320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kalamehed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kellegil mingeid kogemusi lätis kalastamisega? Käsikaga võib ilma loata nagu meil või peab selle kolme kuulise loa võtma, päevaseid seal vist ei ole. Ja kust ma selle loa saan kui ikla kaudu sõidan? Salacgriva postkontorist?
    INTER ARMA CARITAS

    Kommentaar


      Postkontorid ja 3 latti per 3 kuud. ID kaasa. Alammõõdud on hoopis teised kui meil, ära sellega pange pane.

      Ise järgmisel nädalal puhkeasendis - linaskijahile kodusel metsajärvel.

      Kommentaar


        Algselt postitas markofkin Vaata postitust
        Postkontorid ja 3 latti per 3 kuud. ID kaasa. Alammõõdud on hoopis teised kui meil, ära sellega pange pane.

        Ise järgmisel nädalal puhkeasendis - linaskijahile kodusel metsajärvel.
        Tänkju.
        Aga käsikaga on ikka nagu meil?
        INTER ARMA CARITAS

        Kommentaar


          Algselt postitas marcello Vaata postitust
          Tänkju.
          Aga käsikaga on ikka nagu meil?
          Lihtkäsikaga vist on sama jah, samas ega ma pead ei julge küll anda.

          Pluss on persetäis litsentseeritud veekogusid, mille puhul tuleb litsents osta, aga see on ainult kindla kala püüdmiseks. Litsentsialusest forkajõest särge püüda ikka võib

          Kommentaar


            Linaskit endiselt null. Latikas ründab aga nimodi, et natuke on juba kopp ees. Praegugi külmaskapis veel üks suitsutet isend alles. Proovin selle homme puhtaks nokkida ja majoneesi-kodujuustuga saiakatteks teha.

            Haug kah ainult täppismõõdus siin järves, enam ei näe mõtet kojugi tuua. Oleks siis mõnigi suurem isend, siis veel ehk...

            Küla jaanipeo raames peetud kalapüügivõistlus õnnestus kinni panna (poiss võitis särjepüügivõistluse kah lisaks) ja sain Koržetsilt kingiks kotitäie linaskisööta. Eks tuleb proovima minna.

            Kommentaar


              markofkin.

              Millise varustuse peaks üks algaja kalastamishuviline endale omandama?
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                Mida sa püüda tahad ja kuskohas, alustaks sellest?

                Ja leidis ka, kelle käest küsida, muidugi...

                Kommentaar


                  Eestis oldud ajajooksul tegin kohustusliku jõeka ringi. 1-tunniga 2 kala kotti, suurem oli 50cm teist ei mõõtnud aga nii 10cm lühem. Rohkem ei viitsinud, soola,suhkru, pipraga purki tegemiseks piisas küll. Nagu viimastel suvedel tavaks saanud, siis enne mind seda jõelõiku tallatud poldud(kui koprad välja arvata).
                  Kevad oli üldse seal jõel produktiivne, isa võttis paarkümmend mõõdukala
                  AILTON

                  Kommentaar


                    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                    Mida sa püüda tahad ja kuskohas, alustaks sellest?
                    Pärnumaa jõed-järved võtaks esimese hooga ette. Haugid-ahvenad ja teised maitsvad kalad käraks küll.
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar


                      Targemad mehed võivad mu persse saata ja omapoolseid parandusi lisada. Ise pakuks midagi alljärgnevat.

                      Haugi-ahvena jaoks võiks alustada 2,10-2,50 m spinningulatist (testiga 10-30 gr), keskodavast rullist (10-25 eur) ja lantide valikul usalda kalapoe müüjaid. Landiriiulist algajana valikut tehes on üsna kindel viis ka vaadata peale müüjaga konsulteerimist, kui kahtlus tekib, milliste lantide riiulid on kõige tühjemad. Kõige kindlam on muidugi alustada silikooniga, selleks osta paar-kolm eri suuruse ja raskusega jigipead ja peotäis eri värvi odavaid silikoonlante. Alt ei lähe ka Kuusamo rohuvabadega, Meppsi väikeste pöörlevatega, aga sealt, tõesti, küsi müüjalt nõu. Algajale oleks mõistlik kasutada nööri, näiteks 0,18. Ära osta kõige kallimaid, nad on head küll, aga alguseks käivad odavaimad väga okeilt. Paar pakki eri jämeduse ja paindega trosse (volfram on hea). Pakike väikseid pöörlaid (kui trossil just pöörlaid küljes pole).

                      Ilma hammasteta kala jaoks... Eeldusel, et sa kaldalt püüad, võiks alustada 5-6 m odavast latist (10-20 eur), millele sobib alguse jaoks täiesti kõige odavam saadaolev rull (neid võib teinekord lausa 5 euriga saada). Lati test võiks olla 15-30 gr näiteks. Osta näiteks rull 0,18 tamiili ja lipsude jaoks 0,16. Karp eri kaaluga tinakuule, mõned libisevad ujukid (3-6 gr tõstega alguseks head küll) + silikoonist stoppereid ujukile (kinnitatakse pealiinile, mugav libiseva ujuki kõrgust sättida, ma ise fikseeritud ujukit ei kasutagi enam). Eri viimistlusega (haljas, must, kuldne) konkse, suurusega 6-10 (igat üks pakike, need on odavad õnneks).

                      3-5m teleskoopvarrega kahv kulub ära. Odav on odav, kipuvad läbi painduma ja paarikilose kala all üles ütlema.
                      Odav Salmo nailonsump võiks olla, aga ei pea.

                      Ma kujutan ette, et kõik ülalkirjeldatu PEAKS mahtuma 60-100€ eelarvesse ja sellega peaksid selle hooaja ilusti vastu pidama (peibutussöödad muidugi lisanduvad, aga mina keedan neid näiteks kodus ise). Hiljem hakkab muidugi kalapoodi masendavalt palju raha jääma, kui hammas verel, aga eks siis ole juba tahtmised selgemad ka.

                      Ja loe läbi Koržetsi õngitsemisraamat. Iga kalaliigi jaoks on täiesti erisugused nõksud, sügavused, rakendused, peibutised.

                      Edu!

                      Kommentaar


                        Eile sai üle pika aja kaldalt õngitsetud. Turb võttis maisi päris hästi ja pöörleva nr 2 landiga sain 5 ahvenat ja ühe turba.
                        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                        Kommentaar


                          Kui tohib küsida, Rein, siis mida sa turbaga teed? Puine-luine kalajunn. Kotletiks? Püüda on teda muidugi maru, igavene kakleja ja visahing.
                          Kui suured ahunad olid? Ahunat võiks minna järvesuudmest koukima, kui sa paati saaks, ei?

                          Kommentaar


                            Väiksemad vette tagasi, suuremad kuivatan ära.
                            Ahvenad olid vaksa pikkused, ära ei viitsinud kaaluda.
                            Paati saaks, aga endal siin suht palju tegemist olnud ja homme linna tagasi juba. Ahvenat püüdsin sealt silla alt. Vesi on küll kõrge, aga sinna saamiseks nabast kõrgemale märjaks ei saanud. Ja siis loopisin seal lanti, nii silla all, kui sillast selle oja poole kust me paadiga tuleme (mitte järve poole).

                            Ehk järgmisel korral on paadid juba jõe ääres ja saab ka nendega minna, oja on nii kinni kasvanud, et aerudega sealt hetkel välja ei saa.
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              No selge, anna teada, kui maal oled jälle. Minu juurde sa kah ei jõudnud, saun oli soe ja õlled külmad.

                              Ise käisin eile kodujärvel. Neli tundi võitlesin lainetusega ja kui vastu hämarat laine maha läks, tuli linask mu spets-putru sööma, esimest korda kodujärvel. Ja tüübid said minuga nalja nabadeni... Tillitasid mind nagu poisikest, korda kakskümmend haakisin mööda. Rabelesid nagu oleks koer otsas, siis lasid sööda lahti ja ei tulnudki ühtki kaldale.

                              Nüüd kalapaus järgmise nädala lõpuni, vaja linnas mõned päevad töötuur teha.

                              Kommentaar


                                Kala EI VÕTA järvedes. Kõik Viljandi ümbruse kalamehed ahastavad ja mina kah nende hulgas. Viimase kolme nädala jooksul seitse nullipäeva. Täielik, täielik, täielik vaikus. Nüüd vihm vähe värskendas vett ja andis lootust, et asi paraneb, aga uus nädal tundukse tulema uus leitsakulaks, mis tähendab ilmselt kalanulli jätku. Kurat küll.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X