320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

IV liiga Põhi 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Keegi ei süüdistagi TEID, siin Pets seletas asja ilusti lahti. Ei ole ju päris korrektne, kui väikse seisaku ajal lähme tribüünile sööma-jooma või kui pall üle aia läheb, lähme seda kogu satsiga tooma. Küsimus on, kas mängu ohjaja saab oma ülesannetega ligilähedaseltki hakkama või mitte. Kõik algab pisiasjadest, suhtumisest ja tõlgendustest. Kui neist juba kinni ei peeta, siis ladusat vilet pole hoopiski loota.
    Kapten Trumm

    Kommentaar


      Algselt postitas sopu Vaata postitust
      käidi tõesti seest külma toomas. ma ei usu et see kollase kaardi koht on.. reeglite järgi küll, aga inimlikus mõistes nagu mitte..
      Ühe spray järgi käis pool satsi, seega juhtisid Trummikad väljakult lahkumisele tähelepanu täiesti õigustatult. Seda mingiks "virisemiseks" nimetada on ikka sulaselge debiilsus.
      Reeglid on reeglid ja kohtunik oli ikka täielik pask. Miks ikkagi lastakse samas liigas ja tsoonis vilistada kohtunikul kes on seotud seal mängiva tiimiga? Või taadil pole enam seost kristiinega?
      Masendav kui liit ei suuda normaalsetele kohtunikele oma võlgasid tasuda ja need enam vilistada ei taha ja siis tulevadki sellised kes peaksid ammu juba hooldaja käe all olema
      INTER ARMA CARITAS

      Kommentaar


        Karikamängul Flora II-ga oli meil kohtunikuks ML kohtunik Kuusk ja siis oli näha et kohtunik vilistab kvaliteediga, mida ei saa võrreldagi liigas olnud viledega. Sellised väikesed asjad mängivad kohtunikude juures väga suurt rolli.
        Ka Ml kohtunikud eksivad ja vilistavad vahepeal kehvalt aga mängijatel ikkagi on parem kui on kvaliteetne kohtunik mängu vilistamas. Mängijad suudavad rahus siis ka mängule keskenduda, mitte kohtunikuga vaidlemisele ja sellest ka tõuseb mängu kvaliteet ning tase.

        Kommentaar


          Terve,

          Nagu olen eelnevalt ka räääkinud siis C, B, A ja IV liigas meil pole joonekohtunikke, järelikult kindlasti yks raskemaid liigasid vilistada IV liigat leian mina. Seetõttu on loomulikult lihtsam vilistada III ja II liigat, kus pead keskenduma enda mängujoonisest kinni pidamisse, mitte ei pea muretsema suluseisude pärast, palli nibin nabin auti minemistest. Kusjuures kui on normaalsed jooned siis ideaalis võtavad nad ka enda ees ära ka vead.
          Kahjuks igasugused suluseisud ja audid jne tekitavad pea alati mingisuguse kisa ja rahulolematuse mängijates, variant 1. ründav meeskond pole rahul, et sulu ära võtsid, variant 2. kaitsev meeskond ei ole rahul, et sulgu ära ei võtnud nende kasuks. Juba ainuüksi sellest võib mäng väga närviliseks ja mölaks minna.

          Aga nagu lugeda Teie kommentaare kohtunike teemadel, kuidas keskringist vilistatakse suluseise jne siis seda ei saa loomulikult õigeks pidada. Mängu alguses tuleks mängijatele rääkida, et mängime vileni ja suluseisude võtmise peale ei ole mõtet kisada ning ennast närvi ajada. Et üritan võimalikult palju väljakul joosta ja näha neid olukordi näha. Kui annad endast parima siis ei tohiks probleemi tekkida.Kuid kui seda ei viitsita teha ega siis head nahka ei tule ka. Võibolla mõeldakse,et mis see IV liiga ikka on ja vanemad mehed kellest te siin räägite ei suudagi reaalselt selle tempoga kaasa joosta ja siis ongi nn perse majas. Üks tore mängupäev jälle rikutud. Kohtunik peab jooksma IV liigas vb kõige rohkem üldse. Kes ei jõua need siis III-ndasse, kus piiride olemasolul natuke lihtsam. Samas olen ise mänginud ca 10a liigasid ja tean mis tunne on, kui kohtunik keskringist igasugust jura vilsitab. Ei ole just eriti meeldiv ja katsu siis rahulikuks jääda. Võtmesõna oleks minu arust IV liigas just oma perse liigutamine. Mida lähemal olukordadel oled seda parem.

          Olen ise esimest aastat kohtunik ja oma perse liigutamisega porbleeme pole. Kui millegi taha on mingid asjad jäänud siis veel kogemuste pagas kohtunikuna ei ole nii suur ja seal tuleb vb ebakindlus jne. Olen Teie liigas teenindanud 3 mängu ja ei ole see IV Põhi vähemalt minu silmis kyll nyyd mingi kisakõride ja sõimajate liiga nagu mujalt kuuled. Need mängud mis mina teenindanud olen, nendest 2 mängu täielikult ideaaalsed ja rahulikud. Samas mölisetakse ka III liigas ikka megalt kui on olemas ka abikohtunikud jne. Ja eks väga palju sõltub kohtunikust endast, et kuidas ja mis jne. Arvan, et esimese 5-6 vilega näitab kohtunik mängu iseloomu kätte, et mismoodi ja kuidas me täna mängime

          1. 30.05.2010.a FC Majandusmagister 0-1 FC Toompea

          Enne mängu oli ikka natuke sabin sees, et mäng võib käest ära minna ning seda jutustamist tuleb väga palju, kuna uus nägu ka vilistab. Aga vastu igasugu ootusi oli mäng väga rahulik, täielikult kontrolli all ning ei pidanud yhtegi kaarti jagama. Ja kui minu juurde tuli ka kõrgema tasemega kohtunik, kes ytles, et vile väga hea siis see andis indu juurde. Mõtlesin, et kas nii lihtne see ongi!? Kuid ei, järgmine IV liiga põhi mäng oli teisest vallast.

          2. 06.06.2010.a Nõmme JK Kalju III 1-3 Tln SK Maercury
          Ütleme nii, et täpselt nädal aega peale esimest mängu, kus oli kõik hästi sujunud toodi mind maa peale tagasi. Mitte just selles suhtes, et oleksin mingeid rämedaid kalasid pannud (enda arust vähemalt), vaid mängu algusest saati hakkas meeletu loba ja töötlemine pihta. Ja tuleb tunnistada, et see kestis terve mängu. Mängus jagatud siis 5 kollast ja punane. Kogemusi ja õpetlikke asju sain peale seda mängu meeletult ja see on hea. Sellist mängu ka vaja. Kuid eks panen selle enda kogemuste vähesuse arvele. Järgmine paremini. Mis ei tapa see karastab

          3. 01.08.2010.a TLN SK Mercury 1-3 FC Hell Hunt
          Vaadates tabelit, mõtlesin, et tuleb kõva andmine ja saab täna vatti näha. Korralikult tehtud soojendus, enne mängu algust vesteldud mängijatega. Ja nii see mäng hakkas. Polegi nagu midagi halba ytleda. Mängijad mängisid ja võitlesid, lollusi ei tehtud ja väga tore jalgpalli pühapäev Saku staadionil.

          Karikamäng Nõmme JK Kalju III ja Tln FC Flora II vahel. Olin selles mängus piiril ja eks iga võistkond teab, kes on meil ML kohtunikud ja mitte. Võetakse tegelikult teine hoiak kohtuniku suhtes ehk teda nii ytleda austatakse. Keegi ei hakka haukuma ja õpetama teda mängu ajal. Aga eks enne tuleb nii kõrgele jõuda ja siis saad ise ka mängijate Respecti tunda. Kuigi Kalju pingi pealt oli natuke ikka nurisemist, et Ainar laseb liiga jõulist jne. Ise olin piiril I abi ja esimesel poolajal olin täielikult üllatunud kuidas Flora mängijad koguaeg sulgu jäid ning ei saanudki sellega esimesel poolajal hakkama. Esimesel poolajal Teie treener nägi ka liini koguaeg ja käskis tõusta õigetel hetkedel, kuid teisel poolajal ta seda liini enam ei näinud ja siis joosti minu arust mitu korda sealt ära kui ma ei eksi.

          NB! Ja alati on keegi, kes ei ole kohtunikuga rahul, need on harvad juhused kui kellelgi ei ole kohtunikule midagi ette heita!

          NB! Võib ütelda nii palju, et IV liigas saavad kohtunikku aidata ka mängijad, ehk Fair Play ja kui jätta liigne möla ka ära sulgude jne kohapealt saab väga ilusti nautida IV liiga jalgpalli ilma abikateta (raskem ta on, kuid hakkama saab). Mängijate Respect tuleb ise välja teenida.

          Edu,

          Kommentaar


            Algselt postitas kristjan27 Vaata postitust
            Terve,

            Nagu olen eelnevalt ka räääkinud siis C, B, A ja IV liigas meil pole joonekohtunikke, järelikult kindlasti yks raskemaid liigasid vilistada IV liigat leian mina. Seetõttu on loomulikult lihtsam vilistada III ja II liigat, kus pead keskenduma enda mängujoonisest kinni pidamisse, mitte ei pea muretsema suluseisude pärast, palli nibin nabin auti minemistest. Kusjuures kui on normaalsed jooned siis ideaalis võtavad nad ka enda ees ära ka vead.
            Kahjuks igasugused suluseisud ja audid jne tekitavad pea alati mingisuguse kisa ja rahulolematuse mängijates, variant 1. ründav meeskond pole rahul, et sulu ära võtsid, variant 2. kaitsev meeskond ei ole rahul, et sulgu ära ei võtnud nende kasuks. Juba ainuüksi sellest võib mäng väga närviliseks ja mölaks minna.

            Aga nagu lugeda Teie kommentaare kohtunike teemadel, kuidas keskringist vilistatakse suluseise jne siis seda ei saa loomulikult õigeks pidada. Mängu alguses tuleks mängijatele rääkida, et mängime vileni ja suluseisude võtmise peale ei ole mõtet kisada ning ennast närvi ajada. Et üritan võimalikult palju väljakul joosta ja näha neid olukordi näha. Kui annad endast parima siis ei tohiks probleemi tekkida.Kuid kui seda ei viitsita teha ega siis head nahka ei tule ka. Võibolla mõeldakse,et mis see IV liiga ikka on ja vanemad mehed kellest te siin räägite ei suudagi reaalselt selle tempoga kaasa joosta ja siis ongi nn perse majas. Üks tore mängupäev jälle rikutud. Kohtunik peab jooksma IV liigas vb kõige rohkem üldse. Kes ei jõua need siis III-ndasse, kus piiride olemasolul natuke lihtsam. Samas olen ise mänginud ca 10a liigasid ja tean mis tunne on, kui kohtunik keskringist igasugust jura vilsitab. Ei ole just eriti meeldiv ja katsu siis rahulikuks jääda. Võtmesõna oleks minu arust IV liigas just oma perse liigutamine. Mida lähemal olukordadel oled seda parem.

            Olen ise esimest aastat kohtunik ja oma perse liigutamisega porbleeme pole. Kui millegi taha on mingid asjad jäänud siis veel kogemuste pagas kohtunikuna ei ole nii suur ja seal tuleb vb ebakindlus jne. Olen Teie liigas teenindanud 3 mängu ja ei ole see IV Põhi vähemalt minu silmis kyll nyyd mingi kisakõride ja sõimajate liiga nagu mujalt kuuled. Need mängud mis mina teenindanud olen, nendest 2 mängu täielikult ideaaalsed ja rahulikud. Samas mölisetakse ka III liigas ikka megalt kui on olemas ka abikohtunikud jne. Ja eks väga palju sõltub kohtunikust endast, et kuidas ja mis jne. Arvan, et esimese 5-6 vilega näitan kohtunik mängu iseloomu kätte, et mismoodi ja kuidas me täna mängime

            1. 30.05.2010.a FC Majandusmagister 0-1 FC Toompea

            Enne mängu oli ikka natuke sabin sees, et mäng võib käest ära minna ning seda jutustamist tuleb väga palju, kuna uus nägu ka vilistab. Aga vastu igasugu ootusi oli mäng väga rahulik, täielikult kontrolli all ning ei pidanud yhtegi kaarti jagama. Ja kui mina juurde tuli ka kõrgema tasemega kohtunik, kes ytles, et vile väga hea siis see andis indu juurde. Mõtlesin, et kas nii lihtne see ongi!? Kui ei järgine IV liiga põhi mäng oli teisest vallast.

            2. 06.06.2010.a Nõmme JK Kalju III 1-3 Tln SK Maercury
            Ütleme nii, et täpselt nädal aega peale esimest mängu, kus oli kõik hästi sujunud toodi mind maa peale tagasi. Mitte just selles suhtes, et oleksin mingeid rämedaid kalasid pannud (enda arust vähemalt), vaid mängu algusest saati hakkas meeletu loba ja töötlemine pihta. Ja tuleb tunnistada, et see kestis terve mängu. Mängus jagatud siis 5 kollast ja punane. Kogemusi ja õpetlikke asju sain peale seda mängu meeletult ja see on hea. Sellist mängu ka vaja. Kuid eks paneme selle enda kogemuste vähesuste arvele. Järgmine paremini. Mis ei tapa see karastab

            3. 01.08.2010.a TLN SK Mercury 1-3 FC Hell Hunt
            Vaadates tabelit, mõtlesin, et tuleb kõva andmine ja saab täna vatti näha. Korralikult tehtud soojendus, enne mängu algust vesteldud mängijatega. Ja nii see mäng hakkas. Polegi nagu midagi halba ytleda. Mängijad mängisid ja võitlesid, lollusi ei tehtud ja väga tore jalgpalli pühapäev Saku staadionil.

            Karikamäng Nõmme JK Kalju III ja Tln FC Flora II vahel. Olin selles mängus piiril ja eks iga võistkond teab, kes on meil ML kohtunikud ja mitte. Võetakse tegelikult teine hoiak kohtuniku suhtes ehk teda nii ytleda austatakse. Keegi ei hakka haukuma ja õpetama teda mängu ajal. Aga eks enne tuleb nii kõrgele jõuda ja siis saad ise ka mängijate Respecti tunda. Kuigi Kalju pingi pealt oli natuke ikka nurisemist, et Ainar laseb liiga jõulist jne. Ise olin piiril I abi ja esimesel poolajal olin täielikult üllatunud kuidas Flora mängijad koguaeg sulgu jäid ning ei saanudki sellega esimesel poolajal hakkama. Esimesel poolajal Teie treener nägi ka liini koguaeg ja käskis tõusta õigetel hetkedel, kuid teisel poolajal ta seda liini enam ei näinud ja siis joosti minu arust mitu korda sealt ära kui ma ei eksi.

            NB! Ja alati on keegi, kes ei ole kohtunikuga rahul, need on harvad juhused kui kellelgi ei ole kohtunikule midagi ette heita!

            NB! Võib ütelda nii palju, et IV liigas saavad kohtunikku aidata ka mängijad, ehk Fair Play ja kui jätta liigne möla ka ära sulgude jne kohapealt saab väga ilusti nautida IV liiga jalgpalli ilma abikateta (raskem ta on, kuid hakkama saab). Mängijate Respect tuleb ise välja teenida.

            Edu,
            tubli, hea selgitav postitus!
            forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

            Kommentaar


              Algselt postitas Even Vaata postitust
              tubli, hea selgitav postitus!
              duubeldan, on kohe tunda, et sellisest analüüsivast vennast on ainest kohtunikuks.
              Kapten Trumm

              Kommentaar


                Algselt postitas kristjan27 Vaata postitust
                NB! Võib ütelda nii palju, et IV liigas saavad kohtunikku aidata ka mängijad, ehk Fair Play ja kui jätta liigne möla ka ära sulgude jne kohapealt saab väga ilusti nautida IV liiga jalgpalli ilma abikateta (raskem ta on, kuid hakkama saab). Mängijate Respect tuleb ise välja teenida.

                Edu,
                Siinkohal tahaks ära mainida IV S tsoonis Navi Vutiseltsi mängija Margus Aderi (sporditeadlikud inimesed teavad, et tegu on kunagise olümpiamehega ja suusalade kommentaatoriga). Olgu tal kas käsi või viga, kohe käsi püsti, et oma eksimust tunnistada. Samuti kehtib see palli napilt üle küljejoone veeremise puhul. Teine sümpaatne mängija on SK Tääksi võistkonnas. Nime kahjuks ei tea, aga selles mängus oli ta kapten. Üpris tihti kui oli vile, kommenteeris ta "Õige otsus, kohtunik". Kusjuures üle poole olukordadest, mil ta nii ütles, oli otsus Tääksi kahjuks. Ning üks olukord oli selline, kui peale viga Tääksi kasuks nõudis terve meeskond penaltit, kuid mina määrasin karistuslöögi, millepeale kapten ka ütles "õige otsus". Miks ma seda räägin? Tõestamaks, et FAIR PLAY ei ole kuhugi kadunud ja pealegi annavad sellised olukorrad kohtuniku enesetundele ja -hinnangule kõvasti juurde.

                Kommentaar


                  Muideks, jalkaliidul vist plaan tulevikus ka neljandasse liigasse sama süsteemiga abikohtunikud määrata nagu praegu kolmandas.

                  Kommentaar


                    1.poolaeg
                    maggio: Teine poolaeg, midagi väga ohtlikku Hundi poolt ei sündinud.
                    vastus: No 2:0 oli ikka väga lähedal, kui meie ründaja tühjast väravast üle lõi.
                    maggio: Õigus, mingi terav olukord seal ikka oli küll.

                    2.poolaeg
                    ütlus: "Reaali 2-3 või 4 vv tõrjus palli üle otsajoone ja sai maast lahti löögi.No krt siis ju tekib kahtlus,et on nägemisega midagi korrast ära."
                    maggio: No sellist asja küll ei olnud, nii halb mälu mul ka pole.

                    Miskine kõhualune tunne ütleb, et sa sõbrake oled oma mälu pärast ikka natuke pabinas küll.
                    Kapten Trumm

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rooney07 Vaata postitust
                      Muideks, jalkaliidul vist plaan tulevikus ka neljandasse liigasse sama süsteemiga abikohtunikud määrata nagu praegu kolmandas.
                      Olen ka kuulnud sellest, kuid selle asja point hetkel ongi see, et tulevikus ma usun!!! Kohtunike tasustamistega vist ikka kellad lood nii palju kui mina kuulnud olen. Igasugune plaan IV liigasse abikohtunikud tuua oleks jälle ju väljaminek. Arvan, et seda ei juhtu paari aasta jooksul kindlasti, kuid kui tuleks, oleks muidugi ülimalt tore. Aga elame, näeme. Plaanid ongi selleks, et neid täide viia millalgi!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Raivo19 Vaata postitust
                        1.poolaeg
                        maggio: Teine poolaeg, midagi väga ohtlikku Hundi poolt ei sündinud.
                        vastus: No 2:0 oli ikka väga lähedal, kui meie ründaja tühjast väravast üle lõi.
                        maggio: Õigus, mingi terav olukord seal ikka oli küll.

                        2.poolaeg
                        ütlus: "Reaali 2-3 või 4 vv tõrjus palli üle otsajoone ja sai maast lahti löögi.No krt siis ju tekib kahtlus,et on nägemisega midagi korrast ära."
                        maggio: No sellist asja küll ei olnud, nii halb mälu mul ka pole.

                        Miskine kõhualune tunne ütleb, et sa sõbrake oled oma mälu pärast ikka natuke pabinas küll.
                        Miskine kõhualune tunne ütleb, et sa veedad liiga palju aega foorumis. Mine välja ja puhka närve, ilus ilm pealegi. Pühapäeval vaja sul ju uuesti platsil uriseda ja möliseda.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas maggio Vaata postitust
                          Miskine kõhualune tunne ütleb, et sa veedad liiga palju aega foorumis. Mine välja ja puhka närve, ilus ilm pealegi. Pühapäeval vaja sul ju uuesti platsil uriseda ja möliseda.
                          Lase aga teraval huumoril tulla.

                          Kui su mälu sind ei peta, siis kõik platsil ja selle kõrval mõikasid, et kohtunikul on probleeme, vägisi tahad end temaga ühte patta panna. Hea küll, nägemise ja mäluga ongi kehvasti, a no loll ikka ei tohiks olla... Ja sel juhul ei aita juba ei urin ega mölin ega ilus ilm.

                          Tänud, aga oma aega planeerin ma ise.
                          Kapten Trumm

                          Kommentaar


                            maggiole ja muudele tema mõttemalliga seppadele rõhutaks, et rääkimine on üks jalgpalli osa...aga veidi ära kammib siis, kui osad mängumehed kasutavad nõrka kohtunikku, kes ei näe, ära ja hakkavad "vileni mängima"...ning kui siis mõni vastane sel sepal munakotist haarab ja teatab, et mängime siis tõepoolest vileni, siis hakkab nutt pihta: härra kohtunik, vaadake ometi, mis ta teeb!

                            selliseid "kõvu" mehi on meil siin liigas sitta kanti, olen ma märganud
                            Kapten Trumm

                            Kommentaar


                              Pirita alistas koduväljakul liiga ainsa haiglameeskonna 2-0 (0-0).
                              Oli võitluslik mäng.

                              Kommentaar


                                Toompea - FC Soccernet

                                Poolaeg lõppes 0:1, ja siis tuli selle suve karmim vihmasadu. Poolaja lõpus lendas ümber külaliste nn varikatus.
                                Palusin poolajal vahetust, sest minu siseputsadega II pa mängida oleks olnud võimatu. Nägin veel ära, kuidas Soccernet II pa alguses 0:2 ette läks.

                                Ja siis panin jooksu, sest suvel haigeks jääda pole mul kavas ja varjualust maarjamäel pole. Tõenäoliselt saab/sai II pa olema väravaterohke, kuna siukse ilmaga mängimine on paras klounaad.
                                Kohtunik teeb ka Moskva Spartakile karuteene, kuna vaevalt, et see väljak peale mängu saab olema mõnus treeninguteks .

                                Kommentaar

                                Working...
                                X