320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Teater

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas wordprez Vaata postitust
    Vedasin ühe väljamaa tütarlapse ka sinna
    aga refereeri talle seda artiklit

    T.Aintsi ooperi (libreto U.Lennuk) lavastus räägib sellest, et eestlased on kasutu biomass

    Saale Kareda: Kui haakida Kivirähi romaan Vanemuise produktsioonist igal tasandil täiesti lahti, siis muusikaline lavateos „Rehepapp” maalis eesti rahvast üksühese pildi kui karjast idiootidest, kes ei ole millekski võimelised, kes lähtuvad ainult madalatest instinktidest, ning lavateose lõppedes jäi õhku üldistus, et kuna see niikuinii on üks mõttetu jobude kari, siis nad ju ei väärigi muud, kui punti siduda ja allavoolu lasta, nii nagu juhtub ooperi lõpus kahe naistegelasega. Siinkohal torkas pähe, et baltisaksa mõisnikud nimetasid eestlasi Undeutsche (mittesakslane) või Unmenschen (mitte-inimesed, kusjuures näiteks rannarootslasi niimoodi mitte kunagi ei nimetatud). Suurt hulka enesega paksult rahulolevaid valitsuse esindajaid „Rehepapi” esietendusel nähes mõjus see lavastus peaaegu et (tänaste „mõisnike”) tellimustööna — à la tulevase plaanitsetud kiibistamise kiituseks. Eriti õõvastavalt mõjus jabur karglemine pärast lavatüki depressiivset lõppu, mis justkui vaikimisi öelnuks: „te olete idioodid, kusjuures te ise arugi ei saa, et te idioodid olete, me tapame teid järk-järgult maha ning te olete veel sellised tolad, et karglete ja rõõmustate selle kõige juures.” Lavateose kulgedes pani mind muu hulgas võpatama kummaline fraas „Inimene tahab olla hing…” (mida Kivirähi romaani tekstist ei leia), mis kinnitab kontseptsiooni käsiteldavast rahvast kui hingetust ja seega väärtusetust biomassist.
    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
    (Seinfeld, The Pitch)

    Kommentaar


      Savisaar - mingi 4-5 aastat liiga hilja tundus see kõik. Mis sa sellest laibast ikka kepiga torgid. Samahästi oleks võinud teha Breznevist.

      Teine vaatus oli värvikuivamise masterklass. Well done Marta Vaarik, kes oli tubli, aga ülejäänu... Peale Kaja ja Jüri tantsu, kas midagi jäi meelde? Mitte eriti.
      "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

      Kommentaar


        Käisin teatris ja kuigi pole mingi väga tihe külaline, siis see oli nüüd vist neljas kord kui nägin, et meesnäitleja palja kellaga laval pidi ringi kekslema. Ebaaus ju meeskülaliste suhtes! Vähemalt mina pole näinud ega kuulnud, et kusagil paljad naised teatris laval oleks olnud. Või on keegi näinud?

        ps - Soomes on teatris alla 50a külastajaid ikka megavähe võrreldes näiteks Draamateatriga, kus olen vast kõige rohkem käinud.
        Joga Bonito!!!

        Kommentaar


          Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
          Käisin teatris ja kuigi pole mingi väga tihe külaline, siis see oli nüüd vist neljas kord kui nägin, et meesnäitleja palja kellaga laval pidi ringi kekslema. Ebaaus ju meeskülaliste suhtes! Vähemalt mina pole näinud ega kuulnud, et kusagil paljad naised teatris laval oleks olnud. Või on keegi näinud?

          ps - Soomes on teatris alla 50a külastajaid ikka megavähe võrreldes näiteks Draamateatriga, kus olen vast kõige rohkem käinud.
          NO99 etenduses "Mu naine vihastas" on näha küll paljast naist. See oli üldse lahe etendus.

          Kommentaar


            Algselt postitas bubbles Vaata postitust
            NO99 etenduses "Mu naine vihastas" on näha küll paljast naist. See oli üldse lahe etendus.
            Jah. Kui Draamas ja Estonias ainult käia, siis ei näe ei paljaid naisi ega noori pealtvaatajaid. Mõnel pool on mõlemaid.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              Nägin siis "Savisaare" ära. Inetu ja isegi mitte niivõrd ehk Savisaare suhtes, kellest nooremal publikul pole niikuinii eriti sooja ja külma.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                Algselt postitas bubbles Vaata postitust
                NO99 etenduses "Mu naine vihastas" on näha küll paljast naist. See oli üldse lahe etendus.
                Vanemuise "Kalendritüdrukutes" nägi tisse. Küll vist Merca omasid...

                Kommentaar


                  Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                  Vanemuise "Kalendritüdrukutes" nägi tisse. Küll vist Merca omasid...
                  Savisaares küll nägi. Helena Pruuli omasid.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Mina küll ei näinud Ei teagi kas oli koht liiga kehva või prill liiga nõrk.
                    Aga Savisaare etenduse kohta ütleks, et see on eesti teatri Interstellar või Avatar.
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      Algselt postitas zaz Vaata postitust
                      Mina küll ei näinud Ei teagi kas oli koht liiga kehva või prill liiga nõrk.
                      Aga Savisaare etenduse kohta ütleks, et see on eesti teatri Interstellar või Avatar.
                      jooksis seal taga ringi enne seda, kui kooriga ühines (teine vaatus)
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Martin Vaata postitust
                        jooksis seal taga ringi enne seda, kui kooriga ühines (teine vaatus)
                        Ma tean küll seda kohta. Kus ta sinise kleidi punase vastu vahetas. Aga noh, ei täheladnud mina kas rind on paljas või miski katab seal keha. Küllap ikka tugevamat prilli vaja

                        PS! See "kangas" häiris mind vaatamisel suht palju, et kui natuke kriitikat teha. kes-teab-see-teab.
                        olgem kristlased, vabandused on esitatud

                        Kommentaar


                          kas mitte vanemuise "ruja" etenduses polnud tisse?
                          ja von grali "ainult võltsid jäävad ellu" olid ka mo mäletamist mööda tissid paljad
                          mõtlen ikka naiste tisse, meeste omasid oli mõlemas ka.
                          tell your mother, we are hooligans!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zaz Vaata postitust
                            Ma tean küll seda kohta. Kus ta sinise kleidi punase vastu vahetas. Aga noh, ei täheladnud mina kas rind on paljas või miski katab seal keha. Küllap ikka tugevamat prilli vaja
                            Ole ikka valvel, nisukese asja magasid maha.

                            Kommentaar


                              Mjah, kes mille pärast teatris käib. Tisse näeb kindlasti ka lihtsamalt.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Vot olen proovind, aga ei ole lihtsamini õnnestunud
                                Õnneks on veel internet, aga see pole ju ikka päris...
                                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                                Kommentaar

                                Working...
                                X