320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kalamehed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas marcello Vaata postitust
    Kahju, et pead ei näe.
    Mudamaimu kohta liiga suur, tippviidikas( ei ole ühtegi "näost näkku näinud") Või mingi tint
    Tänassilma jões (Võrtsjärve põhjatipus) tint? Ei kõla eriti loogilisena...
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

    Kommentaar


      Algselt postitas Rein Vaata postitust
      Tänassilma jões (Võrtsjärve põhjatipus) tint? Ei kõla eriti loogilisena...
      peipsist emajõkke, sealt võrtsu jne. Ma pakkusin täiesti lambist tegelt, tundub selline õrn kala olevat
      INTER ARMA CARITAS

      Kommentaar


        Algselt postitas markofkin Vaata postitust

        (Ma külmetasin pool päeva kalavetel ja lasin elu kala kahvast minema, nii-et jah, ma olen pisavalt pissed, et sihuke tiraad telefoniekraanil viitsida sisse toksida. Aga see ei muuda asja mõtet. Stfu.).
        Täpsemalt, palun.
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Hommikul paadiga kodujärvele jõudes avastasin, et see raibe on üleöö kinni külmunud. Läksin siis Suislepast Õhne peale. Unnad olid kaasas ja mõne landiga spinner. Elussööda püügist ei tulnud sittagi välja, vesi kõrge ja vool metsik, loopisin siis masendunult lanti. Lõpuks sai siiber ja panin vobleri sappa ja hakkasin Tünnika poole tagasi kulgema, vobler sabas. Vahetult enne Tünni kääru rabas... Väsitasin mingi kümme minutit, ronis raiske kolm korda paadi alt läbi ja kippus roigastesse. Mõttes jätsin juba hüvasti, sest nööri asemel oli peal 0,15 tamiil, Shimano küll, aga ei lootnd ikka, elukas tegi mürtsu nagu maderfakker. Ja siis taltus, tuli paadi äärde täitsa kombekalt. Pidin püksi laskma... Kolakas, seitsme-kaheksakilone. Loom täielik. Ja no siis klassika, mees üksi paadis, kolakas otsas. Hakkasin kahva alla ajama, tagantpoolt nagu peab ja värki - ja sain perse alla kahva aetud. ja siis hakkasin ritva paadipõhja ära toetama käest, kahv kaldus hetkeks ja elukas ei jätnud hetke kasutamata. Rapsak. Ja tamiil andis trossipöörlast järgi. Läks ja laulis, mu kaunis keskveevobler lõuas...

          Kui keegi lähikonnas kuulis täna lõuna paiku valjusid roppusi umbes veerand tundi jutti, siis jah, see olin mina, jah.

          Persse. Aitab selleks hooajaks. Panin paadi katte alla tagasi, ridvad kenasti kuuriseinale ritta ja punkt. Mais jälle, misiganes see haugi keeluaeg lõppes, 15.mai või mis ta oli.

          Jääpüük pole minu rida. Edu neile, kes seda harrastavad. Mina lähen nüüd sauna ja joon selld Õhne eluka terviseks. Aus võitlus oli. Ja hea hooaeg, hoolimata kõigest.

          Kommentaar


            Ahjah, enne, kui keegi huvi tunneb, et miks ma üle paadiserva härrale sõrmi lõpuste taha ei ajanud, vaid kahvaga jamasin, siis olgu öeldud, et kui te mu paati näeksite, siis ei küsiks nii. Ehkki pean tunnistama, et korra hindasin kaldaservani jäävat maad mõttes, aga no hell no. Paat, kalakast, seljakott tavaariga... Poleks väärt olnud.

            Kommentaar


              Jeebus, minu kaastunne . Üksi on see paadist haugipüük paras pain in the ass.
              Mais võiks jälle koos ühe toreda päeva veeta küll.
              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

              Kommentaar


                Mul hakkavad närvid katki minema. See kuradi talv ei lõppegi ära, raisk.

                Kommentaar


                  Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                  Mul hakkavad närvid katki minema. See kuradi talv ei lõppegi ära, raisk.
                  Siis ei aita muud, kui tuleb närvide rahustuseks teha üks korralik talipüük

                  Kommentaar


                    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                    Mul hakkavad närvid katki minema. See kuradi talv ei lõppegi ära, raisk.
                    + 1
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Salmos on osavad müügimehed. Lähen marmõlli ja tamiili ostma, aga siis avastan end 100+ eurostest kummikutest rääkimas. Iga kuradi kord lahkun sealt rohkemate asjadega kui vaja läheb. Kummikud jäid sinna, küll aga tekkis suur tung osta spork ja pläsku. Täpselt nagu see pilt mõni postitus tagasi..

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kasparov Vaata postitust
                        Siis ei aita muud, kui tuleb närvide rahustuseks teha üks korralik talipüük
                        Niipalju, kui ma ka punnitanud pole, ei ole suutnud jääpüüki enda jaoks mõnusaks mõelda. Kodujärvel on praegu mingi 60 cm jää peal, võiks minna ja müdistada - kala seal on. Aga no ei, ei naudi lihtsalt. Unnaga haugi taga otsida ju võiks, aga talvel jääb see visuaalne võitlus ära, mis minu jaoks on oluline osis püügimõnu man. Põiki solgutada ka ei viitsi, suht ebaresultatiivne ja kodujärve haug ei viitsi lanti üldse nabida, see on sadu kordi proovitud teema, kõik ümberkaudsed kalamehed kinnitavad sama. Ja noh, istuda päev otsa tuule ja külma käes ja kakkuda triibusid, keda kevadel-suvel-sügisel kordi rohkem sama aja jooksul ja kordi suuremas mõõdus tuleb... No ei meeldi, noh, lihtsalt ei meeldi.

                        Ja seda enam ajab kupli alt krussi see kuradi äralõppematu tusameele talv. Lähemad kaks nädalat ei luba plusskraadigi, siis tuleb veel jää sulamise ja mineku aeg... Enne aprilli lõppu ei saagi vaba vee äärde...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                          Niipalju, kui ma ka punnitanud pole, ei ole suutnud jääpüüki enda jaoks mõnusaks mõelda. Kodujärvel on praegu mingi 60 cm jää peal, võiks minna ja müdistada - kala seal on. Aga no ei, ei naudi lihtsalt. Unnaga haugi taga otsida ju võiks, aga talvel jääb see visuaalne võitlus ära, mis minu jaoks on oluline osis püügimõnu man. Põiki solgutada ka ei viitsi, suht ebaresultatiivne ja kodujärve haug ei viitsi lanti üldse nabida, see on sadu kordi proovitud teema, kõik ümberkaudsed kalamehed kinnitavad sama. Ja noh, istuda päev otsa tuule ja külma käes ja kakkuda triibusid, keda kevadel-suvel-sügisel kordi rohkem sama aja jooksul ja kordi suuremas mõõdus tuleb... No ei meeldi, noh, lihtsalt ei meeldi.

                          Ja seda enam ajab kupli alt krussi see kuradi äralõppematu tusameele talv. Lähemad kaks nädalat ei luba plusskraadigi, siis tuleb veel jää sulamise ja mineku aeg... Enne aprilli lõppu ei saagi vaba vee äärde...
                          Mõistetav. Eks väiksematel järvedel ongi see asi üpris ebahuvitav, ise käin ikka Peipsil ja see mis mulle talipüügi juures meeldib, on just see vahetuse moment, mida spinnaga vehkides tunneb ka, aga vähem. Kui ikka ahvenapäts sikuskale paugu paneb, siis on võimas Muidugi ilm peab loomulikult sobiv olema, võimalikult vaikse tuulega ja soovitavalt plussi ümber, siis pole häda miskit.

                          Tartus elades on muidugi see hea asi, et siin sai Emajõgi juba veebruari algusest jäävabaks (nüüd viimasel nädalal on küll taas veits kinni hakanud minema), seega saadud käia spinnatki loopimas. Nii et kalastuse mõttes on olnud siinkandis üpris ideaalilähedane talv, kuigi loomulikult võiks ta juba ära lõppeda.

                          Kommentaar


                            Neli ja pool tundi, paat esimest korda vees sel hooajal. Kahe käega tuli särge tagasi loopida, suur kala ei tulnudki alla. Vesi kristallselge ja päike leekis otse pähe, pole ka ime. Vähemalt sai tunde sisse. Nädala pärast lõpeb haugi keeluaeg ja 11.mai juba planeeritud Oiule. Haugihirm Reinu sõnutsi lubatakse 20 kraadi sooja, aiman tulevat mõnusat sikutamispäeva.

                            Aga vaat sellist aega küll ei mäleta, kus alles 1.mail oleks saanud hooaja avada.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                              Neli ja pool tundi, paat esimest korda vees sel hooajal. Kahe käega tuli särge tagasi loopida, suur kala ei tulnudki alla. Vesi kristallselge ja päike leekis otse pähe, pole ka ime. Vähemalt sai tunde sisse. Nädala pärast lõpeb haugi keeluaeg ja 11.mai juba planeeritud Oiule. Haugihirm Reinu sõnutsi lubatakse 20 kraadi sooja, aiman tulevat mõnusat sikutamispäeva.

                              Aga vaat sellist aega küll ei mäleta, kus alles 1.mail oleks saanud hooaja avada.
                              Oiule uue paadisadama juurde kaile? Sealt paadiga jõele? Ära aja vesistama.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Poolteist päeva, kilo alla haug, ahvenapäts ja paadist galantse kaarega sääred teinud latikas. Nukker värk sel kodujärvel see aasta. Aga eks mõnusamad suvised kala-ajad alles tulemas. Nüüd teeme natukene tööd.

                                Ohtra sibulaga grillhaug. Proovige, ei kahetse.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X