuvõttes kiiremini edasi. Seevastu seadsin nad päris palju elusid ohtu enda möödasõitudega.

        Algselt postitas Rudy Vaata postitust

        Suvel ei pea 90-ga (spidomeetri nõel on täpselt 90 peal) maanteel sõitma, autod on üldjuhul head ning teeolud perfektsed. Autoga sõitmine on üks maailma lihtsaimaid asju. Aeglaselt sõitjad tekitavad olukorra, kus tekivad kiiruse erinevused sõitjate vahel ning see on ohtlik, mis toob kaasa möödasõite. Kui kõik sõidaksid 100-105ga, siis oleks vähem möödasõite. Rekad ja enamus busse muidugi näevad und sellisest kiirusest ning see on paratamatu. Isegi 90ndate lõpus oli suvalisel maanteel lubatud kiirus 100kmh, mis siis juhtus, kas autod läksid halvemaks või teed muutusid sitemaks.

        Oijah, liiklus läheb mul nii südamesse lihtsalt
        Vt eelmist punkti ja madallennukeid. Kuna liikluskultuur on allpool igasugu arvestust ja liiklussurmasid väga palju siis karistuseks ei pandud mitmendat aastat järjest 100km/h märke ülesse.

        Kommentaar


          Algselt postitas Rudy Vaata postitust
          Suvel ei pea 90-ga (spidomeetri nõel on täpselt 90 peal) maanteel sõitma, autod on üldjuhul head ning teeolud perfektsed. Autoga sõitmine on üks maailma lihtsaimaid asju. Aeglaselt sõitjad tekitavad olukorra, kus tekivad kiiruse erinevused sõitjate vahel ning see on ohtlik, mis toob kaasa möödasõite. Kui kõik sõidaksid 100-105ga, siis oleks vähem möödasõite.
          Miks on kiiruse erinevuses süüdi need kes ausalt 90ga sõidavad, mitte need 105-ga kütavad?

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ja mulle käivad pinda sellised inimesed, kes käivad kurgumandlipõletikuga EMO-s. See on ju ilmselge perearsti keiss ja selliste asjade pärast istuvadki mingite jalaluumurdudega inimesed EMO-s tunde ja ootavad enda järjekorda.
            Well sure. Sest kõik case'id on täpselt võrdsena järjekorras eksole ? Need inimesed, kes on endal kaks näppu kirvega otsast löönud ja siis inimesed, kellel on sellised kaebused nagu minul, eksole. Ja nendega tegelevad ju täpselt identsed arstid ka tõsiseltvõetavates haiglates, kas pole nii ?

            Vaadates mis kaebustega inimeste jaoks on EMO ... tsitaat ITKH kodulehelt
            "Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonnas anname ööpäevaringselt vältimatut meditsiinilist abi. Vältimatu on arstiabi olukorras, kus selle edasilükkamine ohustab otseselt inimese elu või tervist."

            Ja kui kuradima neelamine on nii kuradima valusaks muutunud, et pead pidevalt valuvaigisteid võtma, siis ma kuradima arvan, et see on piisavalt emergency case kui Su perearst on 100km kaugemal kui EMO. Seda enam kui Sa ei oska common sense järgi arvatagi, et tegemist võiks veel olla sellise asjaga nagu kurgumadli põletik, kuna sul enda teada neid polegi.

            Kommentaar


              Perearst tehakse üldiselt ikka elukohta. Aga see selleks. Üldiselt ollakse seal üsna samas järjekorras küll ehk kui pole eluohtlik vigastus, mis vajab kohest sekkumist, siis ongi ühes pundis kirvega jalga löönud, baaris kakelnud ja kurgumandlitega hädas inimesed. Ja kurguvaluga ei võeta valuvaigisteid, vaid mõningaid muid rohtusid. Ehk ma saan aru, et kurk läheb valusaks ja puha, aga sellises olukorras on mõttekam varem arstilt läbi käia ja/või natuke mõistlikumalt end ravida. Valuvaigisti pole ravim ja kui neid on vaja võtta järjest, siis peaks see olema juba murekoht ja panema pähe mõtte arstile minna. Tõsi, eks ka perearsti juurde saamisel on järjekord kilomeetrine kohati.

              P.S. Ja rahune maha. Kuradima valus ongi, aga arvestades EMO alarahastust ja -mehitatust, siis jään ikka arvamusele, et kurguvalu pole päris EMO-keiss. Mida sulle EMO tegi seal muidu? Ehk andsid mingit imerohtu ja mandlipõletik läks üle?

              Kommentaar


                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                Vt eelmist punkti ja madallennukeid. Kuna liikluskultuur on allpool igasugu arvestust ja liiklussurmasid väga palju siis karistuseks ei pandud mitmendat aastat järjest 100km/h märke ülesse.
                Ma panen kasti vahele, et märkimisväärne osa õnnetusest ei oma mingit seost asjaoluga, et 90 asemel sõideti 100-ga. Jörmi, kes lendab 130+ ei koti, kas seal on see 100 märk või mitte.

                Umbes sama paralleel sellega, et Eestis ei tohi peale ühte õllet rooli istuda, sest väga palju joobes juhtidega õnnetusi on. Seekord ma paneks umbes 3 kasti vahele, et aastas põhjustab mõne üksiku õnnetuse juht kelle joove on vahemiku 0 kuni 0,2 promilli. Jällegi, Jörmi ei koti kas võib nulliga alles rooli istuda või 0,2-ga, tema teeb ikka oma sõidud 1,5 promilliga ära.

                Kommentaar


                  Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                  Ja kui kuradima neelamine on nii kuradima valusaks muutunud, et pead pidevalt valuvaigisteid võtma, siis ma kuradima arvan, et see on piisavalt emergency case kui Su perearst on 100km kaugemal kui EMO.
                  Ei ole.
                  Newton Heath 1878

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Perearst tehakse üldiselt ikka elukohta. Aga see selleks. Üldiselt ollakse seal üsna samas järjekorras küll ehk kui pole eluohtlik vigastus, mis vajab kohest sekkumist, siis ongi ühes pundis kirvega jalga löönud, baaris kakelnud ja kurgumandlitega hädas inimesed. Ja kurguvaluga ei võeta valuvaigisteid, vaid mõningaid muid rohtusid. Ehk ma saan aru, et kurk läheb valusaks ja puha, aga sellises olukorras on mõttekam varem arstilt läbi käia ja/või natuke mõistlikumalt end ravida. Valuvaigisti pole ravim ja kui neid on vaja võtta järjest, siis peaks see olema juba murekoht ja panema pähe mõtte arstile minna. Tõsi, eks ka perearsti juurde saamisel on järjekord kilomeetrine kohati.

                    P.S. Ja rahune maha. Kuradima valus ongi, aga arvestades EMO alarahastust ja -mehitatust, siis jään ikka arvamusele, et kurguvalu pole päris EMO-keiss. Mida sulle EMO tegi seal muidu? Ehk andsid mingit imerohtu ja mandlipõletik läks üle?
                    1) Päris ühtne järjekord ei ole, jälgisin seal liikumisi ja inimesed, kes pärast mind tulid ja neil mingid kiireloomulisemad mured olid, said enne mind ette (+ nagu ütlesin, see ruum, kuhu mind lõpuks suunati... kohe kindlasti seal kedagi kipsi ei panda või kätt otsa ei õmmelda)
                    2) Ei võeta valuvaigisteid... hmm... huvitav et too arst täpselt vastupidist ütles ja soovitas just veeslahustuvaid valuvaigisteid võtta, sest need imemistabletid, spreid jms kurgurohud nii raskel juhul ei aita. Ja sellepärast, et valuvaigisteid mitte pikemal peridoodil regulaarselt tarvitada ma kiiremat abi otsisingi.
                    3) Mis ta tegi oli see, et pani diagnoosi ja kirjutas piisavalt kanged antibiootikumid, et pärast kahepäevast tarvitamist on juba inimese tunne, ei ole terve päev uimane ja kannatab süüa ilma valugrimasse tegemata.

                    Ma olen veendunud, et see oli mõistlikum lahendus kui terve nädalavahetus pikali maas olla, kamaluga valuvaigisteid sisse kahmata ja oodata millal perearst vastu võtma hakkab ja tal vaba aega on.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                      Ma panen kasti vahele, et märkimisväärne osa õnnetusest ei oma mingit seost asjaoluga, et 90 asemel sõideti 100-ga. Jörmi, kes lendab 130+ ei koti, kas seal on see 100 märk või mitte.

                      Umbes sama paralleel sellega, et Eestis ei tohi peale ühte õllet rooli istuda, sest väga palju joobes juhtidega õnnetusi on. Seekord ma paneks umbes 3 kasti vahele, et aastas põhjustab mõne üksiku õnnetuse juht kelle joove on vahemiku 0 kuni 0,2 promilli. Jällegi, Jörmi ei koti kas võib nulliga alles rooli istuda või 0,2-ga, tema teeb ikka oma sõidud 1,5 promilliga ära.
                      Absoluutkiiruse tõttu juhtub Eestis tõesti vähe õnnetusi (võrreldes teiste põhjustega). Pigem tekitab õnnetusi teeoludele mittevastav kiirus ehk siis 90 alas ei ole 90 km/h iga ilmaga mõistlik kiirus. Suur kiirus on see faktor, mille tõttu inimesed autodes surevad ja vigastada saavad. 150 km/h on neljarealisel jumala ok sõita nii kaua kuni põder ette ei jookse või telefoniga rääkides lauges kurvis teepeenrale ei satu.

                      Eestis on 0,19 promilli täitsa lubatud autoroolis, et sa teaks. Ma arvan, et seda taset ei tõsteta sellepärast, et vastav seltskond saab sellest indu juurde a la "Jõin pudeli viina ära ja nii kõva mees olen küll, et üle 0,4 promilli mul sellest ei teki nii et võin sõita küll". Tegelikult on mehepojal arvatavasti 1,5 promilli kanti joove.
                      Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                      Kommentaar


                        EMO teemasse võin lisada, et olen ka ise seal kunagi käinud täiesti mõttetute teemadega, mis ei käi trauma alla, aga mis põhjustavad põrgulikku piina (a'la põletik varbas). pole parata, kui perearst ei suuda diagnoosi panna ja seal lõpuks asi kiiresti ära lahendatakse õige ravimiga. perearstide saamatus ajab vahel närvi küll.

                        Kommentaar


                          tegelikult ma tulin hoopis kirjutama, et arumaisaa wtf oli alekokil vaja teha jook nimega Sangrina, kui see on tegelikult tavaline gaseeritud suhkrusiidri lurr, mis meenutab sangriat sama palju kui kokakoola kalja. samal ajal küsitakse klassikalise Don Simoni eest meil muidugi 4 raha kopikatega, mis on üle nelja korra rohkem kui sama tetrapakk maksab kuskil Barcelonas. auk on turul täiesti olemas, aga see täidetakse ikka sama vana jamaga.

                          Kommentaar


                            Soccernet.ee lehel olevad reklaamid. Ei saa telefoniga uudiseid lugeda kuna need on nii suured, et kusagil pole ristikest, et saaks need reklaamid kinni panna.
                            Ela ja tunne, et elad
                            see on kõige lihtsam
                            filosoofia, mis toimib
                            sule silmad ära vaata
                            tagasi, hinga sügavalt ja
                            hüppa üle iseenda varju
                            tule koos minuga.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                              Soccernet.ee lehel olevad reklaamid. Ei saa telefoniga uudiseid lugeda kuna need on nii suured, et kusagil pole ristikest, et saaks need reklaamid kinni panna.

                              mobiili skinn. Mul aitas ning telefonis mõnusam istuda
                              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                              Kommentaar


                                Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                                mobiili skinn. Mul aitas ning telefonis mõnusam istuda
                                Linki vms, kust saada seda? Endal oleks ka vaja.
                                THEO HERNANDEZ

                                Kommentaar

                                Working...
                                X