320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Kuda ta sul teise päeva õhtuks juba mekkimiskõlbulik on? Mina mäletan oma kogemustest, et paar nädalat ikka läks aega.
    Paari nädalane pani mu sõbra kiirelt magama. Selleks ajaks on tegu juba korraliku niidukiga.

    Kommentaar


      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
      Kuda ta sul teise päeva õhtuks juba mekkimiskõlbulik on? Mina mäletan oma kogemustest, et paar nädalat ikka läks aega.
      Kes siis nädalaid oodata viitsib? Ega see "teise päeva õhtu" pole mingi kvaliteedimärk, aga ikka lased kruusitäie ja vaatad, et kas juba vahutab. Kui virre korralikult kohe käima läheb siis 5 päevaga saab joodavaks küll.

      Kommentaar


        Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
        Kes siis nädalaid oodata viitsib? Ega see "teise päeva õhtu" pole mingi kvaliteedimärk, aga ikka lased kruusitäie ja vaatad, et kas juba vahutab. Kui virre korralikult kohe käima läheb siis 5 päevaga saab joodavaks küll.
        Õllemeistri suurim väärtus ongi kannatlikkus. Ma ei saa aru, mis mõte on elavat pärmisetet omale vabatahtlikult sisse ajada? Kõht on kinni v midagi? Käärimisprotsess käärimisnõus kestab vähemalt nädal aega ja selle lõppemist saab kindlaks teha hüdromeetriga. Kui käärimine on lõppenud, siis tuleks kogu kraam villida laagerdumiseks (ja karboniseerimiseks) lisasuhkruga ankrusse või pudelitesse, rusikareegli järgi vähemalt kaheks nädalaks. See muidugi oleneb õllest, praegu mul ankrus üks Diavolo nimeline õlu, mis laagerdub kuni 8 nädalat.

        PS tallinna kraanivesi on jumala ok. ei ole seda tarvis läbi keeta.

        Algselt postitas tempo Vaata postitust
        Paari nädalane pani mu sõbra kiirelt magama. Selleks ajaks on tegu juba korraliku niidukiga.
        Õlle kangust mõjutab see, kui palju suhkruid pärmil on süüa. Kui ei taha, et sõber kohe magama jääks, pane lihtsalt vähem suhkrut, mitte ära joo mingit poolkäärinud manti.

        Kalameeste asemel soovitan huvilistel lugeda hoopis pruulimine.ee foorumit.
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          yeah science
          jokers to the right
          clowns to the left of me

          Kommentaar


            Imperial Gold. Ei ole paha õlu.

            Kommentaar


              Algselt postitas SDK Vaata postitust
              Imperial Gold. Ei ole paha õlu.
              Indeed. Seevastu Imperial Ale'i osas tuleb ühtida Jamesi arvamusega.

              We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

              Kommentaar


                Algselt postitas SDK Vaata postitust
                Imperial Gold. Ei ole paha õlu.
                Algselt postitas fitti Vaata postitust
                Indeed. Seevastu Imperial Ale'i osas tuleb ühtida Jamesi arvamusega.
                +1

                Eile jõin Zubr classicut. Täitsa mõnus hele õlu, mida külmalt januga juua.
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Vanalinnas on koht nimega Põrgu.

                  Õllevalik on suur. Vähemalt minusuguse tavapubi külastaja jaoks.
                  Proovisin nimekirjast kahte.
                  1) Old Speckled Hen. Inglismaalt. Enne sööki. Mõnusalt mõrkjas, kreemise vahuga ja igetepidi ponks õlu.
                  2) Aech misiganes rauchbier. Saksamaa. Söögikõrvale. Mõnusalt suitsuse lõhnabukletiga. Seaprae kõrvale suurepärane. Tumeda värviga ja münusa maitsega. Samas jalkakõrvale kodus üle ühe pudeli ei suudaks tarbida.
                  Kõige kallim õlu oli 26 eur, 0,75 liitri eest. Mingi Belgia õlu. Saadaval ka Saaremaa koduõlu. Toit oli ka väga hea.

                  Kommentaar


                    Põrgu valiti aasta või kaks tagasi parimaks pubiks. Isegi endale meeldib sinna minna. Aga eelmine aasta oli paar ebameeldivat kogemust, kui seal käisid mingid suured lärmavad seltskonnad, kes jõid kiirelt täis ja räuskasid ja segasid õlle nautimist. Minu jonnakas soov, aga kui ma joon kvaliteet õlut, siis ma tahaks seda väikeses suminas nautida, mitte kui keegi räuskab üle pubi: "Kas sa ikka tisside vahele ka panid?" ja "T*ra orikat ei pakugi või?". Ahjaa. Meeldib ka see, et teenidajad teavad ka mida pakuvad.
                    Seda öeldes meenus, et üks neiu tahtis mulle külma London Pride pakkuda ja ütles, et seda juuaksegi külmalt. Vesteldes omanikuga sellel teemal, kummal õigus oli lubas omanik järgmine kord õiges temperatuuris seda pakkuda. Vot need on kliendi suhted.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Sai ka Imperialid ära maitstud: minu arvamus vastupidine, Ale on väga hea, Gold... meh.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Fireblade- Vaata postitust
                        Sai ka Imperialid ära maitstud: minu arvamus vastupidine, Ale on väga hea, Gold... meh.
                        +1

                        .............

                        Kommentaar


                          vara üles, hilja voodi - eile jälle õlle joodi.

                          Reede hommikul avastad et sel nädala on juba 3x joodud = tudengipõlve tippvorm on tagasi?

                          Kommentaar


                            Põhjust sammud Põrgu seada. Nimelt müüakse seal nüüd De Moleni õllesid. Esmakordselt Eestis. Brouwerij de Molen on minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt üks parimaid Hollandi, kui mitte Euroopa, kui mitte maailma õlletehaseid. Kuigi Põrgusse toodud neljast pakub tõsise orgasmi ainult Amarillo. See, aga ei tähenda sugugi, et teised (Amerikaans, Single hop Citra, Rooie Dop Chica Americana IPA) oleksid kehvad. Lihtsalt minu maitse liigub teistel radadel.

                            Teiseks mini uudiseks on see, et Kochi Aidad, vanad soolalaod sadamas, on lõpuks hakanud oma õllesid tegema. Grandioosse pauguga lajatasid nad kohe 5 õllesordi ja 1 kaljaga. BeerHouse tüüpi (kuigi sisult hoopis teine) kohake. Kuna nad alles katsetavad, siis Põhjala moodi elamust ei pruugi nende õlledest saada. Aga päris pettuma kah ei pea. Näiteks see kali mida nad pakuvad on üks parimaid mida ma üle väga pika aja olen saanud. Joachim ja Vunk kannatasid kah täitsa juua.

                            Ja kolmandaks vana "hea" Õlletorn on leidnud endale uue hingamise. Pakuvad enda retsepti järgi tehtud (pruulitud Genikas, kus tehakse ka Põhjala õllesid) Meeõlut. Vesine ja tundub lahja, ent sugugi mitte halb. Sel suvel peaks neil veel 2-3 uut oma õlut välja tulema ja lisaks kali. Õllevalik on kvantiteedi poolest tubli ent kvaliteeti peavad nad veel veidikene lihvima. Igatahes lootust ja perspektiivi on sellel kohal rohkem, kui 3a tagasi.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                              Põhjust sammud Põrgu seada. Nimelt müüakse seal nüüd De Moleni õllesid. Esmakordselt Eestis. Brouwerij de Molen on minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt üks parimaid Hollandi, kui mitte Euroopa, kui mitte maailma õlletehaseid. Kuigi Põrgusse toodud neljast pakub tõsise orgasmi ainult Amarillo. See, aga ei tähenda sugugi, et teised (Amerikaans, Single hop Citra, Rooie Dop Chica Americana IPA) oleksid kehvad. Lihtsalt minu maitse liigub teistel radadel.
                              Sai soovitust järgitud ja kõik peale selle pika nimega IPA proovitud. Ejakulatsioon jäi saabumata, aga Amarillo oli tõesti hea.
                              Supplies!

                              Kommentaar


                                Juba üle kahe kuu on minu kõrist alla liikunud vaid Baltika 0, kuigi jah päris õllest on asi ikka kaugel
                                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                                Ott Järvela

                                Kommentaar

                                Working...
                                X